List mojej stratenej žene I.

Najmilšia Marlenka,

keďže sú to už roky, čo si sa mi stratila a stále mi chýbaš, rozhodol som sa, že ti budem písať listy. Len tak. Sám pre seba, vlastne pre teba. Uložím si ich niekam na server, kde ani pes neštekne a ostane to len tak medzi nami a nikto o tom ani nemusí vedieť.

Dnes bol zvláštny deň. Všetci boli akýsi smutní. Asi preto, že sa začal nový (pracovný) rok a ľudia sa ešte nestihli zbaviť restov z minulého roka. Ako napríklad ja. Ešte som nestihol dojesť vianočnú kapustnicu od mojej mamy. Ostali mi ešte tri zavarené poháre. A určite boli smutní aj preto, lebo už stihli porušiť novoročné predsavzatia. Ako napríklad ja.

Tento rok som si dal predsavzatie, že miniem posledné kilo mrkvy, čo ostalo v šuflíku v chladničke, kým nesplesnivie. Nedokážem to. Je toho veľa. Keby si tu bola ty, určite by sme to stihli dojesť. Vo dvojici to ide vždy ľahšie.

Jedine Donuliak bol dnes veselý. Aj som jej zabudol dať náhubok, keď sme išli von, ale našťastie nezožrala žiadne hovno. Tajne verím, že to bolo preto, že žiadne nenašla. Ale pred ňou sa tvárim, aký som na ňu hrdý, že ako poctivo dodržuje svoje novoročné predsavzatia. Ale nepovedz jej to, ako hlboko klesla v mojich očiach, keď prišla na chuť tejto extravagantnej delikatese. Bola by veľmi smutná.

Dnes mi ujo stavbyvedúci dvadsiaty tretí raz sľúbil, že nám na dvor dovezie zeminu. Ak bude k dispozícii bager, ak nebudú mrazy, ak bude pekné počasie, tak by to mohlo byť tento alebo budúci týždeň, alebo voľakedy inokedy, ale určite to bude! Samozrejme, jeho slová beriem s maximálnou vážnosťou. Je to predsa pán stavbyvedúci. Inžinier! Promovaný! To nie je len tak.

Tak ja budem pomaly končiť. Neboj sa o mňa, obliekam sa teplo, aj keď auto mi dobre nekúri. A mám čo jesť. Nechtiac som navaril fazuľového prívarku ako pre osemčlennú rodinu. Zrazu tá fazuľa nejak napuchla a je toho za najväčší hrniec, aký doma máme. A ešte je aj z tej nešťastnej kapustnice.

Tak sa drž, dávaj si na seba pozor a dúfam, že sa mi raz vrátiš.

Tvoj verný a milujúci manžel

Patrik

Zdieľaj článok na facebooku
28 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Kaiserchief1

  hrá sa, že má 0 rokov

  To je super, pokračuj v tom. :D

  A ináč akurát len nedávno sa mi do rúk dostala kniha Ľúbostné listy rozkošníckeho šesťdesiatnika a toto mi ju pripomenulo.
 2. 2
  Sianagirl245

  18 ročné dievča

  Mám veľmi rada tvoj homor :)
 3. 3
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  @sianagirl245 dakujem :) uz si minule vravela si pamatam :D asi pred 3 rokmi ked som este v BB byval :D
 4. 4
  Sianagirl245

  18 ročné dievča

  Hej je to dosť možné aj vtedy som ho mala rada! :D
 5. 5
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  dedoles™ influencer birdzu

  Poďme spolu všetci hádať, kto sa to len môže skrývať pod menom "Marlenka"!
 6. 6
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  @motovidlo323 Nikoho to nezajima
 7. 7
  Nicmanenapada

  29 ročný muž

  akísi :S
 8. 8
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  @nicmanenapada to fakt? a sak ja som skoro nezmaturoval zo slovenciny :D