Bolo to len akože?

Je to už viac než 2 týždne, čo sa nebavíme normálne. Odkedy sa to zrazu z "mám ťa rád stále viac a viac a chýbaš mi" zmenilo na vyhováranie, že nie je čas a neskôr jasné ignorovanie.

Úprimne, neviem čo sa stalo. Bolo to len akože? No prečo robia ľudia veci "len akože"? Aký to má význam? Bolo to len predstieranie, ktoré ťa zrazu prestalo baviť? Prečo si zrazu zmenil priority? A prečo si mňa ani neposunul na poslednú priečku, ale úplne vyškrtol zo zoznamu?

Stále sme si sľúbili, že si všetko vyrozprávame, že sa všetko, čo vadí tomu druhému, dá pekne a v pokoji povedať a vyriešiť. Som toho názoru, že je omnoho lepšie vedieť, čo je vo veci a vedieť pravdu (nech je akokoľvek krutá). No ty si to zrazu porušil.

Doteraz si spomínam, ako som ťa prvé týždne ignorovala s tým, že by som si s tebou nemala čo povedať a že sa ani nepokúšam o stretko. No kamoška ma k tomu ukecala a ja som si povedala, že dám tomu šancu a bola som veľmi príjemne prekvapená a časom ako sme sa začali spoznávať, zistili sme, že máme neskutočne veľa vecí podobných. Podobné názory, romantické duše, zaujímavé prepojenia, ktoré som považovala za osudové. Namotala som sa veľmi rýchlo, no najprv to bolo také všelijaké, nakoniec sa po čase niečo pohlo aj v tebe. Vlastne som videla úplný obrat v správaní. Zafungovala ženská intuícia a na tieto dni spomínam ako na jedny z najkrajších. 3 hodiny bežali rýchlo a boli také vzácne. Bežne ale stačilo 15 minút a bola som šťastná... a stále, keď som bola v spojení s tebou :)

Ako to, že si si kedysi vedel urobiť čas a zrazu nie? Že si vedel vypočuť, čo ma trápi, povzbudiť ma, potešiť a zrazu tu pre mňa nie si? "Nikdy nevyrušuješ" sa zrazu zmenilo. Všetko bolo zrazu iné. A ja som prestala zaspávať šťastná s prianím na dobrú noc a zobúdzala som sa len s hlavou plnou povinností, čo ma v daný deň čakajú. Ideálny svet existoval už len v snoch, ráno som sa budila do reality.

Čiže vlastne som zas a znovu očakávala niečo, čo bolo nereálne. Nemožné. Nepredstaviteľné. Tvrdil si mi, že si zaslúžim niekoho, kto bude mať pre mňa viac času a niekoho omnoho lepšieho. No koľkokrát som ti hovorila, že ja nikoho iného nechcem? Tvrdil si mi, že mi nechceš ublížiť ani ma nijak sklamať. No najhoršie mi robíš, keď je to také ako teraz.

A navyše, dôvera sa mi ťažko buduje. Ako mám vedieť, že niekto iný, keď mi povie veci, ktoré tvrdí, že myslí úprimne, že ich aj naozaj tak myslí? Veľmi sa bojím, že každý sa takto raz zmení. Možno po polroku, roku, rokoch. Aj ty si mi vravel, že to myslíš úprimne.

No dovolím si tvrdiť, že sa to lepší. Už aspoň som schopná aktívneho života. Len sa musím obklopovať ľuďmi, cvičiť a robiť to, čo mám rada. Verím, že raz sa cez to prenesiem úplne a nebude ma to tak štvať. Nebudem si už hádam raz klásť otázky, čo sa pokazilo.

Budem vedieť, že to, čo sa stalo malo nejaký význam pre môj ďalší rozvoj a možno pre niekoho lepšieho. No čo vám poviem, verím, že niekde ten ideálny (a zároveň reálny) behá niekde po svete :) Úprimne ale niekde v kútiku duše (a nerada to priznávam) túžim po tom, aby si to bol TY :( Možno aj to je dôvodom, prečo sa bojím niečoho iného.
Zdieľaj článok na facebooku
95 odoberateľov
Zelinka

Nikoho nepriťahuje dokonalosť. Ľudí priťahujú podobné záujmy, podobné problémy a unikátna životná energia. Ľudia sa chcú spájať s ľuďmi. A preto skrývanie ľudskosti a snaha vyzerať dokonalo spôsobí len to, že budeš vyzerať povrchne, vágne, bez života a nezaujímavo :) - Robert Glover

Komenty k článku

 1. 1
  Bombarder

  hrá sa, že má 1 rok

  Celé mi to príde také nefér. :-( človek by človeku zniesol aj modré z neba a on to nevie opätovať. Teraz už vieš že on nemal byť tvoja budúcnosť. Ale ver že ten tvoj budúci určite existuje ;-)
 2. 2
  Dollish

  hrá sa, že má 2 roky
  „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

  @bombarder možno ani tak nejde o to či mal byť jej budúcnosť, ale na čo potreboval klamať a zavádzať
 3. 3
  Bombarder

  hrá sa, že má 1 rok

  @dollish niečo si dokázať?a potom sa zľakol urobiť rozhodnutie?
 4. 4
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @bombarder @dollish on mi to opätoval pár dní :/ vlastne možno aj preto to tak beriem, lebo už to vyzeralo, že z toho stopro dačo bude... keď ono ťažko hľadať niekoho takto, keďže v málokom vidím takúto zvláštnu energiu :)
 5. 5
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @3 toto presne.. myslím, že si to vystihol
 6. 6
  Dollish

  hrá sa, že má 2 roky
  „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

  @bombarder nerozumiem ajtak aký to má zmysel :D snáď si dokázal a je šťastný sám so sebou aký je
 7. 7
  Bombarder

  hrá sa, že má 1 rok

  @zelinka vidíš sama si si odpovedala,on to asi necítil.to len tak asi neodíde,skor naopak.
 8. 8
  Bombarder

  hrá sa, že má 1 rok

  @dollish to vie iba on sám,možno je nešťastný, niečo skúsil aj tak ho to nenaplnilo. Ale to sú len naše dohady. On to vie určite.
 9. 9
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @bombarder @dollish ja mám pocit, že v dnešnom svete sú vzťahy už nemoderné, teda aspoň tak mi to bolo prezentované a možno týmto ma upútal, že mi priznal, že chce normálny vzťah a nie nejaký "pseudovzťah" ako kamaráti s výhodami atď :D
 10. 10
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @8 asi tak, netreba nikoho do ničoho nútiť, keď raz nechce... (ešte oľutuje :D :D )
 11. 11
  Bombarder

  hrá sa, že má 1 rok

  @zelinka nechaj tomu čas. Ten vyrieši veľa vecí. Venuj sa tomu čo ti ide,ostatné príde.to si vždy poviem keď to neprišlo ;-)
 12. 12
  Bombarder

  hrá sa, že má 1 rok

  @zelinka a k tým vzťahom, ver že to moderné je stále, nenechaj sa zmiasť.
 13. 13
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @bombarder ďakujem pekne za povzbudenie :)
 14. 14
  Vreskot000

  32 ročný muž

  Ale no.ved ty si mlada a mas 20 rokov. O nic nejde. Este si vela musíš preskakat.Normalna vec.
 15. 15
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @vreskot000 ja viem, len ma to mrzí
 16. 16
  Vreskot000

  32 ročný muž

  Netrap sa. :) vsetko přejde :)
 17. 17
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  To sa stáva, žiaľ, bežne. Aj ty to ešte zažiješ. Ber to ako tréning. Nebol ťa hodný, príde lepší. Btw riadne si schudla! (thumbs)
 18. 18
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @antifunebracka snažím sa to brať len ako skúsenosť.. ale nechápem prečo sa práve mne v tomto nemôže nikdy nikdy zadariť.. aaa kde si ma videl? :O
 19. 19
  Angeloflight

  21 ročný chalan

  už keď vraví také veci a výhovorky buď ma inu alebo už k tebe nič necíti.. raz sa môže ešte ozvať že ahoj ..ako sa máš tak dlho som.ta nevidel to už ale pôjde z jeho strany len o sex.. :(
 20. 20
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Nikdy? Veď máš len 20, v tvojom veku som na tom bolo možno aj horšie (?) A veď tu ťa vidím.
 21. 21
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @angeloflight na to vie, že môže zabudnúť len tak :D len mňa mrzí, že som stratila aj niekoho komu sa môžem vykecať a tak...
  @antifunebracka no neviem čo je horšie než nič a ešte sklamaná :D aaale veď ja tu fotky nepridávam nejak kde vidno celú mňa ale ďakujem Karči :*
 22. 22
  Angeloflight

  21 ročný chalan

  @zelinka chod urcite dalej, niektore vztahy funguju na principe ze zena sa vyrozprava muz jej spravi butlavu vrbu a potom si to necha preplatit sexom..
 23. 23
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Isto ste sa aspoň bozkávali (love) Ne, fakt, ja som bol socka - stále som dosť :D
 24. 24
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @antifunebracka to heej :D
 25. 25
  Lucretia

  27 ročná žena

  a presne toto som zažila. a doteraz absolútne nemám šajnu, čo sa stalo, žiadne vysvetlenie, nič. len obrat o 180°. :(
 26. 26
  Zelinka

  22 ročné dievča
  Košice

  @lucretia ja som dostala nejednoznačné vysvetlenie a potom sa tváril, že sa chce baviť atď a zrazu ignor a nič
 27. 27
  Lucretia

  27 ročná žena

  "môj" sa tiež teraz po roku začal velice ozývať, striedavo mi píše veci zo života, striedavo nadväazuje rozhovory na úplneé kraviny a do tho sa ubezpečuje sledovaním mojich profilov, či k nemu dačo ešte cítim. wtf?
 28. 28
  Lucretia

  27 ročná žena

  no my dve by sme vedeli hodiť reč. ak budeš mať niekedy cestu do Prahy ;)