Fórum pridal Tomas55555, 4. 5. 2019 15:56 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Existencia neba

Názory k téme

 1. 1
  Tomas55555

  25 ročný muž

  Svedectiev ľudí, ktorí zažili zážitok pobytu v nebi pribúda. Jedným z takýchto svedectiev je i svedectvo kresťanského misionára - Percyho Colletta, ktorý mal videnie neba v ktorom sa nachádzal 5 a pol dna.

  Na existencii a pravosti paranormálnych javov, vrátane existencii Vyššej sily nad nami sa dnes zhodnú skoro všetci odborníci na záhady - záhadologovia. Zdá sa teda, že Vyššia sila, ktorá nad nami (očividne) existuje si vyberá i určitých jednotlivcov, ktorým sprostredkúva tieto videnia neba. Medzi týchto jednotlivcov patrí i Percy Collett, ktorý sa nám rozhodol podať svoje svedectvo.

  Neignorujme tieto svedectvá, ale začnime ich brať vážne. Ak by išlo len o jedno, dve takéto svedectvá, tak by ich prijatie nebolo vyžadujúce. Avšak ide o stá tisíce podobných svedectiev. Aká je pravdepodobnosť, že ani jedno z týchto stá tisícov svedectiev nie je pravdivé? Mizivá.

  Skúste si to sami spočítať, ak by takýto typ zážitku mal čo i len jeden človek z miliona, pri konečnom zrátaní by to činilo len v súčasnosti cez 7000 takýchto svedectiev (7 miliárd : 1 milion).

  http://www.uzdraveniprokazdeho.cz/materialy/Navrat_ze_smrti/5apul_dne_v_nebi/PercyCollett-PETAPULDNEVNEBI.pdf
 2. 2
  Pubertslatinocelny

  33 ročný muž
  zvláštne ticho vzniklo

  bábovka (love)
 3. 3
  Etelnair

  12 ročný chlapec
  vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

  mnaam babovka
 4. 4
  Dreyjir

  hrá sa, že má 0 rokov
  [smutná]

  mne napriklad nikdy v zivote babovka nechutila :(
 5. 5
  Etelnair

  12 ročný chlapec
  vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

  @dreyjir o tom ale toto forum nie je
 6. 7
  Dreyjir

  hrá sa, že má 0 rokov
  [smutná]

  ja by som dala asi kolozvarsku kapustu do tejto kategorie
 7. 8
  Marcello1111

  32 ročný muž

  Počas kómy som bol v nebi, i keď to bolo veľmi krátko, spomienky sú stále živé, prekrásna krajina, kľud, všade okolo bábovky a svetelná bytosť, ktorá ma vrátila späť na zem, "lebo som nebol pripravený"...
  som živý svedok toho čo ľudia, ktorí tam boli rozprávajú...
  áno je to pravda!!!


  ja som uvidel a uveril som!
  Blahoslavení tí čo nevideli a uverili!

  Vy čo ste neveriaci, hľadajte spôsob, ako nájsť Ježiša Krista vo svojom živote, hľadajte cestu, ktorá vám v tomto zlom svete uľahči život, život s Bohom je krásny a milosrdný...
  ukladajte si svoje poklady v nebi, nech sú vaše nádoby dobrých skutkov preplnené, tie vám zabezpečia cestu do nesmrteľnosti...
  Pán s vami.
  :smile:
 8. 9
  Marcello1111

  32 ročný muž

  @tomas55555
  Tomáško tvoja osveta na birdze o zvestovaní Božieho slova je darom od samotného Boha...
  kiež by takých na birdze bolo viac....
  Želám veľa lásky, pevnej vôle a milosrdenstva Božieho v tvojom živote.
  Nech ti to náš Pán oplatí tisícnásobné...
  (thumbs) :)
 9. 10
  Verdamt

  28 ročný muž
  Trnava.

  Kresťania zažijú nebo, svetlo. Budhisti nejaké to bardo. Atď. Prečo asi. Zažiješ to, čomu chceš veriť. Nezáleží na tom. Všetko je to sen. Nezáleží na tom. Už z princípu je sen veľmi horľavý... možno je skutočný, ale to neznamená, že je pravdivý. Vzrušujúcejšie je pátrať po Pravde a nie patlať si rypák bahnom sna a zážitkami okolitých snívajúcich... Ale každý nech robí ako chce :) Just sayin...
 10. 11
  Firestorm

  30 ročný muž
  Bratislava

  Nie
 11. 12
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @verdamt O sen ísť nemôže, pretože ludia si udalosti zo sna pamätajú len utržkovo a niekedy vôbec, zatiaľ čo pri svedectvách neba si ludia pamätajú i jednotlivé detaily.

  Navyše sen sa vyskytuje u ludí počas spánku, no zjavenia ludí neba sa vyskytujú nie pri spánku ale pri normálnom vedomí, o sen teda ísť nemôže.

  Neviem o budhistov že by niečo zažívali, čo také teda zažívaju ?
 12. 13
  Chlorofyl

  11 ročný chlapec
  Erec Jisrael

  v kabale su 4 urovne kedy posledny z tychto 4 svetov je nas v ktorom je 10 sefirot a v tej najspodnejsej existujeme my ako fyzicka realita. cize ludska dusa vystupi akurat tak o stupen vyssie co je defacto nic oproti tym dalsim XY urovniam ktore su vyssie
 13. 14
  Verdamt

  28 ročný muž
  Trnava.

  Sleep well, my friend.
 14. 15
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  To, čo popisujú a nazývajú kresťania nebom, nie je duchovný svet ale sú to vo védskom poňatí vyššie planetárne sústavy, tzv. „nebeské planéty“ kde sa dobré duše po smrti reinkarnujú a užívajú zvyšky dobrej karmy, ale neskôr poklesnú zas na nižšiu úroveň a vrátia sa zas na zem. Záleží na dobrej karme, či sa tam dostaneš, a ako dlho tam budeš. Ale pochybujem, že máš karmu na to aby sa si tam dostal. Aj keby áno, tak skôr či neskôr je veľká šanca, že poklesneš a reinkarnuješ sa na zem. Čiže máš pravdu, nebo existuje, ale treba si ale ujasniť pojmy. Keby som mal byť ale úprimný, tak väčšinou hriešní ateisti a materialisti idú na nižšie planéty a potom do zvieracích tiel. Veriť, že pôjdem do neba je síce pekné, ale je to iba sentiment. Treba tak jednať. Napríklad kresťania, ktorí jedia mäso sa môžu s „nebom“ rozlúčiť.

 15. 17
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @tomas55555 Taketo videnia ci "zazitky" zabezpecuju nie len sny, ale aj stavy zmeneneho vedomia. To znamena lucidne sny, tranz, astralna projekcia, spankova paralyza, koma, ... Ide len o docasne zmeny v mozgu, je to uz davno dokazane.
 16. 18
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  A este... O tuto problematiku sa zaujimam uz velmi dlho. Sama som zazila mnoho krat vedome sny aj spankovu paralyzu. Ano, vyzera to uplne realne, pretoze sme pro tom takmer pri uplnom vedomi. Ale nie je. Napr. pri spankovej paralyze sa bezne vyskytuju aj halucinacie (obrazove, zvukove - ja som napr. raz pocula hlasy, ale byvaju to aj videnia "zahadnych" postav a pod).
 17. 19
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  Kto su to odborníci na zahady ?
 18. 20
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96 Reinkarnácii neverím, ale aj kebyže reinkarnácia existovala tak pre človeka to nebude k ničomu platné, pretože naše vedomie, naša identita, naša JA zanikne, a v budúcom živote nebudeme vedieť o tom že sme dakedy na Zemi žili, nebudeme si pamätať svoju vlastnú identitu svoju vlastnú JA. Je to dačo podobné ako bezvedomie, síce ten človek - jeho duša žije, no samotný človek si svojej existencie svojho JA vedomý nie je. Rovnako tak to bude aj v budúcom živote z pohľadu reinkarnácie, takže žiadna výhra.


  "Napríklad kresťania, ktorí jedia mäso sa môžu s „nebom“ rozlúčiť."

  Prečo ? Biblia nikde jedenie mäsa predsa nezakazuje.
 19. 21
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121 záhadologovia, ktorí sa tým záhadam venujú po celý svoj život, skúmajú ich a porovnávajú navzájom medzi sebou.

  Tak ako sa napríklad lekári venujú a skumaju ludske telo, tak tak isto existuju ludia ktorí skúmaju nie ludske telo ale záhady, to sú tí záhadologovia.
 20. 22
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Keď budem opäť na obláčiku, tak pošlem fotečku :D
 21. 23
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  Takze su to ludia ,ktori sa venuju zahadam z vedeckeho hladiska alebo z vlastneho presvedcenia?
 22. 24
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @azizi

  Lenže lucídne sny, tranz, astrálna projekcia, koma, to sú všetko stavy kedy sa človek do takéhoto stavu umelo dostane, či už je to skrz spánok alebo skrze umelé vyvolanie ako napríklad tie atrálne projekcie, tranz. Lenže veľa svedectiev neba sú i také ktoré neprišli cez jeho umelé vyvolanie, ale človek bol normálne pri vedomí, vykonával nejakú činnosť, ked zrazu dostal videnie neba.  Taketo videnia ci "zazitky" zabezpecuju nie len sny, ale aj stavy zmeneneho vedomia. To znamena lucidne sny, tranz, astralna projekcia, spankova paralyza, koma, ... Ide len o docasne zmeny v mozgu, je to uz davno dokazane.

  Pri spánkovej paralýze sa nevyskytujú takéto ucelené zážitky neba, ale skôr ide o rôzne nepríjemné stavy kedy je dotyčný človek paralyzovaný nemôže sa pohnúť, prípadne nad sebou vidí čudné postavy z ktorých má strach.
 23. 25
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121 Ono väčšina záhadologov začne skúmať záhady preto lebo ich to baví a sú samozrejme i zvedavý k akým výsledkom sa dopátraju. Záhadologovia najprv preskúmaju záhady, zhodnotia ich a na základe výsledkov potom na konci knihy píšu svoje závery. Väčšina záhadologov dospeje k tomu že na paranormálnych javoch skustočne niečo viac je, niektorí sú nerozhodní a odvolávajú sa na potrebu dalších výskumov, a zopár záhadologov čo som čítal sa ku paranormálnym javom stavajú kriticky. Každopádne však všeobecný konsensus potvrdzuje že na paranormálnych javov je niečo viac.
 24. 26
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @tomas55555 @20 Skôr reinkarnácii nechápeš (retard) Ako vieš, že biblia jedenie mäsa nezakazuje? V Biblii praveže bolo kedysi písane, že by sa mäso nemalo jesť, len cirkev to schválne neskôr z Biblie vynechala. Kresťanstvo je deviácia pôvodného učenia Ježisa Krista, ktorý bol vegetarián, hlásal východné filozofie a bol tým pádom oddaný Krišnu. Cirkev jeho učenie celé prekrútila a spravila si z neho Božieho syna, proste akéhosi maskota. Na koncile v Niece v 4. storočí sa to zakončilo, vynechali aj reinkarnáciu,, „nevhodné“ evanjeliá, povolili jesť mäso atď... Kresťania sami nenasledujú Ježiša, jedia mäso (Nezabiješ) a tvrdia, že iba cez Neho sa môžu ľudia dostať k Božej milosti, a teda všetci mimo Európu a USA pôjdu teda do pekla, keďže sa nenarodili v katolíckej zemi… Smola… Za takéto deviácie by vám Ježiš poriadne nafackal (hehe)
 25. 27
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121 z vlastneho presvedčenia nie, pretože žiaden záhadolog dopredu nevie čo vypátra a či na tých paranormálnyh javov predsa niečo je, a preto záhadologovia nezačnú skúmať z už vopred daného presvedčenia, ale skôr z ich zvedavosti o dané paranormálne javy.
 26. 28
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96 Ak teda reinkarnácii nechápem, čo presne na nej nechápem, inak povedané čo som povedal konkrétne zle, ked som povedal že podľa reinkarnácie si v budúcom živote súčasny život na Zemi a svoje JA nebudeme pamätať ?

  Ježiš tiež jedol mäso - velkonočný baránok, a rybu - Lk 24 : 42 . Mäso jedol aj Ján Krstitel (kobylky) i apoštoli - ryby.

  Ty sa však odvolávaš na niekdajšiu Bibliu, ktorá bola údajne podla tvojho presvedčenia iná než súčasna Biblia. Sú tu však rozpory. Rozpor č. 1 je ten že v 4 storočí existovali po celej Europe množstvo rukopisov Biblie, a teda nebolo možné aby vyškrtnutie nejakého učiva z Biblie zostalo bez povšimnutia. Biblisti ktorí skúmajú rukopisy by si niečoho takéhoto už dávno všimli. Pred 4 storočím máme literatúru cirkevných otcov v ktorých nikde nespomínajú to že by bolo jedenie mäsa zakázané, inak povedané kresťanská literatúra spred 4 storočía ktorá by hovorila o tom že mäso je zakázané neexistuje, ako je to možné ?

  Další problém je ten, prečo Boh dopustil aby sa takáto dôležitá časť učiva z Biblie zmizla ? Naozaj sa dá veriť tomu že Boh dopustil to aby sa k nám dostalo učenie, ktoré On sám nehlásal ?

  Rovnako tak je to i v prípade apokryfov, ktoré úplne padli do zabudnutia, a skoro nikto o nich nevie, a väčšina z nich sa objavila len nedávno. Ak apokryfy obsahuju Božie učenie, prečo Boh dopustil aby apokryfy upadli do zabudnutia ? Nehovoriac o tom že väčšina apokryfov ani nie je celistvých a veľa z nich obsahuje len pár veršov a potom nasleduje prázdnota. Proste apokryfy sú skôr chaotické a nedávajú nejaké ucelené učivo.


  Co sa týka ľudí mimo Europu a USA, tí ludia ktorí Ježiša nepoznali, a nepočuli nikdy o Nom, budú súdení na základe svojho svedomia. Tak o tom hovorí apoštol Pavol v listoch Rimanom.

  "Jedia mäso" (Nezabiješ)

  A prečo potom židia ktorí dostáli desatoro v ktorom sa nachádza i príkaz "Nezabiješ" dennodenne jedávajú mäso ?
 27. 29
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  Si hlupák, čo ti na to poviem :D

  "Ježiš tiež jedol mäso - velkonočný baránok, a rybu - Lk 24 : 42 . Mäso jedol aj Ján Krstitel (kobylky) i apoštoli - ryby. "

  To obetovanie baránka je len metafora na prechod jedného astrologického veku na ďalší. Aj to že bol Ježíš rybár a lovil ryby je blbost. To bol len zlý preklad, Pozri si Zeitgeist.

  Prečítaj si toto reinkarnacia.sk/reinkarnacia-z-pohladu-krestanskej-dogmy

  A potom toto:
  reinkarnacia.sk/reinkarnacia
  reinkarnacia.sk/logika-reinkarnacie
  reinkarnacia.sk/8-tajnych-faktov-o-reinkarnacii-ktore-nikto-nevie

  A tu máš tiež zaujímavé články o karme:
  reinkarnacia.sk/slovnik/karma
  reinkarnacia.sk/karmicke-zakonitosti

  Vás kresťanov proste naučili, že všetko mimo kresťanstva je od strašiaka satana, a že nemáte pochybovať o svojej viere, a nemáte jej ani rozumieť. Áno, presne tak. Vaše kresťanstvo je založené na slepej viere. Vy sa ani nesnažíte rozumiet alebo hľadať nejaku logiku v tom. Z hľadiska udržania si ovečiek to bolo asi najpraktickejšie, aj keď v dnesnej dobe je informovanosti a stále vačšieho racionalizmu a sa to cirkvi nevypláca, lebo iných ako hlúpych a sentimentálnych ľudí nepresvedčia o ničom. A mimochodom, prvé náboženstvo na svete bolo práve hinduizmus (Védy), z neho sumeri ako sekta, od nich egypťania, od nich sa odklonili judaisti, od nich sekta kresťania, ktorých vtedy hádzali levom, a odtiaľ ešte aj islám, atď. atď. a tisíce odnoží kresťanstva, rôznych iných ideologii... Čiže keď pátraš hlbšie (čo málokto), zistíš, že kresťanstvo je v podstate degenerovaný hinduizmus... Védy dávajú jasný a komplexný popis Boha, duchovna, yogy atď. v 1000x väčšom rozsahu ako nejaká Biblia... Vám ale stačí to, čo vám povedal pán farár...
  Sorry, ale ak veríš tým drístom, tak ti odporúčam túto stránku rozpravky.hrkalka.sk
 28. 30
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  Zahadologia je skor paveda , nema ziadny pevny zaklad iba konspiracie .aj 'ufo' bolo spozorovane vela krat ale neznamena to, ze je to prauda ,tak ako pribehy o nebu.
 29. 31
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121 Pevný základ má, pretože sa zakladá na udalostiach ktoré sú zaznamenané v historických spisoch a teda to je dôkaz toho že sa daná paranormálna udalosť i odohrala. Takže paranormálne javy sú podporované nielen ich záznamom v historických spisoch ale i očitými svedectvami, a svedectvo svoju výpovednú hodnotu má, a predovšetkým vtedy ked je tých svedectiev viacero.

  O Ufo bolo napísané od ufalogistov množstvo literatúry. Ide o paranormálny jav ktorý je velmi dobre zdokumentovany. Ak by si o tom čítal literatúru, dozvedel by si sa že javy UFO boli zaznamenané i v dalekej minulosti (opisovali ich napríklad i Rimania) a dejú sa i v súčasnosti. Dokonca každý štát v určitých cykloch zverejnuje odtajnené dokumenty o UFO.
 30. 32
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96 "Si hlupák, čo ti na to poviem :D"

  Ak je toto odpoved na moju otázku, tak sa nečuduj že tej reinkarnácii neverím ked sa mi dostanú od zástancu reinkarnácie takéto odpovede.

  "To obetovanie baránka je len metafora na prechod jedného astrologického veku na ďalší. Aj to že bol Ježíš rybár a lovil ryby je blbost. To bol len zlý preklad"

  Evanjelium podľa Matúša 26:18
  On povedal: „Choďte do mesta k istému človeku a povedzte mu: Učiteľ odkazuje: Môj čas je blízko, u teba budem JEST so svojimi učeníkmi veľkonočného baránka.“

  Skutočne ide len o metaforu ? Azda netreba vysvetlovať čo známená slovíčko "jesť".

  "Pozri si Zeitgeist."
  Ten poznám, no podobne ako ti aj Zeitgeist širí polopravdy a vytrháva veci z kontextu. Na niekolko takýchto neprávd sa im už i prišlo, jeden užívatel "tvoj oponent" sa vyvracaniu mýtov Zeitgeistu i venuje.

  Hovoríš tu o slepej viere, no nie je skôr tá tvoja viera slepá ked veríš niečomu na čom som ti dal svoje argumenty a na ktoré ti nevieš normálne odpovedať ? Odpovieš mi teda, prečo apokryfy v ktorých sa údajne nachádza Božia pravda upadli do zabudnutia, a nikto skoro o nich nič nevie ? Rovnako tak by si mi mohol vysvetliť i to prečo veľa apokryfov obsahuje len zopár veršov a potom nasleduje prázdnota.

  To že prvé náboženstvo na svete bol hinduizmus ešte neznamená že to je pravé náboženstvo. Ked chceš hodnotiť náboženstvo podľa pravosti, pozri sa na zázraky. Dejú sa v hidnuizme v súčasnosti nejaké zázraky ?
 31. 33
  Salora

  tvári sa, že má 3 roky
  Oostende - Kappelmeister Birdzu

  @marcello1111 podla coho vies, ze v tej kome to bolo akurat nebo? (hehe) resp. ze si videl fakty a pravdu a nebola to len tvoja fantazia a predstavy a sny? a ak nahodou - podla coho si ten "niekto" (boh? jezis?) vybera, ktoa bude mat napr. v tej kome takuto "skusenost" a kto nie?

  pytam sa len preto, lebo moj brat je veriaci a praktikujuci katolik, bol po nehode v kome 2 mesiace a nic... to iste moja neboha babka...
 32. 34
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  akoze jedna babka povedal a to ti staci ako dokaz?dokaz o tom ze tvoj zivot ma vacsiu hodnotu ako to v skutocnosti vyzera?ludia si vymyslaju lebo sa citia sami a opusteny,tak si vytvoria milujucu osobu s nadprirodzenimy schopnostami a potom sa ludai citia ako stredobod vesmiru a snazia sa presvedcit ostatnych opustenych ludi aby sa pridali ,potom staci prd v lese a stal sa zazrak od boha.
  nemas kriticke myslenie a si len ovca podporujuca nepravdy.
  svet je taky aky je ,bez zazrakov a nadprirodzenych udalosti a pribehov
 33. 35
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @tomas55555 Prečítaj si články na www.reinkarnacia.sk a ak niečomu nepochopíš, tak napíš adminovi tejto stránky ;) https://www.facebook.com/reinkarnacia/ On je expert na tieto veci a rád ti to vysvetlí, tak aby si tomu pochopil. Daj si potom ibuprofén a choď spať ;P
 34. 36
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  Tiež mu môžeš položiť anonymnú otázku tu https://ask.fm/reinkarnacia
 35. 37
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121 Záleží aj to od koho to je svedectvo. Ak je to svedectvo od nejakého človeka s nedôveryhodným statusom, tak jeho svedectvo nemá veľku váhu, ale ak je to svedectvo od osoby ktorá je považovaná za hodnovernú ako napríklad knazi, cirkevný predstavení, tak aj jeho svedectvo má určitú výpovednú hodnotu. A ak je tých svedectiev od hodnoverných osôb viacero, tak už aj stúpa pravdepodobnosť že aspon jedno takéto svedectvo je pravdivé. Tu už ide aj o štatistickú pravdepodobnosť. Ked je takýchto svedectiev tisíce, je nepravdepodobné aby ani jedno z takýchto svedectiev nebolo pravdivé.

  Prečo by mal byť svet bez zázrakov ? Záhadologovia sa vo všeobecnosti zhodujú na exitencii Vyššej sily, prečo by teda Vyššia sila nemohla byť zodpovedná i za tieto zážitky neba ? Alebo je podľa teba nemožné aby nad nami nejaká Vyššia sila existovala ?
 36. 38
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96 No zaujímavé, nevieš mi zodpovedať ani jednu moju otázku a odkazuješ ma na iných. Akože ja nemám nič proti tomu spýtať sa tieto otázky i dotyčného na ktorý ma odkazuješ, no patrilo by sa aspon zo slušnosti si teda priznať že ti na tieto moje otázky nevieš odpovedať, pretože odpovede na ne nepoznáš. Je to lepšie než nepriznať si že tvrdenia ktoré si sem napísal sa nezakladajú na pravde.

 37. 39
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  Lenze knazi a cirkevni hodnostari su doveryhodnymi len vo svojom funklube a viacero ludi spolocnym svedectvom neznamena ,ze maju pravdu.
  Zazraky a vyssia sila podla fyzikalnych zakonov nemozu existovat v hmotnom svete teda nasom
 38. 40
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121 Nielen vo svojom "funklube" ale celkvovo ich spoločnosť berie za tých pravdovravných a dôveryhodných. Inak sa berie v spoločnosti svedectvo zlodeja, násilníka či narkomana a cirkevných predstavených.

  Cim viacej spolocnych svedectiev existuje tým sa zvyšuje pravdepodobnosť že sa v tom ukrýva pravda, to je azda predsa jasné a svedectiev neba sú tisícky.

  Prečo by Vyššia sila nemohla v našomhmotnom svete existovať ? A ktorý fyzikálny zákon o tom hovorí ? Ak by sa aj dokázalo (čakám na dôkaz ktorý fyzikálny zákon o tom hovorí) že nehmotná sila nemôže v našom hmotnom svete existovať, či sa azda nemôže nehmotná sila premeniť na hmotnú silu a tak v našom svete existovať ?
 39. 42
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  Ty si jebnuty? Ziadne argmenty si mi tu nedal ale len akesi poprekrucanini tvojej cirkvi (retard) Ukaz mi nepretrhnutu postupnost od Jezisa a Matusa, az k autorovi tohto vydania, a mozeme sa bavit o tom, ci to ma nieco s Jezisom a Matusom alebo nie…To je ako keby teraz Apple poslal niekam do Severnej Korei zastupcu, nech zastupuje firmu Apple a jej zaujmy, a prides tam o 2000 rokov, a niekto za tebou pride a tvari sa ako zamestnanec Applu, tak je logicke, ze by mal dokazat svoje napojenie na povodnu firmu…Inak to bude fake...

  "Pozri si Zeitgeist."
  Ten poznám, no podobne ako ti aj Zeitgeist širí polopravdy a vytrháva veci z kontextu. Na niekolko takýchto neprávd sa im už i prišlo, jeden užívatel "tvoj oponent" sa vyvracaniu mýtov Zeitgeistu i venuje."

  No kde su tie argumenty? Dokaz mi, ze su to iba myty a polopravdy (retard) Faktom vsak je, ze prave Zeitgeist vyvracia myty a polopravdy a nie naopak ;P


  Cirkev ranne krestanske spisy zamerne odstranila ci ich dokonca znicila. Pokial vezmeme ako zaklad transkripty textov Noveho zakona na papyrusoch z druheho storocia, tak ako ich najdeme v kazdom kritickom vydani greckeho originalu, nie je v nich po cenzure ani stopy. Muselo k nej dojsť najneskor zaciatkom druheho storocia, kedy cirkev mala pod kontrolou len mensiu cast textov a to vzdy len miestne. To sa dá povazovat za pravoplatnu namietku. Biblia vsak nezmienuje mnoho inych skutocností o hmotnom a duchovnom svete. Tiez Biblia selektuje iba vybrane casti, ignoruje ranne krestanske spisy, Apokryfy, Zvitky od mrtveho mora, ktore boli pisane v časoch Jezisa, ktore paradoxne dokazuju, ze Esenci, ku ktorym patril aj samotny Jezis vyznavali reinkarnaciu, boli striktni vegetariani a podobne. Dnesna Biblia nema takmer ziadnu prakticku hodnotu. Su to len pozostatky deviacii pozostatkov prekrutenin mytologie viacerych autorov, ktori sa inspirovali starsimi poprekrucaninami… Poznas hru telefon ? Tak asi taka je vierohodnost. Dnesna Biblia dokonca nie je ani teisticka… Je to neosobny mytologizmus. Ja dnesnu Bibliu neberiem ako autorizovany zdroj toho, co vravel Jezis. Autorizacia logicky vznika tak, ze ucenie sa prenasa z ucitela na ziaka, kde ziak musi dosiahnut cistu oddanost Bohu, a teda rovnaky stav ako ucitel. Pokial Jezisov ziak nebol na urovni Jezisa, a jeho ziak zas na urovni jeho atd. a neudrzalo sa to tych 400 rokov, kym bola Biblia skonsolidovana, tak potom nema vobec zmysel bavit sa o nej...
 40. 43
  Vreskot000

  33 ročný muž

  @darksider96 bratm. biblia .... žive a učinne je božie slovo, rozoznáva myšlenky a hnutia srdca. píšeš že biblia je nevieryhodná? ukáž mi nejaký zápis, kedy v učení o spáse človeka to nie je vierohodné, lebo ja ti ukážem celé spektrum od genezis po zjavenie, kde to napísané je. A myslím si, že keby si si prečítal trochu moje články, tam som o tom písal podrobne, a článkov mám dobre cez tisíc. teda nehovoríš dobre. prečo sa neporadíš s niekým, ktorý je trochu zbehlý, ale hneď čosi odsudzuješ?
 41. 44
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96

  Ty si jebnuty? Ziadne argmenty si mi tu nedal ale len akesi poprekrucanini tvojej cirkvi Ukaz mi nepretrhnutu postupnost od Jezisa a Matusa, az k autorovi tohto vydania, a mozeme sa bavit o tom, ci to ma nieco s Jezisom a Matusom alebo nie…"

  Cítaj s porozumením, však som ti vravel že na toto slúži rukopisy a textovú kritika ktorej sa Biblisti venuju a Biblisti v tomto problém nevidia. Riad sa preto názormi odborníkov na Bibliu Biblistov a nie svojimi pomýlenými pseudo názormi a pochybnými zdrojmi typu Zeitgeist. Ziadne iné náboženstvo nemá tolko rukopisov a tak dobre zdokumentovaný vývin Písma než má Biblia, ak chceš teda v tomto spochybnovať Bibliu, tak hinduizmus musíš v tomto začať spochybnovať ešte viac.

  "No kde su tie argumenty? Dokaz mi, ze su to iba myty a polopravdy Faktom vsak je, ze prave Zeitgeist vyvracia myty a polopravdy a nie naopak ;P"

  A ak ti to dokážem tak si aj ochotný uznať pravdu ? Alebo to skončí znova tak ako ked som ti dokázal že Ježiš toho Velkonočného baránka jedol, a ti si si ani nevedel priznať že si sa v tom mýlil.

  Dal som ti meno užívatela ktorý sa tomu venuje, takže stačilo zadať do google meno toho užívatela a vyhladalo by ti to jeho stránku. Tak to teda spravím za teba :

  https://sites.google.com/site/tvojoponent/ateizmus/kulturna-vojna/utok-na-piliere-krestanstva/spochybnovanie-biblie/je-jezis-kristus-len-replika/mithra

  Jedným z klamstiev Zeitgeistu na ktoré sa už prišlo je i to, že Ježiša spojovali s Mitrhrom.

  "Muselo k nej dojsť najneskor zaciatkom druheho storocia, kedy cirkev mala pod kontrolou len mensiu cast textov a to vzdy len miestne."

  To je tvrdenie bez dôkazu a obyčajná konšpirácia. Cuduješ sa mi preto že ty neverím ?


  "To sa dá povazovat za pravoplatnu namietku. "
  Nie nedá, lebo nič nenasvedčuje tomu že by sa tak stať malo. Opak je pravdou, rukopisy krásne naznačujú to že ku žiadnemu prepisovaniu nedochádzalo.

  "Muselo k nej dojsť najneskor zaciatkom druheho storocia, kedy cirkev mala pod kontrolou len mensiu cast textov a to vzdy len miestne."

  Najprv si to ujasni či sa tá zmena v biblických spisoch vykonala začiatkom druhého storočia alebo až v 4 storočí, lebo stále meníš svoje výpovede a máš v tom očividne zmätok!

  "Tiez Biblia selektuje iba vybrane casti, ignoruje ranne krestanske spisy, Apokryfy, Zvitky od mrtveho mora, ktore boli pisane v časoch Jezisa, ktore paradoxne dokazuju, ze Esenci, ku ktorym patril aj samotny Jezis vyznavali reinkarnaciu, boli striktni vegetariani a podobne."

  Znova sa ťa spýtam (hodláš mi už konečne odpovedať?) prečo Boh dopustil aby sa do povedomia ľudí a doc celého sveta rozšíril biblické spisy v podobe v akej ho v súčasnosti poznáme, a to údajne pravé Slovo (apokryfy) zostali zahalené tisícky rokov bez objavenia ? A dalsia otázka je prečo sú apokryfy neúplné ? Prečo apokryfy obsahujú len zopár veršov a potom nasleduje prázdnota ? Chýba tu konzistentnosť učenia, je v tom chaos.
 42. 45
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @vreskot000 Jemu môžeš položiť dôkaz i rovno na tanieri a chybu si neprizná, lebo nechce vidieť pravdu. Dobre o takýchto ľudí prorokoval Izaiáš :
  "Lebo otupelo srdce tohto ľudu: ušami ťažko počujú a oči si zavreli, aby očami nevideli a ušami nepočuli, aby srdcom nechápali a neobrátili sa - aby som ich nemohol uzdraviť."«

  On si chyby priznať nechce ani ked mu ich dokážeš ako si si už určite všimol. Je to preto lebo verí v hidnuizmus ktorý mu je blízky a kresťanstvo nemá rád. Možno to je i preto že ako kresťan by musel dodrživať mnohé príkazy a kresťanstvo je obzvlášť prísne čo sa týka sexu, a tu sa dotyčnému asi nepáči a preto si vybral hinduizmus pretože ten je v sexe velmi pozvolný. Preto si aj zatvrdzuje srdce lebo chce veriť aj napriek rozporom náboženstvu ktoré mu všetko dovoluje.
 43. 46
  Feelagain

  22 ročné dievča
  based in Brno

  ^^^ hadka, ktorá z rozprávok je viac vymyslená :D
 44. 47
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @feelagain Najviac tá o samostvorení človeka a vedomia chaotickými fluktuáciami vesmíru, vrátane vytvorenia vesmíru z ničoho a neexistencie času a priestoru pred veľkým treskom :)
 45. 48
  Obsession

  tvári sa, že má -1 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Bol v nebi o 5 a pol dňa ? Prečo nie hneď celých 6 dni ? :,(
  kruté no
 46. 49
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  Ja cakam na kedy sa nejaky zazrak stane skutocnostou ,zatial su vsetko plane reci a ziaden dokaz , zatial sa nic take nestalo v skutocnom svete ,inak by sa o tom hovorilo stale .stale sa o zazrakoch hovori vo fankluboch a tam sa aj podporuju , a ked pride maju daco dokazat tak len slovami a nicim inym to nemaju ako podporit
 47. 50
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @obsession kebyže tam bol 6 dní tak by si sa pýtal že prečo tam nebol 7 dní.
 48. 51
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121 ale však v kresťanstve ( ako v jedinom náboženstve) sa dejú i v súčasnosti velké zázraky. Tak napríklad velké uzdravovacie zázraky u Dr Ouwora, stigmata, nerozložitené tela, slnečný zázrak z Fatimy, objavujuce sa kríže na oblohe, glykoproteinín lamimín vo forme kríža, Poltergeist ktorý odíde po vysvätení domu knazmi, Obraz z Guadalupe, Cihotský zázrak, svedectvá neba/pekla, Kostol v Chennai a mnohé dalšie.
 49. 52
  Obsession

  tvári sa, že má -1 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Áno , pýtal by som sa

  Lebo je to hlúposť .Mal obyčajný sen ktorý si vysvetlil po svojom
 50. 53
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @obsession To nebol obyčajný sen, to by si nepamätal a nevypísal tolko detailov z toho "sna" kolko vypísal. Navyše Percy Collett o sebe hovorí že on okrem tohto videnia ktoré mal mal i iné videnia od Boha o ktorých sa zmienuje vo svojej knihe, žeby teda všetky tieto videnia boli znova len sni ? Ak si prečítaš jeho svedectvo tak sa presvedčíš že to čo zažil sen byť nemohol.
 51. 54
  Obsession

  tvári sa, že má -1 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  A ta jeho kniha je zadarmo ?
 52. 55
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  A preco sa tie tvoje uvedene zazraky nepublikuju nikde len vo fabklube? Ty nevidis ten rozdiel? V realite sa s tym nikde nestretnes len vo fanklube sa siria taketo zazraky .uz si videl ze by niekto mimo krestanstva siril taketo bludy? Asi nie
 53. 56
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @obsession Áno a voľne siritelna pretoze zmyslom svedectvá nie sú peniaze ale to aby sa o tomto jeho zážitku dozvedelo čo najviac ľudí.
 54. 57
  Obsession

  tvári sa, že má -1 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  @lukaso121 márnosť sediva (hehe) nechajme to tak (letim) :smile:
 55. 58
  Marcello1111

  32 ročný muž

  @salora
  ja som bol pred komou neveriaci, Boh bol pre mňa neznáma a bol som odporca kresťanstva...
  všetko prišlo až po stretnutí so svetelnou bytosťou...viera v Boha, osvietenie Duchom svätým, celková zmena môjho života...(a stáva sa aj teraz bežne, že vidím duchov - biele postavy, alej aj tmavé...)
  uveril som, lebo som to prežil...nikto má o opaku nepresvedčí...
  Sám Ježiš Kristus povedal. kto chce uverí vo mňa a kto nechce neuverí...
  nebudem tu viesť s niekým dohady (ono sú to jední a tí istí cynici a chudáci, čo si robia srandu z Boha) o tom, či existuje, alebo neexistuje...
  každého slobodná vôľa, každého život a smrť...

  podľa toho je aj jasne vidieť, ako koho vypadá život...
 56. 59
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121

  Samozrejme že sa poublikujú i inde než na kresťanských stránkach, však si pogoogli a dostaneš desiatky linkov na rôzne internetové mimo krestanské stránky ktoré o tom tiež píšu a nehovoriac o záhadologov ktorý sa tiež týmto zázrakom vo svojich knihách venujú, takže nejde len o zdroje kresťanské.
 57. 60
  Vreskot000

  33 ročný muž

  o existencii neba predsa rozpráva biblia hneď na svojich úvodných stránkach knihy genezis Gen 1,1. Na počiatku stvoril Boh nebo a zem.
  Pridaj záložku 2 Zem však bola pustá a prázdna, tma bola nad priepasťou a Duch Boží sa vznášal nad vodami. teda hned na prvej vete v biblii sa dočítaš na existencii neba. hoc by som aj svedectvá neba nebral vážne, verím tomu, lebo sa to píše v Biblii ako najčítanejšej knihe sveta. Toto presne chce zlý démon, chce oklamať ľudí. Dobre sa vie, že existencia Boha sa možno empiricky, na základe teda akýchsi poznatkov dokázať nedá... to by bolo poznanie, preto je viera akýsi predstupeň poznania. A diabol využíva prirodzenú nevedomosť človeka, ktorý navyše (ako všetci ľudia) máme ohraničené myslenie. Teda niečo,čo zmyslami vidíme, vnímame, to vieme dokázať, ale čo zmyslami nevidíme a nevnímame dokázať nevieme. Nebudem tu rozpisovať taký príklad s elektrickým prúdom, tobôž ho zrovnávať na rozdielu s elektrickým napätím. Tuším že fyzik A. Volta rozlíšil ako prvý tieto pojmy ako elektrické napätie a elektrický prúd, a ohmov zákon to predsa jasne definuje. Keby si sa spýtal (hypoteticky sa vráťme niekoľko storočí dozadu, pretože ľudia existovali aj vtedy, aj vtedy rozmýšľali, aj vtedy pracovali, aj vtedy tvorili rodinu, aj vtedy tvorili spoločnosť a podobne) že či vedia, že existuje elektrická energia, že existuje podlahové kúrenie, že existujú kúpele s termálnymi prameňmi, pravdepodobne by sa ti vysmiali, lebo nič podobné do onoho času ( dá sa povedať že v celom období stredoveku do 20 storočia sa na to akosi "zabudlo") teda do onoho času to neexistovalo. Nebolo to teda v podvedomí daných ľudí, ktorí mali svoje zvyky, kultúru. Ale pozri. Dá sa neustále vyhovárať na svoje zvyky, kultúru, na svôj pôvod? Čo keby sme "zobrali" rozum do hrsti, a trochu uvažovali, že existuje pravdepodobne nejaká dimenzia, ktorú nevieme celkom presne definovať, ale ktoré mi práve objasňujú stránky biblie. Čo mi na toto povieš bratm. V biblii existuje mnoho odkazov na nebo, dokonca geograficky je aj začlenený prvý raj, ktorý existoval naozaj na zemi, a podobne. Nechcem tu fakticky teraz čosi rozoberať, ale chcem ti zdôrazniť jedno, aby si si uvedomil, a aby sme si to uvedomili všetci diskutéri. Jedná sa o to, že kresťanstvo nie je veda, ktorá hovorí o Bohu z hľadiska poznania. My vlastne o Bohu z "ino" biblických prameňov v podstate nevieme nič. Teda základ tvorí čítanie písma svätého, pretože tam je obsiahnuté všetko. Inú knihu, než je biblia, Božie slovo ja ako kresťan nepotrebujem. Ježiš predsa sám povedal lotrovi vedľa neho ukrižovanom spolu, že.... na výzvu lotra.... spomeň si na mňa vo svojom kráľovstve mu Ježiš odpovedal... veru hovorím ti, ešte dnes budeš so mnou v raji. Povedal to sám Ježiš. Keby to tak nebolo, ako je možné, že uprostred utrpenia, kde od fyzickej ľudskej smrti ho delili azda minúty, ak nie sekundy, by vyslovil takúto odvážnu vetu. Alebo keď odovzdával úrad Petrovi.... Čokoľvek rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi, a čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi. MT 18,18, tu máš biblické súradnice pre úplnosť. Ja práveže som pevne presvedčený, že to, čo sa píše v Písme, to aj pravda je. Pri diakonskej vysviacke katolíckej cirkvi biskup hovorí diakonovi. Prijmi evanjelium Kristovo. Stal si sa jeh ohlásateľom. Dbaj, aby si to, čo čítaš veril, čo veríš učil, a čo učíš aj uskutočňoval. Toto má robiť služobník cirkvi, ale v podstate toto máme činiť všetci kresťania bez rozdielu, pretože Cirkev je Kristova nevesta, a všetci pokrstení do nej patria. Len niekto je do nej pozvaný ešte užšie osobitným spôsobom, teda kňazi. Povedz mi, ak by to nebola pravda, mal by niekto záujem dvetisíc rokov žiť v akomsi klamstve? Načo potom všetko to okolo toho? Aky by to malo význam? My všetci smerujeme do večnosti. Či chceš, či nie, musíme si priznať, že dňom za dňom starneme, a naozaj ten prechod do večnosti sa naozaj uskutoční, či chceme či nie. A na zemi naozaj prostredníctvom duchovenstva v kresťanstve máme toľko povzbudení, aby človek vytrval, že nie je možné, že sa jedná o akýsi typ davovej psychózy. Vieš. Každá senzácia trvá tri dni ako sa hovorí, ale prečo toto trvá 2000 rokov? Kresťanstvo nie je filozofia, ale zakladá sa na reálnej pravde, ktorou je Kristus s jeho učením o večnom živote, ktorý priniesol tým, že svojím zmrtvychvstaním zničil naše hriechy a nanebovstúpením nám otvoril brány neba, citujem slová z piesne vďaky prefácie pred eucharistickou modlitbou. Problém našim, možno aj pochybujúcim kresťanom, alebo ateistom, ktorý niečo takéto pripúšťajú nie je ich viera, alebo neviera, ale skôr neochota, tvrdohlavosť, zanietenosť len pre svetské veci, a nulový záujem, alebo minimálny pre veci, pre duchovné veci, ktoré sú také, ktoré prekračujú akékoľvek chápanie na rozumovej a empirickej úrovni. Pochop proste, že nie všetko, čo existuje okol nás, a čo vieš existenčne dokázať, je konečné. Nie. Ešte existuje aj čosi iné. Niecejsko carrihradské vyznanie viery hovorí, že verím v svet viditeľný, aj neviditeľný. Je zaujímavý pojem neviditeľný svet. Teda akýsi priestor, ktorý je očiam neviditeľný. On existuje, a záznam o tom v magistériu je r. 381 nášho letopočtu. Myslíš že niekto má záujem držať kohosi takmer dvetisíc rokov v šachu ohľadom duchovnej podstaty človeka? Ja si to nemyslím. Navyše nijaká ateistická teória, alebo ako by som to nazval nepodáva jediný relevantný dôkaz, kde by som aspoň v teoretickej rovine mohol uvažovať o zamietnutí kresťanských hypotéz, podopretých autoritou výpovede biblie, biblických prameňov. Zamysli sa nad tým brácha....
 58. 61
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @tomas55555 Sorry, ale som mam horucku a som dost chory a nestoji mi za to sa handrkovat s hlupakom ako si ty (retard) Krestanstvo je pre takych ako si ty. Kazdemu Boh posle to, co podvedome hlada, a co si zasluzi.

  Skus tieto svoje dristy napisat tomuto typkovu https://ask.fm/reinkarnacia (hehe) Rad si pozriem ako ta znici (: (letim)
 59. 62
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96 Ok tak sa nehandrkuj, aj ked sú to len výhovorky, no keby si si to aspon priznal, a ak si to priznať nechceš tak aspon odpovedal na moje otázky.

  Kedže si mi na moje otázky neodpovedal, kludne sa môžem spýtať i toho dotyčného na ktorého si mi dal link. Mám ti potom napísať a poslať screen čo mi odpísal ?
 60. 63
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @tomas55555 Pochybujem, ze tu ukazes svoju porazku nad Narayanom (hehe) On uz znicil argumentami ovela inteligentejsich ludi ako si ty (hehe) Ale okej (letim)
 61. 64
  Vreskot000

  33 ročný muž

  @darksider96 chcem sa ta spýtať, že prečo si odbočil mierne od témy?
 62. 65
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96 máš moje slovo že tú tú debatu medzi mnou a ním zverejním, len ešte neviem presne kedy sa ho spýtam, no ked sa ho spýtam a debata prebehne tak sem hodím i screen shot nech tá debata dopadne už akokolvek.

  Prajem skoré uzdravenie :)
 63. 66
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Ticho, dámy a páni, sledujete vzácny zjazd retardov! Nezasahujte, len sa kochajte!
 64. 67
  Annyejnji

  22 ročné dievča

  mňa marcello prvýkrát fakt rozosmial s tými bábovkami :D
 65. 68
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  @obsession nenechame bludicky zmietat sa v blude

  len ze , mimo katolicke publinkacie zalozene na paranormalnych javov profituju na hluposti cloveka,cim viac tomu veri tym viac penazi dostane.ja sa pytam na vedecke publikacie o dokazovani pravdy a nie zmyslene pribehy a bludymved priklad nadprirodzena prosim v linku ,lebo inak je to tvrdenie proti tvrdeniu

  a za dalsie nieje toto tema na filozofiu , toto je tema prerovnakozmylajucich ludi ako si ty
 66. 69
  Salora

  tvári sa, že má 3 roky
  Oostende - Kappelmeister Birdzu

  @marcello1111 ako fajn, ze si mi opäť "odpovedal", na co som sa pytal (hehe)
 67. 70
  Marcello1111

  32 ročný muž

  @salora
  drahý, pre teba všetko....
  :)
 68. 71
  Marcello1111

  32 ročný muž

  odkaz pre všetkých tých, ktorý "vyhrali" v tomto pozemskom svete, žite si svoje pominuteľné životy v cynizme, hlúposti, ktoré vám nakukala dnešná veda a váš nezáujem o vlastnú spásu, nemáte ani toľko citu, aby ste hľadali Pravdu, vaša duša vo vás zomiera od žiaľu, že ju vedome vediete do PEKLA!!!

  nečudujem sa!

  žiť s Ježišom Kristom podľa 10, prikázaní by ste nedokázali, je jednoduchšie špiniť, ohovárať, smilniť, pľuť a tešiť sa z toho, ako niekoho ponižujete...
  nebojíte sa smrti, nebojíte sa Boha, ktorý vás stvoril...
  nechcel by som byť vo vašom tele, až budete zomierať...
  nie Boh, ale vy sami sa odsúdite do zatratenia...
  :(
 69. 72
  Marcello1111

  32 ročný muž

  pri takýchto "debatách" sa jasne ukáže, kto aký ma charakter....
 70. 73
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @antifunebracka Prečo sme podľa teba retardi ?
 71. 74
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121

  "len ze , mimo katolicke publinkacie zalozene na paranormalnych javov profituju na hluposti cloveka,cim viac tomu veri tym viac penazi dostane."

  Lenže každý záhadolog skumajuci paranormálne javy uvedie i zdroj odkial svoje in formácie čerpal, inak povedané dá sa overiť zo zdroju ale i z internetu, médií či sa daný paranormálny jav i odohral.


  "ja sa pytam na vedecke publikacie o dokazovani pravdy a nie zmyslene pribehy a"

  Vedecké publikácie paranormálne javy neskúmaju, pretože paranormálne javy nie sú javy ktoré sa dejú pravidelne v istý časový cyklus, a teda sa ani nedajú skúmať a preto sa o nich veda ani nezaoberá. Avšak to že sa nevyskytujú cyklicky ešte neznamená že nie sú pravdivé.

  "bludymved priklad nadprirodzena prosim v linku ,lebo inak je to tvrdenie proti tvrdeniu"

  Nerozumiem. Mám ti priložiť linky k článkom o kresťanských zázrakoch ktoré som ti vymenoval ?


  "a za dalsie nieje toto tema na filozofiu , toto je tema prerovnakozmylajucich ludi ako si ty"

  Je to téma na filozofiu pretože tieto paranormálne javy sa dejú, a rovnako je to aj s paranormálnymi javmi UFO ktoré si spomínal, dôkazov o jeho existencii je množstvo, a literatúry veľa a je o tom literatúra i priamo o štátu, ked štáty v určitých cykloch zverejnuju odtajnené dokumenty o UFO.
 72. 75
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  a aky je tvoj zdroj tvojich pevnych nevyvratitelnych informacii ,z kade cerpas ty presne tieto zahady ,zem a vek,slobodny vysielac atd?

  aha ,takze veda ich neskuma a ani sa vobec nedaju skumat,volne prelozene 'stalo sa zazrak a teraz tomu verte' ,kto neveri tomu , je proti nam

  nepouzivaj slovo filizofia vo fore kde si propagujes vlastnu a neprijimas zaporne navrhy a pripomienky
 73. 76
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @lukaso121 Dokumenty znesu vela… A klinicka smrt a bluznenie, nie je dokaz. Ani to, ze sa niekomu nieco sniva…
 74. 77
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @lukaso121 Sorry, chcel som tagnut autora fora a nie teba (hehe)
 75. 78
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @darksider96 klinickú smrť som ani nespomínal, a o sny a blúznenie ísť nemohlo pretože sa to udialo pri stave vedomia a nie pri stave ked je človek v stave spánku, hypnozy, tranzu, spánkovej paralýzy atd. Rovnako tak podľa obsahu svedectiev by si zistil že nešlo o žiadne bluznenie, ani sny.

  Co sa tých dokumentov týka, to som mal na mysli dokumenty ktoré pravidelne odtajnuju štáty v rôznych častiach sveta o UFO. To bolo na margo autora že informácie o paranormálnych javov nie sú len zo strany krestanských stránok a záhadologických nadšencov.
 76. 79
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121

  Tak napríklad informácie o UFO sa dajú čerpať z odtajnených spisov daného štátu, alebo i z literatúry - kníh ufologov, ci rôznych záhadologickych casopisov, prípadne z internetu, magazínov.

  Informácie o kresťanských zázrakov beriem od niektorých autorov záhad, ktorý zvyknú spomenúť niekedy i rôzne kresťanské zázraky ako súčasť paranormálnych javov.

  Taktiež a hlavne beriem informácie o kresťanských z internetových stránok, či záhadologických časopisov. Zem a vek a ani slobodný vysielač nepoužívam.

  "aha ,takze veda ich neskuma a ani sa vobec nedaju skumat,volne prelozene 'stalo sa zazrak a teraz tomu verte' ,kto neveri tomu , je proti nam"

  Veriť v to by sa malo skôr pre štatistiku, pretože zdokumentovaných prípadov je veľa, a čím viac pribúda týchto zdokumentovaných prípadov tým i rastie pravdepodobnosť že niektoré z týchto zdokumentovaných prípadov sú nielen pravdivé ale je skutočne za tým i Vyššia sila, a to hlavne preto pretože paranormálne javy sa diali i v dalekej minulosti.

  "nepouzivaj slovo filizofia vo fore kde si propagujes vlastnu a neprijimas zaporne navrhy a pripomienky"

  Ku zapornym navrhom sa vyjadrujem, ale prijmem ich ako pravdivé až vtedy pokial sa dá nejaký dobrý argument na ich potvrdenie.
 77. 80
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  takze si len obycajny konspiracny teoretik co veri v kopu nezmyslov .
  ja stale cakam kedy mi das link na tie zazraky a tvoje overene 100% doveryhodne stranky ,ty filozof
 78. 81
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @lukaso121

  Ak je podla teba niekto kto verí v niečo načo nemá 100% dôkazy konšpiračný teoretik, tak potom áno, som konšpiračný teoretik. Ale treba podotknúť že pokial ma konšpiračný teoretik dobré argumenty, tak sa aj jeho konšpiračná teoria stáva pravdepodobnou.

  No však si mi to mal hned napísať že chceš tie linky, pýtal som sa ťa na to.

  Tu je link na odtajnene dokumenty o UFO z pohladu rôznych krajín sveta. Ale sú tam odkazy i na niektoré ostatné paranormálne javy.

  https://kybi.webnode.cz/news/odtajnene-dokazy-o-existencii-ufo-a-aj-o-paranormalnych-javoch/


  1) Co sa týka toho kresťanstva - David Owuor o ktorom som spomínal v zmysel že robí v Afrike velké uzdravovacie zázraky a súčasne je i prorokom kedže dopredu hlása proroctvá (úspešne). Je o nom viacero linkov, dal som ti jeho meno tak si zadaj jeho meno do google alebo do youtube sám si nájdeš o nom viacero videí a článkov a presvedčíš sa že ide o skutočnú osobu dobre známu a preslávenú.

  2) Stigmata - https://cs.wikipedia.org/wiki/Stigmata

  3) nerozložitelné tela cirkevných svätých

  https://magazin.centrum.sk/spektrum/zahada-nerozlozitelnych-mrtvol/746123.html

  Je pozoruhodné a zvláštna "zhoda okolností" že nerozložitelne telo sa objavilo i u Bernadetty ktorá mala videnie Panny Mária.

  4) Fatima

  http://www.protiprud.sk/duchovny-svet/2191.htm

  5) Objavujuce sa kríže na oblohe ( objavuju sa aj symboly iných naboženstiev na oblohe ?)
  https://www.youtube.com/watch?v=onRFcLCV8r8
  https://www.youtube.com/watch?v=7HoePUz3Wb8
  https://www.youtube.com/watch?v=dD68FYKmKF0
  https://www.youtube.com/watch?v=tLAZnxb9tKw
  https://www.youtube.com/watch?v=WqT7ZkVVMuw

  6) Vzhlad dôležitého glykoproteínu vo forme kríža
  https://en.wikipedia.org/wiki/Laminin

  7) Cihotský zázrak

  https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADho%C5%A1%C5%A5sk%C3%BD_z%C3%A1zrak

  8) svedectvá neba/pekla Jedno z nich som priložil už v úvode tejto témy

  9) Poltergeist - https://en.wikipedia.org/wiki/Poltergeist#Paranormal

  10) Obraz z Guadalupe

  https://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_Guadalupe#Technical_analyses

  11) Kostoly v Chennai.

  12) Plačúce sochy

  https://slo.sciences-world.com/what-is-behind-belief-weeping-virgin-mary-statues-57556

  13) Zázraky eucharistie

  http://www.saints.svetlonevidiacim.sk/16_najvacsich_eucharistickych_zazrakov.htm
 79. 82
  Tomas55555

  25 ročný muž

  K tej 5 neviem prečo mi to vyhodilo len jeden link ked som ich dal 5

  https://www.youtube.com/watch?v=onRFcLCV8r8
  https://www.youtube.com/watch?v=7HoePUz3Wb8
  https://www.youtube.com/watch?v=dD68FYKmKF0
  https://www.youtube.com/watch?v=tLAZnxb9tKw
  https://www.youtube.com/watch?v=WqT7ZkVVMuw
 80. 83
  Tomas55555

  25 ročný muž

  https://www.youtube.com/watch?v=onRFcLCV8r 8
  https://www.youtube.com/watch?v=7HoePUz3Wb 8
  https://www.youtube.com/watch?v=dD68FYKmKF 0
  https://www.youtube.com/watch?v=tLAZnxb9tK w
  https://www.youtube.com/watch?v=WqT7ZkVVMu w
 81. 84
  Tomas55555

  25 ročný muž

  Na tomto birdzi sa nedajú posielať videá, takže k tej 5) si sám vyhladat na youtube "cross on sky".
 82. 85
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Nvm ani kde začať
 83. 86
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @antifunebracka tak asi preto že žiadne argumenty nemáš.
 84. 87
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Skôr že nvm, či na tieto z prste vycucané pičoviny reagovať v neurčitkoch, aby si ich vbc pochopil
 85. 88
  Kaiserchief1

  hrá sa, že má 0 rokov

  Prečo moje fóra nemôžu mať toľko reakcií? :,(