18 ročné dievča, Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

Proste fakt smutný blog, sorry

Mám 17 rokov. V hrudnom koši, medzi prefajčenými, na uhoľ čiernymi pľúcami, nosím zlomené srdiečko. Je trochu ťažké udržať tie črepy pohromade, lebo pri každom zatrasení sa chcú rozsypať až do mojich kolien. Trasiem sa veľa. Trasie so mnou hudba. Trasú so mnou krásne filmy. Trasú so mnou spomienky na lepšiu budúcnosť. Trasú so mnou ľudia mužského pohlavia. Je veľmi frustrujúce, že ľuďom v mojom veku nie je dopriaté pochopenie. Hlavne čo sa týka emócií, lebo sme ešte deti. A aj tak. Postav sa predsa na nohy a choď ďalej. Je to len zlomok tvojho života. To, čo cítiš, to nie je skutočné. Je to len ilúzia, vymyslené myšlienky a predstavy, ktoré nemajú budúcnosť. Viete, asi to chápem. Fakt, že to je len maličkosť a časom sa cez to prenesiem, ale toto nie je ten čas. Teraz toto tu je prítomnosť a realita a nedokážem sa vymaniť z područia svojej disharmónie a vnutorného nepokoja. To, že som srdcovo zlomená a že to raz prejde, lebo čas vylieči všetky rany, je skutočnosť, s ktorou sa stotožňujem, a zároveň ti, že raz sa časom cez to prenesiem ma znepokojuje. Desí ma to. Lebo si neviem predstaviť, čo budem robiť, keď budem sama. Kedysi som prišla na to, že som prudko sebadeštruktívna. To môjmu hraničnému stavu nepomáha. Najhoršie na tom je, že svoju beznádejnú melanchóliu nedokážem pretaviť do žiadne formy umenia a je to frustrujúce, lebo ja som v stave, kedy nedokážem robiť nič a nič ma nebaví. Každá vec, ktorú robím je vyčerpávajúca. Nedokážem ani pozerať film alebo si pustiť pesničku. A samotné bytie, existencia ma unavuje. Iba ležím na posteli a scrollujem instagram. Tam je plno ľudí, ktorí niečo robia, svoju tvorbu zdieľajú a to ma frustruje ešte viac. Aj ležanie na posteli zo mňa vysaje energiu. A už keď som taká unavená a vyčerpaná, bez života a energie, vtedy neviem zaspať. Preto sa zúfalo točím v smutnej sebaľútosti a zúfalo optimistických vyhliadkách na lepšiu a veselšiu budúcnosť.

Svet, som smutná. Som strašne smutná. A neprajem si, aby ktokoľvek zažíval takýto alebo ešte väčší smútok.

Fakt si teraz prajem, aby zmizol zo sveta všetok smútok, lebo mám silnú potrebu vystreliť ho z mojej hlavy skôr, ako ma zožerie z vnútra zažíva, začínajúc mojimi uhľovými pľúcami, končiac mojimi kardiočrepmi. 

Zdieľaj článok na facebooku
11 odoberateľov
Rebarboe

hehe no čo káámoši... ako sa vám žije ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komenty k článku

 1. 1
  Verdamt

  27 ročný muž

  Dovoľ si byť smutná.
 2. 2
  Omgporazima

  25 ročná žena
  BA

  Nescrolluj instagram, to asi ešte nikomu smutnému nepomohlo.
 3. 3
  Nuumik

  hrá sa, že má 2 roky
  ostrov nepotrebných maskotov a opratých houmlessákov

  Skús nejaký šport :) mňa zase štve nedostatok kreativity mám chuť niečo vytvárať ale nič ma poriadne nenapadá a to ma deptá :D debilina čo?
 4. 4
  Darkpassenger

  26 ročný muž
  Peklo v tvojej hlave

  Neboj, to zvládneš :) len neprehlbuj v sebe tie negatívne pocity :)
 5. 5
  Karlotiskot

  34 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  Tie veci čo ti tvrdia sú bohužiaľ pravda. Pamatam si ako to padne človeku v tvojom veku, ale zároveň viem že to tak je. Nie je to skutočné a veľa vecí ani nebude. Človek sa rád zatvára v bolestivých ilúziách o láske, o sebe, o iných a o svete. Pravdou, ktorú nevstrebá ani množstvo dospelých je, že to čo cítiš ma pramálo spolčné s tým čo sa ti deje a je to naozaj len v mysli, v mozgu. Celý svet je vlastne smutný, všetci sa cítime ako ty, aj tí najšťastnešie posobiaci ľudia si občas ulýhajú s pocitom, že sa už nechcú zobudiť, zabúdajúc trebárs i na to, že sú ťažkými veriacimi a pri tom v tej chvíli ani netúžia po nebi, len po kľude a neexistencii. Takí je svet. Všetci sme v ňom vazňami, no zároveň bytie za nič nemože. Ubližujeme si, no je to len v slepote trpiacich. Nedá sa na všetko hnevať a ani stále plakať nad sebou, lebo oboje je vlastne len pripustenie neschopnosti v uchopenie vlastnej mysle-jediného čo naozaj stojí za milovanie a preklínanie zároveň.
 6. 6
  Kosmiklove

  32 ročný muž
  andromeda

  obcas to mam aj ja tak. ale uz som si zvykol...
 7. 7
  Patriska

  hrá sa, že má 0 rokov

  Obklopujes sa nespravnymi ludmi.. skus zmenit prostredie
 8. 8
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  (: (: (: (: vždy ma pobaví, ako nevyzreté detičky, čo netušia, o čom je život a nikdy nič zlé nezažili, fňučkajú nad svojim životom... ďakujem! :D :D
 9. 9
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Crazy rat lady

  v prvom rade ignoruj ľudí ako @8
  v druhom, je úplne jedno, či sú na svete aj horšie veci, ak je to pre teba zlé a nič horšie si si nezažila, máš právo byť smutná a je úplne jedno, či máš sedem, sedemnásť alebo sedemdesiat rokov
  Nevyčítaj si, že ti je smutno. Ale zároveň, ak to len trocha dokážeš, skús sa sústrediť na tie dobré veci. Je to ťažké, pôjde to pomaly, ale občas aj drobná dobrá vec vie pomôcť vtedy, keď máš pocit, že nič už nemá zmysel.
  Osobne mi pomáha nájsť si niečo, na čo sa môžeš tešiť. Čokoľvek, od výletu, cez to, že vyjde film/knižka/hra/hudobný album, ktorý ťa zaujíma.

  (A ver, že aj ľudia na IG a podobných stránkach majú často svoje trápenia, len ich neprezentujú verejne. Vyberajú len to pekné/zaujímavé/závideniahodné z ich života. A možno to nie je tiež zlý prístup, skúsiť sa občas zamyslieť, čo akokoľvek obyčajné, je na tvojom živote fajn. Spraviť si zoznam. Možno aj ten instagram. A potom v zlých chvíľach sa na to pozrieš, uvidíš to množstvo príjemných vecí a uvedomíš si, že sú aj dobré veci v tvojom živote. Opäť, niečo, čo mne trochu pomáha :) )
 10. 10
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Crazy rat lady

  @9 prepáč, zle som da vyjadrila v druhom odseku, máš právo byť smutná, aj ak si zažila niečo horšie, samozrejme. :)
  Čo som skôr chcela povedať, je to, že prípadný nedostatok životných neznamená, že nemáš právo na smútok. Inak by mohol byť nešťastný vždy len jeden človek na svete, ten, čo je na tom ultimtne najhoršie :D
  a vravieť ti, že si mladá, nemáš čo smútiť, je takmer ekvivalentné tomu, ako by chcel vravieť malému dieťaťu, že plače, keď je hladné. Lebo tiež je to pre neho momentálne najhorší pocit v živote, tak asi je nešťastné a nebudem mu teraz hovoriť, že čo reve, deti v Afrike sú hladnejšie a pritom aj choré :D (asi trocha prehnaná analógia, ale asi chápeš, čo som chcela povedať)
 11. 11
  Amikadze

  25 ročná žena

  @antifunebracka jj lebo ty ako tridsiatnik, ktorý sa s týmito detičkami na dennej báze dohaduje na tínedžerskom portáli, ty vieš čo je život :D
 12. 12
  Livre

  19 ročné dievča

  @antifunebracka nevyzretý kokot.
 13. 13
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  @9 JJ lebo tvoje rady určite nebude ignorovať, vôbec sa sem nedošla len nechať ľutovať, však.
  @amikadze Kde sa s nimi hádam, ja sa smejem na stereotypnej tínedžerke, čo si myslí, že mať depku je cool :D
  @livre Ďalšia pubetálna piča, nezabudni plakať večer do vankúša, že sa chceš zabiť lol
 14. 14
  Livre

  19 ročné dievča

  @antifunebracka nezabudnem! :) veď je predsa cool sa trápiť a mať depresie.
  Vážne netuším, z kade si prišiel na to, že práve táto baba sa len tvári, že má depku a že je to cool.
  Nehádž láskavo všetkých do jedného koša, lebo mám 100 chutí zobrať ti tú tvoju skurvenú hlavu a spláchnuť ju v hajzli.
  Nenávidím tieto reči. A prajem ti, aby si sa utápal v sračkách a mal takú depresiu, že budeš chcieť skapať.
 15. 15
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Crazy rat lady

  @13 hej, lebo ak by náhodou len chcel niekto poľutovať, tak to nikomu neublíži
  nikoho to nenúti čítať, len sa chce vypísať, nič viac

  za to vysmievanie sa a zmalicherňovanie niekoho problémov môže mať za následok vážne psychické problémy

  ale asi by bolo priveľa čakať pochopenie od človeka, čo má emočnú úroveň nižšiu ako dlažobná kocka
 16. 16
  Veronikacs

  24 ročné dievča

  zlatá moja, dobre bude!

  prvý krok, kedy si vieš povedať v hlave, že čas to vylieči, máš za sebou, len srdiečku to trošku dlhšie trvá, než si to uvedomí tiež :,)

  Stalo sa ti niečo smutné, jasne že to bolí - ale musí, musí sa to vybolieť, aby to bolo lepšie a ty to musíš prijať, že je to takto normálne, nie si predsa kameň, aby si nič necítila.

  Mne celkom pomáha, keď sa zastavím a poviem si, že čo sa mi vlastne také stalo? Zomrel mi niekto z blízkej rodiny? Diagnostikovali mi práve rakovinu? A vtedy mi aspoň na chvíľočku príde strašne povrchné trápiť sa kvôli tomu, že som ukončila nefunkčný vzťah, keď niektorí ľudia by dali všetko za to, aby boli na mojom mieste a ich najväčší problém bol rozchod s partnerom.

  Hlavne sa snaž spať (kľudne šupni aj nejaký melatonín pred spaním, alebo by si neverila ako veľmi pomáha dokola si opakovať otčenáš :,D) a pekne jedz ako si jedla doteraz, už dosť že trpí duša, nemusí aj telo :)

  Dobre bude, ale to sama dobre vieš (love)
 17. 17
  Veronikacs

  24 ročné dievča

  a prekvapivo, aj keď mám trošku viac rôčkov ako ty, mna aj celkom antifunebrakove komenty prebudia :,D
  lebo si poviem, že aj keď to podá necitlivo, má pravdu, kiežby bola bolesť z rozchodu tá najhoršia, ktorú v živote zažijem, to by som bola na konci života naozaj šťastný človek
 18. 18
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  @livre To je pekné, že mi praješ také škaredé veci, to len dokazuje, aký zákerný zlý človexi :) Ako vidím, už si to splachovanie nacvičila na svojej. Tuto baba musí v každom 1 blogu spomenuť, koľko fajčí, fakt bez toho neprežije, celé je to proste len rádobydrsná póza. A to platí aj pre @15 , ja mám väčšiu emočnú úroveň ako kocka práveže
 19. 19
  Livre

  19 ročné dievča

  @antifunebracka sranda, aký si ty zrazu moralista. Ja ti chcem spláchnuť hlavu v hajzli a ty tu ešte viac zdeptávaš 17 ročnú holku a taktiež opakovane praješ ľuďom smrť :) - len pre ich intelekt alebo názory, ktoré sa nezhodujú s tými tvojimi. Toľko k tomu, kto z nás je zlý.
 20. 20
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  @livre No tak mi ukáž, komu som tu zas prial smrť loooooool, ja čakám, aj keď mi jasné, že zas hneď sklapneš :) Ale to by znamenalo, že si nielen zlá, zákerná a opovrhnutiahodná, ale ešte aj klamárka
 21. 21
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  a zasa raz nastalo ticho hehe
 22. 22
  Livre

  19 ročné dievča

  @antifunebracka ako ti to mám asi tak dokázať a ukázať? Prial si to viacerým ľuďom, či už Filipovi alebo "Mečiarovi". A sorrko, nebudem sa hrabať v starých forách, na to čas nemám. Ale odzneli z tvojej huby slová hovoriace o tom, že chceš aby ten človek zomrel alebo skapal.
  Panebože, ty odpad, veď prešla miníta od toho, ako si ma tagol a ja ti mám hneď odpovedať?
  Ja tu nevysedávam 24/7 a neubližujem smutným, utrápeným ľuďom.

  Magor.
 23. 23
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  @livre Spomeň si, čo si tu Filipovi a Mečiarovi písala ty, ty vypatlaná pokrytecká pičisko
 24. 24
  Livre

  19 ročné dievča

  @antifunebracka veď samozrejme, lebo sú kokoti, a nemajú depresiu. Ale smrť som im nepriala, to by som si v žiadnom prípade nedovolila.. ani najväčšiemu nepriateľovi, dokonca ani tebe, aj keď si biologický odpad.
 25. 25
  Depropex

  27 ročný muž
  Už nikto

  boli to rovnako v 17 ako v 27. zalezi len od hlbky vztahu ako velmi to boli, nie od veku. skor mladi ludia maju tendencie "naivne" lubit tak to boli potom viac, starsi uz maju akusi hrosiu kozu, ale to nic nemeni na tom ze aj teba to boli a pravom.

  jediny dovod preco clovek v mojom veku neriesi tak tuto bolavu dusu je ten ze ma vela starosti ineho typu a malo casu vobec mysliet na to co ho boli. to je len o tom ze sa zamestnavas inymi vecami takze na to tak nemyslis a skor to vysumi. Takto ked je clovek dom alebo ma vela volneho casu, ten mozog si neda pokoj

  ale neboj, viem ake to je, to vsetko. tiez so mnou obcas zatrasie hudba aj filmy, no a co :D som asi baba :D najdi si nieco na zamestnanie hlavy, nenechaj si cas sa trapit :)
 26. 26
  Depropex

  27 ročný muž
  Už nikto

  a strasne si prajem aby niektori ludia pochopili ze sa nespravaju ako moralne spravny , vyrovnany, vzdy vtipny a vzdy svojsky, obdivu a nasledovania hodny.... ale ako jednym slovom kokot. to je vseobecne pomenovanie ktore ma dovod.
 27. 27
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  @livre Tak ak je v tvojom kuracom chorom mozočku lepšie im stále všade extrémne vulgárne nadávať, tak to je tvoj zvráteno-morálny problém. Fakt ma netrápi, ak nejakého trolla pošlem umrieť, aj keď si na to stále reálne nespomínam
 28. 28
  Livre

  19 ročné dievča

  @antifunebracka tak ak si na to vážne nespomínaš (aj napriek tomu, že sa to stalo XY krát) tak potom kurací chorý mozoček nemám JA ale TY.
  Júj, aké si ty čestné, úbohé neviniatko. Ty absolútne nič zlé nerobíš, ale predsa ubližuješ kade chodíš. Si jeden obyčajný biologický odpad a myslím si, že celá táto spoločnosť je tak kurevsky nastavená kvôli ľuďom ako si ty.

  Nechceš ísť do politiky? ;)
 29. 29
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  @livre http://www.reactiongifs.com/r/wuimp.gif Serieš si do papule a ani to nevidíš haha! Ako hovorím, axa to stalo, ani to pri daných trolloch neľutujem - prečo by som mal. a ty robíš úplne to isté. Keďže si však kus vygrcaného hovná bez akejkoľvek hodnoty a aj taxa do mesiaca zabiješ, tvoje výprdky sú už aj tak nepodstatné hehe ;) Vyhľadaj radšej pomoc, nech nepríde k najhoršiemu, ešte je čas a neni to hanba. Prajem ešte pekný deň
 30. 30
  Desertdrift

  20 ročný chalan
  Universe

  Myslím si, že človek musí niečo prežiť takýmto spôsobom aby pochopil, čo má pochopiť, proste aby ho to posunulo ďalej.