Fórum pridal Tasara, 6. 5. 2020 18:20 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Otázka pre ľudí bez akad. titulu - prekáža vám, ak si niekto píše svoj titul pred meno, napr. na menovku na dverách a podobne?

0
Tasara

tvári sa, že má 3 roky
BB kraj

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

A ludom s titulom to vadit nemoze? (:
  2. 2
    Misfit44

15 ročný chalan

mne by to nevadilo, ani keby nie som bakalar (:
  3. 3
    Warble

21 ročné dievča

je mi to fakt uplne jedno :D
  4. 4
    Lafiziq

26 ročný muž
    Bratislava

mne, človeku s titulom, to nevadí. No nerozumiem, že prečo to robia. U nás na fakulte sa ani ľudia nezvykli oslovovať titulmi.
  5. 5
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

Mám titul pred menom aj za menom a nikdy by som si to nikam (kam netreba) nenapísal. Je to zbytočné, ale nech si každý robí ako myslí keď sa akože potrebuje "pochváliť".
  6. 6
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

Mám titul, nepíšem ho skoro nikde a nevadí mi, že si niekto druhý svoj titul niekde / hocikde píše.
  7. 7
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Je mi to jedno.
  8. 8
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

No práve na dverách domu (nie práce) to je dosť trapne a zbytočne podľa mňa.

Ale topka, dat si na fb k svojmu menu.
  9. 9
    Nats

hrá sa, že má 2 roky

Neprekáža mi to, ale ako už bolo napísané, je to dosť trápne a smiešne :D
  10. 10
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@delica to sa dá?
  11. 11
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@slackerbitch samozrejme, že môže. Ale mňa zaujímal tento krát názor ľudí bez neho :-)
  12. 12
    Chlorofyl

11 ročný chlapec
    Erec Jisrael

najlepsi su ludia co si daju na fb bc. veronika kociskova :D to je o egu. potreba sa prezentovat. pritom si myslim skromne ze vacsinou to robia ludia ktori nevedia takmer nic
  13. 13
    Semhamforas

hrá sa, že má 0 rokov
    Bratislava

vsade si napisem Bc. et Bc.
    Asi najviac hrdých nositeľov titulu som videl z vysokej školy Sv. Alžbety :D neviem či je to náhoda alebo čo
  14. 14
    Fixa

28 ročný muž
    Poprad

@chlorofyl (thumbs)
  15. 15
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Aj keď v niektorých prípadoch cítim také varovné otázniky, že no načo?
  16. 16
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Sak nato chodili do skoly aby si to tam mohli napisat :D
  17. 17
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@semhamforas napríklad u nás na univerzite skôr podporovali, že ak píšeme zo študenského mailu vyučujúcemu, máme sa podpísať aj s Bc. pred menom, nech vedia, že sme na druhom stupni :-D teraz vždy ked píšem mail niekomu, tak automaticky sa podpíšem celým menom aj s titulom a potom mi príde - je to divné? nie je to divné? - radšej to vymažem, nech si nemyslia že mam ego :-D :-D takže myslím si, že aj celková etiketa danej univerzity ťa to vie akoby "naučiť"
  18. 18
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@torpedo08 nie tak celkom
  19. 19
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

No obcas je to tak
  20. 20
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@torpedo08 no myslím si, že mnoho ľudí príde na univerzitu s takýmto zámerom avšak na každej normálnej univerzite sa takíto ľudia dlho neudržia lebo zistia, že za tými písmenkami pred menom aj stojí niečo viac. Alebo tiež si všimam že ak je celkove človek z rodiny, kde nikto nemá VŠ vzdelanie iba oni, tak to pociťujú ako také zadosťučinenie a majú potrebu si napísať, napríklad na FB že sú Bc. Nie je ich veľa
  21. 21
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    Obey your master!

mam taku teoriu, ze existuje priama umera medzi bezvyznamnostou univerzity a tendenciou jej absolventov pchat si titul vsade.
  22. 23
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

nikdy som tomu nechapal :D
  23. 24
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@semhamforas však aj ja som myslela študentov :-) pochopil si niečo iné?
  24. 25
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    Obey your master!

@chlorofyl si mi tohoto vzdelanca pripomenul, ked si spomenul hrdych nositelov titulu :D

https://pavolzemko.com
  25. 26
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

Ano ak nema visoku skolu zyvota
  26. 27
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    Obey your master!

@semhamforas @25 malo byt tebe, sorry @chlorofyl
  27. 29
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Mne pride ok mat titul na zvonceku (asi preto, ze som to vzdy brala ako ze sa to tak robi) a v skole sa snazim zapamatat si tituly ludi a oslovovat ich nimi, asi preto, ze sa bojim tych, co si na tom zakladaju.
    Potom je take ze, napriklad moja sefova ma csc a nie phd a to uz je out tak ju niektori ludia na na ustave oslovuju "pani", takze ja si davam vzdy zalezat na tom, aby som o nej hovorila ako o "doktorke", nech aj puknu :D
  28. 30
    Mefistofel

31 ročný muž
    Nitra

ja to nemám potrebu nikde písať, ale inak mi to neprekáža ak niekto to má všade.
    Ale sám to nikde nepouzivam....
  29. 31
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

@tasara dá, dáš to ako meno / druhe meno / to meno v zatvorke
  30. 32
    Alex458

23 ročné dievča

ked viem, ako niektorí ľudia k tým titulom prišli, tak zhruba 45% sa nemá bars čím chváliť :D
  31. 33
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

ja ho píšem len na úradné dokumenty, ale na FB, mail by som si ho nedala :D
  32. 34
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Nepíšem si titul nikde, kde to nie je nevyhnutne... Obdivujem ludi, ktorí život zvládajú milion krát lepšie, nez ja... A trebárs žiaden titul nemajú, nechceli a pod.
  33. 35
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

@25 omg. Toto oni radi a ked si este drbnu pred meno aj tituly ako Vdp, Vsdp a Mons tak to uz som uplne v prdeli, lebo neviem kolko maju hviezdiciek na vylozke...
    A im sa aj bez 500 titulov netrafit vylozku nevyplati, raz ma jeden zdrbal ze on nie je pan farar on je diakon a kaplana vie tiez vyzut, ked ho oslovis"pan Farar".
  34. 36
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

@notmehofejk a ja už, že nič len tak netromfne legendárneho Henryka:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Internetov%C3%BD_mem#Henryk_Lahola
  35. 37
    Burn

28 ročná žena
    Praha

Podla mna je to v pohode, kazdeho vec,
    nevnimam to ako chvastanie. Ale ja by som si ho na dvere nepisala.
  36. 38
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    Obey your master!

@waagbistritz69 pff, ale to predsa nie je len tak niekto, to je sam velky doc. ThLic. Mgr. Pavol Zemko, Th. D., Ph.D. h.c., EMBA, LL. M., O.C.H.- assoc. prof. z univerzity sv. alzbety! je to obrovska kapacita. urcite poznas jeho pracu, napriklad...eh...no, nepochybne ma vela zasluh.

srsly tho, nikdy nepochopim, ako to, ze ma ta skola akreditaciu. ono by to bolo skvelou parodiou slovenskeho vysokeho skolstva, lenze ono to je naozaj.
  37. 39
    Morningcoffe

21 ročné dievča
    sky with a diamonds

Mňa včera docent v emaily oslovil mojou prezývkou a na konci sa podpísal menom bez titulov, a prišlo mi to veľmi milé:))
  38. 40
    Saddath

23 ročné dievča

Je mi to jedno, keby totul mam asi si ho tam nedam, preco maju co cudzi ludia vediet jake mam tituly :D asi sa pohybujem s spolocnosti kde sa to vobec neriesi, ani praxovne ani sukromne, takze asi preto to neriesim :D ale viem ze sa to riesi, kamoska jedna nema vs a robi niekde kde vsetci maju a napriek tomu ze je tam vyssie ako ludia s vs jej to sefova dava pocitit, co je pre mna ze wtf? Tak si daj za asistenku niekoho kto je ing teda :D nikdy som to nechapala ako sa to riesi. Asi som vo vekovej skupine kde sa davno neriesia skoly a tituly ale skor schopnosti :D ked mate 35+ a deti tak je vam to uplne u pici :D
  39. 41
    Tommyhot

31 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Je to trapne, ale je mi to jedno.
  40. 42
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

Minule som videla, ako ma niekto na LinkedIn pred menon Bc. :,(

Inac je mi to jedno asi, ked je to titul 2. stupna a viac

Ja pouzivam titul len vo formularoch, kde je na to kolonka, a v pracovnom mailovom podpise, ak to ma aj zvysok firmy
    Ale jezia sa mi vsetky chlpy, ked ma niekto oslovi pani inzinierka :D
  41. 43
    Motovidlo323

31 ročný muž
    dedoles influencer birdzu

wtf vieš o tom, že je to povinnosť? ô_____ô
  42. 44
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@saddath ufff... Moja sesternica zase mala iný problém, kde ju "šikanovala" šéfka, ktorá si akurát robila dialkovo Bc., sesternica mala Ing. Sesternica nakoniec dava výpoveď lebo sa to nedalo vydržať.
  43. 45
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

@motovidlo323 to ide teraz bokom. Pýtala som sa ľudí bez VŠ vzdelania, či im to vadí :-)
  44. 46
    Saddath

23 ročné dievča

@tasara no ludia su selijaky.... Ja som rada ze kde robim to vobec nikto neriesi. Vsetci maju vs a ja asi jedina nemam, vsetci si asi myslia ze mam? Nvm :D ale vsetci to maju davno za sebou, takze sa riesia ine veci ako vs
  45. 47
    Dezolat

31 ročný muž

Osobne ho nemam ani na obcianke, Bc. mi bolo trapne tam davat a pred Ing, som stratil obciansky a cerstvo novy som uz nechcel menit.... co mi pripomina ze uz asi mam neplatny obciansky sakra XD musim skontrolovat
  46. 48
    Motovidlo323

31 ročný muž
    dedoles influencer birdzu

Tak potom to venujem ostatným, čo vravia, že je to trapošina :)
  47. 49
    Dikadvokat

32 ročný muž
    Košice

@nespiacakraska
    ale tak farár/kaplán/diakon nie sú tituly :)

keď oslovíš diakona/kaplána "pán farár" - to je ako keby si poslanca MZ oslovila "pán starosta"
  48. 50
    Nataliya

25 ročná žena
    Depressionland

ako mam titul, ale aby som si na fb teraz davala ze Mgr. Natalia alebo na menovku na dverach tak to nie (hehe)
    ale ludia nech si davaju ked chcu