Fórum pridal Mariquittka, 3. 8. 2020 15:26 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pracovné zmluvy vysokoškolských učiteľov

0
Mariquittka

27 ročná žena
Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

• 0% ľudí
    mal by sa zachovať súčasný stav, teda mali mať zmluvy vždy len
  • 100% ľudí
    mali by mať zmluvy ako všetci ostatní, 2x na dobu určitú, potom
  • 0% ľudí
    mal by sa zachovať súčasný stav, teda mali mať zmluvy vždy len
  • 100% ľudí
    mali by mať zmluvy ako všetci ostatní, 2x na dobu určitú, potom
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Mariquittka

27 ročná žena

1.možnosť: mal by sa zachovať súčasný stav, teda mali mať zmluvy vždy len na dobu určitú
    2. možnosť: mali by mať zmluvy ako všetci ostatní, 2x na dobu určitú, potom na dobu neurčitú
  2. 2
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

cize oni nemaju zmluvu na dobu neurcitu? to je taky zakon?
  3. 3
    Lafiziq

26 ročný muž
    Bratislava

na matfyze mali po čase na dobu neurčitú... teda to nie je nejaké pravidlo.

a takisto je zavádzajúce to "všetci ostatní". Ja napríklad vo firme mám rovno na dobu neurčitú s 3 mesačnou skúšobnou dobou.
  4. 4
    Mariquittka

27 ročná žena

@patrixo
    nie, nemajú, predlžuje sa neustále, niekedy sa stane, že učiteľ s 20-ročnou praxou ide na pohovor aj 15x, čítala som o tom články minulý týždeň od ľudí, ktorých to trápi a ani som nemala šajnu, že to niekto dal "na papier", lebo tiež som sa zamýšľala, že dokedy ešte to tak bude, tiež som učiteľka, ale na nanižšej pozícii zatiaľ a rada by som ostala čo najdlhšie, baví ma to.... napr. tu na strane 125 je to bližšie popísané https://dusevnezdravie.upjs.sk/wp-content/uploads/2019/02/starostlivost-o-zdravie-zamestnancov-web.pdf
    prípadne https://lubakralova.blog.sme.sk/c/276731/Absurdnost-rekonkurzov-na-miesta-vysokoskolskych-ucitelov.html
    a môj názor: ja by som uvítala zmluvu neurčitú, v mnohých zahraničných krajinách to tak je, a nemám pocit, žeby sa zasekli v publikovaní, práve naopak, je lepšie sa vede venovať, pretože chcem, nie preto, že som pod tlakom, prípadne ak by to bolo finančne odstupňované, základný fix minimálka a za úspešnosť v publikáciách (každý nejaké má) prémie
    - áno, je to vyňaté zo zákonníka práce , že max. 2x predlženie sa VŠ učiteľov netýka, ale že stále len na určito...
  5. 5
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

fu tak to je blbe
  6. 6
    Mariquittka

27 ročná žena

@patrixo
    jj, veď to nie je jediné povolanie, kde sa treba celý život učiť, lekári ešte viac a majú to klasicky
  7. 7
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@mariquittka ja som lekarka a mam v sucasnom zamestnani po 1 roku zmluvu na dobu neurcitu. V predoslom zamestnani som najprv dostala zmluvu na rok, potom este raz na rok a az potom na neurcitu. A co sa tyka fakultneho uvazku, tak to uvidim coskoro aku zmluvu mi daju, este som len vyhrala vyberko na odborneho asistenta a na zmluvu cakam. Ale priznam sa, ze ziadny konkurz u nas nebol. Mozno preto, ze je to len mensi uvazok naviac k plnemu nemocnicnemu... Ak to nie je tajne, na akej skole a fakulte si? Kludne do TS :smile:
  8. 8
    Mariquittka

27 ročná žena

@burn
    jeej gratulujem, tak aj PhD. robíš, ak to správne chápem? Hej, tak by to malo byť podľa zákonníka práce, že doba neurčitá max. 2x, OK do TS napíšem podrobnosti - inak ja som asistentka, lebo ešte na inej VŠ robím externe PhD., o rok- max. o 2 (ale dúfam, že čím skôr) môžem byť odborná, teda po ukončení PhD., ale inak v súčasnosti je to tak na každej VŠ na Slovensku, možno sem-tam nejaká výnimka ako vyššie uvedený matfyz a možno aj tam nie všetci