hrá sa, že má 0 rokov, Som bezdomovec

Kratka uvaha o pohovoroch

Teraz chodim po pohovoroch a nejde mi do hlavy jedna vec.. stale nad tym rozmyslam.. bol som na jednom pohovore, a povedali ze hladaju niekoho sikovneho, kto ma potencial. Nemusi teraz toho velmi vela vediet, ale hladaju proste ten potencial..

No a pre mna bolo dost zarazajuce, ze oni prakticky testovali hlavne moje hard-skills. Mysilm si ze potencial vobec netestovali.. Moja predstava je, ze potencial u programatora znamena jednak logika, schopnost riesit logicke ulohy a druha podmienka je akysi zapal. Ze to cloveka bavi, spekuluje nad tym, robi veci nad ramec toho co sa pozduje, popripade robi vlastne projekty vo volnom case. Obe veci sa daju otestovat. Inteligentny clovek bez zapalu toho vela nedokaze a zas zapaleny clovek bez schopnosti riesit ulohy narobi viac skody ako osohu. Takze tieto dve veci su pre mna potencial...

No a vrta mi v hlave, ze koho vlastne hladaju, lebo tvrdili ze hladaju potencial ale v skutocnosti som mal pocit ze hladaju nieco ine :D nvm ci je to pochopitelne co som napisal :D to ja iba tak filozofujem :D

Zdieľaj článok na facebooku
26 odoberateľov
Patrixo



Komenty k článku

 1. 1
  Patrixo

  hrá sa, že má 0 rokov
  Som bezdomovec

  mi to prislo ako keby niekto chce merat dlzku a zobere si na to teplomer
 2. 2
  Dwarvax

  32 ročný muž

  Si myslim, ze na vacsine pohovorov chcu prave hard skill, co ak mas, tak vyjadruje asi urcity zapal pre vec.

  PS: Su to proste len pohovory. :D
 3. 3
  Notmehofejk

  38 ročný ujo
  My name is Your Worst Enemy

  To sú hold take tie firmy, čo sa naoko tvária cool, no reálne nevedia, čo vlastne chcú. Do korporatu chod :D Tam si eventuálne vybojujes čo chceš a môžeš sa realizovať, pohovor je úplne irelevantná vec.
 4. 4
  Vreskot000

  33 ročný muž

  hľadajú šikovného, lebo ked si možno prezreli tvoj profil niekde na profesii, alebo si im doniesol životopis, nevyhovuješ im. preto niekde nemáš šancu. ale nelám si hlavu, raz sa ti poštastí.
 5. 5
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  koronabojovnik birdzu

  Tiež si myslím, že proste v tebe nevideli potenciál :) Zmier sa s tým a život bude ľahší (thumbs)
 6. 6
  Patrixo

  hrá sa, že má 0 rokov
  Som bezdomovec

  @motovidlo323 ja si to nemyslim, prispevok bol o niecom inom