Fórum pridal Xxar3s, 12. 9. 2019 10:18 do kategórie Podniky. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Keby si mal firmu (prvy post)

0
Xxar3s

36 ročný ujo
Bratislava

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

keby si robil v nejakej managerskej funkcii (pripadne by si zamestnaval ludi vo svojej firme) aky pristup by si zvolil voci svojim zamestnancom / podriadenym? kamaratsky a familiarny, alebo by si si drzal profesionalny odstup? a do komentaru napis ci si uz robil, alebo robis v nejakej veducej funkcii (kde si bol zodpovedny za ludi pod sebou). a ak ano s akym vysledkom a tiez ci si tykate, alebo vykate (to tykanie / vykanie na pracovisku mozno niekomu pride ako blbost, ale myslim ze je to velmi dolezite). a ci sa stretavate aj mimo pracoviska a zdielate spolu aj nejake sukromne aktivity.
  2. 2
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

a preco to nespojit? kamaratsky a zaroven profesionalny?
    a dalsia vec, manazerska funkcia si nutne nevyzaduje podriadenych
  3. 3
    Robinsonleon

23 ročný chalan
    mimo všetkých predstáv o dobre a zle

Profi odstup, určite. So zamestnancami/podriadenými sa nemáš čo kamarátiť.
  4. 4
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

si spomínam na jednu prácu, kde som robil počas výšky... šéf oddelenia bol podľa mňa rodený manažér - spôsob akým vystupoval, riešil problémy prípadne obhajoval naše postupy na meetingoch pred ľuďmi z iných oddelení atď. proste mal prirodzený rešpekt a po čase mi dovolil mu tykať.... prišlo mi zvláštne, že fulltimista, ktorý tam je roky si s ním výká a som sa osmelil opýtať, že prečo :D odpoveď bola, že on (podriadený) povedal, že si chce udržovať odstup a pokračovať vo vykaní....

teraz mám kamarátskeho šéfa ale celkovo sa to v tejto firme neseparuje... nemá nejaký zvlášť kancel a dajaké špeci výsady, teda je to aj politika firmy
  5. 5
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

a teda k veci: viac si vážim manažérov, ktorí si získavajú rešpekt obsahom (správaním, rozhodovaním...) než tlačením nejakej formy...
  6. 6
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

To je velka utopia :D ale tak urcite kamaratsky by som sa snazil mat
  7. 7
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Bol by som k nim príjemný, ochotný pomôcť ked nečo potrebujú a podobne, ale zároveň si udržiaval istý profesionálny odstup, lebo ako hovorí Pohlreich, je ľahšie povedať ty vole ako vy vole.
  8. 8
    Teal

hrá sa, že má 1 rok
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Kombinácia oboch.
  9. 9
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

Kamarátsky sa nevypláca. Veď je to firma, nie rodinkárenie.
  10. 10
    Majmarad

36 ročný ujo

Asi profesionálny, no ak by som si vyberal do firmy ľudí, tak by prešli takým zvláštnym sitom. A to, ako by som si zamestnancov vyberal má niečo s tým, aké by boli osobnosti, či by mi boli sympatickí a nešlo by ani tak o to, či sa vyznajú perfektne v tom, čo robia. Skrátka v práci sa vyplatí si držať odstup, no ak by som vybral takých ľudí, tak by bol ten odstup minimálny. Takže ak skĺbim oboje, tak to dáva najväčší zmysel. Firmy kde je buď jedno, alebo druhé tak podľa mňa skoro skončia.
  11. 11
    Palec223

27 ročný muž

na trubana
  12. 12
    Moonlawoo

hrá sa, že má 1 rok

@riddler Toto nam vysvetlovala profka na matike, ze preco nam nevyka ako niektori ucitelia, lebo radsej nam povie ty debile nez vy debile :DD
  13. 13
    Annyejnji

21 ročné dievča

Snažila by som sa byť k nim milá, vystupovať príjemne. Určite by som s nimi ale nezdieľala svoju neprofesionálnu časť života, neboli by to moji kamaráti.
  14. 14
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

profesionálny ale dobrý.