Sú len 3 možnosti ako vznikol náš vesmír

A : Vznikol V čase "t" Veľkým treskom - pomalou evolúciou

B : Existoval od večnosti

C : Vznikol v čase "t" stvorením

_______________________________________

A : 1 : Osobne si nemyslím že náš vesmír vznikol Veľkým treskom - VT. Ak bola celá dnešná hmota stlačená do malého bodu, hustota bodu by bola tak silná, že by sa dávno zrútila do seba a vytvorila supermasívnu čiernu dieru, takže by nikdy k žiadnemu rozpínaniu zmrštenej hmoty nedošlo....

2 : VT učí o tom že na počiatku VT bol celý vesmír zmrštený v bode o velkosti hrášku. Mimo tohto bodu neexistoval ani další priestor ani hmota. Následne došlo k výbuchu a došlo k vznikaniu nových priestorov a rozptylovaniu stlačenej hmoty čím dochádzalo k jej ochladzovaniu. Tento argument má však niekolko problémov a totiž ten že výbuch hmoty nevytvára nový priestor, a rozptylovanie hmoty nevyvoláva jej ochladzovanie. Hmota sa ochladzuje tak, že svoje teplo prenesie na inú hmotu, lenže ak bola všetká hmota na počiatku stlačená v malom bode pričom iná hmota mimo tohto bodu neexistovala, nemohlo dochádzať ani k ochladzovaniu počiatočnej hmoty, pretože stlačená hmota nemala ako odovzdávať svoje teplo inej hmote, mohlo dochádzať len k jej rozptylovaniu, to by však teplotu neznižovalo.

3 : Ak by bola teoria VT pravdivá, videli by sme neustále zdalovanie všetkých galaxií od našej galaxii. Rozpínanie vesmíru by bolo ako balon na ktorý ak nakreslíte bodky a balon začnete fúkať všetky bodky sa od seba vzdalujú. Lenže my pozorujeme, že nie všetky galaxie sa od nás vzdalujú, ale niektoré sa dokonca približujú a to sa nedá nijako zladiť s inflačnou teoriou VT.

4 : VT učí že nastal výbuch, všetko sa od seba začalo vzdalovať nadsvetelnou rýchlosťou, no postupne sa rýchlosť spomalovala a vznikla gravitácia čím dochádzalo k spájaniu elektronov, protonov, neutronov a k vzniku atomov. Problém je však ten že aby dochádzalo k spájaniu neutronov/protonov do atomov, a k spájaniu atomov na vznik galaxii, bolo by potrebné zmrštovanie vesmíru. Pokiaľ sa však vesmír neustále rozširoval, hoci pomalšie, nikdy by nedošlo k spájaniu atomov a mikroprvkov, lebo tie by sa od seba stále viac a viac zdalovali, a gravitácia by medzi nimi stále viac a viac klesala, takže by sa nikdy nepritiahli k sebe.

5 : Teoria VT učí o tom, že stlačená hmota vybuchla a začala sa rozpínať. Lenže k počiatočnému výbuchu nemohlo ako dojsť, kedže pred výbuchom údajne neexistovali ani chemikálie, ani atomy, takže tým pádom nemohlo dojsť ani k chemickému či jadrovému výbuchu... Počiatočný vesmír teda nemal ako vybuchnúť. Kto mu dal rozbušku ? Darwin ?

6 : Otázne je tiež ako vznikla všetká tá počiatočná stlačená hmota. Ak by bol evolučný vývoj nášho vesmíru skrze VT pravdivý, potom by rovnaký meter, a teda evolúcia musela prebiehať aj na vzniku povodnej hmoty. E=Mc2 však tvrdí niečo iné, a totiž že hmota a energia SAMOSTATNE ani nevzniká, ani nezaniká, iba sa premiena hmota na energiu a energia na hmotu. Ak teda hmota/energia SAMOVOLNE nevzniká, nemohlo dojsť ani k jej SAMOVOLNEJ evolúcii pri jej vzniku. Tým pádom by hmota/energie existovala od večnosti, alebo od času "t" kedy ju stvorila nejaká vyššia bytosť. Lenže ak nedošlo k evolúcii hmoty/energie prečo by sme mali predpokladať že k evolúcii atomov, chemických prvkov, planét a galaxií dochádzalo ?

7 : Ak by vesmír vznikal evolučne, muselo by platiť že všetky prvky by boli zložené od najjednoduchšieho po najzložitejší. To sa však nedeje. Najmenšie častice sú Kvarky, a tie sa už neskladajú z ničoho ! Nie sú tvorené z menších častíc, a tie zase z menších častíc až donekonečna ako by to teoria evolúcie vyžadovala.... Vyzerá to teda ako keby kvarky boli zložené z ničoho, ako keby vznikli mávnútím čarovného prútika, ako keby boli nadpozemsky stvorené Bohom.

___________________________________________

Ak teda náš vesmír nevznikol evolučne v čase "t", musel byť stvorený Bohom v čase "t" za krátky okamih. Určite náš vesmír tak ako ho dnes poznáme nemohol existovať od večnosti, lebo ak by existoval od večnosti, bol by statický, nemenný, nepodliehal by zmenám. Slnko ktoré je nad našimi hlavami tu nebolo od večnosti, inak by už dávno dohorelo. Bolo stvorené v určitým čase "t". Ani náš mesiac neexistuje od večnosti, inak by bol už celý jeho povrch posiaty meteoritmi, čo však nie je. Ani naša Zem nemože existovať od večnosti, inak by už na 100% bola pohltená okoloiducou čiernou dierou. Náš vesmír bol preto stvorený v čase "t", ako o tom hovorí Božie slovo :

Kniha Genezis 1:1

"Na počiatku stvoril Boh nebo a zem."

_____________________________________________________

Ešte by som sa vrátil k argumentom zástancov VT tí to totiž tvrdia, že VT dokazuje rozpínanie vesmíru. Rozpínanie vesmíru však VT nedokazuje, pretože niektoré galaxie sa k nám približujú. Navyše ak by sme aj dnes videli rozširovanie vesmíru, nie je isté či sa tak dialo aj pred miliardami rokov. Náš vesmír pripomína skor pulzujúci vesmír. To by teda znamenalo že istá časť vesmíru sa nafukuje, kým druhá časť vesmíru sa sťahuje. Po kontrakcii strana ktorá sa nafukovala by sa začala stahovať, a strana ktorá sa stahovala by sa začala nafukovať. To by následne vysvetlovalo prečo sa niektoré galaxie k nám približujú, a iné sa vzdalujú.

___________________

PS : Dávam do trvalej pozornosti moju kresťansku stránku o zázrakoch a znameniach v kresťanstve

» paranormalnejavy1.webnode.sk/1-zazraky-a-zna...

 Blog
Komentuj
 
 fotka
lukaso121  22. 7. 2022 11:46
Po novom uz aj astrofyzik?
 
 fotka
tequila  22. 7. 2022 16:06
velmi si to z1dusil, sucasna teoria vzniku vesmiru znie takto » en.wikipedia.org/wiki/Big_Bang...
 
 fotka
tomas55555  22. 7. 2022 16:35
@tequila

Je to moc krátke, chce to dlhší text...
 
 fotka
darksider96  23. 7. 2022 16:41
No to čo postol v linku hore Tequila v podstate nič také nevysvetľuje Tu máš TL R verziu toho:
Nejaké nič náhodou vybuchlo, z toho vznikol vesmír, planéty, atď. potom náhodou aj život a napokon sme sa tu my nejak ocitli a jediný náš zmysel života je stimulovať svoje zmysly, myseľ a hromadiť čo najviac prostriedkov vykorisťovaním okolia a prírody, aby sme si mohli zabezpečiť reprodukciu génov. Keďže základom bytia je egoizmus, ostatní sú pre nás dôležití len do miery, do ktorej vyhovujú naším sebeckým potrebám. Nie je žiadne dobro či zlo, žiadna objektívna Pravda, všetko je vec názoru, po smrti je koniec a zase nebude nič. Na toto treba naozaj "intelekt“. Celý ten scientizmus je krásna viera a aj logická keď to povie niekto v bielom obleku Sranda, že "kňazi", "biskupi" v bielych plášťoch namiesto rúch, držiaci skúmavky namiesto krížov a citujúci svoje sväté vedecké práce namiesto biblických textov Z jedného extrému, ktorým je sentimentálna slepá náboženská dogma sme sa nenápadne prehupli do doby, keď je zas IN scientizmus s jeho dogmami a každý kto sa to opováži spochybniť je rúhač a kacír dnešnej doby. Rovnako epikurejci v starom Grécku stavali svoje učenie na tom, že všetko je obyčajnou kombináciou atómov, prázdnoty a ničoho iného. Sranda je, že dnes slovo epikurejec označuje povaľačov a človeka, ktorého hlavnou činnosťou je užívať si dobré jedlo, sex a pitie

Každopádne logickejšie je toto:

A nie toto:

A dôvod prečo ateizmus boduje je ten, že väčšina ľudí nepozná zmysel života. Ich jediný zmysel života je zarábanie peňazí na konzumáciu tovaru. A dôvod prečo veda neobjavila zmysel života je zas ten, že skúma iba (mŕtvu) hmotu a nie život. 
 fotka
yoss  23. 7. 2022 18:29
Najprv si bol ty a až potom všetko ostatné.
 
 fotka
lukaso121  23. 7. 2022 19:27
Zase sa darkymu nedari v hmotnom call of duty tak si vybija na nas
 
 fotka
warble  24. 7. 2022 09:39
kokos kamo, aspon zaklady energie a prestupu tepla plz
 
 fotka
warble  24. 7. 2022 09:43
Juj som to docitala a beriem spat, je to zbytocne
 
 fotka
tomas55555  24. 7. 2022 16:15
@warble

Dakujem že so mnou súhlasíš a nemáš protiargumenty.
 
 fotka
johnysheek  25. 7. 2022 04:38
@tomas55555 nehadat sa s betonovou stenou neznamena, ze by mala pravdu.. proste to len nema cenu...

a tvoj pristup je podobny... na to, aby sa s tebou dalo diskutovat, by sme ta museli ucit zaklady vied, o ktorych chces diskutovat.. a ty by si este aj proti tym zakladom argumentoval, ze to tak nie je..

a najsmutnejsie na tom je, ze nepochopis ani to, co ti pisem v tomto komentari..
 
 fotka
tomas55555  25. 7. 2022 16:09
@johnysheek

To by si však tie vedy najprv musel poznať, ale je smutné že druhých chces poúčať o tom čo si si vygooglit z netu
 
 fotka
johnysheek  25. 7. 2022 16:36
@tomas55555
dunning krueger ako vyšitý
 
 fotka
sajzousko  25. 7. 2022 21:29
Ja myslím že tí ktorí sa o to reálne uspesne zaujímajú až tak nerozmýšľala nad týmito tromi otázkami a neodvijaju sa od nich
 
 fotka
tomas55555  26. 7. 2022 12:59
@johnysheek

A ty ho nemáš ?
 
 fotka
johnysheek  26. 7. 2022 15:49
@tomas55555 som rád, že vieš o čom je reč..
 
 fotka
tomas55555  26. 7. 2022 17:08
@johnysheek

To má byť odpoved ? Tak máš alebo nie, a ak nemáš, prečo tvrdíš že ho nemáš ?
 
 fotka
johnysheek  26. 7. 2022 18:09
@tomas55555
prepáč, ale spojenie "mať alebo nemať dunnig krueger-a" nedáva zmysel... takže áno, zjavne nevieš.. preto taká odpoveď..
 
 fotka
tomas55555  28. 7. 2022 12:57
@johnysheek

A to si na to odkial prišiel ? Daj zdroj
 
 fotka
johnysheek  28. 7. 2022 13:23
@tomas55555 toto je presne tvoj problem.. ty stale len "chcem zdroj, chcem zdroj".. co si pre to spravil, aby si zistil a pochopil?

ja ked niecomu nerozumiem ci niekto pouzije vyraz, ktory mi je neznamy prepnem tab a napisem to tam a google mi vypluje odpovede, z ktorych si nacitam ze "aha, o tomto on hovori"

ty fungujes systemom male 3 rocne dieta
"mama a co je to medved"
"to je take chlapte zviera"
"a preco je chlpate"
aby mu nebola zima
"a preco by mu mala byt zima"
lebo zije v prirode
a preco zije v prirode..

Proste prepáč, ale ty chceš veľmi viesť diskusie, ale nie že to nevieš, to by si bol na úrovni nula, ty tie diskusie dokážeš voviesť do záporných hodnôt, kedy človek musí od základov vysvetľovať všetko.

Takže akokoľvek dotknuto a urazene sa budeš cítiť, VYGOOGLI SI TO!!!

Je to na wikipedii, je to v kope iných článkov, nájdeš to v slovenčine, češtine, angličtine ale prípadne aj nemčine či španielčine...

Ak proste tohto nie si schopný a tvoja mantra je "daj zdroj".. svedčí to len a jedine o tvojich schopnostiach.. a to že následne budeš ukazovať na druhých a vyplakávať, ako ti neplnia , čo si ty zmyslíš.. vieš.. možno to bude preto, že nie si ani moje ani dieťa.. aby som mal záujem a trpezlivosť vysvetľovať ti tu základy všetkého...

Pričom.. - ja som použil nejaký výraz.. ty si následne na to reagoval a spravil zo seba blba, lebo si zjavne nevedel, čo bolo obsahom tých slov.. teraz miesto toho, aby si sklopil uši si sa rozhodol zaútočiť otrepanou frázou "daj zdroj"..

Prepáč, nefunguje to.. keby si chlap, ktorý za to stojí, buď si priznáš omyl, alebo si to doštuduješ a nemáš potrebu hádzať vinu na ostatných... lebo vieš... prezradím ti tajomstvo... si jediný, kto si skutočne myslí, že to čo robí, robí správne...

ale teda.. že si to ty:

» letmegooglethat.com/?q=dunning+krue...
 
 fotka
tomas55555  28. 7. 2022 14:58
@johnysheek

Poslušne hlásim že som googlil a nič som nenašiel. A čo teraz ?

A za druhé, ty chceš odo mna zdroje a ked ti ich nedám označuješ ma za klamára, ale ked ja chcem od teba zdroje a nedáš mi ich tak je to všetko v pohode ? Trochu pokrytecké nie ?
 
 fotka
johnysheek  28. 7. 2022 15:50
@tomas55555 A čo teraz ?

Vôbec nič. Podčiarkuje to len tvoje schopnosti, inteligenciu, vynaliezavosť, rozhľad a rozumnosť. Zhodou náhod som ti tam hodil na koniec ten link, ktorý ti to vygoogli sám a navedie ťa presne na to správne heslo... Dokonca druhý výsledok je slovenská wikipedia, aby si si nemusel prekladať..

len toľko k tomu..

a nie.. pokrytecké by to bolo, ak by to bolo v rovnakých situáciách.. len je rozdiel ak sa bavíme o nejakej všeobecnej téme a ty chceš zdroj "prečo je 1+1 = 2" a keď sa bavíme o niečom odbornom, kde si ktosi cucá z prsta... ty chceš tie zdroje najmä pre tie základné veci... a preto ich nedostávaš..

... a vlastne.. teraz si ho dostal a dokonca s návodom, aj tak "si nič nenašiel"...

Vieš, ja som jeden blbý naivný optimista, ktorý sa snaží v ľuďoch vidieť to dobré a dávať im milióny ďalších šancí...

Však nech sa pri tebe snažím ako snažím, vždy sa mi vracia tá istá chybová hláška
» cdn.myshoptet.com/usr/www.mememer...

mrzí ma to...

Skončil som.
 
 fotka
tomas55555  28. 7. 2022 15:57
@johnysheek

"Zhodou náhod som ti tam hodil na koniec ten link, ktorý ti to vygoogli sám"

Pozeral som to, ale nikde som tam nenašiel to čo si napísal. To je taký problém tu sem skopírovať citáciu ? Akože sorry, ale si smiešny. Na pol dnové vypisovanie a vyhováranie sa, na to máš čas, ale na to dať citáciu zo zdroja čo by ti trvalo 3 minúty, na to čas nemáš ?

"ty chceš tie zdroje najmä pre tie základné veci... a preto ich nedostávaš."

Vieš, toto by každý takto mohol argumentovať.... každý kto nemá zdroj a vie že neexistuje, sa može vyhovoriť na to, že nemá záujem dávať zdroje na niečo čo sa akože údajne dá lahko vyhladať.... ale nedúfam že pochopíš čo som ti tu teraz napísal
 
 fotka
johnysheek  28. 7. 2022 17:06

Dunningov-Krugerov efekt je typ poznávacej chyby, na základe ktorej menej kvalifikované osoby či osoby s nízkymi schopnosťami a kompetenciami v danej oblasti výrazne nadhodnocujú svoje schopnosti a výkon v porovnaní s ostatnými. Takíto jedinci majú väčšie ťažkosti rozpoznať svoje reálne schopnosti, čo je spôsobené hlavne nedostatkom ich metakognitívnych schopností. Naopak kvalifikovaní ľudia podhodnocujú svoje schopnosti a preceňujú silu ostatných---
zvyšok toho čo píšeš je len "bla bla bla.. vata".. smutné
 
 fotka
tomas55555  28. 7. 2022 18:51
@johnysheek

No a neodpovedal si stále na to hlavne, kde sa v tomto texte dokazuje že ty nemáš Duning Krugerov efekt ?
Napíš svoj komentár