Ako som začal čítať sem tam horoskopy, tak sa mi fest páčia tie opisy, že teraz bude Strelec žiariť, lebo Jupiter je v tej správnej polohe a do života vnesie neskutočne blaho.

Rok som začal otrasným mental breakdownom, kedy som chcel ujsť od všetkého okolo, zahŕňajúc vzťah, rodinu a ľudí okolo. Prerodiť sa na inom mieste a potvrdiť tak nezávislosť Strelca. Toto sa však utriaslo a už sa to neopakovalo a našťastie ani teraz.

Mohol za to zjavne aj min. 2-mesačný pracovný burnout, ktorý vyriešila zmena práce v polovici januára. Celkom som mal obavy "wie wird es gehen", keďže bol dosť dôraz na kvalitu a pohovorom do firmy neprešlo viacero ľudí, čo majú viac rokov skúsenosti ako ja.

Všetko sa dá našťastie naučiť ak je človek šikovný pricom dôraz bol viac na team fit. Posledne dni som venoval knowledge transferu, ale prišlo mi, že to ani neocenili, čo ma len utvrdilo, ako som dobre spravil. S odstupom času to stále hodnotím ako super rozhodnutie, spokojnosť, pochvaly od team leada, mega rozdiel.

Snažil som sa trochu viac zamyslieť, venovať samému sebe, čo trochu bolo aj cítiť vo vzťahu, takže tam mam, čo dobiehať a zlepšovať. Rok bol hlavne o podpore pri dokoncovani školy či hľadanej práce. Návrat po korone pravidelne do kina, stolovky, bežné kolacokavove posedenia, víno.. viac vina, výlety, návšteva nových miest, stále sa niečo nájde a myslím, že je toho veľa.

Ďalšie vzťahy by som chcel zlepšiť i, keď musím prísť na spôsob, ako to dosiahnuť, keďže vnímam dosť rozdiely v názoroch. Plus pre tento rok, opäť sa mi podarilo stretnúť s ľuďmi, ktorí žijú pomerne viac ako obďaleč. Inde som si povedal, že nemám, čo stratiť a nakoniec aj tak sa niektorí neozvali, asi to tak ma byt.

Do mojich kulinárskych objavov 22 zaradujem indickú kuchyňu (vegan varianty) a kebab v Púchove: D Remeselne piva sú držia svoje stabilne miesto.

Motivácia od kolegu, neboj sa rozprávať a spraviť pripadne aj zo seba blbca. Treba byt často aj úprimný. Je to presne ten človek, ktorého poznajú ľudia vo firme viac ako vlastného šéfa: D

Čo sa týka cestovania tak to bolo Španielsko, Taliansko, SVK výlety, oslava vo Viedni a takto mi to aj vyhovuje. Jednoduché plánovanie, žiadne nahananie sa a fajn spomienky. Pri takýchto par akože väčších tripoch chcem zostať aj tento rok, skôr sa uvidí v druhej polovici.

Pracovne som vycestoval sólo smerom Frankfurt, kde som začal local burgerom, pivko a prvé ráno absolvoval speeddating medzi 80 ľuďmi. Stretol konečne kolegov. Ranné behy odpadli, pretože, som každý večer skončil pri pive s ľuďmi pôvodom z Činy, Ruska, Bulharska, Poľska, Nemecka, US atď. Čo mi prišlo m ega super a dozvedel sa rôzne názory…

Pokračoval som v športe, čo zahŕňalo bike, hike a beh. Celkovo asi okolo 3300km, 80k výškových. Po predošlom roku, kedy som premotivovany bežal 1. Januára a potom uz len raz: D som s cca 450km behom spokojný, prevažoval bike. Moja top nová záľuba 22 sú ultra behy. Prvé mesiace boli taký rehab po operácii kolena takže, keď som to prepálil tak som sa večer mastil pravidelne Flectorom. Nohy si prešli par fázami a musím to nejak udržiavať nech predídem zraneniu.

Cez rok som absolvoval aj prvé hromadne podujatie, čo zahŕňali dogtrek, kde som pacol 8:40 na chôdzu a ešte, aj 2 miesto. Nie som práve nadšenec pretekania, ale, keď je niekto pred tak ma to baví dobiehať Neskôr aj MTB maratón, ktorý bol zaujímavý, vyšlo počasie a splnilo to očakávania.

Pokračoval som v sebapoznávaní na, čo sa chcem zamerať, s čím som spokojný atď. Zvýšil som frekvenciu vegan/vegetarián jedál. Konečne pri mne sedí niekto kto funguje podobne. Sledoval rôzne témy od carbon footprintu až po rovnoprávnosť a random veci, ako žiť ekologickejšie.

Snažil sa žiť viac tak pokojne a koniec roka využil na ujasnenie detailov toho ďalšieho. Priblížil sa zas trochu viac k novému bývaniu, zhruba naplánoval kalendár na bike/beh/dogtrek, čo si dávam, ako takú hlavnú výzvu a ďalej zlepšovať veci v živote, ale zaroven žiť ako tak jednoducho. Posledne mesiace som vnímal zvýšenú nie moc zmysuplnu aktivitu na sociálnych sieťach, a to by som chcel hneď zo začiatku obmedziť. Inspirujem sa od ludi, ktory nepropaguju nieco nasilu lebo za to maju zaplatene.


Podľa horoskopu to nevyzerá zle a dúfam, že sa podarí opäť niekde posunúť, a to prajem aj ostatným. Čokoľvek ďalší rok prinesie, treba sa pozastaviť, zamyslieť a posunúť sa ďalej k lepsiemu. Mozno som sa nieco zabudol ale asi staci zhruba

 Denník
Komentuj
 
 fotka
lenkaska1  2. 1. 2023 01:53
Pekný blog vždy ma poteší keď neviem zaspať a pribudne tu niečo čitateľne
 
 fotka
tequila  2. 1. 2023 16:19
ty si taky typek, ze s tebou by som aj von vybehol pokecat o zivote
 
 fotka
clarise  4. 1. 2023 22:44
Veľmi pekný blog .som nevedela ze si strelec
 
 fotka
majky538  5. 1. 2023 00:10
diki

december
Napíš svoj komentár