27 ročná žena, Viem že vieš že viem že...:*
9
27
ročná žena
Narodky
5. 6.
hetero
9%
birdzovska karma
127
ľudí ho odoberá
0
tajných ctiteľov
Biancadetolle
prihlásený 3. 8. 2015

To čo tu chcem mať

v BIANKA SA VRACIA
http://www.youtube.com/watch?list=PL51CA52612E366E45&feature=player_detailpage&v=vIbbk3pvCN4#t=162

takouto osobnosťou by som chcela byť a viem, že to bude veľmi ťažké, ale dosiahnem to...to sľubujem.

Asertívny človek preberá plnú zodpovednosť za svoje správanie. Vie čo chce robiť, aj aký spôsob si zvolí. Sú mu jasné dôsledky. Väčšinou priamo hovorí, čo cíti, o čo mu ide. Sám nepovyšuje, ani nikoho neponižuje. Vie iného počúvať. Keď urobí chybu, prizná si ju. Vie pristúpiť na kompromisy.
Pôsobí vyrovnane, uvoľnene, zrozumiteľne. Ak niekoho kritizuje, jeho kritika je vecná a konštruktívna, aby nikoho neponížil. Asertívny človek vždy hovorí, o čo mu ide, ako vníma situáciu, čo si o nej myslí. Má primerané sebavedomie, rešpektuje partnera. Zvažuje, čo hovorí. Zbytočne sa neospravedlňuje. Ak sa mu niečo nepodarí, nerobí z toho tragédiu, nikoho neobviňuje. Úspešne čelí manipulácii. Pozerá sa do očí tomu s kým hovorí, je pritom nevtieravý.
Cieľom asertívneho správania je spolupráca, nejde o víťazstvo za každú cenu. Dôsledkom asertívneho správanie je ozdravenie komunikácie, rozšírenie možností pre všetkých, Asertívny ľudia sú príjemní partneri, nadriadení i spolupracovníci. Svojimi komunikatívnymi schopnosťami pomáhajú ľuďom vo svojom okolí cítiť sa prirodzene, bezpečne a sebaisto.