Slovenskom nedávno zarezonovala kauza nekalej snahy o získanie vakcín Pfizer a BioNTech. Nemeckí investigatívni novinári zistili, že slovenské ministerstvo zdravotníctva sa snaží získať vakcíny navyše mimo oficiálneho systému prideľovania vakcín prostredníctvom Európskej únie. Slováci tajne rokovali so sprostredkovateľom, ktorý mal zabezpečiť vakcíny navyše, ale za oveľa vyššiu cenu, než s výrobcom vyjednala Európska únia.

Oficiálny výrobca vakcíny Pfizer a BioNTech sa však ohradil, že on striktne postupuje len v súlade s inštrukciami únie o stanovených dodávkach jednotlivým štátom, a preto vzniká podozrenie, že Slováci naleteli podvodníkovi, ktorému boli ochotní zaplatiť premrštenú cenu za podvodné vakcíny pochybnej kvality. Zarážajúce však je, že aj po mediálnom odhalení rozpracovanej zmluvy tohto tajného obchodu v ňom slovenská strana naďalej pokračuje, pretože má vraj plnú dôveru v sprostredkovateľa a v pravosť ním predávaných vakcín.

A tak sa teda zdá, že aj napriek upozorneniu nemeckých investigatívnych novinárov sa tento pokútny obchod zrealizuje a na Slovensko prídu podvodné vakcíny. A obyvateľstvo, vládou mediálne vyzývané k zodpovednosti, si dá pichnúť milión dávok „vody z vodovodného kohútika“ v naivnom presvedčení, že tým v súčasnej situácii urobia pre svoje zdravie to najlepšie čo môžu.

Na jednej strane je teda národ médiami vyzvaný k zodpovednosti, ale na druhej strane koná súčasná slovenská vláda tak nezodpovedne, že tí, ktorí sa pôjdu dať zaočkovať, môžu potencionálne dôjsť k poškodeniu zdravia a ich imunita voči covidu bude len iluzórna.

Milí Slováci! Zodpovednosť je niečo úplne iné než to, k čomu vyzývajú médiá!

Zodpovednosť nieje vôbec v tom, že zveríme svoje zdravie do rúk nezodpovedných politikov a farmaceutických kšeftárov.Zodpovednosť nie je v tom, že sa staneme poslušnými ovcami stáda, hnaného masovo do veľkokapacitných vakcinačných centier, alebo do nekonečného plošného testovania, ktoré neprinieslo žiadne pozitívne výsledky. Práve naopak, priviedlo Slovensko do VIP kategórie najhorších na svete!

Zodpovednosť nespočíva v slepom podriadení sa tým najšialenejším nariadeniam vrchnosti bez vlastného premýšľania.

Zodpovednosť nespočíva vo falošnej ilúzii, že keď sa o niečom stále dookola hovorí v televízii a v rozhlase, tak je to pravda a treba sa tým riadiť.

Zodpovednosť je niečo úplne iné!

Zodpovednosť je schopnosť pozerať sa na veci z viacerých stránok a objektívne zvažovať všetky ich pozitíva, ale i negatíva.

Zodpovednosť je schopnosť vlastného samostatného uvažovania presne v zmysle múdreho úslovia našich predkov: „Ľudí sa raď, ale svojho rozumu sa drž!“

Zodpovednosť je hľadanie úzkej cesty pravdy, čo však vylučuje bezmyšlienkovité a pohodlné kráčanie po širokej ceste väčšinových názorov.

Výsadou každej ľudskej bytosti je schopnosť myslieť. Z našej schopnosti myslieť nám však plynie povinnosť skúmať. A práve v tom sa skrýva skutočná zodpovednosť!

Kto si ale túto vlastnú základnú ľudskú povinnosť neplní a necháva za seba s otrockou dôverou myslieť, ba dokonca rozhodovať iných, previňuje sa! Previňuje sa voči sebe samému, na základe čoho bude musieť byť skôr alebo neskôr konfrontovaný s nevyhnutnými negatívnymi dôsledkami.

Zodpovednosť prezentovaná v médiách je len zneužitím tohto pojmu, pretože jej cieľom nie je vzbudiť v ľuďoch samostatné skúmanie, ale len slepé a bezmyšlienkovité prijatie toho, čo je mediálne prezentované ako správne.

A zneužitím pojmu „zodpovednosť“ je aj reklamný spot, v ktorom vysoký cirkevný predstaviteľ odporúča očkovanie tvrdením, že vakcína je zodpovednosť. Na základe tohto spotu sa očakáva, že veriaci ľudia príjmu jeho odporúčanie a pôjdu sa bez premýšľania dať očkovať.

Aj veriaci by sa však mali zobudiť a mali by si uvedomiť, že ani slová cirkevnej vrchnosti nemusia byť pravdivé. Veď predsa z histórie umučenia a vraždy Ježiša Krista vieme, že to boli práve vtedajší najvyšší cirkevní predstavitelia, ktorí usilovali o jeho smrť. Oni boli hlavnými strojcami Kristovej vraždy a zodpovednosť národa nespočívala v akceptovaní ich zvráteného snaženia, ale naopak, v jeho neakceptovaní! V pokriku zmanipulovaných davov: „Ukrižovať!“, nebolo teda ani štipky zodpovednosti, ku ktorej ich vyzývala vtedajšia duchovná elita. Naopak, bol to prejav vrcholnej nezodpovednosti, pretože masy len slepo uverili vrchnosti a vôbec nezapojili vlastné myslenie a skúmanie.

A tak nám aj dnes, v dobe maximálne nezodpovedných politikov hovorí cirkevná vrchnosť o zodpovednosti, ktorá v manipulatívnom mediálnom zneužití tohto pojmu môže priniesť dôverčivým poškodenie zdravia.

My ale buďme zodpovední! Skutočne zodpovední! A preto odteraz pozorne samostatne zvažujme a skúmajme všetko, s čím budeme konfrontovaní. Či už pôjde o veci svetské, alebo duchovné. Ani v jedných, ani v druhých nenechajme za seba myslieť, a už vôbec nie rozhodovať iných.

v spolupráci s » smeromkzivotu.blogspot.com/...

 Blog
Komentuj
 
 fotka
vreskot000  27. 4. 2021 13:34
nepovedal si čoho konkrétne sa máš alebo nemáš držať. čo je zodpovednosť podľa teba
 
 fotka
tequila  27. 4. 2021 16:18
drz uz picu ty stary kokot jebnuty
 
 fotka
gombik35  27. 4. 2021 17:34
@tequila Ti zaebalo v detskej izbe či čo ?
 
 fotka
tequila  28. 4. 2021 20:01
 
 fotka
johnysheek  29. 4. 2021 10:34
@vreskot000
a to je práve dôvod, prečo je tento článok od mahmuta jeden z mála, ak nie jediný, ktorý má skutočne zmysel, v ktorom samotné poučenie je podané správne a s otvoreným koncom..

to, že má potrebu všetko skritizovať má katarziu v tom, že ti nakoniec nechá si vybrať.. na základe svojho rozumu a schopností...
že ti netvrdí "toto je zodpovednosť" "toto sprav".. ale vraví ti "zváž si veci a zariaď sa"..

nevraví "títo vravia hlúposti", ale vraví "dávaj si pozor, lebo nie všetko čo povedia je nutne pravda"..

a ak to teda vezmem ako úvahu, konečne s ním môžem viac súhlasiť ako nie...

@tequila čítanie s pochopením by ti ako tomu čo robi(l) v reklamke, či s prezentovaním malo ísť.. takže si budem myslieť, že si zas komentoval len na základe vlastných predsudkov a nie až po prečítaní textu..
 
 fotka
vreskot000  29. 4. 2021 13:28
Johnysheek ja som tejto problematike venoval sa o čosi viac. druhá vec. pokiaľ si napríklad ty neošetroval jeden jediný prípad, nemôžeš o tom nič vedieť. (4 roky som bol ošetrovateľ. skús to povedať hociktorému ošetrovateľovi. mahmut ponúkol svoj pohľad ale nie riešenie. to je všetko. všetko rozpráva teoreticky. navyše naozaj tá ich strážna veža nestojí za nič. jehovisti nič iné nemajú na robote len kritizovať to, čo niekto vytvoril dávno predtým. ak vakcína nie je zodpovednosť, a vie čo je zodpovednosť, prečo to nepovie kompetentným.? no akú máš odpoveď? podľa mňa žiadnu. zaoberá sa niečím čomu vôbec nerozumie. nerozume ničomu. a že cirkevná hierarchia tiež tomu podľahla. možno. ale Kristus jasne hovorí.... " kto vás počúva mňa počúva. Kto vami pohŕda, mnou pohŕda...." cirkev má právo sa k tomu vyjadriť a robí dobre.
 
 fotka
vreskot000  29. 4. 2021 13:34
@johnysheek druhá vec. keby ti nedali ako dieťaťu očkovanie proti tetanu, tak sa dožiješ možno pár rokov života, ak vôbec. tú vakcínu vyvíjali roky, potom tuším vo veku 15 rokov tiež očkovali nás proti tetanu ak sa pamätám. ved nič o tom nevieš bratu. vôbec nič netušíš. čo je podľa teba lepšie? že ľudia kapú ako muchy? tak povedz riešenie ty.
 
 fotka
tequila  29. 4. 2021 16:13
drz picu ty chudak
Napíš svoj komentár