Fórum pridal Filipkoo, 7. 4. 2020 23:28 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Šetríš elektriku?

0
Filipkoo

24 ročný chalan
Košice

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Filipkoo

24 ročný chalan
    Košice

1. ...čky zo zásuviek, mám predlžovačky s tlačidlami atď...
  2. 2
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Snazim sa no obcas necham zapnuty tv v noci ked zaspim :(
  3. 3
    Dreyjir

hrá sa, že má 0 rokov
    [smutná]

kedysi mi z tohto tak strašne drbalo, že som si nezažíhala lampičky a svetielka, našťastie som sa z toho vyliečila
  4. 4
    Wera55555

26 ročná žena
    Dánsko

neplytvám ňou keď nemusím, lebo v Dánsku ju máme mega drahú... zhasínam svetlá všade keď to nie je treba, ale zase používam sušičku napr... ale mala by som sa naučiť nepoužívať aspoň práčku a sušičku v poobedné rush hours, lebo po lete už prechádzame na režim že bude cena za elektriku v tej dobe o dosť drahšia..
  5. 5
    Thunderstorm

15 ročné dievča
    devil's little sister

Okrem toho, že mám ntb vkuse zapnutý na nabíjačke tak hej :D
  6. 6
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Tak normálne, keď netreba tak zbytočne nesvietim. Inak nemám velmi na čom šetriť, nemám ani žiadne také spotrebiče ani nič zvláštne. Skôr šetrím na vode, aspoň sa snažím.
  7. 7
    Misfit44

9 ročné dievča

asi je to divne, ale ked byvam doma tak ja vobec nezapinam svetlo v izbe :D som na slnku, lampe a svieckach (pre atmosferu)
  8. 8
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

Ked nemusim, tak nemam nic pod prudom, svetlo pouzivam iba ked potrebujem, cize na wc, v kupelni. Teraz cele dni nie som doma, takze okrem chladnicky a routra mi nic ine nezerie elektrinu.

Do pici a tak vela platim kazdyn mesiac a potom mam preplatok ledva 1€
  9. 9
    Paria333

28 ročný muž

Nočný prúd už neexistuje.

Existuje v DD5 len VT a NT ... z toho 2hodiny denne sú vo VT fixné a 2 rozdelené do intervalov po 10-15minut riadene stykačom.

Mám z časti smart domácnosť, kurenie mam nastavene ked som v práci na 19stupnov a ked odchádzam z práce nastavujem na 23. Efektívnejšie vetrám a to je najviac citelné šetrenie.
  10. 10
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Ráta sa do šetrenia aj to ze som kúpila spotrebiče/svetlá ktoré papaju malo elektriky? Ak áno tak šetrím ak nie tak nešetrím vôbec. V kúpeľni a špajzi svietim v podstate nonstop
  11. 11
    Robinsonleon

23 ročný chalan

Ja som bohatý duchom, preto svietim - osvetlujem, robím to hlavne kvôli ostatným
  12. 12
    Alex458

23 ročné dievča

Akože, neplytvám nejak extra, ale zase sa ani neobmedzujem :D
  13. 13
    Marcello1111

31 ročný muž

vypel som hlavný istič a kúpil sviečky za 120,- €
  14. 14
    Wewo

27 ročný muž

Od malička som naučený byť dosť háklivý na zbytočné míňanie energie, kedysi asi z ekonomických dôvodov, dnes už skôr asi z tých ekologických? Nemám rád plytvanie a je jedno že si ho môžem dovoliť.
  15. 15
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Máme denný/nočný prúd, na bojleri máme časovač, ja som zašla tak ďaleko, že vypínam všetko, prosto všetko. :D už jak sa oteplilo, tak aj podlahové kúrenie, frajer furt hundre, jemu je stále zima. :D
  16. 16
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Ja hlavne nemám rada umelé svetlo, takže v podstate asi aj veľa šetrím:)
  17. 17
    Grietusha

37 ročná teta
    world citizen, človák

som naučená zbytočne nemíňať. nešetrím úzkostlivo, je to skôr o tom, že keď sa dá niečo urobiť šetrnejšie, tak to šetrnejšie urobím. v podstate rovnako ako @14
  18. 18
    Burn

28 ročná žena
    Praha

Vobec nesetrim, ale nie som ani zas tak bohata, proste len moj zivotny styl nevyzaduje velku spotrebu elektriny. Nemam rada umele svetlo ked to nie je nutne, nepozeram TV, pocitac pouzivam v podstate len v praci... a tak. Pravidelne doma pouzivam fen, pracku, sporak, kavovar, nabijacku na mobil a ovela viac toho uz nebude.
  19. 19
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

nie.. kurim elektrinou takze ju likvidujem vo velkom
  20. 20
    Artlover

tvári sa, že má 4 roky
    za oponou

Celkom ano, ale napr tu nabijacku mam stale zapojenu v elektrike :-/
  21. 21
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

@patrixo kolko platíš teda? My 120e a mame 130m2 plochu
  22. 22
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

@laurikaaa platim tolko kolko si nastavim tie preddavky :D po zuctovani mi vratia rozdiel, resp ja doplatim.. takze realne spotrebu este nevim.. ale ak by si chcela tak by som ti zajtra mohol pozret spotrebu v kWh za obdobie od nejakeho augusta 2019 do teraz :)
  23. 23
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

@patrixo jo ovšem :D my platíme preddavok len 30 e a potom nedoplatok pár stovák :D ale kludne pošli :D elektrikou kúri málokto :D
  24. 24
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

@laurikaaa ja som si dal preddavok radsej vyssi :D 150.. ak nezabudnem zajtra poslem