Fórum pridal Annyejnji, 27. 5. 2020 12:46 do kategórie Cestovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ktorý z týchto jazykov je "lepší"?

0
Annyejnji

22 ročné dievča

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Annyejnji

22 ročné dievča

Nevedela som, ako sformulovať otázku, pretože sa pýtam dosť všeobecne :) keď porovnáte využiteľnosť, možnosti učenia/používania, náročnosť (tá je asi veľmi podobná), to, ktorý vám subjektívne lepšie znie, ktorý by ste sa radšej učili, ktorý sa viac oplatí atď. :) Samozrejme, hlasujte za váš subjektívny názor.
  2. 2
    Annyejnji

22 ročné dievča

Pre porovnanie znenia:
    https://www.youtube.com/watch?v=WWcV0kXbP08&t=13s
  3. 3
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

taliancina je jeden z najlahsich jazykov (spolu so spanielcinou)... len si neviem dost dobre predstavit, kde sa tak asi okrem Brazilie a mozno este nejakych byvalych koloniach dohovoris portugalsky (hehe) Talianov je všade plná prdel a taliančina je aj celkom obľúbená (thumbs) a ja som ju mal napriklad povinnu na skole... takze podla mna urcite taliancina
  4. 4
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

appendix: teda pokiaľ nepokanujes zit v Portugalsku (hehe) ja som tam bol 4 mesiace a strasne mi liezla na nervy (:
  5. 5
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Mne sa portugalcina mega paci :D ale objektivne ti na vela nie je
  6. 6
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Portugalčina znie, ako keď sa rus snaží hovoriť po španielsky.
  7. 7
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@teal alebo ked šušle
  8. 8
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

@hetfield nie, opravujem sa. Je to ako rus hovoriaci po francúzsky. Veľmi zvláštny jazyk.
  9. 9
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

nemám rada väčšinu románskych jazykov (osobná preferencia, proste mám radšej množstvo iných) a až tak sa do toho nevyznám, ale z toho, čo spomínali ľudia, portugalčina má kus ťažšiu gramatiku.
    Využiteľnosť je otázna podľa tvojich záujmov.

Osobne, ak by som sa rozhodovala medzi dvoma jazykmi z jednej jazykovej rodiny, najprv by som sa asi dala na ten ľahší a potom by som sa prípadne doučila ten druhý, keď už budem mať základy, čo mi pomôžu.
  10. 10
    Misfit44

15 ročný chalan

ak pojdes do talianska tak taliancina, ak do portugalska tak portugalcina
  11. 11
    Zoberhrozno

26 ročný muž

portugalčina znie (love) . ale využitie bohvieaké asi nebude :D
  12. 12
    Darkestangel

24 ročné dievča
    neznam

Portugalčina je sympatická, ale taliančina je láska (love)

V rámci Európy využiteľnosť má lepšiu určite taliančina, v Južnej Amerike portugalčina, Severnej Afrike taliančina, zvyšok sveta ani jedno nie je výhra a nestačí na prežitie
  13. 13
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@darkestangel kde v Severnej Afrike sa hovorí po taliansky?Líbya a Etiopia boli chvilu talianske kolónie ale pochybujem že okrem pár starých ludí tam ešte niekto vie po taliansky,vačšina tých krajín ma druhý jazyk francúžstinu
  14. 14
    Darkestangel

24 ročné dievča
    neznam

@hetfield mnoho hlavne alžírcov a maročanov vie (do určitej miery) po taliansky ako druhý jazyk. Aj mladých (nerd)
  15. 15
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@darkestangel to je divné lebo to boli asi 100 rokov francúzske kolónie,Alžírsko bolo v podstate francúzsky department (nerd)
  16. 16
    Darkestangel

24 ročné dievča
    neznam

@hetfield tá francúzština určite prevláda, ale ako taliančinár viem, že som sa rozprávala s viacerými osobami z týchto končín po taliansky, v rámci non-native speakerov som sa stretla práve odtiaľto s najviac ľuďmi učiacimi sa IT ako cudzí jazyk
  17. 17
    Clarise

20 ročné dievča

Španielcina (love)
  18. 18
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Ale oba jazyky sú pekné :)