

Obrázok bez popisu č.1009243
11 komentov
1
dumbledore
21. 1.januára 2016 15:16
Preboha
6
9
Nie naj z jeho myšlienok:
Láska nie je len niečím spontánnym a inštinktívnym: je to rozhodnutie, ktoré treba neustále potvrdzovať. Keď muža a ženu spája pravá láska, každý z nich berie na seba osud druhého ako svoj vlastný, aj za cenu námah a utrpení, aby ten druhý mal život a mal ho v hojnosti.
Najlepším prejavom slobody je láska, ktorá sa uplatňuje v darovaní sa a v službe blížnym. (Ján Pavol II., encyklika – Redemptor Hominis)
Láska nie je len niečím spontánnym a inštinktívnym: je to rozhodnutie, ktoré treba neustále potvrdzovať. Keď muža a ženu spája pravá láska, každý z nich berie na seba osud druhého ako svoj vlastný, aj za cenu námah a utrpení, aby ten druhý mal život a mal ho v hojnosti.
Najlepším prejavom slobody je láska, ktorá sa uplatňuje v darovaní sa a v službe blížnym. (Ján Pavol II., encyklika – Redemptor Hominis)
10
@georg21 toto jedno mi nikdy nešlo do hlavy. Ak som nikdy nejedol pomaranč nemôžem vedieť ako chutí. Ak ho ochutnám, zistím, že nie je pomaranč ako pomaranč. Toto je viac-menej to isté len v zelenom. Ak mi rozumieš.
11
To, že nie je pomaranč ako pomaranč vieme už od čias prvých pomarančov. Stačí si to uvedomiť, nemusíš sa uisťovať, veď rokmi ten istý pomaranč, ako bude zoschýnať i tak ti bude chutiť inak (povedzme horšie). Teda je to len o tom, či si vyberieš raz navždy, alebo budeš stále ochutnávať ostatné... a popritom zabudneš, že je to vlastne o tom, ako sa ty pozeráš na ten pomaranč. Odborník, či ten kto ho pestoval ti dokáže povedať akú má dužinu, teda to podstatné...

Napíš svoj komentár
-
1 Pozdravujeme z Nórska -
2 Oficiálne som znovuzahájila svoje malomestské občianstvo... -
3 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! - 4
Obrázok od Kobra -
5 Spomíname ♡ - 6
Obrázok od Kobra -
7 Mačacia śavāsana - 8
Obrázok od Kobra -
9 Jakoze tato predpoved je strasne volaco,... -
10 Shalom !!!
-
1 Teraz rozmýšľam, že kúpim tieto,... -
2 Zo 4, 5 hodinového čakania v... -
3 @Tequila kamo , dnes som... -
4 Toto mi velmi pripomina niekoho :) -
5 Tak napríklad aj medzi týmito sa... -
6 Miticka stale ziarli na moje nechtiky?... -
7 Z môjho prvého shibabri festivalu. ... - 8
Obrázok od Kobra -
9 Aký je váš postoj k manželstvu? -
10 Moja buchta !!... Carice sa...




1 Exekutorsky art
Obrázok od Kobra
3 :d cute
Obrázok od Kobra
5 Na 90 percent to ma muž...