« Ostatné témy

Fórum pridal Dhampir, 13. júl 2008, ďalšie jeho diskusie »

Ako vybrat kliesta

Dhampir
dhampir, 26 ročný muž, † cintorin †, 13. júl 2008

Ahojte

nevie niekto ako treba spravne vytiahnut kliesta? je to asi urgentne pretoze uz je asi mrtvy no ja ho mam stale v nohe zavrtaneho

ak niekto viete tak pomozte / poradde ako ho dostat von

0 Zareaguj!
Holyknight
holyknight, 25 ročný chalan, 13. júl 2008

mast a v protismere hodinovych ruciciek

1 Zareaguj!
Azel
azel, 18 ročný chalan, Mliečna cesta, 13. júl 2008

Ak je mrtvy, malo by to ist lahko. Ak nie je, nakvapkaj atm olej.

2 Zareaguj!
Althinka
althinka, 27 ročná žena, Bratislava, 13. júl 2008

alebo olej ... to ho zadusi urcite ... a po chvili chytit do gazy a vytacat ako bolo spomenute vyssie , pomaly a opatrne .. ked ho vytiahnes, skontroluj ci ma hlavicku , hryzadla a nozicky ... aby ti nic neostalo ... a potom vydezinfikovat ... ak ho odtrhnes, musis k lekarovi

3 Zareaguj!
Tommyhot
tommyhot, 25 ročný chalan, Bratislava, 13. júl 2008

skor by som pouzil alpu (vyleze aj sam) a je jedno v akom smere (nechapem odkial su tie myty ze v protismere?)

4 Zareaguj!
Holyknight

jj ked odtrhnes hlavicku rychlo k lekarovi a modli sa aby to nebol jeden z nakazenych...

5 Zareaguj!
Antja
antja, 22 ročné dievča, State of Love and Trust [BA], 13. júl 2008

ZIADNA MAST!!!preboha, len to nie...

bola som u lekarky pred 3 tyzdnami s tym istym problemom, staci iba dezinfikovat bud nejakym sprejom dezinf. alebo mydlovou vodou. Potom ho tenkou pinzetou chyt za hlavicku, ale nezmackni a jemne ho vyvyklaj. Zabudni na krutenie, tym mu odfaklis nozicky a hlavicka ti zostane v nohe. Potom miesto znovu dezinfikuj, a ak sa do par dni zacervena okolo, tak chod ku koznej.

6 Zareaguj!
Lothusqa
lothusqa, 21 ročné dievča, ...unidentified..., 13. júl 2008

Ale musis si dat pozor, aby mu tam nezostala hlawa! lebo to je potom nebezpecne!

7 Zareaguj!
Ayreen
ayreen, 24 ročná žena, Bratislava, 13. júl 2008

nepoviem ti ako, lebo naposledy čo som mala kliešťa som to zbadala rýchlo a ešte nebol prisatý, ale spôsobov je asi tak milión a každý tvrdí, že ten jeho je správny...
ale byť na tvojom mieste, hneď by som utekala na pohotovosť. jednak ti ho vytiahnu a po druhé ti okamžite predpíšu lieky, ktoré zabránia infekcii a borelióze. Kliešť nie je sranda a čím dlhšie ho tam máš, tým nebezpečnejšie. Takže moja rada - šup na pohotovosť!

8 Zareaguj!
Peb17
peb17, 22 ročné dievča, Bratislava, 13. júl 2008

kliest sa nema otacat ma sa vytrhnut normalne

9 Zareaguj!
Antja

WIKIPEDIA

1. Dezinfekcia miesta (Jodisolom alebo Jodonalom B), uchopenie kliešťa pinzetou a jeho odstránenie kývavými pohybmi. Nie je vhodné kliešťa vytláčať, alebo naňho liať olej, či masť. Kliešť sa začne dusiť a do rany vypúšťa veľké množstvo sekrétu, čo zvyšuje možnosť nákazy. Tiež nie je vhodné kliešťa rozpučiť, pretože nákaza sa môže šíriť aj cez kožné otvory a cez spojivky.
2. Uchopenie kliešťa a jeho následné vytrhnutie. Háčiky hypostomu netvoria totiž závit a kliešť sa preto nedá otáčaním „vyskrutkovať“. Následne dezinfekcia postihnutého miesta.
3. Najbezpečnejší spôsob, ako odstrániť kliešťa predstavuje špeciálna pinzeta.

10 Zareaguj!
Soninka
soninka, 31 ročná pani (?), 13. júl 2008

hmm moja mama(lekarka) mi vyberala kliesta tak ze trosku navlhcila servitku,tocila nou okolo neho a zrazu bolna servitke cely neposkodeny....ale ide to vselijako a pri kazdej metode hrozi ze zostane hlava v kozi

11 Zareaguj!
Tikalok
tikalok, 24 ročný chalan, 13. júl 2008

ked mu tam nalejete olej, kliest sa zacne dusit a vygrca vam do rany cely svoj obsah:/

12 Zareaguj!
Antja

@12 pekne povedaneHehe

13 Zareaguj!
Althinka

to co je za blbost?:dHeheHehe moja mama je zdravotna sestra a tiez mi na vybratie dava olejHehe nemala som nikdy nasledky a kliest vysiel von celyHehe Ach tie mytyHehe

14 Zareaguj!
Tikalok

@14 ziadne myty, to su faktyHehe vacsinou ti to nijako neuskodi, ale ja aj tak radsej uprednostnujem obycajnu vreckovkuCha

15 Zareaguj!
Holyknight

aj moja mama je zdravotna sestra a kliestov vyberat vie, aj minule kamosovi vyberala...povedala mi to teraz presne tak ako som to napisal v prvom prispevku

16 Zareaguj!
Althinka

ze po oleji vygrca svoj obsah do teba .. koneeeeeeeecHeheHeheHehe

17 Zareaguj!
Holyknight

@10 heh cize teraz za kazdeho kliesta mame utekat k doktorovi?

18 Zareaguj!
Antja

ako myslisŽmurk

19 Zareaguj!
Mshetfield
mshetfield, 23 ročné dievča, čaká za oponou, 13. júl 2008

JA SOM HO IBA VYTRHLA, A OSTALA TAM RANKA, DOKTOR POVEDAL ZE JE TO FPOHO, A SESTRA MALA VCERA TIEZ, A TIEZ SME LEN VYTRHLI HO, TEDA VYBRALI, ABY TAM NIC NEOSTALO, A TIEZ V POHODKE, NO A POTOM JE DOLEZITE ESTE TO VYDENZIFIKOVATHaha

20 Zareaguj!
Ayreen

@18 keď chceš radšej riskovať boreliózu, tak nechoď Haha

21 Zareaguj!
Minka3
minka3, 21 ročné dievča, Tvrdošín, 13. júl 2008

vytoč ho k smrti HeheHeheHehe
alebo vyrezať ...

22 Zareaguj!
Dhampir

uz to mam dookola toho kliesta troska zapalene (taky maly cerveny kruh) asi pojdem na photovost...no keby som aspon vladal chodit bo vcear som prsiel 8 hodin narocnym lesnym terenom...stupanie cca 30-45 stupnov klesanie to iste

23 Zareaguj!
Tikalok

aj tak sa kazdy rok hovori nieco ine.. vytiahnut, vytocit v jednom smere, v druhom smere, naolejovat, .. opit ho, poprosit ho aby odisiel, vytopit, vyrezat, podpalit, vydierat,

24 Zareaguj!
Holyknight

@21 ja som mal len raz a nic sa nestalo...a ked kliesta zbadas vcas tak mas po problemy ak ho spravne vytianhes
@23 ty radsej bez na pohotovost lebo to vyzera vazne

25 Zareaguj!
Althinka

jasne lekar a je toHehe ... ale pobavila som sa na tych sposoboch ... @tikalok :opit ho, poprosit ho aby odisiel, vytopit, vyrezat, podpalit, vydierat, ... to ma uplne odstaviloHeheHeheHehe

26 Zareaguj!
Dhampir

idem

27 Zareaguj!
Dhampir

drzte palce nech ma doktor pevnu ruku

28 Zareaguj!
Ayreen

@25 jj, ja som ho zbadala vtedy, keď sa ešte len prisával, teda ešte zadné nožičky vôbec nemal prisaté a nebol nacucaný.
Ale ak už je tam dlho, nacucaný, možno mŕtvy, tak omg rýchlo do nemocnice...aj pre lieky a potom kontrolný odber krvi...

29 Zareaguj!
Holyknight

@29 no ved hej vtedy uz ano radsej Žmurk

30 Zareaguj!
Bobuska
bobuska, 19 ročné dievča, KE, 13. júl 2008

Však stačí s mydlom a s tamponom... Žmurk

31 Zareaguj!
Antja

@dhampir potom napis, jak si dopadolHaha

32 Zareaguj!
Sunnyday
sunnyday, 25 ročná žena, made in Trnava, 13. júl 2008

to tu setci mate za mamy sestricky?Hehe
@26 on sa raad asi s tymi zvieratkami hraaaHaha

33 Zareaguj!
Susenejablko
susenejablko, 22 ročný chalan, Svidník, 13. júl 2008

aj jaaa mam mamu sestricku...teda...byvalu Haha

a @14 tak nechcem byt zly, ale potom by som odporucal tvojej mamke zajst semtam na nejaky kurz... Haha ked ho potries olejom tak sa zacne dusit a vygrcia svoje vnutornosti, ktore su toxicke... Haha nie stale, ale je velka pravdepodobnost ze sa to stane...

34 Zareaguj!
Dhampir

uz je vonku ten hajzel maly huraaa som isiel nakoniec za kamaratom a on mi ho vytiahol resp vykrutil...ah, aka ulava ze som nemusel ist za doktorom..... na pohotovost

35 Zareaguj!
Dhampir

dakujem vsetkym za vase rady

36 Zareaguj!
Romqa
romqa, veľa rokov (?!), 13. júl 2008

Ja ked som ho mala v hlave a isli sme k doctorke bo sa mi nedal vybrat tak ona mi to najprv natrela a potom pinzetov vytahla a ani som necitila..Hehe

37 Zareaguj!
-veronka-
-veronka-, 22 ročné dievča, 13. júl 2008

fakt staci jodisol(to je taka zlta vodicka, dezinfekcna) a vytrhnutHaha

38 Zareaguj!
Azizi
azizi, 26 ročná žena, Ankh-Morpork & Bratislava, 13. júl 2008

ja mam taku skusenost, ze sa da v pohode cely vybrat len tak priamo tahanim cely, ziadne krutenie nie je potrebne, aj ked niekedy to tak moze ist lahsie, najma ked je to taka velka napita samicka. Netreba davat nic na neho, az potom vydezinfikovat Haha a hlavne sa snazit najst a vybrat ho cim skor (pre mensie riziko nakazy)

39 Zareaguj!
Ps1984
ps1984, 26 ročný muž, 13. júl 2008

To s tým, že ked sa pouzije olej, alebo mast a kliest zacne grcať je pravda. pretoze sa zacne dusiť a to je jeho obranna funkcia. takze to nie je blbost. toto nam vysvetloval profesor na vysokej škole. podotýkam profesor a kedze sa jednalo o predmet zoloogia asi vedel o com hovori. oni poznaju taketo potvorky do takych detailov o akych sa normalnemu cloveku ani nesniva... skoda ze lekari pouzivaju este stale tieto ´´ stare metody´´ prispevok čislo 10 mal zatial najviac pravdu..

40 Zareaguj!
Susenejablko
susenejablko, 22 ročný chalan, Svidník, 13. júl 2008

ozaj, ja stale kliestov vyskriabavam Hehe zatial som nemal problem Hehe

41 Zareaguj!
Baarculiq
baarculiq, 20 ročné dievča, v Nitre, 13. júl 2008

ja ho vypalujem prilozim k nemu zapalku a on vylezeHehe

42 Zareaguj!
Kasko
kasko, 25 ročný chalan, Ružomberok, 13. júl 2008

kliest sa vybera specialnymi kliestami. neodpruca sa ani to, ze na vatu das mydlo a potom to trres oneho v smere hodinovych ruciciek. jednoducho tie specialne klieste a ides Hehe dostat to aj v obchodoch volne

43 Zareaguj!
Azizi

kks ale to mydlo Hehe fakt prezitok, kravina, nezmysel (A)

44 Zareaguj!
Toso666
toso666, 23 ročný chalan, Svidník, 13. júl 2008

bodaj doň špendlíkom až kým neskape alebo daj naň nejaký iný väčší hmyz ktorý ho zožerie prípadne ho zapáľ alebo polej prudkou kyselinou ale najistejšia bude asi amputácia postihnutej končatiny.

45 Zareaguj!
Richi109
richi109, 23 ročný chalan, 13. júl 2008

chyt a potiahni

46 Zareaguj!
Azizi

@46 jj neverili by ste, ale ozaj to funguje Hehe

47 Zareaguj!
Galinka
galinka, 24 ročná žena, ktoré si umelo dvíha ego, 14. júl 2008

Ja som minule použila vatu a mydlo a "jemné krútivé pohyby" Hehe A v pohode bez násilia išiel von celý a dodnes so si na sebe nevšimla príznaky akejkoľvek choroby Hehe (aj keď myslím že keď som prežila svoj útok na klieštie hniezdo po ktorom mi ich vraj museli vybrať okolo 40... HeheHehe )
Ale bolo to dosť nechutné keď som si musela z tela vyberať niečo, čo som cítila že je tam zahryznuté a ešte to aj kývalo nožičkami :S

48 Zareaguj!
Lindush4
lindush4, 21 ročné dievča, 14. júl 2008

ja mam fobiu z kliestov normalne mam z nich panicky strach, ked idem do lesa, musim byt ostriekana tym sprejom ved viete co ich odpudzuje a cela zababusena, rifle , dlhe triko, mikina a siltka , a kapucna samozrejmeHehe

normalne mam uchylku strasne sa bojim Hehe lesom sa vyhybam aj poliam kde rastie vysoka travaHehe stale len citam tie strasne clanky o tych kliestoch , ze to moze sposobit zapal mozgovych blan a bla bla , proste chytam paniku ked mam ist do lesa...

49 Zareaguj!
Azizi
azizi, 26 ročná žena, Ankh-Morpork & Bratislava, 14. júl 2008

@49 no to hej Hehe aj ja som mala celkom slusny strach z nich... Ale po dvoch tyzdnoch na terenych pracach, kde bolo potrebne zdrzovat sa prave v takom prostredi, ktore klieste miluju som si jednoducho musela zvyknut. A mala som aj dost velke stastie oproti inym, len jeden po mne liezol, druheho som nasla velmi skoro a hned vytiahla Hehe (a sprej bol samozrejmostou)

50 Zareaguj!
Vlocka1471
vlocka1471, 16 ročné dievča, Nové Mesto nad Váhom, 28. september 2010

waw no to ja som si ho vytrhla

51 Zareaguj!
Spynfo
spynfo, veľa rokov (?!), Bratislava, 10. jún 2011

ech, kliest s rotacnym vrtakom na hlave, kto to kedy vymyslel ...

52 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

52reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist