Fórum pridal Patrixo, 5. 12. 2019 17:50 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dokazal by si byt pracovnik pohrebnej sluzby?

0
Patrixo

33 ročný muž
Som bezdomovec

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Nebol som síce pracovník pohrebnej služby ale pracoval som na Mestskom pohrebisku u nás v meste ako administratívny pracovník.
  2. 2
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

nedokázal pretože ked som bol naposledy v márnici reval som ako malé decko :/
  3. 3
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@kaiserchief1 to je skoda ze uz nepracujes.. by si mi vybavil hrobove miesto.. a by som si potom spieval "Na cinteri uz mam fleka"
    https://youtu.be/qZ8p-upD_6o
  4. 4
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

Zrejme nie s mojou citlivou povahou. Stačilo mi obzrieť si ten box, do ktorého sa telo odkladá pred pohrebom, viac by som asi nezniesol.
  5. 5
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Teoreticky áno, ale takúto prácu si vo svojom živote nepredstavujem.
  6. 6
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@teal no to asi neni job snov
  7. 7
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

@patrixo Asi tak. Ale ty sa asi pýtaš na emocionálne hľadisko, či by sme to dokázali po psychickej stránke, že? To by som podľa mňa zvládol.
  8. 8
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@teal ano emocionalne
  9. 9
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Pre tých ktorí nevideli (a ešte som im to neodporučila :D ) odporúčam film Okuribito..je to presne na túto tématiku pekný film :)
  10. 10
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@sianagirl245 isto je pekny?
  11. 11
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@patrixo áno
  12. 12
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@sianagirl245 .. a aky pekny? :D
  13. 13
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@patrixo veľmi veľmi :D :D plakať budeš ;)
  14. 14
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

ak predpokladáme, že je to väčšie pohrebníctvo, tak by som nemusela byť nevyhnutne v kontakte s pozostalými, ale trebárs sa starať o dekorácie a tak, to by sa dalo

(post mortem vizážista asi nie, o tom som pozerala video a pôsobí to byť dosť náročné, mŕtva pokožka je dosť krehká a tak)
  15. 15
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@sianagirl245 to by som teraz potreboval.. idem na to
  16. 16
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@mielikki ale musela :D v tomto pohrebnictve ano :D
  17. 17
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@patrixo prečo ak smiem vedieť? :-/
  18. 18
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@sianagirl245 niekedy to cloveku dobre padne :D
  19. 19
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@sianagirl245 a je to zdrave raz za cas
  20. 20
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Asi skor ako vidiet neboztikov by mi robilo problem vidiet uplakanych pozostalych.. by som domov z roboty chodila asi stale urevana :D
  21. 21
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Hmm :-/ no tak kukaj! :D
  22. 22
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Pozostalí nie sú problém... ale nebožtíka umyť, oholiť a navliecť do obleku mi príde divnejšie. Taktiež aj smrť môže byť rôzna, kamarát pomáhal svojmu svokrovi a vraj pohľad na prestrelenú hlavu je fakt hrozný.
  23. 23
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@slackerbitch je to zdrave si obcas poplakat :D
  24. 24
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

@patrixo OBCAS :,( (hehe) mne staci malo a uz revem :D napr pri smutnych videach peskov instantne po 1,5 sekunde (:
  25. 25
    Greenteawithhoney

24 ročný chalan

kedysi som odvracal zrak pri vsetko moznom a nevedel som si predstavit, ze sa budem pozerat na mrtvu osobu. Potom som par krat mŕtvu osobu videl a zistil som, ze sa zvyknut da, potom som bol na pitve a tam som sa v tom uistil :D
  26. 26
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Nooo pokial by som mal ludi krory umreli prirodzene tak ano ale keby tam prisli kadejako pokuskovany to by aom nezvladol
  27. 27
    Dezolat

32 ročný muž

V ziadnom pripade. Aj bez toho mam co robit aby som zbladal co sa deje okolo mna.
  28. 28
    R4ptor

26 ročný muž

moja terajšia práca od toho nemá moc ďaleko, tak môžem povedať, že by som to určite zvládol
  29. 29
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Keby som mal len kopat hrob mozno :D aj ked ani ten by som asi nevykopal
  30. 30
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

jedine tak grafický dizajn na parte robiť
  31. 31
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

No to asi nie je vhodná profesia pre človeka čo trpí depresiami tak asi nie (hehe) by som si potom po šichte ustlala rovno v jame a po nociach nacvičovala skoky do rakvy (:
  32. 32
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

aj vo svojej normálnej práci som emočná troska, nie to ešte aby som robila so zosnulými, uf..
  33. 33
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

neviem naozaj

nepride mi to divne, videla som mrtvych ludi, vseobecne mam silny zaludok
    plus moji krstni su spravcovia cintorina, dvaja bratranci robili v pohrebnictve aj s mrtvolami, treti bratranec je zachranar, mamka lekarka, otec polovnik.. takze smrt beriem velmi normalne

ale neviem si predstavit, ze by ma taka praca naplnala nejako
    hlavne kvoli nabozenskemu aspektu vacsiny pohrebov, ako neveriaci clovek sa s tym neviem stotoznit
  34. 34
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    Fear no more, precious ladies!

po psychickej stranke (akoze robim s mrtvolami, ktore kedysi zili alebo whatever) by to nebol problem. lenze nemam rad tie hnusy spojene s mrtvolami a kvoli tomu by som to nedaval. v podstate ten isty dovod preco by som nemohol byt ani doktor. uz len pocuvat reci kamosov ze co robia na operacke mi dava zabrat natolko, ze mavam problem v sebe udrzat pivo :(
  35. 35
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    Fear no more, precious ladies!

@34 hoci, ten problem moze do istej miery korelovat aj s mnozstvom toho piva... ale tak no.
  36. 36
    Emzááák

hrá sa, že má 0 rokov
    Dojížďak Birdzu

Hral som Graveyard Keeper myslím, že som profík. :D
  37. 37
    Wera55555

26 ročná žena
    Dánsko

ja som kvôli psychickej záťaži nechcela v žiadnom prípade pracovať ani v prevoze hendikepovaných ľudí, nie to ešte s mŕtvolami
  38. 39
    Livre

20 ročné dievča

Ja by som to dokonca chcela, neviem preco ale vzdy som chcela mat vlastne pohrebnictvo.
  39. 40
    Darkpassenger

27 ročný muž
    V tvojej hlave

Ako sem tam zavítam aj k mrazákom... Prvý krát sa človek cítil divne ale teraz je to taká normálka horšie je to napríklad na jis-ke obzerať tie živé mŕtvoly ale keď si to tak zoberiem už som všade doma :D
  40. 41
    Annyejnji

22 ročné dievča

dokázala,ale nechcelaby som :D resp. prečo by som to robila :D :D :D
  41. 43
    Vreskot000

33 ročný muž

hrávam v kostole 16 rokov, takže pohreby sú súčasťou môjho života. niekedy nebol deň, kedy by som nebol v dome smútku. A keď mi zomrel starý otec doma, nechcel som aby ho niekto obriaďoval, preto som ho v spálni obliekol spolu s otcom do obleku a uložil do truhly. služba potom len zabezpečila prevoz do domu smútku a do chladničky, kde bol tri dni otvorený bez veka truhly pod sklom. Tak je v dome smútku u nás stavaný mrazničkový box. chodil som sa modliť do domu smútku do dňa pohrebu. pre niekoho je to bizardné, pre mňa ako kresťana to bola normálna vec. a aj je. Opakujem že profesionálne mám dočinenia s týmito záležitosťami 17 rokov.
  42. 44
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@vreskot000 a hravas na organe?
  43. 45
    Vreskot000

33 ročný muž

@patrixo áno, už 17 rokov. naposledy včera na sv.omši :)
  44. 46
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@vreskot000 a hravas aj na klaviri?
  45. 47
    Vreskot000

33 ročný muž

@patrixo jasne nie je problém
  46. 48
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@vreskot000 a hravas aj svetske veci, nejaku klasiku?
  47. 49
    Vreskot000

33 ročný muž

@patrixo ale áno. mám veľmi rád od petra muka mám v kapse jeden frank, alebo elán neviem byť sám, kelly family an angel, rôzne.
  48. 50
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@vreskot000 no toto super :)
  49. 51
    Vreskot000

33 ročný muž

@patrixo vďaka brácho. hudbu mám veľmi rád, a dobré je vedieť aj svetské aj duchovné. jedno ti dodáva inšpiráciu a to druhé ťa povznáša duchovne. práve preto je dobré mať vyvážené hodnoty v živote, aby človek mal aj to aj to. to apelujem napríklad to, že mnohí mi písali niečo v zmysle, že to čo píšem sú nejaké táraniny a panbožkarske reči. dobre, to je podľa nich. ale keď som pridal fotku ako jazdim na novom eskovom mercedese, ktorý je kamarátov, prvý koment znel, že mám fotku v esku za cca 100 tisic eur, čo pravda je (stál asi 130 000 tisic eur, to pravda je) ale písal som blogy o odosobnení sa od materialistického. teda akoby som šiel proti sebe. čiže vieš... ťažko sa s niekým( vtedy v diskusii, ked na mna naražali) baviť o niečom, o čom ten druhý nemá šajnu a nevie prečo som postol takú fotku. tým chcem povedať to, že podľa mňa (je to môj názor) človek, opakujem, by mal mať vyvážené hodnoty, aby sa zaujímal aj o dianie okolo sveta, aby pestoval svoju osobnosť, zaujímal sa aj o materialistické veci, pretože ony sú súčasťou nášho života, a doplnajú kvalitu nášho života, aby sme nežili fakt ako opice. a ten duchovný pohľad máš nie preto, lebo niekto je ako pánbičkár, ako mi to antifunebrák vykrikoval na diskusnom fóre a podobne, ale preto, aby som mal na zreteli, že ked náhodou o všetko raz prídeš, že materializmus nie je všetko, a ostane ti len to, čo si si duchovne počas života vybudoval, a jedno považuješ za cieľ vo svojom živote, a druhé považuješ za prostriedky. záľuba v materializme v nejakej miere je žiadúca aj v duchovnom živote. aby si pri tom všetko dobre, ktoré si obsiahol z nejakého dôvodu nestratil zreteľ, že to všetko ti dláždi cestu do večnosti, kde materializmus, bohatstvo stráca význam, lebo tam nič hmotné neexistuje. A práve toto je kameň úrazu, čo nechápu mnohí ateisti, a zaznávajú kresťanské učenie v plnom jeho rozsahu. čiže aj naša diskusia, ak sa mám spätne vrátiť, či teda by si dokázal byť pracovníkom pohrebnej služby je o tom, ako sa na to pozeráš. Ako na pracu, ktorá ťa momentálne živí, ale je bizardná, ale niekto ju robiť musí, a práve ten niekto je ten niekto.... alebo ako niečo, s čím dotyčný človek sa nikdy nestotožní. Ak mám ale odpovedať na pôvodnú otázku, ja by som pracovníkom pohrebnej služby dokázal byť profesionálne isto, lebo je to práca ako každá iná, ale ak by som mal mať na výber, isto by som to nebral, pretože profesionálne od mojich 16 rokov sa zaoberať sprevádzaním pohrebných obradov hudobne čo robím, mi síce pripadá ako niečo, čo je normálne, ale moc ma to už nebaví, by som to teda z tejto stránky nebral isto. pretože je to bizardná práca, na ktorú potrebuješ mať silnú osobnosť, odosobniť sa od toho, čo sa nie každému stáva.
  50. 52
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

@vreskot000 rozumiem.. ja nemam duchovny rozmer ziaden a takmer ani ziaden materialny :D
  51. 53
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Áno, máme to tak trochu v rodine :D pracovali tam starí rodičia z otcovej strany, moji rodičia a moja teta..aj bývame len kúsok odtiaľ.....i som sa tam cez leto bola pýtať o prácu, ale nepotrebovali nikoho :(