Fórum pridal Yoss, 8. 3. 2020 18:32 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Myslíte si, že kvôli koronavírusu vznikne hospodárska kríza ?

0
Yoss

29 ročný muž

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Qarp

18 ročný chalan
    Martin

No a mňa pridali medzi možnosti vo fóre o koronavíruse. :D
  2. 2
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

ved a kvôli čomu vznikla?
  3. 3
    Sign

29 ročný muž

aňo
  4. 5
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

A nie len hospodarska kriza.. tento virus zabije viac ludi nez akykolvek virus v novodobej historii. myslim ze europske vlady zlyhali na celej ciare.

Ak niekto trosku rozumie exponencialnym a logaritmickym zavislostiam, tak mi da za pravdu. Ak aplikujeme data napriklad z ciny, tak do konca maja tu mame na slovensku nakazenych tisice az desattisice ludi. Z toho 10-20 % bude potrebovat intenzivnu starostlivost. cize stovky az tisice lozok JIS.. a my nemame tolko lozok na JIS-kach.. v sucasnosti mame kolabujuce zdravotnictvo a tym padom dojde k totalnemu kolapsu, jednak z nedostatku personalu a tehcnickeho vybavenia, ale aj z dovodu znizenia stavu zdravotneho personalu, pretoze zdravotnici sa vo velkej miere nakazia virusom od pacientov.

Uz minuly tyzden mali byt "chripkove" prazdniny jak v skolach tak aj v zamestnaniach.

Problem coronavirusu nie je jeho smrtelnost, ta je nizka, ale vysoka virulencia a dlha inkubacna doba. Tym padom sa nakazi obrovske mnozstvo ludi a pri mortalite len par percent su to obrovske cisla. Ak sa nakazi milion ludi, pri mortalite 3,4% zomrie 34 000 ludi a to uz je asi 40 krat viac nez obeti SARSu...

Toto co sa deje len ukazuje nezodpovednost nasich vlad.
    Ved uz teraz su statistiky take, ze corona virus zabil 3x viac ludi za 8 tyzdnov nez zabil SARS za 8 mesiacov..

A tento virus v daka dlhej inkubacnej dobe je tak 2-3 tyzdne pred nami...
    Mozno si myslite ze taram, ale myslim si ze celkom dobre rozumiem cislam a matematickemu modelovaniu, predikciam a datovym analyzam som sa venoval cele PhD studium... je mi to luto ale bude to zle..
  5. 6
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

teraz by som chcel sediet tak rok, rok a pol v base :D :,(
  6. 7
    Indelirium

hrá sa, že má 0 rokov

@5 veľmi dobré zhrnutie.
  7. 8
    Yoss

29 ročný muž

@patrixo (thumbs)
  8. 9
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

@patrixo presne ako píšeš ;( naše zdravotníctvo je v katastrofálnom stave a opatrenia mali byt oveľa skôr
  9. 10
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

A neviem si predstaviť situaciu keby to zmutuje na niečo horšie
  10. 11
    Pravnik

34 ročný ujo

@draks ale pre väčšinu živočíšnych druhov by bolo fajn že sa nás zbavia
  11. 12
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Ale pre istotu zmizam zo svk, nemám záujem byť v karanténe alebo čokoľvek iné v našich nemocniciach (:
  12. 13
    Wewo

27 ročný muž

@patrixo nie je potom múdre sa dať nakaziť čo najskôr, a y sa ušlo také lôžko? Potom keď sa z toho človek dostane, už má imunitu.
  13. 14
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

@patrixo Kks teraz si ma normálne vystrašil.. a ja som už dúfala, že sa to nebude rapídne zhoršovať :( ale bohvie koľko ľudí nakazili ti traja Slováci čo sú už v nemocnici.
    Aké opatrenia odporúčaš? :/

Kks normálne tak si ma vystrašil že zajtra pôjdem asi pešo do roboty namiesto MHD.

14. 15
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

Ale akože súhlasím, že týždeň prázdnin a home-officu by veci len pomohol. Takto sa bude ľahko šíriť ďalej :/ u nás mi ale HO na týždeň nedajú, max na deň - dva :/
  15. 16
    Rothschild

29 ročný muž

uz vznikla, ale cajikovy prijebanci proste budu chillovat a proste nebudu robit paniku jak paranoidni paranoici, ktorych treba zavriet na psychiatriu :D ... sak to je len daco jak chripcicka :D
  16. 17
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

https://www.cas.sk/clanok/954678/zdravotny-stav-antona-u-ktoreho-sa-potvrdil-koronavirus-je-vazny-muza-previezli-na-oddelenie-jis/ 5 potvrdených a 1 vo vážnom stave
  17. 18
    Patriska

hrá sa, že má 2 roky

@patrixo Teraz seriozne, v stredu idem na 3 dni do ciech, poslali ma z prace... ak sa nakazim, bude moj zamestnavatel brat zodpovednost ? :(
  18. 19
    Swamper

38 ročný ujo
    BA

V živote by som nebol povedal , že sa raz budem tešiť na dôchodok Už vidím ako mi rastú penzijné fondy ,),),) ...som len tak tresol , sorry ,(
  19. 20
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Uprimne mna to vobec nezaujima hlavne je aby sme prezili... Na kkt je bolo aj bude ci s krizou ci bez krizy
  20. 21
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

@wewo inak aj mna napadlo to iste :D tazko povedat ako je to s imunizaciou. Boli registrovani pacienti ktori po vylieceni ochoreli znova
  21. 22
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

@lenkaska1 opatrenia? Hm zvysena hygiena a vyhybat sa ludom.. ale aby to bolo ucinne malo by sa to zaviest celoplosne uz pred 2 tyzdnami
  22. 23
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

@patriska nebude
  23. 24
    Qarp

18 ročný chalan
    Martin

@5 no a ja vraj straším s coronírusom :D

predikcie a výpočty su jedna vec ale o víruse sa vie stále ešte veľmi málo a nikto nevie ako sa situácia bude vyvíjať v najbližších dňoch, kedy má prísť aj oteplenie. Okrem toho v Číne to už vyzerá že to majú pod kontrolou a dnes pribudlo "iba" 55 prípadov, čo je dosť rozdiel oproti 2000+ či pribúdalo tak pred mesiacom. Ja si myslím, že @5 pôsobí hrozoštrašne ale neklesal by som teraz na duchu a bál sa. Na Slovensku to tipujem nanajvýš do 500 prípadov. Potom keď bude po všetkom tak sa rád vrátim do tohto fóra a uvidím či som táral alebo nie. :D
  24. 25
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

@qarp snad mas pravdu.. ja dufam ze to nebude tak zle ale cisla naznacuju nieco ine
  25. 26
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/89318138_3145129818853668_663893886879399936_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=A5U3wxm_vykAX-Xpvhr&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=5f9f99aecbdf15d125b929d89524cefa&oe=5E97828A
  26. 27
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

@patrixo hygienu mám na maxime, len neviem jak sa vyhýbať ľuďom keď musím ísť robiť do budovy, kde sa premelu stovky ľudí.. :/
  27. 28
    Dezolat

31 ročný muž

Ako vyhovorka je to dobra...
  28. 29
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@patrixo @5 španielska chrípka zabila desiatky miliónov ludí (presne kolko sa nevie)
  29. 30
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

@hetfield mas pravdu.. skor som myslel v povojnovej historii
  30. 31
    Marjy77

21 ročné dievča
    Wilderland

@patrixo dobre si to napísal, aj až tak rýchlo ako v Číne sa to nebude šíriť, lebo mi aspoň máme o tom dopredu informácie a vieme sa proti tomu chrániť prevenciou, zatiaľ čo v Číne to tak nebolo
  31. 32
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

dalsi pruser je ze spravili "chripkove prazdniny" a studenti sa teraz rozlezu po celom slovensku z intrakov a roznesu to vsade... mali intraky dat do preventivnej karanteny
  32. 33
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

tak niektore moje fondy padli o 35%zatial! treba pockat na minimum a kupovat!
  33. 34
    Motovidlo323

31 ročný muž
    dedoles influencer birdzu

Nemyslím, aspoň zatiaľ mi to nepripadá ako nejaký zabijak. Teda pokiaľ nezaúčinkuje sociálna panika
  34. 35
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@5 @patrixo uplne suhlasim... Mali sa zaviest prisne preventive opatrenia uz par tyzdnov dozadu (uz vtedy som o tom hovorila). Ta situacia je totalne nezvladnuta a tak to zial asi bude aj vyzerat (aj ked velmi dufam, ze nie). Zachranou pre nas by vsak mohlo byt oteplenie. A snad do jesene v idealnom pripade bude liek.

Nevraviac o voľbách, na ktorých neboli žiadne preventivne opatrenia. A ja žijem trebárs v Prahe blízko centra v najfrekventovanejsej mhd oblasti, tu je kvantum zahraničných turistov, preplnene elektricky, metra... Češtinu tu počujem len zriedka :/
  35. 36
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@torpedo08 prečo je všetkým dnes tak zle?
  36. 37
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@borovy ako to myslis? Dnes konkretne? To ta korona no :( a ked myslis tak celkovo tak proste svet neni idealny ani nikdy nebol asi a ani nebude :( ak teda narazas na tu krizu nekrizu :D prepac neviem ci ta chapem spravne
  37. 38
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@torpedo08 myslim celkovo, asi posledných 30 rokov
  38. 39
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@borovy svet ide asi dole vodou :(
  39. 40
    Tommyhot

31 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Recesia urcite (uz to zacalo), ale kedze system je plny "zlych penazi", tak z toho kludne moze byt aj kriza.
  40. 41
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@torpedo08 život je asi nudný
  41. 42
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@borovy teraz je hlavne strasidelny
  42. 43
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@torpedo08 mne sa zdá byť skôr ako keby v koncoch, jednak planéta hynie a teraz aj ľudia
  43. 44
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@borovy no mozno sa uz aj brani planeta pred ludstvom a chysta sa ho vyhubit aby mohla dalej zit
  44. 45
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@torpedo08 neviem ako to ta planéta urobila
  45. 46
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@borovy to uz je medzi nebom a zemou take veci ti vysvetlit neviem :D
  46. 47
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@torpedo08 veríš tomu, že to predpovedala už Sibyla?
  47. 48
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@borovy neviem nesledujem nejak co predpovedala ale tak mozne je vsetko
  48. 49
    Vreskot000

33 ročný muž

skôr či neskôr prejaví sa to nejako