Fórum pridal Tomas55555, 4. 7. 2020 18:46 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dovolenka pri mori

Názory k téme

 1. 1
  Tomas55555

  25 ročný muž


  Prečo ľudia nevedia vydržať bez letnej dovolenky ? Počas zimy by som to ešte chápal, je zima,a človek by rád išiel niekam do tepla, kde je slnečno a príroda rozkvitnutá. Ale v lete je teplo aj na Slovensku a okúpať sa da aj na Slovensku (máme kopu jazier a kupalísk).
  Niektorí povedia že chcú ísť k moru. Ale aký je rozdiel medzi morom a jazerom ? More osoží tým čo majú kožné problémy, ale to je asi tak všetko, čo má more navyše oproti vode v jazere.
  Niektorí povedia že chcú spoznať novú krajinu mimo Slovenska. Lenže čo také extra majú ostatné prímorske krajiny a Slovensko to nemá ? Nič takého, a ked chce človek vidieť ako to tam vyzerá, može použiť aj aplikáciu google earth, pomocou ktorej si može zobraziť hocijaké miesto na Zemi.
  Dovolenky k prímorským krajinám, maju skor negatíva než nejaké pozitíva. Dlhé cestovanie, a vynášanie slovenského kapitálu mimo Slovenska ( a potom sa čudujete že je Slovensko chudobné, ked vy sami sa na tom podielate, tým že vynášate slovenský kapitál do zahraničia, namiesto toho aby ste ten kapitál ponechali na Slovensku - napríklad dovolenka po Slovensku.)
  A preto sa teda pýtam. Prečo ľudia nevedia ani jediný rok ( a to ani v čase pandémie) vydržať bez letnej dovolenky pri mori ?
 2. 3
  18fliper

  30 ročný muž
  panic s komplexami na portali pre skolakov

  ludia ako ty by si zasluzili totalitu. ale uplne inu ako tu ktoru si prajes.
 3. 4
  Quattroformaggi

  25 ročná žena
  v jeho objatí

  Nikoho to nezaujíma.
 4. 5
  Fukaj

  8 ročný chlapec

  Presne tak, my vsetci mozme za to, ze v konecnom dosledku vyjde dovolenka v zahranici lacnejsie ako vlastne niekde v tatrach :D Ne vazne, si podareny troll, ale na nespravnom mieste. Ta se pakuj do pidzi.
 5. 6
  18fliper

  30 ročný muž
  panic s komplexami na portali pre skolakov

  zaujimave je ale ze ked niekto podobnu retardovanu argumentaciu pouzije na zavretie obchodov cez sviatky alebo akykolvek den tak z toho uz ludom stoja ciciny. "ved nevydrzis jeden den?"
 6. 7
  Yoss

  29 ročný muž

  Nikdy dovolenka nevýjde v zahraničí lacnejšie ako na Slovensku, pokiaľ nebývam v nejakom extra ubytovaní a nechcem absolvovať všetky lanovky, bobové dráhy, aquaparky a podobne. A Chorvátsko zdraželo strašne. Ľudia klamú samých seba.
 7. 8
  Wistingher

  23 ročný chalan
  Bratislava

  More je iné ako jazero.
 8. 9
  Riddiculus

  8 ročné dievča
  *1238

  Je úplne jedno, či sa svoje otázky opýtaš ostatných, aj tak si budeš trvať na svojom.
 9. 10
  Laurikaaa

  25 ročná žena
  Večne v (|)

  @yoss problém je ak práveže chceš absolvovať všetky "atrakcie" ktoré sú dostupné a chceš bývať v 5hviezdičkovom hoteli
  (sice niesom zástanca turecka, egypta a pod ale ) v týchto ritiach si v 5hviezdičkovom hoteli, ideš pozrieť na pyramídy, vozíš sa na ťave, aquapark máš v podstate v hoteli a obžieraš sa týždeň a vyjde ťa to kludne 400 eur na osobu... by som si pozrela čo za pobyt na svk by ti vyšiel za 400 eur na osobu s all in. Chodíme na víkend do Tatier a necháme tam 700 eur za 2-3noci takže toľko k tomu
 10. 11
  Yoss

  29 ročný muž

  @laurikaaa 5* hotel, to je ako u nás 3* plus chrobáci, pyramídy úžasné akurát 300 stupňov, smog a okolo nich smetisko, ťava smrdí a z jedla ťa skôr, či neskôr preženie, zažil som to, ďakujem nikdy viac...
 11. 12
  Bebekex

  26 ročná žena

  @yoss to su napisal strasnu sprostost
  jak keby chorvatsko malo jedine more
 12. 13
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @fukaj

  Nevyjde lacnejšie, pokial zrovna v Tatrách nebývaš v 4 hviezdičkovom hoteli.
 13. 14
  Laurikaaa

  25 ročná žena
  Večne v (|)

  @yoss príliš negatívne na to pozeráš (: hovorím, ja nie som zástanca týchto destinácii ale vyjde ťa to lacnejšie ako na svk
 14. 15
  Yoss

  29 ročný muž

  @laurikaaa tak mi nájdi dovolenku za 300 € pri mori s jedlom na týždeň
 15. 16
  Laurikaaa

  25 ročná žena
  Večne v (|)

  @yoss
  každý rok tie lastminute zajazdy do egypta stoja okolo 270-450 eur
  Či aj tento rok to fakt neviem kedže korona a hovorím znova že to dopodrobna nesledujem lebo to nieje destinácia kam ma to láka, chodím skôr cyprus, malorka, kreta alebo dokonca albansko (:
 16. 17
  Yoss

  29 ročný muž

  @laurikaaa hej Albánsko je veľmi lacné, to môžem potvrdiť, no a aj ten Egypt, ale môj prvý dojem bol skazený tým, čo som písal vyššie...
 17. 18
  Laurikaaa

  25 ročná žena
  Večne v (|)

  @yoss no, konečne sme sa zhodili... aj napr take bulharsko ťa určite vyjde menej ako dovolenka na slovensku.
  Hlavne pre tých ktorí cestujú lowcost (rozumej letenka z viedne za 30-40eur spiatočne a prenajatý byt cez airbnb a pod) určite minú pri najhoršom rovnako ako keby zostali na slovensku ale vytiahnu päty z domu a to sa ráta :D
 18. 19
  Yoss

  29 ročný muž

  @laurikaaa :smile: (letim)
 19. 20
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  @yoss ved ale si myslím, ze ľudia nejdu na dovolenku k moru primárne len kvôli tomu, ze ich to má vyjsť lacnejšie, ale hádam sa nedá porovnat more so Štúrovom alebo so zlatými pieskami...a podla mna by si aj ťažko hľadal nejaké vkusne ubytovanie za 300 e na týždeň v tatrách.. Ale tak proste niekto preferuje hory, niekto more.. Ked ma rad oboje, tak si to možno prestrieda bez ohľadu na cenu :)
 20. 21
  Fukaj

  8 ročný chlapec

  @yoss Vieš nájsť dovolenku v zahraničí lacnejšie, a to bol len jeden bod prečo sa môžem na celé Slovensko vykýchať. To je dobré len na túry, ale tráviť tu dovolenku nepripadá v úvahu.
 21. 22
  Dezolat

  32 ročný muž

  Asi preto ze raz za cas chces vypadnut z domu a zazit nieco nove.
 22. 23
  Tasara

  tvári sa, že má 3 roky
  BB kraj

  Toto mohol napísať len človek, ktorý ešte nebol pri mori.
  Nikdy sa nedá porovnať more s jazerom. Opýtaj sa ľudí, ktorí bývajú v prímorskej krajine, že prečo nejdú na jazero s rodinou ale radšej k moru.
  Milión dôvodov, prečo jazero nikdy nebude morom.
  Áno, keď som na Slovensku, idem aj na priehradu či jazero, o to sa ty neboj že vynášam kapitál. Ale more určite treba aspoň raz za život navštíviť.
  Čo sa týka kapitálu - kde na slovenských jazerách máš hotely na dovolenkovej úrovni? V prvom rade treba modernizovať, nechceme zažívať návrat do komunizmu keď sme na dovolenke. Druhá vec, čo sa kapitálu týka. Prídem na pláž na jazero, kde mám dať peniaze akože? Žiadne lehátka a slnečníky na prenajatie. Ak áno, tak je ich maximum 5 a všetky sú obsadené. Prichádzam s vlastnou dekou po ktorej mi budú loziť mravce, ktoré na morskej pláži nie sú. Kde dám peniaze? Vidím bufet, kde ľudia stoja v rade a predáva sa smažený syr, klobásy, pivo, langoše. V tom teple. Polovica vecí z menu "už nie je". Prinášam si vlastné jedlo v dóze - ovocie, nejaký chlebík, zeleninové rizoto. Aké sú služby na vodné športy? Nejaký parasailing? nie. Ak máš šťastie, majú komunistické vodné bicykle. Počasie? Praží slnko no z druhej strany už prichádzajú čierne mraky. Pláž? tvári sa, že je spravená pre turistov a nie sú tam ostré kamene ale každý kráča do vody jak po ihlách.
  Jednoducho na Slovensku sa to ani nedá ak chceš tu minúť peniaze na pláži lebo nemáme žiadne služby. Ak by aj boli dobré hotely, rezorty na priehradách (nové) a mali by aj dobrú ponuku a služby na pláži pre turistov, takéto niečo by viedlo k znečisteniu priehrady, jazera, ktoré u nás nie sú nejak extra veľké.
  Proste treba tolerovať fakt, že niekto preferuje more nad horskou turistikou. Ísť sa večer poprechádzať do prístavu, jesť čerstvé morské ryby a morskú stravu, ktorú u nás nezoženieme. Nadýchať sa morského vzduchu, mať istotu počasia. Mať milión možností ako stráviť svoj čas v letovisku. Pozrieť si historické pamiatky v inej krajine, svoje už poznáme.
  Aj keď preferujem more nad jazerom a priehradou, stále si myslím, že naše pláže a služby s nimi spojené by sa mali rozvíjať, aby sme aj my boli schopní prilákať trebárz aj ľudí zo zahraničia - veď sú krajiny, kde je zima a nedá sa kúpať v ich moriach a jazerách. Ale ako ich presvedčíš aby nešli do Grécka k moru na ostrov ale radšej na Slovensko na priehradu do komunistického hotela kde bude žrať rezne a lángoše každý deň?
 23. 24
  Tasara

  tvári sa, že má 3 roky
  BB kraj

  @laurikaaa aj to ten "kapitál" ako to autor spomenul, ktorý údajne nechávaš v tých Tatrách ehm... Myslím, že tam už tieto hotely väčšinou vlastnia Nemci alebo nejakí iní zahraničáci
 24. 25
  Tasara

  tvári sa, že má 3 roky
  BB kraj

  @laurikaaa aj to ten "kapitál" ako to autor spomenul, ktorý údajne nechávaš v tých Tatrách ehm... Myslím, že tam už tieto hotely väčšinou vlastnia Nemci alebo nejakí iní zahraničáci
 25. 25
  Tasara

  tvári sa, že má 3 roky
  BB kraj

  @laurikaaa aj to ten "kapitál" ako to autor spomenul, ktorý údajne nechávaš v tých Tatrách ehm... Myslím, že tam už tieto hotely väčšinou vlastnia Nemci alebo nejakí iní zahraničáci
 26. 27
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  Fear no more, precious ladies!

  sa odjeb do klastora k svojim a neotravuj.
 27. 28
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  dedoles™ influencer birdzu

  @1 a este na morske panny
 28. 29
  Kerrang

  27 ročný muž

  To si dávam aj ja takú otázku, prečo v lete chodia ľudia zvyčajne na juh, kde je viac tepla (hehe) ...ale chápem, nemáme more, sú proste nároční (hehe)
 29. 30
  Kerrang

  27 ročný muž

  Ale po čase aj ja rád uvidím niečo iné, nejakú inú krajinu, avšak more mi nejako až každoročne nechýba :smile:
 30. 31
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Sa mi to moc nechce citat prepac :D ale tak jasne ze by sa nemuseli trepat tento rok seci k moru ked sa deje co sa deje a mohli by ist radsej na dovolenku na Slovensku no ale ked to povolili tak ako to ludom zakazes ? Nijak (letim)
 31. 32
  Papver

  24 ročné dievča

  Tak veď a kde inde potom môžu natrafiť na morské panny?