Slováci neznášajú počasie. Dôvod je jednoduchý.

Pri troche snahy by sa dalo dokázať, že neexistuje žiaden druh počasia, pri ktorom by prevažovali pozitívne ohlasy zo strany obyvateľov Slovenska.

Je možné, že máme najhoršie počasie na svete. Ja vás len varujem.

No ale čo s tým robí vláda? Pravdepodobne nič. Nie iba v lete nič s tým nerobí, keď učitelia ani politici nepracujú (akoby cez prázdniny nebolo treba učiť či riadiť štát), ale celkovo nikdy nič som nepočula, že by sa bolo schválilo ohľadom toho. A potom sa čudujme, že sa sťažujeme na počasie. Veď komu sa páčia tieto druhy počasia:
- keď slnko pripeká, človek sa potí, omdlieva, vkuse sa musí napchávať zmrzlinou a nanukmi a radlermi a pivom a chodiť do vody, aby zmiernil svoje trápenie,
- keď slnko nepripeká ani nie je príliš zima, no dosť zima na to, aby človek nemohol vyjsť vonku v kraťasoch a krátkom tričku, čo je dosť nepríjemné,
- keď fúka vietor, ničí vám účes, znemožňuje pokojnú jazdu na bicykli, prináša kobylky a chrústy a podobne,
- keď sneží, treba odpratávať sneh, vidíte nechutné žlté stopy po moči, potom sa to všetko začne topiť, máte mokré čižmy aj ponožky, prechladnete, alebo sa to vôbec netopí, neviete sa nikam dostať, všetko je nanič,
- keď je zima, ale nesneží, napríklad na Vianoce, čo sa deje skoro pravidelne a kazí to atmosféru Vianoc... alebo naopak na Vianoce sneží a spája sa to s vyššie uvedenými nepríjemnosťami,
- mám pokračovať? ...

Možno som nič týmto blogom nevyriešila, no rozširujem vedomosť o tomto probléme, čo pomáha ho začať riešiť. Tiež som si nevšimla, že by si to už bol niekto predo mnou takto výstižne všimol. Je to niekedy šťastie, niekedy bremeno, mať ostré oko na spoločenské problémy. Ďakujem za podporu, ďakujem aj hejterom, keďže hejteri sú dnes potrební.

Ešte chcem na záver dodať, že som učiteľka, a že nesúhlasím s tým, čo som napísala, že cez prázdniny treba učiť a že nemám právo na prázdniny, ako som mávala doteraz každé leto. 

Zdieľaj článok na facebooku
32 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  Toto.. Bolo myslené vážne? Akože vláda nerobí nič s počasím?
 2. 2
  Gramofón

  hrá sa, že má 0 rokov
  Niekde na Slovensku

  Nechápem. Počasie zatiaľ ovládať nedokažeme, možno je tu téma globálne otepľovanie, no skutočne sme my tá krajina, ktorá má najväčší podiel na znečisťovaní ovzdušia a globálnom otepľovaní? Alebo plasty... Nech riešia Čínu, Indiu a obrovské krajiny, ktoré na tom podiel majú... Nie Slovensko, ktoré je len takou ihlou v kope sena...
 3. 3
  Ninkabezpinka

  19 ročné dievča
  môj avat(v)ár je Ninkin pinko, nevlastný brat Ninkinej pinky

  @sasi2680
  Škoda len, že si to nedotiahla do konca, takto to vyzerá, že si na pochybách, mala si jej poriadne naložiť, že učiteľka a taká sprostá, ... plus nejaké poznámky kvalite nášho školstva a podobne.
  Mňa by potom tak veľmi bavilo čítať ďalšie komenty na adresu na adresu vás oboch, aké ste trúby, jedna kvôli už spomenutému a druhá kvôli tomu, že nechápe recesiu.
  A potom aj nerozhodné komenty o tom, či ste naozaj vtipné alebo naopak, dobre mimo.
 4. 4
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  @ninkabezpinka a ty si co zas zač? :D asi si chcela byť zaujímava ty, ved ja som sa jej len opýtala, či to bolo myslene vážne, lebo dnes už človek nikdy nevie, čo naozaj si ľudia myslia ;)
 5. 5
  Pubertslatinocelny

  33 ročný muž
  zvláštne ticho vzniklo

  Napísal by som recenziu, ale už mi raz tebou bolo vytknute, že vraj bola lepšia než samotný blog, tak sa obmedzim len na: solídny návrat, napriek starobe si držíš formu
 6. 6
  Ninkabezpinka

  19 ročné dievča
  môj avat(v)ár je Ninkin pinko, nevlastný brat Ninkinej pinky

  @sasi2680
  Mne to prišlo veľmi zábavné, v blogu sa "rozčuľovať" nad nečinnosťou vlády ohľadom produkcie toho najvhodnejšieho počasia pre každého občana ... a rovnako, ak nie ešte vtipnejšie mi pripadalo, že hneď si išla jej (pisateľky blogu) hru, zahrala si sa na nechápavú, na niekoho, kto vôbec uvažuje, či to v blogu je alebo nie je myslené "vážne".
  Ale ešte stále môže Koliesko uviesť veci na pravú mieru a vysvetliť mi, že tá nechápavá osoba som tu naozaj ja!
  V tom prípade, milá(é) Koliesko, bude mi cťou pridať sa k tebe do delegácie, ktorá pôjde na čele s tebou pri najbližšej možnej príležitosti v Parláči alebo na Vláde prejednávať návrhy potrebných zákonov a cizelovať ich znenie až do naprostej dokonalosti. Prosím, daj mi vedieť, ochotne sa k tebe pridám, ak budem smieť.
 7. 7
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  @ninkabezpinka mne prídeš vtipna ty, ako kvôli jednému môjmu komentu tu vedieš monológy :) asi máš veľmi dobrú mienku o ľuďoch, ale ja stále po pár rokoch co som pobudla na tomto portaly niekedy si fakt neviem tipnut, čo ľudia myslia vážne a čo nie, lebo niekedy ti ľudia sú fakt blbí a žiaľ, nikomu nevidím do hlavy, aby som vedela, či niečo myslí vážne alebo len ako recesiu :)
  Ale zaujímavé, že doteraz som o tebe ani nepočula ani som ťa tu nepostrehla a zrazu vyskočíš na mňa s takou blbosťou :) ale píš si čo chceš, ešte raz ma nezabudni uraziť, ze som blbá, ze som hned nevedela, čo je recesia a čo nie :) a napíš o tom aspoň 10 riadkov, nech to má poriadne grády, možno to aj niekoho bude zaujímať :) pekný zvyšok večera prajem, zrejme by ti prospel
 8. 8
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Super je to (thumbs) večne nespokojní ľudia :D
 9. 9
  1ggy

  22 ročný chalan
  kde sa dá

  ako dám smutné na komentár?
 10. 10
  Ado122

  25 ročný muž
  BA/HC

  Ja milujem ako v radiu hovoria, dnes bude skaredo...co znamena ze bude pod mrakom alebo trochu sprchne :D...a ked maju byt horucavy 30+ tak hovoria ze bude pekne...Pre mna je vyhovujuce pocasie take ked mam na sebe mikinu dlhe nohavice a je mi prijemne ziadny extrem takych prijemnych 20 stupnov co je pre vecsinu asi zima :D
 11. 11
  Abeceda123

  tvári sa, že má 4 roky

  @9 :D

  @sasi2680 Bože môj, ženská... až ma celý človek rozbolel z toho komentu.
 12. 12
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  @abeceda123 to je smutné že na teba takto vplývajú komentáre cudzích ludi :) ešteže mne je to tak jedno co si s nejakou pinkou myslíte :)
 13. 13
  Kolieskonavoze

  28 ročná žena
  Michalovce

  @sasi2680 dobre, že si sa spýtala! napokon je tu jediná nechápavá @Ninkabezpinka , ale v tomto prípade sa s ňou žiaľ musím spojiť, lebo chce ísť so mnou protestovať do vlády alebo do Parláču, čo si musím vygúgliť v google maps, a to si vážim, že chce ísť, napriek tomu, že to celé nepochopila. Ale nevadí, lebo ja budem mozog a ninka bude bez pinka, čo by nám mohlo pomôcť, lebo pinok nebudeme potrebovať.
  @majmarad začínam mať výčitky svedomia. Dobre, už to nebudem dusiť v sebe. Námet som získala z článku z emefky, autor ktorého tvrdil, že zima je lepšia ako leto, lebo sa počas zimy môžeme sťažovať na akýkoľvek druh počasia. Takto hanebne som využila cudzí vtip a prisvojila si ho (sasi a Ninka, toto teraz nečítajte, to vás bude zbytočne motať)
  @Ado122 presne tak. ešte dodám, že môj ocko súc farmár sa rozčuľuje, keď niekto nadáva na dážď. lebo je často sucho a často je málo toho dažďa, keď je potrebný.

  A pre všetkých dodávam, že som nechcela spôsobiť takéto rozbroje a prepáčte mi, že som to spôsobila, mohla som tušiť, ako to dopadne. Mám rada aj ľudí, čo im nedocvakne, aj čo im docvakne. Na povzbudenie, keď som prvý raz videla známe video Evelyn o tom, ako chcela platiť kunami, tak som ju ešte nepoznala a najprv som fakt nechápala, že si robí srandu. Fakt. Dneska po svete behá priveľa hlúpych ľudí na to, aby sme si mohli byť stopercentne istí. Asi vždycky behalo. Ale postarší ľudia ako ja už zvyknú si myslieť, že dneska je horšie ako bolo dakedy dávno. Takže mier.

 14. 14
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Že ,,postarší ľudia ako ja,,:D
 15. 15
  Kolieskonavoze

  28 ročná žena
  Michalovce

  @pubertslatinocelny to je ako keby Kaufland povedal, že nedá lacnejšie paradajky, lebo nechce, aby sa Tesco cítilo, že ľudia nechcú kupovať ich paradajky. Toto je príklad z bežnej praxe. Teraz to premietneme do našej situácie. Skvelý blog donúti konkurenciu napísať recenziu lepšiu než samotný blog. To je zmysel súťaživosti. Preto máme kapitalizmus. (v minulých storočiach to bol klasicizmus a romantizmus).
  Ešte jedna vec. Raz som ti s tým istým dobrým úmyslom napísala recenziu k blogu a ty si mi napísal, že je lepšia, ako samotný blog. No bolo to až po tom, čo sa to stalo na mojom blogu s tvojou recenziou. Keďže si na to už zabudol, tak si začínam myslieť, že si mi to napísal iba z ľútosti, aby som sa necítila blbo, že neviem napísať recenziu lepšiu ako samotný blog. :/
 16. 16
  Pubertslatinocelny

  33 ročný muž
  zvláštne ticho vzniklo

  :D Šaňka, život nie je Kaufland!
 17. 18
  Ninkabezpinka

  19 ročné dievča
  môj avat(v)ár je Ninkin pinko, nevlastný brat Ninkinej pinky

  #kolieskonavoze
  No vidíš to? Vidíš? Uff! Našťastie bol môj predpoklad v šiestom komente správny a síce nechápavá, ale zato jediná a tým pádom jedinečná, všetci na prvýkrát rozumejú napísanému, iba ja nie, nebudem predsa ofca a nepôjdem s davom ... juj, či si ma len potešila! Síce vzápäti hneď mierne zarmútila slovíčkom "žiaľ", ale to len dovtedy, kým som si neuvedomila, že to nie je kvôli mne osobne, ale pre tvoju pracovnú, spoločenskú a všetky iné vyťaženosti takto všestranne renesančne polyhistorsky rozvinutej osobnosti. Veď akej inej by už len záležalo na kvalitnom počasí pre každého jednotlivca, všakže! Len by som si dovolila mierne poopraviť, ja nechcem ísť protestovať, ja by som, keďže ty budeš mozog a.k.a kvalita, rada svojím pridaním sa tvorila kvantitatívnu zložku delegácie. A nebudeme sa sa zahadzovať nejakým protestovaním, ale rovno im do spomenutých inštitúcií priniesieme návrhy zákonov, ty ako mozog operácie ich vypracuješ a ja potom spolu s tebou vytvorím množstvo - dav, ulicu, ktorej sa mocipáni zľaknú a bezvýhradne schvália predložené.
  P.S. Ďakujem aj za "teraz nečítajte" ... v zmysle "žáci, v žádném prípade(nepíše mi háčky nad "r" a "e") neoblizujte namrzlé kovové zábradlí !!!" som si prečítala, doplietla sa a opäť to budeš musieť naprávať.
  No a ešte aj veľká vďaka za prechodník, to nepoužíva len tak hocikto, "súc" mi naozaj urobilo veľkú radosť!
  So súdružským pozdravom "Zákonodarným stretnutiam zdar!" sa lúči mladý perspektívny káder Ninka Bezpinková

 18. 19
  11

  27 ročná žena
  konske_eknihy

  .