Fórum pridal Staphylococcus, 1. 9. 2019 14:04 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ktorú knihu neodporúčate ľuďom?

0
Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
a witch of the woods

Trochu opak fóra čo tu bolo pred chvíľkou - ktorú knihu vy osobne máte radi, ale keď sa vás niekto pýta na literárne odporúčania tak ju vynechávate? (Prípadne z akého dôvodu?)
Máte vôbec takú knihu, alebo som divná? :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

A teda začnem - u mňa je to Duna, pretože si vždy poviem, že toto kvôli mne nikto nebude ochotný dočítať, že to málokoho zaujme a ak aj áno, tak sa rozhodne neprekúše celou ságou a aký zmysel má čítať len prvý diel.
    (Vlastne aj z ľudí čo poznám co ju čítali tak poznajú len prvých jeden až šesť dielov a tvária sa, že vedia, o čom je a ja som z toho potom akurát smutná.)
    Tak.
  2. 2
    Warble

20 ročné dievča

Rosemarino dieta
    Mne sa to dost pacilo ale je to dost divne :D
  3. 3
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Asi všetky, čo sa mi páčili, viem odporúčať
    Ale nie všetky každému, skôr je to na štýl "ak sa ti páčilo toto, možno oceníš aj tamto"
  4. 4
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@3

Ale napríklad páčili sa mi veľmi knihy Malé ženy, Pýcha a predsudok, Búrlivé výšiny, Bolo raz zelené údolie či Domček v prérii ale nikomu to neodporúčam. (:

A dôvod je asi taký, že si poviem, že ktorý blázon by už len toto čítal.
  5. 5
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

Neodporúčam isto náročné knihy ako Woolfova, Faulkner, Dostojevský, ak to nie je naozaj náruživý čitateľ a tiež menej známe knihy (napr talianskych spisovateľov) lebo si myslím že to bežného človeka veľmi nezaujme :D
  6. 6
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

Tajne milujem sálu Kvety v podkroví, ale neodporúčam ju, lebo je divná :D
  7. 7
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

Ságu *
  8. 8
    Mezomus

hrá sa, že má 1 rok
    asshole birdzu!

dobre forum! nuti ma to zamyslat sa (thumbs)

asi zalezi od toho, kto sa pyta. ked vidim/viem, ze to je bezny konzument, tak Vojnu a Mier nebudem odporucat. a zas, ked to je nejaky inteleguan, tak dominika dana tiez nie(ziaden internet a dlhe večery sposobia, ze latka ide dole)...

kazdopadne, asi nikomu neodporucam citat Fight Club! ale nie preto, ze je to zla kniha, skor preto, ze film je lepsi :smile:

@staphylococcus s tou Dunou to je smutne! ale tiez som cital len prvy diel (?)
  9. 9
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

Bibliu a koran. Predislo by sa mnohym vojnam a vrazdam
  10. 10
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

asi pán prsteňov, niežeby to bolo zlé, len si myslím, že napr. taký hobbit sa číta oveľa lepšie a filmové spracovanie lotr je rovnako dobré
  11. 11
    Fragile.

28 ročný muž
    Stockholm

Po niekolkych neuspesnych pokusoch som prestal odporucat moju najoblubenejsiu fantasy seriu o Thomasovi Covenantovi, ktorej premisou je, ze hlavny hrdina ma lepru :D
  12. 12
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Vlhké miesta
  13. 13
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@patrixo Vojny by aj tak boli, kedže v militarizme ,,humanisti a liberáli" v ničom nezaostávajú, stačí sa pozrieť na Clintonovú a jej podobných :)
  14. 14
    Weronna

23 ročné dievča
    Pod Rozsutcom žijem

milujem knihy od Amélie Nothombovej...je veľmi špecifická a sedí mi nejakým zvláštnym spôsobom :D a sa bojím že keby ju niekomu riadne odporučím, tak že mi ju zhejtuje pod čiernu zem :D
  15. 15
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Knihy od J.Harrisovej (autorka Čokolády napr.) Mám od nej asi všetky romány a podľa mňa perfektne píše, ale tak niekomu to môže na prvý pohľad pripadať ako taká komerčná ženská literatúra a však možno aj trochu je, ale milujem ju :D
    Ak tu niekto niečo od nej čítal, napíšte mi, čo si o nej myslíte :D
  16. 16
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@riddler dobre
  17. 17
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@kaiserchief1 nahodou male zeny som citala vsetky diely! A burlive vysiny tiez! :D
    @mezomus dik :) a well, that's the point, ze aj ludia co sa do toho pustia vacsinou skoncia po jednotke....
    @patrixo vyhravas toto forum! :D
  18. 18
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

50 odtieňov a Korán
  19. 19
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@mariquittka a tebe sa pacili, hej? :D
  20. 20
    Mezomus

hrá sa, že má 1 rok
    asshole birdzu!

@staphylococcus a tak v dobe, ked som to cital, som asi aj mal ambiciu pokracovat... neviem, ze preco som ne...

kazdopadne za posledny rok som neprecital asi nic... uz ma to nejak nebavi (sorry)
  21. 21
    Tomas55555

24 ročný chalan

@patrixo

Ak by sa ľudia držali i učenia Biblie vraždy a vojny by tu neboli, ale ľudia by si navzájom pomáhali a odpustali si.
  22. 22
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

@staphylococcus
    50 odtieňov vôbec nie a Korán pokiaľ sa berie fanaticky, tak tiež nie, ale nečítala som
  23. 23
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@mariquittka tak potom ako je to relevantne pre toto forum?
  24. 24
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@tomas55555 dobre
  25. 25
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

Nič z brakovej westernovej literatúry na štýl Ungera sa neodvážim nikomu odporučiť :D Hádajte prečo xD
  26. 26
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

Skôr my napadajú také čo sú menej známe. Zase preskakujem kaluže a pod.
  27. 27
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Mne sa páčil Twilight *zahanbený smajlík s veľmi červenými lícami*
    Ale tak, na svoju obranu: čítala som to ako pubertiačka! :D
  28. 28
    Rebarboe

18 ročné dievča
    Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

@gnomeslayer vlhké miesta sú popiči
  29. 29
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@rebarboe Aj mne sa to pacilo, ale ostatnym nie. :D Tak uz ju radsej nikomu neodporucam. :D