Kedysi, asi pred troma týždňami som pridal jeden status, že sa mi sníval jeden veľmi zvláštny sen. Zatiaľ som si ho nechal pre seba, ale dnes večerom o tomto niečo sa pokúsim napísať.

Snívalo sa mi, že som v jednej obrovskej miestnosti, niečo ako kostol, neviem presne. Vnímal som, že je to skoro ako z dreva keby bol. videl som lustre, všetko, a vnímal som to ako keby z chóru, teda časť, ktorá je vyvýšená v kostole a je to priestor pre chrámový zbor. Vníma som, že je to obrovský priestor, Jasne som počul, ako mi niekto hovorí, že sú tam ľudia mnohých národov. Počul som to v  sne v takomto poradí. Turci, kresťania, kňazí a iní duchovní. Jasne som to počul v takomto poradí. 

Počul som jasne, že už je rok 2100, a že vtedy nastane zjednotenie národov. 

 Zrazu niekto prehovoril takto..." Priatelia, na čo sa tu hráme, veď sme všetci bratia a sestry jedného Boha..." Toto som naozaj počul v sne.

Nato sa všetci začali objímať, , a niekto mi povedal, že momentálne je už rok 2100 a ja sa toho už nedožijem určite, a sen sa skončil. No.

Neviem presne, prečo zjednotenie národov, rozmýšľal som nad tým, že či sa náhodou nespojí východná cirkev pravoslávna so západnou katolíckou, nakoľko jestvujú ešte niekoľko pádnych prekážok, poprípade si myslím, že Boh tak osvieti rozumy ľudí, že možno okolo toho roku všetci uveria v Boha, čo môže celkom isto značiť blízky príchod Pána a s tým súvisieť koniec sveta. Toto sú ale samozrejme moje hypotézy, ktoré nechcem pravda písať ako fakt. Domnievam sa, že deň Pána v nejakej podobe je naozaj blízko. Často rozjímam o týchto veciach, je možné, že to všetko mi vyplynulo v tento sen. Čo si o tom mám myslieť. Azda to, čo som k tomuto napísal ako vysvetlenie, ale je to každopádne pre mňa niečo veľmi tajomné.

Nechcem byť nejaký snár, snívalo sa mi to dávnejšie, asi nejaký mesiac dozadu, a zmienil som sa o tom niečo v mojom statuse, kde som povedal, že dnes som zažil niečo výnimočné, že si to zatiaľ nechám pre seba, a niečo o tom neskôr napíšem. 

Potom som pozrel na hodiny, ale nepamätal som si presne koľko je hodín, a videl som jasne, ako moja nočná lampa z ničoho nič začala blikať, a potom zhasla. Nič nadprirodzené určite.

No. Čo si teda o tom myslím. Viackrát som rozjímal v mojich myšlienkach o evanjeliovej stati o tom, ako Pán vytvorí raz jedno stádo, kde bude On ako jeden pastier. Zajtra je nedeľa Krista Kráľa. Myslím že toto som tak symbolicky napísal práve pred touto poslednou nedeľou v období cez rok. Dlhšie som si odkladal tento moment, aby som ho napokon dnes práve mohol napísať. 

Celkom si myslím, že raz tá jednota naozaj nastane, ale neviem v akej podobe. Mnoho ľudí je aj dnes celkovo dosť rozdelených, a problém je, že my nehľadáme to, čo nás rozdeľuje, ale hľadáme to čo nás spája. Myslím si, že cesta by mala k zjednoteniu prísť presne opačným smerom, a to tak, že budeme hľadať predovšetkým to, čo nás rozdeľuje, a nie čo nás spája. 

Akurát som odpojil auto z nabíjačky. Mám takú, relatívne novú, digitálnu autonabíjačku, veľmi veľa nejazdím, teda sem tam si pre istotu nabijem baterku, aby mi naskočila, keďže som ho bol naposledy asi stredu prebehnúť na dhšiu trasu, a dnes je sobota. a napadla ma práve scéna, že keby som poplietol plusové a mínusové káble, spravím samozrejme zle. pekne plus na plus, mínus na mínus. Aký to má súvis s tým čo som napísal?

To znamená, že keby som nevedel, čo všetko spôsobí to, že popletiem káble a dám nabíjať baterku na nabíjačku hocijako, len nie tak, ako je to po správnosti, celkom isto to bude pôsobiť deštrukčne na vplyv baterky. 

A to znamená, že najpv musíme hľadať rozdiely, ktoré nás rozdeľujú, aby sme potom vedeli ľahšie spojiť to, čo sa dá. 

Vo svete počúvame, ako máme hľadať to, čo nás spája, lenže potom keď nebudeme dbať o to, čo nás rozdeľuje, a ktoré sú tie príčiny, človek ľahko vytriezve, a potom sa dostane do ešte horších vzťahov, než bol do onoho času. Zamyslite sa nad tým.

 Blog
Komentuj
 fotka
ufounek  25. 11. 2020 21:38
Ano hypotézy. Kdybych já ve snu slyšel o sjednocení národů, tak mě ani nenapadne, že to bude spojení náboženství, a v souvislosti s Turky vůbec ne křesťanství. Turci jsou přeci převážně muslimové... tak proč by to spojení mělo být zrovna podle Tvojí verze Bible?
A tohle, co tu teď píšu já a stejně jako Tvoje touha po vítězství právě toho Tvýho způsobu vidění Boha, to jsou přesně důvody, proč lidstvo musí ještě dospět, k tomu sjednocení... a bylo by fakt skvělé, kdyby se jim to povedlo už za 80 let.
 fotka
vreskot000  26. 11. 2020 11:27
@ufounek ja si myslím že k tomu dôjde určite, ale nie teraz. mna to napadlo práveže hneď. Pán predsa hovorí o tom, že raz bude jedno stádo a jeden pastier. hneď som si to spojil, či turci o ktorých som jasne počul sa neobratia na katolícku vieru z moslimskej. Pán toto predsa v biblii spomína. všetko bude určite... a potom bude koniec. príde súdiť vo svojej sláve. určite. písmo sa naplniť musí
Napíš svoj komentár