Fórum pridal Cranberries, 8. 10. 2019 07:17 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Mam tu nejake tehotne alebo mamicky?

0
Cranberries

27 ročná žena
Trenčín

Ahojte tehotne baby alebo uz mamicky. Mam vela otazok zmatok v hlave neviem zatial ako by som sa mala postarat o dieta bude to moje prve ,baby kde sa na to pripravujete a ako? Na to ze budete mamou. Kto kde vas uci aby ste bola najlepsia mama?dakujem
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

Take, ze najlepsia mama neexistuje :D Hlavne sa nesnaz byt dokonalou matkou, nestresuj sa, ked sa ti nieco nepodari, mysli aj na seba a na svoj oddych a nezabudni si uzivat zivot. Lebo stastna matka = stastne dieta :)
  2. 2
    Cranberries

27 ročná žena
    Trenčín

@kakofonicka dakujeeem za radu
  3. 3
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Nie son sice mama, ale ak budeš chcieť nejaké praktické rady, tak kľudne môžeš napísať, mam na to školu :) napriklad prikrmovať najskôr zeleninovo-masovymi kasickami a nie ovocnými, alebo tak ;)
  4. 4
    Mimi89

30 ročná žena
    v rozprávke... :)

:D to pojde samo, len musis doverovat sama sebe, svojej intuicii, a neriadit sa radami nikoho! Ziadnych for a ani knih ani clankov. A hlavne nerobit z dietata stred vesmiru. Mysliet aj na seba. Ja som urobila vela chyb, ale prisla som na to sama a napravila som ich :) Vela stastia :)
  5. 5
    Limitles

7 ročný chlapec

aj manzel je dolezity nezabudaj nanho ,a ak neni dement pomoze ti
  6. 6
    Wewo

26 ročný muž

v prvom momente som myslel ze som toto zalozil ja
  7. 7
    Limitles

7 ročný chlapec

@wewo xD
  8. 8
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@erixa to vas na skole ucili, ze medzi prvymi prikrmami uz ma byt aj maso? :-O
  9. 9
    Campino

26 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Modry konik a xyz fejabukovuch skupin..tam su tie najmudrejsie mamicky na svete...
    Pice jedne vyjebane skurvene premudrele pice (:
    Radsej sa pytaj mamy :)
  10. 10
    Antifunebracka

30 ročný muž
    vreskot birdzu

Posaď ho pred telku, do ruky mu pichni smartfón a vychová sa aj samo 8) No stress :)
  11. 11
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

a hlavne ho/ju daj očkovať!
  12. 12
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

@kakofonicka masovo zeleninove kasicky (hehe) nie vyprážaný rezeň
  13. 13
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

@erixa Tak to som ale mega prekvapená aj ja, lebo skoro všade sa najprv odporúčajú iba zeleninové kašičky, až okolo 5-6 mesiaca sa vraví aj o mäse. Tak ako to teraz je?
  14. 14
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

ja sa aj celkom teším na to, aj by som vedela čo a ako a hlavne sa vyhnúť chybám, ktoré sa vyskytli pri mojej výchove, len muža mi treba :D
  15. 15
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@erixa to mi je jasne, ale aj varene/dusene maso je pre polrocne dieta len velmi tazko stravitelne
  16. 16
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@kakofonicka @15 aspon sa mu minie. Vzdy lepsie ako cely den len lezat a nemat ziadnu challenge :D
  17. 17
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

@tralalibang tak uplne najlepšie je minimálne do toho pol roka iba kojit, pripadne nahrady mlieka... dovtedy dieťa nepotrebuje prikrmovať kasickami... ale myslela som aj tak celkovo, ze tie mäsové a zeleninové skor ako ovocné
  18. 18
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

@erixa Aha jasne, vďaka za objasnenie. Ja čo som teda zažila vo svojom okolí, tak viacero mamičiek prišlo o mlieko alebo zo zdravotných dôvodov museli prestať kojiť veľmi skoro. A teda viem, že oni dávali také rozmixované zeleninové polievky už keď malo malé tak 4 mesiace. Tak preto ma zarazilo to mäso :D
  19. 19
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

@erixa Hí, ešte mám na teba jednu doplňujúcu otazku- prečo nie ovocné kašičky?
  20. 21
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

@tralalibang pretože ak dáš najskor ovocné sladké, uz ho potom nikdy nedonutis zjesť zeleninu a bude si stale vyžadovať iba sladké
  21. 22
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Nechodila som na žiadne školenie :D proste som sa na všetko vypytovala mamín, ktoré poznám :)
  22. 23
    Cranberries

27 ročná žena
    Trenčín

@campino Mama mi figu chce pomoct