Fórum pridal Azizi, 9. 8. 2020 20:26 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Na akú stranu máš doma (resp. v izbe, kde spíš) orientované okno?

0
Azizi

tvári sa, že má 3 roky
Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Juh je inak velmi zvlastne slovo :D
  2. 2
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Možnosti som zoradila v poradí od podľa mňa najfrekventovanejšieho po najmenej časté... Ale možno sa mýlim, tak som zvedavá:)
  3. 3
    Sechs

28 ročný muž
    allow access to my location?

Väčšinu na západ.
  4. 4
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

V spálni na východ, ďalšie izby na západ a v obývačke na východ aj západ
  5. 5
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@sechs Jej, ako je to možné? Máš spálňu v rodinnom dome? A ostatné okná sú na juh, či sever? Tiež by som si priala mať výhľad až na dve svetové strany:)
  6. 6
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Ja nevim ale nesvieti sem slnko :D
  7. 7
    Sechs

28 ročný muž
    allow access to my location?

@Azizi
    V drevenici :) Spálňu máme v podkroví a podkrovie celé otvorené (rozumej: bez priečok, je to jedna veľká miestnosť ). Vikiere máme orientované na západ, tie vnášajú najviac svetla a potom máme ešte po jednom okienku v štítoch, čiže jedno na sever, jedno na juh :)
  8. 8
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

Rano tu vyjde slnko a odíde až okolo 12stej
  9. 9
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Inak ten sever (zatiaľ žiadny hlas) - kedysi som čítala, že paneláky sa zámerne nestavajú tak, aby mali okná (len) na sever. Ale u nás na koleji sú aj izby čisto orientované na sever, plus ešte samozrejme do úvahy spadajú aj rodinné domy, takže som to tam pridala.
  10. 10
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Teraz juh donedávna západ
  11. 11
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

Ja som vlastne zahlasovala za starý byt.... Tam pokiaľ som nemala žalúzie zatiahnuté na noc, tak ma budilo slniečko priamo do očí....

Teraz mám izbu na sever
  12. 12
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

U mamy doma mam detskú izbu na sever... vo vlastnom mám spálňu na východ a žiadne severné okno :D
  13. 13
    Fukaj

8 ročný chlapec

Juhovýchod :D
  14. 14
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Na tej najprijebanejšej kde celý deň jebe slnko do okna.
  15. 15
    Riddiculus

8 ročné dievča
    *1238

Ja som spokojná, lebo v druhej polovici bytu je strašne teplo. Ale baví ma sledovať západy slnka, aj keď sme len na prízemí.
  16. 16
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@fukaj Vidíš, to mi vôbec nenapadlo, že sa domy stavajú aj takto... Neviem, prečo som si myslela, že len na tie 4 svetové strany (aspoň takú mám skúsenosť). Vy máte dom orientovaný nejak celkom inak?
  17. 17
    Nuumik

tvári sa, že má 3 roky
    Vspleti chlpatostí

Keď neviem kde je sever tak jak ti mám ukázať stranu ? :D
  18. 18
    Fukaj

8 ročný chlapec

@azizi Je to bytovka, a su takto v zastavbe, asi tak mali postavene ulice. Netusim. :D Ale je to zle, lebo mi cely den prazi do miestnosti kde spim..
  19. 19
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@nuumik Veď vyhľadaj váš dom napr. na Google maps:) Vľavo je západ, vpravo východ, hore je sever a dole je juh.
  20. 20
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@fukaj To bude podobne ako z juhom :/ Ja som 2x byvala smerom na juh (vrátane teraz) a raz na západ... Ale keď som bola úplne malá, tak to si už nepamätám, ako sme bývali.
  21. 22
    Openmindedfreak

31 ročný muž

juho-západ
  22. 23
    Deficit

24 ročný chalan

Juhovýchod ale máme dosť stromov a sme na prvom
  23. 24
    Aventine

12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

@2 zdá sa že ti veľmi nevyšlo to zoradenie od najfrekventovanejších :D východ výrazne vedie! (letim)
  24. 25
    Elmsi

12 ročné dievča

Na sever a nikdy tam nesvieti priame slnko len ráno cca hodinku cez leto :D
  25. 26
    Mezomus

tvári sa, že má 3 roky
    asshole birdzu!

juhozapad! a cely byt (thumbs)
  26. 27
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

podľa toho čo viem od deda čo bol architekt, plus čo si trochu domýšľam z našich rozhovorov a iných vecí čo (si myslím že) viem o architektúre:

na východ sú orientované reálne oficiálne spálne, s tým idylickým plánom že človeka zobudí naozaj východ slnka, plus až do večera v danej izbe čas tráviť nebude, lebo veď je to spálňa, je na to aby sa v nej spalo.

o západe toho veľa neviem, ja osobne by som na západ orientoval možno tak kuchyňu.

juh/sever by mali byť obývačky a pracovne, resp. izby kde sa predpokladá že bude v nich človek tráviť veľa času hocikedy počas dňa, lebo tam chceš mať čo najviac prirodzeného svetla (čiže ani východ ani západ nie, lebo ten má kvalitné prirodzené svetlo len polku dňa), a zároveň nechceš aby to bolo priame svetlo že ti slnko žiari do okna jak kokot (čiže zasa, východ a západ sú vonku z hry), takže juh/sever sú na to najideálnejšie, celý oblúk slnečnej trasy je viditeľný z okna, čiže prirodzené svetlo väčšinu dňa, ale nie je to priamy reflektor že cez neho hovno uvidíš.

a potom bonus že severne orientované izby sú chladnejšie, čo doteraz presne nechápem prečo, ale zo skúsenosti nášho bytu (obývačku máme na juh, izby/spálne na sever) viem že to tak fakt je... čiže výber medzi tými dvoma už je tak nejak na posúdení konkrétnej situácie.