Fórum pridal Justme2000, 10. 8. 2020 01:26 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vysoke skoly na SK

Názory k téme

1. 1
    Justme2000

20 ročný chalan

Ahojte,mam 2 otazky na slovenskych vysokoskolakov:
    1, studoval som minuly rok na MU v Brne, no po 3 mesiacoch som sa odisiel.Ked pojdem odznova studovat na SK, budem si prvy semester platit?
    2,na SK su potvrdenie o navsteve skoly na semester,ci cely akademicky rok?
    Mimochodom, pravdepodobne sa bude jednat o Zilinsku univerzitu.
    Vdaka:)
  2. 2
    Warble

21 ročné dievča

1) myslim, ze platit by si nemal a ked, tak ten semester navyse od tych preplacanych 3 rokov, nie prvy semester
    2) na cely akad rok
  3. 3
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

1. Nebudes platit
    2. Na SR ti v podstate ani potvrdenie nebude treba, kedze vo vlakoch a pod. budes kontrolovany cez isic a urady uz vacsinou tahaju info priamo zo skoly
  4. 4
    Clarise

20 ročné dievča

Budes platiť až ten tretí ročník v Bc. A tie prve dva este nie. Keďže ako keby si už jeden rok zadarmo absolvoval. Skus pozrieť na svojej skole
  5. 5
    Barb

tvári sa, že má 3 roky
    Piešťany

@3
    nebudes platit na 100%, studoval si v CR a nie na Slovensku.
  6. 6
    Justme2000

20 ročný chalan

Vdaka vsetkym....aj mne sa zdalo, ze je to tak, ze ked som studoval v CR,na SK by som platit nemal....ale radsej sa opytam skusenych:D
  7. 7
    Justme2000

20 ročný chalan

@feelagain a teraz otazka: Kebyze sa na tu skolu vykaslem niekedy na zaciatku (september/oktober)---->tak som stale student az do konca akademickeho roku? Cize cca az do jula 2021? Mozem aj dovtedy, dokial mam potvdenie vyuzivat vlaky zdarma a studentske zlavy?
  8. 8
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

zalezi od skoly, ako to ma... napr. TUKE robi kontrolu studentov na konci prveho semestra, takze na zaciatku druheho ti isic deaktivuju a urady budu vediet, ze nie si na skole. Takisto aj Masarykova to tak ma. Ja by som tomu moc neverila :)
  9. 9
    Annyejnji

22 ročné dievča

nebudes platit nikdy, pretoze skolske skoly sa na sr nezaratavaju
  10. 10
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Nebudes platit. Potom mozes ist napr. do Danska... tam je myslim tiez zadarmo...
    A niekde zostanes studentom az do konca roka a niekde ta vyradia hned po semestri.
  11. 11
    Justme2000

20 ročný chalan

@feelagain vdaka