Fórum pridal Html5, 5. 12. 2019 21:39 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

ANKETA: Zlatokopka čítaj ďalej pod anketou a potom hlasuj

0
Html5

35 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Html5

  35 ročný ujo

  Predstav si že máš deti a dospievajúceho syna. Našiel by si krásnu dlhonohú vlasatú blonďatú priateľku... No ty by ju mal hneď prečítanú pár indícií by ti napovedalo že je to zlatokopka, typická tuctová vypočítavá žena aké sa motajú aj okolo teba a aké by si mohol prehadzovať lopatami toľko ich je, ale ty si na ne dávaš pozor a vždy používaš gumu. Ale aby si jej nekrivdil podrobil by si ju malému testu a ona by ním samozrejme neprešla. akým spôsobom by si na to reagoval?

  a). nechal by si to tak, nech sa popáli na vlastných chybách. je to predsa už skoro dospelý muž
  b) kontaktoval by si ju a snažil sa ju presvedčiť aby dala tvojmu synovi pokoj... Ak by nezabralo skúsil by si kontaktovať jej rodinu a presvedčil by si ich metódou cukor - bič.
  c). povedal by si svojmu synovi, že ak s ňou chce mať vážny vzťah a plánujú spoločnú budúcnosť tak tvoj majetok (ktorý raz má zdediť) právne zabezpečíš tak aby z neho ona ani jej potomok nedostali ani cent. Tiež ho prepustíš z tvojej firmy a necháš ho nech sa živí sám.
  d). porozprával by si sa s ním a ukázal by si mu dôkazy že jej nejde o neho, ale len o jeho peniaze.
  e). tajne by si mu dohodil inú (krajšiu) známosť ktorá zodpovedá jeho spoločenskému statusu.
  f). Ako zamestnanca jednej z tvojich firiem by si ho poslal na mesiac do zahraničia. A za ten čas by si sa postaral o to aby ju zviedol iný chlap. Smozrejme by si ju dal popritom sledovať a zhromažďovať dôkazy, ktoré by sa potom nejakým spôsobom zverejnili tak aby tvoj syn nevedel že si za tým.
  g). snažil by si sa ho zoznámiť s peknými dievčatami z dobrej rodiny ktoré májú rovnaké materiálne zázemie ako tvoj syn a uktorých máš istotu, že nejdú po jeho majetku.
  h). iné
 2. 2
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  siel by som na ryby
 3. 3
  Torpedo08

  29 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  @patrixo ja na pivo a tam by som si precital vsetky moznosti co sa skryvaju za pismenkami (nerd)
 4. 5
  Dee99

  27 ročný muž
  RK

  Odkiaľ bude mať dospievajúci syn toľko peňazí aby sa naňho nalepila zlatokopka?
 5. 6
  Html5

  35 ročný ujo

  @dee99 od svojich bohatých rodičov.
 6. 7
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @patrixo A na akú návnadu chytáš? Na dlhonohé vlasaté blondíny? :)

  Tak predpokladám, že ak by som mal syna, vychovám ho tak, aby sa pohyboval v inej spoločnosti, než sú takéto dievčatá. Kedže predpokladám, že nejakú vypočítavú a falošnú ,,zlatokopku" zrejme nestretol v knižnici ani v kostole, a svojim správaním a vystupovaním takéto ženy priťahuje, kedže vrana k vrane sadá.
 7. 8
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  @riddler nie tak na normalne dazdovky, ale take tie co sa v hnoji rypu, tie vydrzia vedla, a ked im das kavu, tak vydrzia este viac, potom kostne cervy, lucne koniky su fajn, dalej klasika kukurica, lisovany rozok, jalce na ceresne, amury na rastliny, a dravce na rybku alebo chvostik, alebo blinker... vacsinou som zastanca takych prirodnych a jednoduchych navnad.. take ako boilies moc ne.. ale uz som dlho nebol na rybach
 8. 9
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  Ziskal dokaz o nevere , osobne ;P
 9. 10
  Dee99

  27 ročný muž
  RK

  Hmm ako clovek ktory nema moc penazi a ktory neplanuje mat deti mam asi momentálne malo kreativity na to aby som sa dokazal vyjadriť.. skusim to zajtra o takomto case ak si spomeniem.. :D
 10. 11
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  A pod tou zlatokopkou si predstavuješ toto čo máš na profilovke? :D to by som musel mať hrozne sprostého syna...
 11. 12
  Html5

  35 ročný ujo

  @riddler že ty ešte nemáš deti? keď dieťa začne pohlavne dospievať tak začnú byť hormóny silnejšie ako tvoja výchova deti v tom veku často robia všetko naopak ako chceš. A kým ešte nemá toľko skúseností ako dospelý muž tak sa ľahko dostane do takej situácie.

  Bohátí ľudia majú s láskou veľké problémy práve preto že sa v ich okolí motajú zástupy zlatokopiek, ktorých jediným cieľom je dostať ich do chomútu a potom sa rozviesť a vysúdiť majetok ale, im urobiť dieťa a potom naň dostávať alimenty.
 12. 13
  Html5

  35 ročný ujo

  @teal a ktorý chlap neni občas hlúpy? keď sa ti postaví rozum sa zastaví.
 13. 14
  Greenteawithhoney

  24 ročný chalan

  1. u mna zlatokopka nehrozi, lebo dajak bohaty nie som
  2. ak by som bohatý teda bol, tak moj syn by urcite nevyrastal stylom "bohate dieta" urcite by chodil na riadnu brigadu atd. cize neviem ci by si zlatokopku nasiel :D
  3. viem aky som bol ja a tak viem, ze jedine a) by mu pomohlo, cize sam by sa musel poucit zo svojej chyby
 14. 15
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @html5 Ale ved ak je ešte neskúsené decko, tak nedisponuje žiadnym veľkým majetkom, aspoň u mňa by to tak bolo, žeby ho tá zlatokopka o rodinné bohatstvo obrať nemohla, maximálne tak o vreckové :D
 15. 16
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @patrixo A aký máš zatiaľ najväčší úlovok? :)
 16. 17
  Slackerbitch

  39 ročná teta
  stratená v paralelnom vesmíre

  Kokos dost sa nudim momentalne ale asi nie dostatocne na to, aby som toto cele precitala (:
 17. 18
  Html5

  35 ročný ujo

  @riddler to že je z bohatej rodiny len tak nezakryješ. A vieš ako funguje mozog zlatokopky? Stačí im vyhliadka na dobrú budúcnosť.

  Keď sú takéto ženy ochotné vydať sa za starého škaredého chlapa a žiť s ním roky pod jednou strechou len aby po ňom zdedili pár miliónov, tak s mladým neskúseným pekným chlapcom to vydrží o to skôr.

  Asi nevieš ako to funguje medzi zlatokopkami. V zahraničí dokonca fungujú agentúry kde ženy učia ako zbaliť bohatého chlapa a potom sa snažia presvedčiť ho aby si ju zobral za ženu alebo vynechajú HAK a spravia dieťa. V oboch prípadoch je to pre zlatokopku výhra.

  Vy si myslíte aký krásny život majú veľmi bohatí ľudia, ale často práve takíto ľudia páchajú samovraždy. Za peniaze si lásku ani štastie nekúpiš.
 18. 19
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @html5 Neboj sa, zavedieme progresívne zdanenie, obnovíme dedičskú daň a problém veľmi bohatých ľudí bude týmto vyriešený (thumbs)
 19. 20
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 0 rokov
  neexistuje

  Cele toto forum je jeden velmi dlhy mokry sen o tom, ze mas peniaze...?
 20. 21
  Dwarvax

  33 ročný muž

  @20 nehundri a hlasuj!
 21. 22
  Html5

  35 ročný ujo

  @riddler veď preto sa bohatí ľudia presúvajú tam kde im štát na daniach zoberie najmenej. Koľko bohatých Slovákov žije v monaku a popritom majú schránkové firmy kade tade po svete? Bohatý človek (alebo firma) si vždy nájde cestu ako sa vyhnúť plateniu daní.
 22. 23
  Marcello1111

  32 ročný muž

  polial by som tu domnelú zlatokopku svätenou vodou a ak by zasyčala, vyhnal by som ju vidlami od svojho syna...
  nebudem predsa v rodine chovať satanistku, to by už bol aký poriadok?!
  ak by slečna nezasyčala, nechal by som na syna, ako sa rozhodne...

  jeho život....
 23. 24
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @html5 No ved preto tie opatrenia treba zaviesť globálne, nie iba na Slovensku, čo je ale bohužiaľ momentálne nereálne.
 24. 25
  Wera55555

  26 ročná žena
  Dánsko

  @lukaso121 @9 veľmi dobrý nápad
 25. 26
  Clarise

  20 ročné dievča

  No kto povedal ze si nekúpiš... Však pizzu (cmuk) co viac ku šťastiu chyba... Ale tak zase sa hovorí ze je lepšie plakať v limuzíne ako v autobuse plnom ľudí... A môže byť aj zlatokop.. Síce ich je menej ako dievčat ale existujú
 26. 27
  Kakofonicka

  29 ročná žena

  @riddler by si sa divil, kolko zlatokopiek by si nasiel v kostole :D
 27. 28
  R4ptor

  26 ročný muž

  podľa môjho názoru by sa rodič nemal vôbec starať do vzťahov svojich detí ... môže si samozrejme povedať svoj názor, ale to je všetko
 28. 29
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @kakofonicka No vlastne jednu som v ňom minule videl :D mala takého muža, že som si pomyslel, že keby nie je bohatý podnikateľ, ale zváral v ZŤS, tak si ho ani nevšimne :D
 29. 30
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  toto fórum mi dalo vedomosť, že sa dážďovkám dáva káva :O
 30. 32
  Html5

  35 ročný ujo

  @riddler @19 Je to nereálne ako chceš zmeniť zákony naraz na celom svete? v 195tich krajinách?

  Ale dajme tomu, že by sa ti to nejako predsa len podarilo, muselo by to byť za cenu veľkého donucovania možno aj násilia... Ale nakoniec by to ajtak nedopadlo tak ako si myslíš, lebo ten kto má peniaze, má aj páky nato ako ovplyvňovať verejnú mienku, alebo rozhodovanie politikov. A častokrát v kajinách kde vládnu populisti hlásajúci rovnostárstvo funguje najvačšie rodinkárstvo.

  Minulosť nám ukazuje, že rovnaké podmienky pre všetkých su nereálne. Ani za najtvrdšieho socializmu si neboli všetci rovní. Vždy tu bola vrstva bohatých (a teraz nemyslím len vexlákov ktorí žili za hranou zákona). Aj pred rokom 89 sme tu mali komunistických papalášov, ktorí mali limuzíny, vily na slavíne, jedli si kaviár štetky, striekali šampus na cecky, nakupovali v tuzexe, žili si v luxuse o akom sa bežným Slovákom ani nesnívalo. Bežný Slovák bol rád že si kúpil 2x do roka šunku... alebo rifle za 500 Kčs.

  Ďalší problém je, že ak sa budeš snažiť o príliš rovnostársku spoločnosť, tak ľudia nebudú mať motiváciu byť v niečom dobrí, nebude súťaživosť a ekonomika začne upadať, životná úroveň bude pomaličky klesať. Už na to boli porobené viaceré štúdie ale ukazuje to aj história stačí keď si porovnáš západné vs východné nemecko. Alebo USA vs. Sovietsky Zvaz a hneď vidíš, že nie len bohatstvom, životnou úrovňou, priemyslom ale aj technickým pokrokom sme boli o 10 - 30 rokov pozadu (závisí od oblasti). Keď sa na západe v roku 1989 predávali 486ky tak vo vychodnom bloku sa predávali Tesla MHB8086 (kópia Intel procesorov z roku 1978).

  @Marcello1111 :D
 31. 33
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  Odpoveď znie: Niečo s tebou nie je v poriadku.
  Konštrukt jak sviňa a tie možnosti jak od 15 ročného rozmazleného fracka :D

  Tiež chcem mať toľko času a energie na vymýšľanie takýchto pičovín.
 32. 35
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @html5 Rovnostárska spoločnosť je utopia, mne ide skôr o znižovanie tých priepastných rozdielov, o zlepšenie situácie tých čo sú úplne naspodku tej ,,pyramídy". Existencia rozdielov je v poriadku, problém je skôr existencia takých fenoménov ako pracujúca chudoba, daňové raje a podobne. Čo sa týka EU, tak zosúladením daňových nastavení by sa to dalo urobiť naraz vo všetkých krajinách, čo sa celého sveta týka, tam jedine takým spôsobom, žeby sa jednotlivé krajiny samovoľne k tomuto pridali. To je ale momentálne nereálne, kedže na všetky tieto veci treba ,,tlak zdola", teda aby ľudia toto od politikov nekompromisne vyžadovali, žeby nemali inú možnosť len urobiť čo ľudia požadujú. Čo sa ale ako vidíme nedeje, ak sa ľudia zorganizujú, tak je to len omieľanie nejakých vágnych hesiel bez nejakej ucelenejšej programovej štruktúry, jediným obsahom ich protestov je v podstate iba idea ,,vyžeňme z parlamentu starých vlkov a posuňme ku korytu nových, ved oni sú určite čestní a záleží im na nás."
 33. 36
  Tomas

  týpek, čo založil BIRDZ
  Bratislava

  a prečo vlastne riešiš s kým chodí tvoj dospievajúci syn? však ešte bude mať X frajeriek, kým sa o 10-15 rokov usadí.
 34. 37
  Html5

  35 ročný ujo

  @karlotiskot prepáč ale nerozumieš - vôbec ničomu nerozumieš. nie sú to blbosti len tvoja realita je príliš vzdialená tomu aby si niektoré veci pochopil.

  @Riddler je to trošku offtopic, ale načal si zaujímavú tému. Len čo je vlstne cieľom vyrovnávania rozdielov? Ak ľudia mnajú minimálny životný štandard, nezomierajú od hladu a majú dôstojný život, zdravotnú starostlivosť a môžu si dovoliť TV mobil, alebo auto? Tak načo tých bohatých ešte viac zdaňovať? Prináša to nejaké praktické benefity pre celú spoločnosť? Lebo ako som už písal empíria nám ukazuje, že redistribúcia bohatstva nevedie k celkovo bohatšej spoločnosti.

  A teraz vysvetlenie: keď dáš peniaze tým čo si ich nezaslúžia klesne ich motivácia niečo robiť aby zlepšili svoje postavenie a životné podmienky a taktiež klesne hodnota (vzácnosť) peňazí (inak povedané stúpne inflácia). Človek s menšou motiváciou prinesie menší úžitok pre spoločnosť a tým bude pomali chudobnieť spoločnosť.

  Cieľom socializmu bolo vyrovnávať rozdiely medzi bohatými a chudobnými ale výsledkom bola iba celkovo chudobnejšia spoločnosť (síce sme mali všetci podobný kus koláča - problém bol v tom že ten koláč bol niekoľko násobne menší ako na kapitalistickom západe takže v konečnom dôsledku aj tí chudobní sa na západe mali lepšie ako priemerný obivateľ socialistických krajín ktorý)

  Ak sa sociálnym inžinierstvom snažíš niečo prirodzené "oprtaviť" často krát to vedie práve k opačnému výsledku a môže to priniesť ďalších X problémov ktoré bude treba zaplátať ďalším sociálnym inžinierstvom. A tak stálne dookola ,až kým sa tá spoločnosť celá nezosype ako Rím (ktorý tiež padol kôli vysokým daniam a inflácii).
 35. 38
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  @riddler nemam nejake rekordne ulovky a ani netuzim po nich.. ide o rybacku ako taku.. ale najvacsi bol kapor 63cm
 36. 39
  Tralalibang

  25 ročná žena
  Prdelákovo

  @html5 Lenže @riddler písal hlavne o tom, že najväčší problém je pracujúca chudoba, to sú ľudia, čo chodia do práce, snažia sa, ale telefón, auto a televízor si veru nevedia dovoliť a nie sú ani úplne v pohode. Takých ľudí je veľa, to sú teraz tí, čo volia tých najväčších kktov, lebo sa mstia za svoju situáciu. A na toto doplatíme všetci, viď druhá svetová vojna- tá vznikla takisto z toho, že určitá vrstva ľudí sa cítila zatlačená do kúta a tak volili ako volili. Lebo niekedy z tej situacie nie je ani cesta von. Ak máš exekúciu, tak si v piči už skoro na celý život a nie všetci sa do toho stavu dostali tým, že si požičiavali viac než kedy mohli splatit. Napríklad v Česku si donedávna mohol mať na sebe uvalenú exekúciu len za to, že pochádzaš zo zlých pomerov a tvoji rodičia za teba neplatili za odvoz odpadu. Takže si vstupoval do života s čerstvou 18tkou a už si mal na sebe uvalené dlhý navýšené o poplatky pre exekútora, ktoré v živote nemáš šancu splatiť. No ale ako píšeš, bohatí si vybavia, aby bolo rovnejší z rovných pomocou svojho vplyvu nájdu cestu, ako sa tomu vyhnúť, len aby si mohli naďalej utierať prdel 100eurovkami.
 37. 40
  Narazuvzdornaa

  26 ročná žena
  bridge troll

  what in the everliving fuck


  ja by som k tejto teme chcela reagovat len na @14 , keby mam dieta a vela penazi, tak to decko vyrasta ako decko z bohatej rodiny proste, ma pekne veci, dovolenky, luxus a nemusi blokovat v Kauflande a na vyske zit z gastracov

  strasne nechapem henten postoj
 38. 41
  Laurikaaa

  25 ročná žena
  Večne v (|)

  Poznám jedno "dieťa" z ultra bohatej rodiny a nemuseli riešiť takýto problém pretože to dieťa nemá záujem o žiadnu zlatokopku. Ich zmýšľanie je také že sa musí dať dokopy boháč s boháčom aby sa majetok vedel rozrastať a vlastne sa všetci v celom kraji medzi sebou poznajú takže sú v tých kruhoch a nemusia toto riešiť, nehľadajú si partnera na didžine ani internete, zalovia v rôznych známostiach... :D Takže rodičia majú o " problém" menej.
 39. 42
  Riddiculus

  8 ročné dievča
  *1238

  Nechcem, aby sa mi môj syn popálil. Snažila by som sa mu to vysvetliť, alebo by som to povedala jeho kamarátom, nech mu to vysvetlia, lebo od rodiča si decko radu berie s istou rezervou. Že čo ak zase preháňam... Len by som vyberala slová s rozumom.
 40. 43
  Riddiculus

  8 ročné dievča
  *1238

  Ja len mám problém s hľadaním hranice, kedy sa starám až moc. Lebo fakt neviem, čo je nebezpečné naozaj, alebo je to len môj výmysel fantázie.
 41. 44
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 0 rokov
  neexistuje

  @limitles na rozdiel od teba aspon viem pisat a tvorit suvisle vety. :D

  Btw, to to tu teraz funguje tak, ze treba pockat na kolkovanu ziadost, aby sa clovek mohol k niecomu vyjadrit? Aha, tak teda cakam. ¯\_(ツ)_/¯
 42. 48
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @html5 To ty očividne nerozumieš- vobec ničomu nerozumieš. Sú to blbosti len tvoja realita je príliš vzdialená tomu aby si niektoré veci pochopil.
 43. 50
  Greenteawithhoney

  24 ročný chalan

  @40 v poriadku, iny pohlad na vec. Urcite aj tak vie vyrásť rozumný a zdravo uvažujúci človek. Ale bál by som sa o to.

  Ale teda vysvetlím svoj postoj. Jednak určite by som svojmu dieťaťu doprial primeraný komfort vrátane dovoleniek atď. Ale zasa hviezdne maniere typu - každý rok nový iPhone, tak to urcite nie. Mne príde normálne vychovávať z dieťaťa finančne gramotného človeka, ktorý pozná hodnotu peňazí a vie, ako ťažko sa k nim bežný človek dostane.
  Pre príklad, dieťa by som určite nenechal brigádovať vo svojej firme (bavíme sa tu o hypotetickej situácii načrtnutej vyššie, kde sa predpokladá, že by išlo o väčšiu firmu) aby tam náhodou neargumentoval tým kto je a keď tak nehral machra pred ostatnými ľuďmi. Naopak by mi nevadilo, ak by hoc brigádoval za pokladňou, je to normálna práca, kde vidí ako sa peniaze zarábajú a koľko to trvá. Samozrejme bol by som rád, ak by mal lepšiu brigádu, preto by bolo napríklad vhodnejšie mu povedať, že ak si nájde brigádu v odbore, ktorý študuje, tak mu dám pomimo raz tolko, co v takej firme zarobí.

  Tiež nechápem, keď niekomu kúpia rodičia celý byt. Ja by som napríklad takú situáciu riešil tak, že na začiatok by som niečo s nehnuteľnosťou pomohol, ale dieťa by si hypotéku zobrať muselo, aby vedelo, ako rýchlo sa taká hypotéka z bežného platu splatí a keby to vedelo, tak by som o par rokov mozno dal zasa dajakú mimoriadnu splátku.

  Takto by jednať take dieta podla mna skor malo nejake socialne cítenie, vedelo by ako sa peniaze zarábajú a hlavne by asi nikdy nepovedalo vetu typu “Joj ten tupec robí len pokladníka”.