J

Je veľmi zaujímavé čítať diskusie kde si svadobní fotografi myslia že 1200€ je hlboko pod cenu za ich služby. A že oni sú vlastne chudobní chudáci. A tí ktorí mali fotografa za 200€ budú mať len oči pre plač. Ach

Komenty k statusu

 1. 1
  Panakoja

  hrá sa, že má 0 rokov

  Tak za kvalitu sa platí, technika niečo stála, výber a postprocessing fotiek zaberie dosť
 2. 2
  Openmindedfreak

  30 ročný muž

  Sestra je fotografka a čo som sa s ňou nalosledy bavil, tak vzala myslím 400 za svadbu. To zas nejakí premúdrelí nenažratí Blaváci určite písali (:
 3. 3
  Fakecocacolazero

  24 ročné dievča
  Malacky

  chcem povedat z pohladu fotografa - naozaj pokial chce clovek aj zlepsovat techniku a uroven fotenia a este k tomu aj zit - musi si vypytat viac ako 400e ...
 4. 4
  Openmindedfreak

  30 ročný muž

  @fakecocacolazero lenže oni píšu, že 1200 je málo, čo je úplný nonsens, človek ktorý si toľko vypýta nemôže byť truľo čo si predvčerom kupil prvú zrkadlovku, ale dosť vyskillovaný človek s rokmi praxe a aj dosť známy. Taký bude mať zakázok určite dosť.
 5. 5
  Mezomus

  hrá sa, že má 2 roky
  asshole birdzu!

  ta povedzme si pravdu, ze svadbofotiči su povacsinou cvarga.

  moj stryko je fotograf a bez hanby si fakturuje 100evri za fotku(ano, jednu fotku). (thumbs)
 6. 6
  Rothschild

  28 ročný muž

  problem je, ze dneska si kazdy s trochu lepsou ako zakladnou zrkadlovkou mysli, ze je fotograf, po dalsie je to subjektivne hovno, rovnako jak s inými typmi umenia .... realne som zazil, ze sa mi pacili viac fotky fotene 700 eurovym nikonom a amaterom ako tie, na ktorych zhotovenie bol pouzity set za 5-6k a fotil to studovany clovek s dlhorocnou praxou ... chces zarobit, potrebujes najst egohonica ... su ludia co povedia ze fotografa netreba na svadbu, dalsi co budu pytat zlavu aj z 200€ a potom taky co ti kludne jebnu aj 1500 len aby sa mohli pred kamosmi chvalit ....
 7. 7
  Openmindedfreak

  30 ročný muž

  @mezomus ??? a ešte mi chceš tvrdiť, že mu to aj niekto zaplatí?
 8. 8
  Klidopido

  26 ročný muž
  Martin

  Ako, dobre ak je to dáky profi fotograf a má iné zákazy, budiš, ale akože ak to je Dušo z dediny, alebo tak tak je to enormná cenna. Akože dobre chápem, že zrkadlovky sú drahé jak sviňa. Ale zas nedám ju preplatiť jednej svadbe. Však tých svadieb býva viac, a aj akciií.

  Svady, festivaly, oslavy, atď. atď. Keby zarobím 400 € za každý večer, povedzme že piatok aj sobota a 4x do mesiaca to mám.
  4*(2*400) tj, 3 200 € ak by som fakt mal čo robiť. Je mi jasné, že nie každému sa chce robiť od nevidím do nevidím, ale dva večery za sebou a potom šmitec? 3 200 € je podľa mňa na mesiac dosť na to, aby vyžil a odložil si a dokázal zlepšovať techniku.

  a teraz si to poďme spočítať s 1 200 €
  4*(2*1 200) = 9 600 € .... ehm.... :D :D :D fajne.
 9. 9
  Mezomus

  hrá sa, že má 2 roky
  asshole birdzu!

  @openmindedfreak aj celkom dost ludi (thumbs)

  tych 100 zafotku neber, ze dostanes 3000jpegov zo svadby. ale ze si objednas 25 fotiek a dostanes 25fotiek najlepsich, postprodukovanych a pouzitelnych na vsetko od postovej znamky po megaboard.
 10. 10
  Openmindedfreak

  30 ročný muž

  @mezomus hore som písal, že sestra je fotografka, ale 100€ za fotku, to by som musel asi vidieť tú faktúru. Akože zacvakať 2 500 € za svadovné fotky mi príde veľmi cez čiaru... to musí byť ten tvoj strýko veľmi známy a úspešný fotograf, rád by som videl tie fotky, pošli link
 11. 11
  Mezomus

  hrá sa, že má 2 roky
  asshole birdzu!

  @openmindedfreak pockaj, ja som nikde nepisal, ze foti svadby (hehe)

  dam ti do tsky
 12. 12
  Laurikaaa

  25 ročná žena
  Večne v (|)

  @openmindedfreak ja som tiež zaplatila 350e za 3 fotky a neprišlo mi to prehnané :D
 13. 13
  Openmindedfreak

  30 ročný muž

  @laurikaaa nuž, kto chce kam, pomôžme mu tam, niekto ťa dobre porobil o slušné peniaze...