Antifunebracka, píšem nám otvorený list

Tento článok je dlhou kronikou môjho komplikovaného vzťahu, pôsobenia na Birdzi aj úvaha o tom kam sa tento portál poberá. Sú to témy ktoré dnes verejne rozoberám snáď prvý a posledný krát. Viem že obsahovo by to mohlo byť na viac článkov, ale celé to spolu súvisí. Je veľmi dlhý a písal som ho dlho. Niektoré časti mám rozpísané už niekoľko mesiacov. Nechcem aby niekoho odradila dĺžka, preto tí ktorí chcú iba gro, preskočte väčšinu listu a čítajte až od časti Dnes.Prológ

Dnes to bude to mesiac čo som s priateľkou oslávil prvé výročie. Mali sme krásny deň, výlet, obed, sauna, masáže a meditácia vo float tanku. Nedeľa, pred ukončením týždňa boli u mňa v pláne víno a film, dokonalý deň a večer. Avšak ku koncu večera som sa vytratil. Na nepochopenie mojej priateľky som sa vybral večer do sprchy, a aj keď tam bežne zvyknem byť dlho, vtedy som tam bol vážne dlho až to bolo podozrivé. Nemohol som si pomôcť. V ten víkend vyšiel prvý podcast, s tým “legendárnym užívateľom”. Mal som zmiešané pocity, tešil som sa z nového projektu nad ktorým som sám neraz rozmýšľal no nikdy som ho nezrealizoval. Obával som sa toho čo zaznie. Áno, naozaj som ti dal prednosť pred frajerkou...

Pôvodne som chcel samozrejme písať iba tebe, ale postupne sa z toho stala meditácia nad nami dvoma. Pretože citujem ťa, “sme si veľmi podobní”. Viem že sme obaja staré vykopávky, že sme niektorými birdzákmi milovaní aj nenávidení, prevažne za veci ktoré zazneli dávno a ktoré sme až tak vážne nemysleli, že sme obaja držky ktoré sa nemajú problém podissovať no že z toho obaja bývame unavení a smutní a neteší nás to. Postupne sa dostanem k ďalším podobnostiam aj veľkým rozdielom. Je to príbeh o nás dvoch. Je pre mňa doležitý a pre mňa osobne patrí neoddelitene k Birdzu, lebo tvaroval mnoho mojej aktivity.

Vo vani som pustil vodu, nasadil si bluetooth slúchadla a preklikal sa podcastom. Oceňoval som že ma nikde nespomínaš, že mi v podcaste ktorý zostane navždy na internete nevenuješ žiadne útoky. Nakoniec sa Melan rozhodol pustiť do horúcej kaše a priamo sa na mňa opýtal. V rámci možností si to zvládol bravúrne. Dal si tomu minimum priestoru, akurát toľko aby si sa stihol poľutovať ako za náš konflikt môžem ja tým že som ti v nejakom fóre útočil na frajerku, ako je to škoda lebo si ma mal rád, ako sme si podobní, ako máš ku mne neutrálny postoj, nemáš sa problém so mnou baviť a zaklincoval si to tým že problém je vlastne v mojej bývalej priateľke ktorá ma proti tebe zmanipulovala.

Keď som po asi trištvrte hodiny vyšiel zo sprchy, vyumývaný ako by sa patrilo a s neprítomným úsmevom, priateľka zisťovala o čo ide, čo som tam počúval, ale tým som ju nechcel zaťažovať. Myšlienky som mal inde. Nevedel som sa rozhodnúť či si ma potešil alebo nasral. Povedal si veci ktoré som chcel aby boli pravda, pretože ver tomu alebo nie, ja nemám záujem o večný konflikt, vždy to bolo únavné a medzi dospelými chlapmi na tínedžerskej stránke mi to už začína byť aj trápne. Ocenil som že si nerýpal a diplomaticky si to zamietol pod koberec. Zároveň som ale vedel že to čo si stihol povedať boli alibistické polopravdy.

Karol, kedy sa to len začalo? Veď je pravda že kedysi sme boli za dobre. Písali sme si (raz som tu screenshotom TSiek z dávnej doby, v ktorých mi želáš veľa psychickej sily a prisľubuješ večnú lásku pobavil ľudí), obdivoval som tvoju bradu po ktorej som vtedy ako holobriadok túžil a bavil ma ofenzívny humor ktorý bol cez čiaru a také ja milerád.Vtedy

Napísal som že v podcaste si povedal polopravdy, nie lži, lebo súhlasím že za tým treba hľadať ženu. Nepíšem tento článok aby som na teba vrhol kopec špiny, ale už toľko krát si sa pýtal čo proti tebe mám, a pre môj neskorší argument je to relevantné, tak ti to tu naservírujem po lopate. Ja som ti to vlastne už pár krát napísal, ale odbil si ma s tým že to ani nebudeš čítať a mám si to nechať pre psychológa. Ak si to neprečítaš ty, možno niekto iný. Nie, nesrali ma tvoje priania smrti, do oči bijúci narcizmus, nulová empatia voči ľuďom s problémami s návykovými látkami alebo celkovo iným životným štýlom než je ten tvoj.

Na rovinu, vieš čo bol tvoj prvý prešľap kedy si sa s prepáčením zachoval skrátka ako úplný kokot, až mi z teba bolo fyzicky nepríjemne? Isto si budeš pamätať keď sme spolu boli prvý krát vonku. Ak si správne spomínam, zavolal si nás s Veronikou (ďalej len Dmnq) niekam si sadnúť a pokecať. Vtedy sme s Dmnq začínali, nevrhali sme sa veľmi do vzťahu lebo som mal Septembri znova odísť študovať do zahraničia, no boli sme zaľúbení, boli sme párik a bolo to očividné z kilometra. Dmnq mi zbežne povedala že s tebou mala... skúsenosť, no keďže povedala že to bolo nepríjemné, nechcela o tom do detailov hovoriť (rozhovorila sa až po dlhej dobe, kedy bolo na tvoje správanie nutné vrhnúť viac svetla). Zároveň ale vždy dodala že nie si zlý chalan a chce byť s tebou za dobre, a ja rád spoznávam nových ľudí tak sme s tebou von šli.

Je to dlhých šesť rokov, no tvoje správanie sa z toho večera som asi nespracoval dodnes a je mi o to viac proti srsti, že som zhruba vo veku aký si mal vtedy ty no neviem sa do teba vžiť, pochopiť tvoju motiváciu. Nebudem zo svojho vtedajšieho ja robiť naivné 19-ročné decko, ale naozaj som si celú tú situáciu uvedomil až neskôr, že celý účel toho stretnutia bol ma ponížiť. Neviem ani koľko krát si potreboval spomenúť že máš na birdzi vyššie tajné číslo, že si megahviezda, že si známejší a zábavnejší, že si proste Antifunebrák. Nerozumiem dodnes tvojej motivácii z pozície staršieho “legendárneho a vplyvného birdzáka”, voči mne ako tínedžerovi čo sa s tebou internetovo kamošil, viac krát úplne na rovinu poukazovať na moju vtedajšiu nadváhu, pred dievčaťom ktorému som sa pekne povedané dvoril, alebo nutkanie v čase kedy išla na toaletu mi popisovať intímne detaily z vášho stretnutia, ktoré boli navyše pekne prikrášlené, ako som sa neskôr dozvedel.

Ale veď dobre. Šlo o podpichovanie, síce úplne nevhodné ale za to neškodné. Stretnutie s tebou nám bolo nepríjemné ale hodili sme to za hlavu. A samozrejme že na to nemám dôkazy (aj keď by som hneď šiel na detektor lži alebo prisahal na čokoľvek), lebo toto bolo “in real life”. Narozdiel od ďalších incidentov.

Tvoja snaha rozbiť náš vzťah neprestala, bol to iba začiatok. Dmnq chodili TS-ky o tom ako sa so mnou nemá dávať dokopy lebo ju aj tak nechcem. Je pravda že som sa ti kedysi, v prvých týždňoch zdôveril že si týmto vzťahom nie som úplne istý, ale to bolo určené tebe, pretože si sa tváril ako môj kamoš. Zradil si ma tým najnechutnejším spôsobom. S Dmnq sme si to vydiskutovali, ukázal som jej čo som ti písal a pochopila tvoje motivácie. No zaručujem ti že si v mojich aj jej očiach stratil akúkoľvek chlapskú povesť aj osobnostnú integritu ak si vôbec nejakú mal. Pár krát si to ešte skúsil s tým že na isto vieš že ju podvádzam, no dôkazy si nikdy nedodal. Toto všetko je navždy zapísané v databáze serveru, a ak by sa to malo vyeskalovať do takého bodu, dávam kompetentným plné zvolenie publikovať všetky tieto správy ako dôkaz že tu píšem pravdu. Samozrejme, musela by aj ona.

Keď si pochopil že tvoje úsilie hrať na dve strany nevyšlo, aspoň si ukázal svoju pravú tvár. Nespočítam ani koľko krát si všade spomenul že som feťák z dediny, bravčová hlava, (áno, mal som vtedy dredy a rodičia sa z Bratislavy presťahovali na predmestie tak tam mám trvalé bydlisko, a áno, bol som tučný). Nedokážem dodnes pochopiť ako si si mohol myslieť že ti takéto správanie pomôže získať si jej priazeň, alebo o čo ti išlo, ale bral som to skrátka tak že si plný zlosti, žiarlivosti a si sociálne zaostalý lebo nemáš skutočných kamrátov. To ani nehovorím o ostatných dievčatách z birdzu s ktorými som si bol vtedy blízky a od ktorých si si na mňa zisťoval špinu. S Veronikou sme si vybudovali krásny vzťah a teba sme brali ako smutnú postavičku čo niekde v pozadí vykrikuje.

Keď už toho mala Veronika dosť, rozhovorila sa čo s tebou zažila, ale to naozaj až po rokoch. A nie, nehovorila to ako senzačnú story s ktorou sa ťa snažila zničiť, šlo to z nej ako z chlpatej deky, cítil som jej traumu a poníženie ktoré si jej spôsobil. Počas rokov som ju to počul rozprávať aspoň 10 krát a vždy bola úplne konzistentná aj do posledných detailov a verím jej každé slovo. Tvoju rozprávku o manipulatívnej frajerke ktorá ma proti tebe obrátila si môžeš nechať, je absurdná. Boli sme na nože dávno predtým než sa mi o tebe rozpovedala. Nejde o to čo sa stalo, no bol som pri tom ako to hovorila pár Birdzákom a pre môj argument detaily nie sú dôležité. Vždy ma prosila nech to neriešim lebo sa hanbila. Dnes sem dávno nechodí, ale aj tak budem jej želanie rešpektovať. Možno nech to povedia ostatní, dosť ľudí to vie.Neskôr

Pretočme čas 4 a pol roka dopredu, do časov keď sme sa s Dmnq rozchádzali. Opäť raz neviem pochopiť ako si si mohol dať v hlave dokopy že tvoje konanie prinesie nejaké plody, ale hneď po rozchode si jej začal vypisovať, ľutovať ju a hádzať na mňa špinu. Vieš ako sa to hovorí, rytier na bielom koni. Ty si nechápal celú situáciu, že sme sa rozišli pokojne, bez hádky, že sme sa ešte dlho ľúbili a niekoľko týždňov spolu bývali, len sme už spolu neboli šťastní a dohodli sme sa že je koniec. Začalo to od prvého dňa čo si sa o rozchode dozvedel. Dala to Birdzu vedieť pekným dojemným blogom kde zhrnula náš vzťah, pekné highlighty z neho. Dievčatá v komentovej sekcii ronili slzy od dojatia. Tvoj komentplačeš tu za manipulatívnym psychopatom ktorý ťa šikanoval” hovorí sám za seba. Počkaj Karol, veď ja som myslel že sme kamaráti no ona nás proti sebe zmanipulovala, či nie?

Viem ale čo myslíš. Schválne som sa rozpovedal až po dlhej dobe, kedy milujem iné dievča, veci medzi mnou a Dmnq síce nie sú vydiskutované no sú dávno premlčané a necítim k nej zlosť, aj keď je pravda že aj voči mne sa zachovala nekorektne. Také sú ubolené ženy po rozchode. Tak isto ako ja musím z odstupom času uznať že ku koncu vzťahu som bol ohromný idiot, neviem, možno som bol len natoľko zbabelý sa rozísť že som dúfal že to časom urobí ona.

Opäť raz, tento konflikt vnímam iba medzi mnou a tebou. Je hlúpe do toho zaťahovať niekoho tretieho. Chápem že tak ako sa smrteľná autonehoda častokrát zhodí na usmrteného aby bol celý proces jednoduchší a odľahčili sa súdy, je aj tu ľahšie hodiť vinu na človeka ktorý na Birdz nechodí a ktorý si podcast určite nevypočuje.

Tragikomické je, že v tej dobe keď si ju “white-knightoval”, mi dávala tvoje správy čítať a smiali sme sa z teba. Možno si myslela že si ma tým udobrí, ako dar, mať možnosť vidieť ťa ako sa zúfalo zhovaďuješ. Aj tak sme sa ale nadobro rozišli a odsťahovala sa. Od toho bodu, keď som vedel že si s tebou píše ďalej a už mi to už prišlo celé trochu moc, na rovinu som ti napísal ako sa veci majú, že ťa vodí za nos pre pobavenie.

Určite si to pamätáš. Cez svoju nenávisť si nedokázal vstrebať že by som sa ťa v niečom mohol zastať, byť na tvojej strane. Celé to prasklo až v jednom fóre kde to už Dmnq nedokázala hrať, zastala sa ma keď si napísal že ju emočne vydieram a vybuchla a povedala ti pravdu. Bol to jeden z najškaredších flejmov aké si Birdz pamätá, veci čo si dokázal napísať dievčaťu len za to že ti povedala že ma máš nechať na pokoji boli nechutné, ale to vždy prebolí. Nikdy sme sa sebe za žiadne flejmy navzájom neospravedlnili, to by som ani nečakal, ale nikdy si ani nijako neuznal že som sa ti snažil vysvetliť že si v celom tomto “white-knightovaní” ťaháš za kratší koniec a máš s tým prestať.Jednu vec chcem dať jasne najavo; toto všetko je dávno prebolené, hodil som to za hlavu, myslím že od tohto fóra sme sa na Birdzi nijak vážne nepochytili. Spomínať na tieto časy je mi vrcholne nepríjemné a otvára to staré rany (a to ani nehovorím o tom čo toto znova potenciálne spustí).

Tak ako si povedal, keď sa stretneme, snažím sa k tebe správať akoby sa nič nestalo, predovšetkým pred inými ľuďmi ako napríklad na Birdz kvíze. Nikdy sa ale pri tebe nedokážem zbaviť dojmu z teba ako si ma účelovo ponižoval keď sa krehko začínal môj vzťah, ako si sa ten vzťah snažil rozbiť kým trval, ako si sa okamžite skúsil chopiť šance keď ten vzťah skončil, ako si neuniesol že tvoje snahy slúžili iba na tvoje zhovadenie sa a ako si nikdy nepripustil že som ťa pred tým férovo varoval. Nehovoriac o tom ako si ma neraz podpichol že som hrdina -iba- na nete a že túžim pôsobiť nebezpečne, ale keď som navrhol že to nemusí byť iba na nete, vykreslil si ma ako agresora čo si začína do slabších. Pardon, úprimne so ťa nevmínal ako až o toľko slabšieho.

Tiež si uvedom že ja ťa vykreslujem ako smutnú existenciu ktorá proste doplatila na to že je jedináčik bez kamarátov a zahrabalo ti zo zdanlivej tunajšej popularity. Ty mňa popisuješ ako primitívne hovädo. Ja viem že tomu naozaj neveríš.

Rešpektujem ťa ako plnohodnotného užívateľa tohto portálu, ale nikdy ťa nebudem vedieť rešpektovať ako chlapa, pretože za celý život som nikdy nezažil nikoho správať sa tak podlo.

Tiež jedným dychom dodávam - tento list predsa venujem aj mne - že viem že som sa k tebe zachoval veľa krát hrozne. Najmä sa hanbím za to ako som sa v jednom flejme správal k tvojej vtedajšej priateľke, ponižovať ju za to že je škaredá bol asi môj najnižší bod v živote a myslím že si to budem do smrti pamätať, pretože dúfam že najnižším aj zostane. Viem že som neraz do teba zabrdol len tak, lebo som chcel vypustiť paru a ty ako môj nepriateľ si mi prišiel ako správny terč, aj keď si práve vtedy nič neurobil. Uvedomujem si množstvo mojich chýb a boli časy kedy som sa nenávidel, kedy som sa za moju Birdz aktivitu (nie len voči tebe) nesmierne hanbil, cítil sa ako vyštvaný pes a chcel som to tu celé ukončiť.

Napriek tomu sa nedokážem na vinu našeho konfliktu dívať ako na rovnomernú. Ver tomu že som sa veľakrát snažil o hlbokú introspektívu, pýtal sa sám seba kde som mohol pochybiť ja, skúšal sa vžiť do teba. Síce so zdesením a hanbou ale za to s chlapskou cťou (ktorá je pre mňa posvätná) by som sa vyrovnával s tým že za všetok ten jed čo sme tu po sebe pluli môžem najmä ja, ale nedokážem to bez toho aby som sa klamal. A nemyslím že by to dokázal hocikto kto by poznal všetky fakty.

Dokázal som to ale celé pochovať a neriešiť, a to až do dnešných dní kedy sa otázka tvojej morálky a cti opäť stáva nie len pre mňa osobne, ale aj pre celý Birdz aktuálnou témou.Dnes

Obaja si pamätáme Birdz prekvitať životom v jeho zlatých časoch. Keď si nás objavil, bol som tu už stará škola ktorá videla prestriedať sa už aspoň jednu-dve generácie. Zo začiatku si si urobil meno najmä dissovaním istej funebracky, z čoho vzišiel aj tvoj nick. Ľuďom to prišlo vtipné lebo to bola taká ženská verzia Midnighta a robil si to trefne. Vyštval si ju a tvoja predstava o sebe samom iba narástla. Celý čas si veril akejsi idei o legende ktorou si, lebo si naozaj na tejto stránke išiel vypadnúť aj z kredenca. A áno, tak ako si sa odo mňa na kvíze okamžite utekal uistiť či si v rebríčku aktivity prvý, je to tak, so svojimi vyše 22-tisíc komentami len vo fóre držíš na Birdzi prvenstvo, a zďaleka.

Dnes je birdz zvláštne miesto. Zanedbaný, zabudnutý, smutná napodobenina toho čím bol a najmä čím mohol byť. Na rok trvajúcej hladovke čo sa týka nových užívateľov, dáva dojem že nás tu zostala už iba hŕstka. Mnohí už v akúkoľvek zmenu k lepšiemu prestali veriť, myšlienka že príde nový, lepší Birdz sa stala doslova miestnym mémom. Z času na čas ale niečo oživí dianie.

Ako napríklad posledná kauza Facebook chatu a transparentnosti banovania ľudí. Bolo z toho trochu haló, veľa ľudí sa mi ozvalo s vďakou že som o tom dal vedieť, ale v konečnom dôsledku som myslím nič dobré nedosiahol. Aj keď som sa na tento problém snažil upozorniť najkorektnejšie ako som vedel, a aj to až v bode kedy som bol inak bezmocný lebo ma kompetentný ignoroval.V našej FB skupinke som si za to vyslúžil povesť emočne nestabilného bonzáka, wannabe aktivistu ktorý zbytočne rieši mŕtvy portál a celú vec nafukuje a berie príliš vážne. Nie sú to iba tvoje slová, ale viem že sa zhoduješ s týmto konsezom našej malej “elity z fejsbúku”.

A možno to tak aj je, no myslím si že dôvod prečo je Birdz v tomto stave je práve to, že niekto sa na akýsi wannabe aktivizmus neodhodlal v časoch kedy to bolo kritické a že smer kam sa Birdz uberá je taký preto, že sa nebral vážne keď sa vážne brať mal. A ja tu nemám žiadnu super povesť ktorú by som si mal chcieť zachraňovať tým že budem mlčať keď sa mi niečo nepáči. Strápniť sa tým že pôsobím ako aktivista za očividne prehratý boj je pre mňa to najmenej.

Celé som to urobil preto lebo som chcel upozorniť na tento problém, Dúfal som že vznikne diskusia ako tento stav zlepšiť. Nechcel som vyvodiť žiadne dôsledky voči adminovi ktorý tento systém určite nevymyslel a myslím že som ani nepoškodil jeho meno lebo som jeho identitu skryl. Ja myslím že ti je to v skutočnosti jasné, ale keďže ti tento stav vyhovoval, ľahko si si vybral stranu. Pokiaľ viem, ani na sekundu si si nepriznal možnosť že som tým chcel urobiť Birdz spravodlivejší.

Jediné čo sa stalo je, že admin sa urazil a odstúpil a nechal nás tu tak povediac bez dozoru. To síce nie je oficiálne stanovisko Birdzu, ale adminove vlastné slová. Odišiel z chatu a Birdz pre neho skončil. Nikto to od neho nechcel, ale možno iba nezniesol hanbu ktorú som mu spôsobil. Adminoval dobrovoľne a keďže na Birdz už dlho nechodil, cítil sa byť nestranný. Jeho radcovia z chatu už vôbec nestranní byť nemuseli, práve naopak. “Vždy keď je niekto retard na ban tak píš” - adresované práve tebe.


Konecne (si) mozem vypytat adminske prava a narobim poriadky” - tvoje slová po tom čo Admin teatrálne ohlásil koniec. Tešíš sa z toho celého, však Karol? Viem že si si adminstvo už pýtal v minulosti no Tomáš bol dosť prezieravý. Desí ma predstava že by mu Birdz bol až tak ľahostajný že by to naozaj urobil.

Ty sa naozaj cítiš na adminstvo? Ty čo si adminovi na “vždy keď je niekto retard na ban tak píš” odpísal “joj, to by sme tu boli do zajtra”?


Pokojne som ti napísal že si si nemyslím že si na niečo také vhodný. Tvoje presné slová:

To je tvoj názor, ktorý má opäť nezaujíma

Práve aj preto, že ako úplne bežného birdzáka ktorý tu je 13 rokov a na tomto portáli mu záleží ťa môj názor nezaujíma len preto, že sa nemáme radi, nemožeš byť admin. Ty nedokážeš byť nestranný. V ničom.Ďalšia vec čo oživila dianie je Birdz Podcast. Super nápad a tešil som sa že sa ho chopil Melancholik. Príde mi ako nekonfliktná dobrá duša, to že interview robí introvert ktorý si týmto zlepšuje sociálne skills (jeho slová) sa mi páčila. Tešil som sa z nej aj keď to znamenalo ťa niekoľko hodín počúvať.

Nápad na podcast som mal už dávnejšie. Počúvam množstvo podcastov, prakticky stále ak sa dá. Vytvoriť platformu na spoznávanie zaujímavých ľudí z Birdzu touto formou mi prišlo priam logickou evolúciou portálu ktorého premisa je spoznávanie nových ľudí. Ale nepustil som sa do neho pretože som vnímal že na Birdzi nie som veľmi populárny a nebol som si istý či by ma vôbec niekto chcel počúvať alebo či by som zohnal hostí. Vedel som že pre Birdz by bol podcast super, ale mal som dosť sebareflexie usúdiť že ja ako moderátor by som takému projektu nemusel urobiť to najlepšie možné meno aké si zaslúži. Som preto veľmi rád že sa toho chopil Melancholik.

Nedovolil by som si ani ceknúť o tom že prvý hosť budeš ty, si kontroverzná postavička ktorá je dobrá na vyhajpovanie podobného projektu.

Padol návrh aby som bol ďalší hosť v podcaste ale ja som odmietol, pretože minimálne zatiaľ nevnímam Birdz prostredie ako miesto kde by som sa mal vyrozprávať, a nechcel som v ňom hovoriť o veciach ktoré som písal vyššie no tušil som že by to zo mňa Melan vytiahol. Snažil som sa tomuto konfliktu vyhnúť, až kým som to teraz nevydržal, situačne voči tvojim staronovým adminským ambíciam.

V druhom dieli si mal byť znova, druhý mal byť Melan a jeho predsa musí niekto vyspovedať. Už vtedy som tušil že za tým vidíš príležitosť sám seba počúvať a aj tak bolo, na to že si moderoval mi ťa tam prišlo trochu priveľa. To už ale môžem byť voči tebe predpojatý, aj tak som ti to vo fb chate opatrne spomenul. Ani som to nečakal, ale viacero ostatných ľudí mi dalo za pravdu.

No ty si začal o Birdz Podcaste hovoriť ako “o vašom projekte” a rozhodol si sa že potrebuješ byť v každej jednej epizóde, protože podcast o spoznávaní ľudí údajne potrebuje 30 ročného týpka ktorý z nich nasilu vyťahuje sexuálne informácie a rozkecáva sa o sebe. Som vďačný h8u že si poprosila tvoju abstinenciu a mohol som sa o nej niečo dozvedieť aj bez teba. Prečo ti chýba sebareflexia že si človek ktorého veľa ľudí nemusí a ktorý nemá najlepšiu povesť a podcast bez teba naozaj nijako neutrpí? To je iba rečnícka otázka, ja viem prečo.Ďalšia vec ktorá ma za poslednú dobu z Birdzu napadne je dátová analýza vzťahov jednotlivých Birdzákov podľa ich online aktivity na Birdzi. Je to môj vyše roka trvajúci hobby projekt, niečo na čo som sa už dlho túžil odhodlať a musel som sa pre túto multidisciplinárnu úlohu mnohému naučiť.

Prečo? Napriek terajšiemu stavu si myslím že Birdz je skutočne vzácny a unikátny, nepoznám žiaden iný web kde by boli verejne dostupné dáta o vývoji online vzťahov medzi ľudmi počas rokov dospievania. Chcel som celý Birdz poňať aspoň v nejakej interpretovateľnej forme, napríklad v jednom obrázku. Prvé výsledky som zverejnil ako vizualizáciu jednotlivých uzlov v sieti, farebne a veľkostne označených podľa toho ako sa tagujú. Raz celú túto analýzu uverejním a každý si ju bude môcť zreprodukovať, som za plnú transparentnosť.

Karol... tvoja jediná reakcia bola prostá. “Ja som to slniečko v strede a vy okolo mňa obiehate, že”?

Aby si chápal môj postoj, a snažím sa ti ho tu napísať úplne polopate.

- Vieš prečo si sa tešil že môžeš nahradiť admina, kým ja som žiadne nahradenie ani nechcel?

 - Vieš prečo radšej zostávam skrytý (nezačal som s podcastom) a ty o sebe rád necháš hovoriť ako o legendárnom birdzákovi a chceš rozdávať podpiskarty?

- Vieš prečo sa chceš nechať pre všetkých počúvať v každom jednom dieli podcastu, zatiaľ čo ja som sa do toho nehrnul?

- Vieš prečo mňa zaujímala analýza celého Birdzu a teba či si slniečko okolo ktorého obiehame?

Pretože obaja sme možno podobní a vo veľa veciach podobne jebnutí, ale ty Karol, ty si patologický narcis.


Mimochodom nie, nie si to slniečko.
Epilóg

Pred niekoľkými rokmi som s Tomášom zbežne preberal možnosť kúpiť celý podiel Birdzu od neho aj od Perexu a dať to tu dokopy. Nebol proti. Už nejaký ten rok sa živím vývojom a menežmentom vývoja robustných webových aplikácií a z brandže poznám veľké množstvo kóderov, grafikov, marketérov, nejakých tých investorov a vedel by som dať dokopy tím s ktorým by sme nový Birdz vytvorili a spravovali. Nakoniec som z toho pred rokovaniami s Perexom vypussyoutoval, jednak narovinu poviem že som vytriezvel a viem aj lepšie minúť peniaze než na upadajúci portál ktorý okrem sentimentálnej hodnoty pre pár ľudí svetu nič neponúka...

...ale najmä z osobných dôvodov. Pretože tak ako mi záležalo na tom aby Birdz existoval, tak mi aj záležalo na tom aby som na ňom mohol existovať ja. A to som si nevedel predstaviť, ako by ma mohli ľudia brať za vlastného a rovnocenného, keby som mal pod palcom ich dáta, mal zodpovednosť za obsah a najmä mal moc nad ich slobodou slova.

Nerozumiem čo ťa k tomu aby si bol admin vôbec vedie, a to že to chceš robiť z dobroty svojho srdca radšej ani neskúšaj hovoriť. Politici ktorí túžia po výkonnej moci sa aspoň častokrát netvária že okrem dobrých činov im nejde aj o dobrý plat. Prepáč Karol, ale ja ti tvoje dobré zámery absolutne neverím. Už si mi neraz dokázal ako podlo sa dokážeš správať, a to aj keď v podstate o nič vážne nešlo, iba o dvoch tínedžerov čo sa ľúbili.

Ak si môžem dovoliť analógiu so Slovenskou politikou, pripomínaš mi Procházku ktorý sa chcel upratať na Európsky súd. Tiež trebalo nepríjemne vytiahnuť “špinu”, aby kompetentní chápali že ako kandidát je neprípustný. Dúfam že si tento článok prečíta Tomáš a ak bude treba tak aj ľudia z Perexu. Ja viem že na oboch nás je na Birdzi kopec zlého. Ja viem že aj ty by si vedel napísať dlhý blog o tom aký som kokot, a možno to aj urobíš. Ale naozaj som sa ti nikdy nevŕtal do vzťahu, neriešil tvoje súkromie za tvojim chrbtom s tvojou ex, nestrkal sa všade kde ma netreba, a netúžim byť nič viac než bežný Birdzák. Ty áno, no nič viac než bežný Birdzák byť ani nemôžeš, pretože na to skrátka nemáš morálny kredit. Urobiť ťa adminom by bol úplný výsmech do ksichtu tých pár ľuďom čo sem ešte z nostalgie chodí.

Vravel si že sme si podobní, ale myslím že sme nesmierne rozdielni. Odvždy píšem že z duše nenávidím blokovanie a banovanie, vziať človeku trvalo možnosť vyjadriť sa a obhájiť sa je podľa mňa nesmierne ponižujúci trest.

Možno nie každý vie že kedysi si si tiež vyskúšal ban. A aj v čase kedy si bol môj najviac Birdz nemesis, som hlasno kričal že to je neprípustné a zastal som si ťa, nech ťa pekne vrátia späť. Odbanovali ťa. Pre mnohých by to bola cenná skúsenosť s nespravodlivosťou, no tebe to dalo predstavu že si niečo viac, pretože nikto iný sa takto zo záhrobia nevrátil. Odvtedy som ťa videl viac kráť o sebe písať ako o neohrozenom Antifunbrakovi ktorého sa ban netýka, a vo fb chate to ostatní potvrdili.

Zvykol si sa vystatovať screenshotom dlhočizného zoznamu ľudí ktorých si zablokoval. Ja som za celé Birdz pôsobenie nikdy nezablokoval jediného človeka.

Zbieraš screenshoty ľudí ktorí dostali ban a vždy sa z toho raduješ. Mňa z každého jedného banu zamrazilo.

Túžíš po absolútnej nekontrolovanej moci adminstva a nevadil ti neférový stav, naopak vadilo ti že sa naň upozornilo. Ja som chcel tento stav - mimo iných vecí - zmeniť no práve najmä skutočnosť že by s tým prišla moc a nebol by som iba bežný birdzák ma od toho odradila.

Koľko podobností medzi nami naozaj vidíš?


Viac krát si sa v poslednej dobe pýtal prečo sú ľudia proti tvojemu adminstvu, snáď si aspoň môj pohľad týmto pochopil. O hádanie sa na Birdzi nemám záujem, a ak sa na adminstvo vykašleš, tento blog môže zmiznúť a môžeme naďalej pokračovať v tom tvojom vyhalucinovanom “neutrálnom vzťahu”.Narcizmus

- alebo sebaláska i samoľúbosť je patologický stav charakterizovaný nadmerným záujmom o vlastnú osobu

Megalomaniactvo

- posadnutosť túžbou po moci alebo sebaklam o vlastnej dôležitosti

Zdieľaj článok na facebooku
182 odoberateľov
Wewo

An existential crisis is a moment at which an individual questions if their life has meaning, purpose, or value. Usually, it provokes the sufferer's introspection about personal mortality, thus revealing the psychological repression of said awareness.

Komenty k článku

 1. 1
  Wewo

  26 ročný muž

  Toto lajknem, ked si myslim ze Antifunebracka MA byt admin
 2. 2
  Wewo

  26 ročný muž

  Toto lajknem, ked si myslim ze Antifunebracka NEMA byt admin
 3. 3
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Ako človek, ktorý je tu takmer od založenia Birdzu ti tlieskam. Je to veľmi poučný blog a pekne si to všetko zhrnul. Až mi to všetko prišlo ľúto a zamyslel som sa, prečo som ešte stále na tejto stránke :(

 4. 4
  Vsetkynikyobsadenedoboha

  30 ročný muž
  fantómKE

  Drsnýsvet.birdz
 5. 5
  Trdelniiiq

  tvári sa, že má 3 roky
  Brno

  @1 hento zahviezdickuje funebrak a vsetky jeho fejky
 6. 7
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Nechce sa mi to citat ale asi suhlasim :D
 7. 8
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Dufam ze niekto kompetentny da na hlas birdz ludu
 8. 9
  Barky

  hrá sa, že má 1 rok
  Tomb of the Mutilated

  Dopice..akoze je celkom sila co dokáže vyplodit uz aj tak bezvýznamný portal, aky mikrosvet je tu vytvoreny. Ale tak nejaky status legendy, megahviezdy je tu aj tak zbytocny ja som bol tiez megahviezda ci co to bolo, tagovany barskde a po skoro rocnom detoxe pomaly nikto nevie ze som existoval. Velmi oslobodzujuce a kroti to ego, ktoré tu vystreluje u niektorych do nadmorskych vysok. Akokeby to adminstvo nieco znamelo, akoby sa ten clovek mal stat CEO firmy toto mi pride smiešne. A elitarsky chat istej skupiny užívateľov socialnej siete na inej socialnej sieti mi pride dost cringe, kazdopadne za tu dlhu dobu co som tu bol aj nebol si myslim ze ste si celkom podobný lebo u rôznych ludi triggerujete tie iste emocie a to ze vas bud beru alebo si o vas myslia ze ste kokoti. A inak tento blog by bol fajn nekrolog pre tuto stranku ani neviem preco mam taký pocit
 9. 10
  Mayo911

  27 ročný muž
  Rainbow

  Z toho že existuje akási "elitárska" skupina na FB kde toto celé nakoniec vzniklo je aj mne dosť blivno. Vlastne aj to dokazuje že birdz bol kedysi oveľa krajším miestom.
 10. 11
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @barky tak veru nekrológ
 11. 12
  Mayo911

  27 ročný muž
  Rainbow

  A podľa mňa je škoda že si sa birdzu nakoniec neujal, vyzeráš byť na to ten pravý, ale rozumiem tvojím dôvodom.
 12. 13
  Wewo

  26 ročný muž

  @mayo911 tu sa musím zastať tej skupiny, vznikla keď na deň vypadol birdz iba aby sme prediskutovali čo sa s ním asi vtedy dialo. Elitárskou ju nazývam ironicky lebo jej taký názov ľudovo prischol, ale v skutočnosti nie je. Resp. myslím že ešte existujú ďalšie paralelné chaty užších skupiniek, ale to je vážne iba môj dojem.

  Úplne každý môže vstúpiť do toho chatu, zaznelo to mnoho krát.
 13. 14
  Wewo

  26 ročný muž

  Ďakujem veľmi pekne sa výhradne pozitívne ohlasy, priznám sa, keď som to sem pridával, bušilo si srdce ako dávno niea vôbec som si nebol istý ako budete reagovať.

  Ďakujem tiež za všetky TSky s podporou. Tiež som rád že sa toľko ľudí vyjadrilo v hlasovaní v prvých komentoch.

  Snáď toto nebol nekrológ stránky ale iba nekrológ týchto kaúz a budeme vedieť fungovať ďalej.

  Treba sa myslím rozhodnúť či admina vôbec potrebujeme, v už tak malom množstve tu možno budeme vedieť fungovať v civilizovanej anarchii. Netreba ale postovať porno aby z toho nemal Perex zle.

  Alebo by ame si mohli viacerých rovnocenných adminov zvoliť, alebo si ešte rád vypočujem iné návrhy.

  Celou pointou úplne tohoto všetkého bolo v prvom rade vyvolať diskusiu.
 14. 15
  Patrixo

  hrá sa, že má 0 rokov
  Som bezdomovec

  lol prekvapuje ma ze to tu vie niekto brat vazne
 15. 16
  Barb

  hrá sa, že má 2 roky
  Piešťany

  @15

  ja dufam ze padne rekord v pocte hviezdiciek :D zatial max co som tu videla bol 60
 16. 17
  Campino

  26 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  Wow, jedne velke WOW . :POTLESK: :BRAVO:
  skoda, ze ak mas taketo skusenpsti, kontakty, ze nejdes do toho urobit birfz lepsim,novsim miestom. Ja si myslim, ze by restart pomohol, a vratlo by sa par ludi, hoc maju urcite aj iny kontakt na birdzakoch.
  Ako sa citis?
 17. 18
  Marleymt

  hrá sa, že má 0 rokov

  Wow.

  Ja si toto raz za čas z nostalgie otvorím, keď prokrastinácia dosiahne najvyšší bod, prečítam si nejaký status, fórum, alebo blog, a dnes mi padlo do oka toto a popravde mi behá mráz po chrbte z toho, čo v skutočnosti Birdz je a čo sa tu deje.

  Boli obdobia, keď pre mňa Birdz fakt veľa znamenal, pretože počas môjho štúdia na strednej odtiaľto bola väčšina mojich kamarátov, s mnohými sa bavím doteraz, chodili sme spolu na výlety, na chaty, pochádza odtiaľto môj soulmate, môj bratranec, s ktorým sme sa našli vďaka Birdzu, a mnoho ďalších... ale všetky moje spomienky s týmito ľuďmi sú pozitívne, všetky naše vzťahy boli OK, ak sa niekto hádal, tak sa to obvykle dalo do poriadku normálnym rozhovorom... (ak to bola len moja naivita v tom čase, tak prepáčte)

  Pri čítaní tohto blogu mi došlo, že komunita, akákoľvek internetová komunita, je vo svojich hĺbkach vždy neskutočne toxická. Za svoje pôsobenie na rôznych iných mimo Birdzu som mala vo svojej hlave vždy niekde v hĺbke zafixované, že Birdz takýto nebol, že tam boli normálni ľudia a pár fejkov, ale že to bolo fajn. Nepoznám ani jedného z účastníkov tohto listu ani osobne, ani bližšie z komunikácie na Birdzi, takže sa vyjadrujem len k skutočnosti, že nech to bolo akokoľvek, očividne sa niečo takéto stalo a to je samo o sebe mrazivé.

  Fakt, že Birdz a pôsobenie na ňom takto hlboko zasahuje do životov ľudí a do ich vzťahov, a že to tak bolo vždy, je vážne desivý. Veľmi dúfam za všetkých zúčastnených, že ich životy už budú do budúcna len menej a menej poznačené vplyvom intríg na internetoch či kdekoľvek inde. Možno sa to sem nehodí, ale ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tom, že moje spomienky na Birdz nie sú toxické. A zároveň ma to ešte viac utvrdzuje v tom študovať psychoterapiu so zameraním na internetové komunity. Keby ste niekto potrebovali help, môžete napísať.

  PS: tento komentár asi bude pri tomto blogu viac či menej odveci. Ale je to môj prvý (a asi posledný dlhý) po dlhej dobe tu na Birdzi.
 18. 19
  Amikadze

  25 ročná žena

  Podla mna by sme si mohli admina zvolit sami.
 19. 20
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  No KONEčNE si to dal zo seba von. Je ti lepšie už (bez irónie)?
  Som rád, že si na môj popud všetko spísal a vysvetlil mi z tvojej strany, aj keď blog v podstate dosť slabý. Máš tam kúsok pravdy (úplný úvod), pár vecí ma preqapilo aj mi bolo ľúto (ako si bral naše 1. stretko - nikdy si mi ani len nenaznačil, že nebolo OK), ale postupne pribúdali polopravdy (všetky urážky na teba boli len odozva urážok, ktoré si random všelikde len tak trúsil ty na mňa, môj blocklist sú len s5ne bloknutí ľudia, čo už blokujú mňa - čo mi pripadá úplne fér, nechcem byť nasilu v podkaste, spýtaj sa @melancholik , neteším sa z každého banu - za mnohými som bol smutný) a vlastne celé gro blogu je postavené na vyslovených klamstvách (NIKDY som Demoniq neobťažoval, nehuckal proti tebe okrem úplného konca, kedy si na mňa prakticky denne útočil a vtedy mi už ona sama o tebe písala úplne nechutné zvrátené odhalenia. Inak VžDY vypisovala ona mne, otravovala ma, volala ma von, posielala virtual hugs - všetko už POčAS vášho vzťahu a PO jej "veeeľmi nepríjemnom zážitku", hneď ako ste sa rozišli ma lajkla na Tindri, nikdy som nereagoval na tvoje zverejnenie banovej komunikácie, neovplyvňoval som @admin -a (nech sa pokojne vyjadrí), ty sám si ma kamarátsky viac x volal von na kávičku - aj v posledných mesiacoch).
  VšETKO horeuvedené samozrejme viem dokázať.

  Čiže čo s tým? Mám ti spísať vysvetlenie s dôkazmi a mojou verziou, aj keď to bude pre teba bolestivé a miestami aj zahanbujúce, ale budeš konečne vedieť celú pravdu? Abo to proste džentlmensky nechať tak, podáme si ruky, ale s dohodou, že už NIKDY sa k tomuto nebudeme vracať?
  Ty si povedz http://www.reactiongifs.com/r/dslk.gif
 20. 21
  Kissmeplease

  23 ročné dievča
  workoholička

  Prečítala som si to celé a je mi z toho tak nejak smutno. Ty znieš ako rozumný človek, a to nielen v tomto blogu, ale aj tak celkovo, keď si z času na čas všimnem tvoje komentáre. O Karolovi si mi v podstate potvrdil to, čo si myslím už dávno. Z môjho pohľadu je mi ho tak trocha aj ľúto, vlastne on je asi celkom nešťastná bytosť. Nerozumiem napríklad ani tomu, ako si môže niekto zakladať na pseudo-sláve na miniatúrnom portáli, ktorý pomaly vymiera. Pokiaľ ide o Birdz samotný, tiež sem chodím už dobrých 10 rokov (+/-) a je mi tu z toho čím ďalej tým horšie.
 21. 22
  Wewo

  26 ročný muž

  @antifunebracka

  chces sa dotahovat s detailami kto co komu kedy pisal, kompilovat tu screenshoty? Ak si myslis ze si tym naozaj dostatocne ocistis meno...

  Pochop uz, ze gro blogu bolo ukazat ze nemas moralny kredit zodpovedat za tuto stranku, s cim suhlasia prakticky vsetci (70+ upvotov na koment birdz zatial nezazil), a zverejnenim nicoho co ste si pisali medzi sebou s Dmnq uz nedocielis opak.

  Ale ak ti da ona zvolenie ukazovat screenshoty TSiek (ja som uviedol iba screenshoty verejnych veci) a naozaj v tom vidis zmysel... poslus si.

  Jasne som tu porovnal co si urobil ty mne, a co ja tebe, a je to neporovnatelne. Nikdy som ta nebodol do chrbta, nevyzradil nic s cim by si sa mi zdoveril, nikdy som neriesil veci za tvojim chrbtom. Ty naozaj mas pocit ze ta vina je rovnomerna, za to ze som bol na teba vo forach zly? Ty este naozaj veris ze sa dokazes ocistit tym ze na mna hodis nejaku spinu?  k tomu co ste si pisali po rozchode... Ah, ja som myslel ze to v tom liste pochopis.

  To dobre vidim, to si naozaj napisal, ze ty ukazes pravdu mne, ktora ma bude boliet? BOZE KAROL.

  Ty nerozumies ze od isteho bodu ked si si "s nou" pisal, si si pisal prakticky s nami oboma? Pozri, ja viem ze to nie je pekne (aj ked nic voci tomu co si robil ty nam), ale my sme si z teba proste robili picu, bol to catfishing s cielom dat ti moznost ukazat aky dokazes byt ubohy ked white-knightujes, niekedy som to musel nahlas citat ja lebo Dmnq tak cringovala ze proste citat nezvladala.

  Nicil si nam vztah, ty si naozaj veril v nejake "virtual hugs", matchnutia na Tinderi?? Ved z teba mala traumu to chuda dievca. Kvoli uchylakom ako si ty zacala chodit na treningy sebeobrany pre zeny.

  Tebe to este stale nedoslo, ty si myslis ze ona hrala na dve strany a ja som bol naivna obet falosnej frajerky co nas proti sebe postvala? Vies ze nie a vedome si klamal Melanovi aj celemu birdzu v tom podcaste.

  Volania von boli o com myslis? Ze by tam prisla naozaj ona a nie ja? :D Si pozri par dielov "To Catch a Predator" ako sa to robi...

  Ale aj tak, ked uz mi ta bolo luto a bolo toho moc, som ti napisal ze to nie je naozaj, ze v skutocnosti ta nema rada a vsetkym o tebe rozprava aky si cock. Ved sa opytaj pomaly kazdeho, a pritom to bolo to tak evidentne, neviem preco si mi neveril.


  Dmnq mala dost az ked si si zacal vymyslat o veciach s ktorymi sa ti nidky nezverila a pisat ich na net, ze ju emocne vydieram a sikanujem a vtedy sa uz zdalo ze si co pochopil, AZ VTEDY a vybuchol si ukazal si svoju pravu tvar, vynadat dievcatu ze je posledna kurva, lebo sa ozve ked klames o tom co (ne)povedala?

  Si ubohy a vobec nie si v pozicii ponukat mi podavanie ruk.

  Tu sancu si prepasol ked som ti to pred par dnami v istom zmysle ponukol ja, ked som ti povedal ze sa mozme voci sebe postavit, ked si ma vysmial ze tuzim posobit nebezpecne ale nikto sa ma neboji... s velkymi makkymi treningovymi rukavicami - ked som ta chcel vidiet ci by si vtedy voci mne stal s tym ikonickym uskrnom neohrozeneho antifunebraka.

  Bola to ponuka na symbolicky sparing a moznost pre teba vykupit sa z pozicie internetoveho zbabelca. Dobre vies ze slo o sparing, vysvetlil som to na rovinu, nie o zapas ani o bitku na ihrisku po skole. Aj toto symbolicke gesto si prekrutil ze mam steroidove zachvaty, ze som primitivny agresor co sa pusta do slabsieho. Nie, je to jeden zo sposobov akym si medzi sebou chlapi buduju respekt, na internete si ho odo mna spet neziskas.

  Coje, odrazu som ti uz bol nebezpecny? A keby aj, co sa chlapi zvyknu postavit iba voci menej nebezpecnym nez su oni sami alebo co? Ked som bol tucny a nemotorny si mi to daval casto najavo, este aj pred mojim dievcatom, pisal si ze sa ta bojim a cumim do zeme ked sa stretli, no tak som schudol boze no a co? Co som ja profi fighter a ty krypel?

  Vies ze cela tvoja internetova odvaha byt drzy kkt a sebavedomie su ake su len preto lebo si nikdy v realite nemusel celit za to co ludom pises. Mal si tu moznost, no ta lod odplavala.

  Ak si chces uverejnovat "dokazy" ze ty si vlastne fer chalan a ja zly agresor co ti robi na nete zle... vies co, uverejnuj si ich. Ale niekde na svojom statuse / blogu, ja si to tu nechcem viac zahltovat hadkami.

  Aj keby som nikdy Dmnq v clanku ani nespomenul, cely moj argument stoji pevne dalej. Neviem ako ta vobec mohlo napadnut ze by si mohol adminovat a preco ta to laka, preco si sa na to tesil.

  Mas 30 rokov, nechces rodinu, deti, sedis za internetom a dokola traposis, prosim najdi si nieco v zivote okrem Birdzu ved to niekedy boli sa na teba pozerat.

  Dokelu a mne ta bolo najprv az luto po tych ohlasoch aj po tom ako ta ludia zjebavaju za tu tvoju "sutaz" miss, ale ked si schopny napisat ze klamem a ides hladat v clanku chybicky a kompilovat svoje "dokazy"? Ze to bude ponizujuce a zahanbujuce? Teraz, z tvojej pozicie? Vies kolko ludi mi pisalo s vdakou ze sa konecne niekto ozval a ze maju podobnu skusenost?

  Ty naozaj nevies odhadnut kedy si nenavratne za debila, na chvilu sklonit hlavu a nezabrdat, ze.
 22. 23
  Kcin

  29 ročný muž

  Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
 23. 24
  Montgomery

  30 ročný muž
  Nightrainov osobny prekladatel

  Chlapi vy sa ani jeden nepocuvate len meliete kazdy svoje, toto nema vyznam. Zite a zveladujte dalej svoje zivoty jeden bez druheho.
 24. 25
  Wewo

  26 ročný muž

  @kcin máš pravdu a preto som povedal že nemám záujem sa hádať. Tento článok ako hádku neberiem. Karol sa ma opakovane pýtal čo proti nemu mám a prečo nemôže byť admin.
  Napísal som to po lopate a najlepšie ako som vedel a desiatkam ľudí sa to páčilo. Snáď za to nie som retard :)

  Že je hádanie sa na nete hlúposť je mi jasné, preto som aj rok a pol ani necekol po tom čo napísal Veronike. Teraz to už ale bolo treba povedať.
 25. 26
  Saddath

  29 ročná žena

  Od roku 2006 som tu ale z tohto ma drbne :D cakam. Kedy pride blog ze cele toto je len sranda :) uprimne obaja chalani ste mi nie moc sympaticky. Jak dve stare zeny na trhy 8-)
 26. 27
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  ale inak ako to bolo s tou krutou funebrackou by ma zaujimalo
 27. 28
  Wewo

  26 ročný muž

  @saddath ďakujem že si sa vyjadrila. Možno keby si zažila ako ti život aj mimo birdzu dokáže ovplyvniť keď ťa otravuje stalkerský psychopat, mala by si viacej empatie.

  Ja sa koniec koncov nikoho sympatie získať ani nesnažím. Karol mal milión krát vyriešiť to inak, vždy som všetky veci riešil priamo s ľuďmi než som o tom začal písať verejne.

  Aj adminovi som písal aby vysvetlil banovačky, aj Karolovi že nemá byť admin. V oboch prípadoch som už nemal inú možnosť ako to dať najavo že to myslím vážne, než napísať to sem pre všetkých. A aby som pravdu povedal, väčšina ľudí je rada :)

  Tiež mi ale nateraz stačilo, mám dojem že hrozba Karolovho adminstva je zažehnaná a opäť chcem mať nadlho kľudný birdz. Pekný večer! :)
 28. 29
  Saddath

  29 ročná žena

  Niekedy je asi lepsie uz veci dalej ne riesit? Ja pravdu povedia sa do ziadny h dram nezapajam a to uz ich tu bolo... Takze info v blogu boli pre mna uplne nove.... Obaja sa ale len prekrikujete. Pre pokoj vas oboch sa proste jede. Druhemu vyhybajte. Iste veci, hlavne vztahove sa nemaju co prepierat na verejnosti, to je jedno co sa stalo... To len moja mala radicka :) v zlom som. Nic nemyslela (thumbs)
 29. 30
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  Všetci tí čo ste dali wewovi na ten jeho článok "dobrý článok", nie je vám ľúto toho, že keď bude funebrak admin, tak vám dá za to všetkým ban?
 30. 31
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @darksider96 spravil by som to znova a nie, nie je mi to ľúto. Ak bude totiž Karol admin, tak táto beztak mŕtva stránka skončí úplne. Nebol som tu dlhé roky a ak niekto má pocit, že dať niekomu ban je prejavom moci, tak sa musím smiať :D

  A inak súhlas s @29, už stačilo
 31. 32
  Sasi2680

  tvári sa, že má -1 roky

  @darksider96 to by tu potom neostal nikto :) a neviem ci bude mat také práva, že si pozrie, kto dal komu hviezdičky
 32. 33
  Endre-silentname

  31 ročný muž
  letím niekde v oblakoch

  @wewo Je pravda, že tento portál sa vysoko zmenil. Chodievam sem už vysoko sporadicky... ale pamätám ešte časy, keď to tu bolo úžasné niekedy tak od roku 2006 - 2009 ... potom prišiel nový dizajn a mal som pocit, že veci začali upadať. Občas si pozriem čo som kedysi písal a je pravda, že je vidieť ako sa človek vyvíja a ako sa mení. Dnes mám 31, keď som na Birdz prišiel, mal som 17. Takže je to dokopy 14 rokov. Tému nechcem rozoberať... lebo do toho absolútne nevidím. Ale nemám dôvod tvojim slovám neveriť. Takže nechajme to v tomto. Ale mrzí ma, že Birdz takto smutne umiera a málokto už pamätá, o čom tento portál kedysi bol. A prial by som si, aby bol opäť plný života.
 33. 34
  Etelnair

  12 ročný chlapec
  vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

  @30 wtf xD
 34. 35
  Bebekex

  26 ročná žena

  mna jedna vec zaraza
  odkedy sem chodi 84 ludi?! (vid @2 ) :O wau
 35. 36
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Kks iný psychopat toto :D Jj všetko sú len srandy a detaily lol... a kto je teda to slniečko? A prečo nemôžem byť admin?
 36. 37
  Ceciak

  26 ročný muž
  Kráľovstvo Zemiakových Ľudí s Peťuškou ♥

  Vám to tu naozaj kúruje :-D to je ako 3. Svetová vojna... čo keby ste si dali proste cez piču a potom sadli na pivo? Veď je to len portál na zdieľanie fotiek a duchaplných ale o aj neduchaplných statusoch... take it easy... (to s majmarad je u mňa dosť osobné ale nemôžem ho zbiť :-( )
 37. 38
  Wewo

  26 ročný muž

  @ceciak hm vies co... dat si cez picu a ist na pivo vravis?
  teraz ked to spominas :) tak preco nie :D
 38. 39
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @ceciak jaj ty musíš byť veľmi nešťastný človek, keď ťa stále mátam :D Asi sa ti o mne už aj sníva
 39. 40
  Ceciak

  26 ročný muž
  Kráľovstvo Zemiakových Ľudí s Peťuškou ♥

  @wewo vsak ale ake dobre riesenie nie? :-D
  @majmarad ja ta totizto podvedome milujem
 40. 41
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @ceciak ako inak :D
 41. 42
  Neoriginalna

  25 ročná žena
  ďaleko

  @bebekex podľa mňa sem veľa ľudí chodí tak ako ja, len čítať a jedna aktivita za mesiac ak vôbec ale pritom som tu niekoľko krát denne ale nemám potrebu sa vyjadrovať takmer k ničomu.. tym chcem povedať že určite sem chodí viac ľudí ako vidíš aktívnych:)
 42. 43
  Bebekex

  26 ročná žena

  @neoriginalna hej jasne, to je urcite pravda, len som si tak neuvedomila nikdy, ze my si tu zijeme svoj mikrosvet a pritom nas pasivne moze sledovat a pozorovat strasne vela ludi :)