Fórum pridal Hskr2, 28. 3. 2020 14:39 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vieš povedať R? (komentáre pls ak to neviete)

0
Hskr2

tvári sa, že má 4 roky

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Devil

36 ročný ujo
    Žabokreky

nechcem byt zly ale mna to neskutocne irituje. kazdopadne, "r" sa da naucit.
  2. 2
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Račkovanie mi neprekáža... celkom cute to je.
  3. 3
    Fukaj

8 ročný chlapec

Kedže moje meno začína Rkom, tak sa to učím celý život! aale, keď to niekto nevie, neprekáža mi to.
  4. 4
    Semhamforas

tvári sa, že má -1 roky
    Bratislava

Slovenská žurnalistika ma naučila, že je v poriadku, ak sa verejne a nahlas smejem niekomu s rečovou vadou.

Ale aj tak to nerobím, ani mi to nijako neprekáža a nie som si istý, či sa to dá vždy naučiť.
  5. 5
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Neviem ho velmi dobre povedať ale žeby som vyslovene račkovala tak to nie. A nechcem sa to ani naučiť, babka sa ma to snažila učiť ešte keď som bola malá lebo som bola trochu zanedbané decko a nikto to nejak neriešil nikdy takže ho doteraz povedať neviem ale som tak celkom spokojná, je to už súčasť mňa a mám sa tak rada.
  6. 6
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

Ako dieta som vobec nevedela povedat r, chodila som k logopedicke a naucila som sa. Obaja moji surodenci trosicku rackuju, teda ja vobec nepocujem, ze by rackovali, ale ini ludia vravia, ze ano.
    Vyrazne rackovanie sa mi nepaci.
  7. 7
    Arywian

20 ročné dievča
    Praha

keďže logopedičku som si v detstve predstavovala ako zlú tetu, ktorá po mne v malej tmavej miestnosti bude kričať dokým nepoviem správne "r", tak som sa ho radšej naučila sama...

keď som časom zistila, že to tak vôbec nie je a moji kamoši od nej odchádzajú vysmiati s lízatkom a cukríkmi, celkom som to oľutovala :D
  8. 8
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

kedysi som nevedel
  9. 9
    Obsession

tvári sa, že má 3 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Páči sa mi to ale len u malých deti... :D
  10. 10
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

viem R a račkovanie mi nevadí
  11. 11
    Misfit44

9 ročné dievča

viem povedat r normalne, ale neviem povedat take to rrrrrrrrrrrrr, len rrr viem :D
  12. 12
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

nie je to ani tak chyba toho kto račkuje ale hlave jeho rodičov že to neriešili už na začiatku cez logopéda
  13. 13
    Rothschild

29 ročný muž

mam rad ZAYA
  14. 14
    Nats

hrá sa, že má 2 roky

Áno ale nie veľmi, niektorí ľudia si to ani nevšimli
    Ale štve ma že neviem povedať rrrr :D
  15. 15
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Viem a vraj aj ř hovorím prekvapivo čisto mi bolo povedané ale rrrrrrr sa mi nepodarí vždy na prvýkrát :D
  16. 16
    Riddiculus

7 ročné dievča
    *1238

Mne to vadí na ostatných. A keď niekto rengá, tak sa sústredím len na to.
  17. 17
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

To som tu jediná nedovyvinutá? :( :,(

Všetci sú tu taký múdri :,( :,( :,(
  18. 18
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@14 a fínske r neviem
    A teda, celkovo nemať ktovieako dokonale r je s mojim priezviskom trocha problém :-D
  19. 19
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Neviem vobec rozpravat nic :D
  20. 20
    Robinsonleon

23 ročný chalan

Dosť mi to ničí život lebo mám r v priezvisku. Inak by mi to bolo asi jedno. Vadí mi len, že sa musím opakovať pri predstavovaní sa
  21. 21
    Kerrang

27 ročný muž

Bola by dosť bieda, keby som v začiatočnom písmene "ževraj" môjho krásneho mena ráčkoval :P :D ...ale tak nezabijem človeka, keď ráčkuje :D
  22. 22
    Livre

20 ročné dievča

Páči sa mi ked niekto račkuje, je to sexy
  23. 23
    Hskr2

tvári sa, že má 4 roky

@nats Rackujes?
  24. 24
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

Miesto r hovorim ŕ
  25. 25
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

Viem povedať R, vyslovujem ho dosť výrazne ako Španieli, podľa mňa je to sexy. Račkovanie mi príde dosť taký zabiják. Dúfam že to nikto neberie osobne. Existuje taký ten typ račkovania, ktorý mi nevadí, to je keď človek povie niečo medzi r a l, taká anglická výslovnosť, to skoro ani nepočuť. No vadí mi trocha, keď je to také račkovanie kde hovoria G a úplne najviac zo všetkých mi vadí také račkovanie, kde to znie ako keby kloktali alebo štartovali babetu :D Neviem prečo, Francúzsky jazyk sa mi páči ale Nemecký nie. Francúzi R vyslovujú podobne ako CH, Nemci však kloktajú sliny, to sa mi nepáči. A inak akože nevadí mi to u priateľov, dokážem si na to nejak zvyknúť aj ked je to trocha rušivé. Vadí mi to však, keď moderátori a redaktori v TV račkujú alebo šušlú. Oni doslova pracujú svojím hlasom, tak nerozumiem, prečo ich vyberajú s rečovou vadou. Nie je to podľa mňa z mojej strany diskriminácia lebo tiež nevezmem človeka, ktorý má zrakovú vadu ako fotografa alebo kardiochirurga a podobne. Poznám osobne ľudí, ktorí ale vyriešili svoj problém s račkovaním po stretávaní sa s logopédom, napríklad moja mamina, ktorá mala také to francúzske R a tiež kamarátka, ktorá mala také americké R. Pomaly bolo vidieť zmeny ked si dávali na to pozor a neskôr si na to úplne zvykli a už nevedia račkovať ;)