Nadpis mi nenapadá

/tento krát skromne...stávate sa svedkami "sily" mojich pouličných vedomostí, čerpaných z netu a sú to vlastne také krivolapy pospájané dokopy. a obsahuje to veľa nedospelých tínedžerských myšlienkových pochodov, opakujem tínedžerských, preto prosím berte ohľad/


*tu končí autorský alibizmus


Počuli ste už o SJW? Stručne to vysvetlím, sú to ľudia, ktorí sa zastávajú menšín, šíria a podporujú feminizmus a LGBTQ+ a zaoberajú sa sociálnými topicmi. Social justice warriors, tak ich nazýva verejnosť. A toto označenie pre mňa (a možno aj pre iných) nabralo negatívny význam. Pravdepodobne sa nebudem mýliť, ak týchto ľudí zaradím do skupiny liberálov. Základom pre nich je sloboda a tolerancia. Takže tolerujeme všetko. Je jedno kto si a čo robíš, budeme ťa podporovať, pretože máš iste dôvod konať tak, ako konáš. Nikto vás nesmie diskriminovať, odsudzovať alebo znevažovať. A aj keby, sú tu Social justice warriors, ktorí sa vás veľmi radi a ochotne zastanú. Plusové body ak ste žena (a ešte viac plusových bodov ak nie ste biela), plusové body ak ste homosexuál, bisexuál, pansexuál alebo transexuál (+10b), ak ste moslimka, prípadne moslim. Ak vás v minulosti znásilnili alebo ste zažili sexuálne obťažovanie na pracovisku...A dokonca aj ak ste muž...a uznáte, že ste od prírody sexuchtivá bytosť, ktorú riadia pudy, ktoré nevie ovládať a hanbíte sa za svoju maskulinitu. Toleruje sa všetko. Teda, no...až na rozmanitosť názorov. Ak považujem, resp. nie som zástancom Black Lives Matter, som rasistka. Ale to je nezmysel...to že nezastávam jeden názor, neznamená, že som hneď úplne proti a zastávam ten druhý extrém. Veď predsa každý život má cenu a na každom živote záleží bez ohľadu na farbu pleti. Ak ja, žena, nie som feministka som gender traitor. A mysogýn, a podporujem patriarchiu. Ale ja sa necítim byť utláčaná, zneužívaná a nie som žiadna obeť. Tieto feministky strhávajú pozornosť na seba za každú možnú sprostosť. Pretože ženy sú zjavne utláčané, keď muž v električke pohodlne sedí vedľa nich s kolenami od seba. To je skutočne do neba volajúca nespravodlivosť a tyrania. A v Iráne ženu ukameňujú na smrť, lebo sa „nechala“ znásilniť. Ale to my, feministky, nebudeme riešiť. Radšej budeme bojovať za to, aby sme mohli chodiť po meste s odhalenými prsiami...áno tak je to správne...


Zdieľaj článok na facebooku
25 odoberateľov
Rebarboe

- Co je to Majore Lawrenci, co vás tak osobne přitahuje k poušti? - Je čistá... mám jí rád... protože je čistá.

Komenty k článku

 1. 1
  Tarassaco

  tvári sa, že má 6 rokov

  (thumbs)
 2. 2
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  hm.
  v prvom rade, na to že "len tak poulične nabrané, pozliepané vedomosti", a vzhľadom na to že o tejto psychickej chorobe by sa dali popísať desiatky štúdií, každá s niekoľkými stovkami strán, a ty si len tak narýchlo vykopla von po a4ky, to...
  ...je dosť presné, aj keď... samozrejme... príliš stručné na to aby to ľuďom vysvetlilo ich reálnu desivosť a nebezpečnosť (pre spoločnosť).

  ale samozrejme si neodpustím zopár opráv.
  pokúsim sa aby ich bolo fakt len zopár O:-)

  1. šíria a podporujú konkrétne *intersekcionálny feminizmus*, lebo pozor, feminizmov je niekoľko rôznych druhov, rovnako ako máš niekoľko rôznych druhov rakoviny =D

  2. označenie "Social Justice Warriors" priam VZNIKLO ako výsmech/nadávka na nich, vytvorili ten pojem klasickí liberáli, a SJWs si ho vzali za svoj v snahe zbaviť ho toho negatívneho významu. čo sa našťastie nepodarilo, a oni si to samozrejme nevšimli, čiže je krásne že si sami dobrovoľne nadávajú :)

  3. "Základom pre nich je sloboda a tolerancia."
  toto jeee... komplikované. priam orwellovsky. TVRDIA že základom je pre nich sloboda a tolerancia (pre všetkých okrem belochov a chlapov, a špeciálne bielych chlapov), a snažia sa ju dosiahnuť nastolením totalitnej ideologickej diktatúry. čiže vlastne snažia sa dosiahnuť "slobodu a toleranciu" skrz 100%tnú neslobodu a 100%tnú štátnu kontrolu každého aspektu života a myslenia a vyjadrovania každého jedinca.
  (čoho dôsledkom je potom tá absolútna netolerancia akéhokoľvek názoru ktorý je odlišný od toho ich).

  4. "Je jedno kto si a čo robíš, budeme ťa podporovať, pretože máš iste dôvod konať tak, ako konáš."

  je jedno kto si a čo robíš, okrem prípadu keď si biely chlap a žiješ. a budeme ťa podporovať pretože nie že máš dôvod, ale PRÁVO konať tak ako konáš.

  5. "Nikto vás nesmie diskriminovať, odsudzovať alebo znevažovať."

  ani len neúmyselne či nevedome. a to je ešte v poriadku, ale hlavný problém je, že o tom, čo je diskriminácia, odsudzovanie a znevažovanie, rozhoduje daná obeť. čiže ak ti poviem že nemám rád banánovú zmrzlinu a ty sa rozhodneš že je to odo mňa diskriminácia, tak som nechutný zavrhnutiahodný nacista ktorý diskriminuje. Nič viac netreba, len tvoje tvrdenie.

  6. "plusové body ak ste homosexuál"
  pozor, po novom asi pred trištvrte rokom homosexuálov z progresívneho stacku vyradili, lebo sa rozhodli že ich homosexualita je ultimátnym prejavom mizogýnie, lebo je o tom že tak veľmi neznášajú ženy, že im ani nie sú ochotní poskytovať sex, na ktorý ženy majú výsostné existenciálne právo (ak ho chcú).

  7. "alebo transexuál (+10b)"
  a ešte bonusové multiplikátory za nniektoré exotickejšie orientácie a "genderové identity", ako napríklad genderfluid, bigender, a... neviem, niekde sa dá nájsť zoznam, naposledy keď som ho pozeral tak tých "identít", čisto genderových, bolo asi 250.

  8. "A dokonca aj ak ste muž...a uznáte, že ste od prírody sexuchtivá bytosť, ktorú riadia pudy, ktoré nevie ovládať a hanbíte sa za svoju maskulinitu. "

  pozor, nie, to sa netoleruje/nepovažuje za pozitívne. to sa považuje len za najnutnejšie minimum ktoré musí a má povinnosť každý chlap spraviť na to, aby sa vyradil z kategórie opresívnych rasistických patriarchálnych nacistov, a stal sa "LEN" od prírody, neodčiniteľne archetypom a dôvodom všetkého zla na zemi.
  ...samozrejme okrem prípadov kedy nie je biely. lebo "beloch" a "chlap" sú ultimátne synonymá zla, pričom jediné čo je dosť silné aby prebilo "beloch" je ak sa jedná o ženu, a jediné čo je dosť silné aby prebilo "chlap" je ak sa jedná o nebieleho.

  9. "Veď predsa každý život má cenu a na každom živote záleží bez ohľadu na farbu pleti."

  pozor, presne slogan "All lives matter" je prejavom opresívneho rasizmu a dehumanizácie čer... ľudí far... už ani neviem ako sa to môže nazvať. lebo "black people" je rasistická nadávka (okrem prípadu keď to použijú černosti), a nejakú dobu bolo akceptovateľnou náhradou "people of color", ale zdá sa že po novom už aj to je rasistická nadávka, čiže po novom je akceptovateľné len "colored people", alebo tak nejak... ťažko sa v orwellovskom newspeaku vyznať.

  "Ak ja, žena, nie som feministka som gender traitor."

  dokonca podľa niektorých si gender traitor aj keď si len nesprávny poddruh feministky.

  10. "A mysogýn, a podporujem patriarchiu."

  hej, ale ty si žena, čiže nemôžeš byť obyčajný mizogýn, môžeš mať len internalizovanú mizogýniu ktorá je výsledkom patriarchálnej systemickej opresie, čiže vlastne to nie je tvoja vina ale vina chlapov, ale napriek tomu sa k tebe budú správať že je to tvoja vina, zároveň s tým ako ti budú vysvetľovať že si len obeť. lebo ženy a menšiny nikdy nie sú nič iné len obeť belochov a chlapov.

  11. "Ale ja sa necítim byť utláčaná, zneužívaná a nie som žiadna obeť."

  hej, to je kvôli tej internalizovanej mizogýnii a systemickej patriarchálnej opresii. to že sa necítiš byť utláčaná je len ďalším dôsledkom a potvrdením toho že utláčaná si XD

  12. "Pravdepodobne sa nebudem mýliť, ak týchto ľudí zaradím do skupiny liberálov."

  toto som preskočil, ale je to veľmi dôležité.
  budeš aj nebudeš sa mýliť.
  nebudeš sa mýliť v zmysle že to vzniklo z neo-liberalizmu, ale budeš sa mýliť v tom že to nemá nič spoločné s reálnym liberalizmom, a je to priam jeho pravý opak. akurát jednou z hlavných bojových taktík SJWs je orwellovské newspeakové zmätenie jazyka. čiže ukradli pojem "liberál", takže reálni liberáli si teraz musia hovoriť "klasickí liberáli".
  čiže odporúčam sa tejto ich taktike nepodriaďovať, a volať ich správne čo sú - buď regresívna ľavica (regressive left), alebo kultúrni marxisti, alebo proste jednoducho SJW/FemJW, alebo najvýstižnejšie "tí chorí čo im jebe" =D


  13. "Pretože ženy sú zjavne utláčané, keď muž v električke pohodlne sedí vedľa nich s kolenami od seba."

  to sú len také konkrétne jednotlivé príklady. v skutočnosti vrámci ich ideológie ženy a menšiny sú utláčané už len z princípu že sú to ženy a menšiny, a sú utláčané chlapmi, všetkými (a belochmi, všetkými), už len z princípu že belosi a chlapi existujú.

  To je tá reálna nespravodlivosť a tyrania. Tieto ostatné veci sú potom už len konkrétnymi príkladmi.

  ...napríklad ja ťa teraz utláčam skrz takzvaný "mansplaining" (od slov "man" + "explaining"), čo je špeciálna opresívna a diskriminačná technika ktorá spočíva v tom že muž niečo vysvetľuje.


  14. "A v Iráne ženu ukameňujú na smrť, lebo sa „nechala“ znásilniť. Ale to my, feministky, nebudeme riešiť."

  nie, nie, pozor. nejde o to že to nebudú riešiť. ide o to, že to je v poriadku, lebo všetky kultúry sú krásne a treba ich tolerovať a akceptovať.
  teda samozrejme okrem tej západnej, lebo tá je založená na opresívnej belošskej patriarchii.

  ...ehm...
  ...tak som sa nakoniec príliš neukrotil.
  pardón O:-)
 3. 3
  Primitiv

  26 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Pristavím sa pri "A dokonca aj ak ste muž...a uznáte, že ste od prírody sexuchtivá bytosť, ktorú riadia pudy, ktoré nevie ovládať...". To kto sa kedy zastával tých hoviad?!
 4. 4
  Primitiv

  26 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  A prečo by to robil?!
 5. 5
  Kakofonicka

  29 ročná žena

  haaaat no, ja som liberal a dokonca sa citim aj ako feministika, ale pri tom nie som SJW a niekedy mi nad nimi rozum zastava :D pojmovo ti to uz vysvetlil midnight, preco to tak je, ale je to tak a nepekne by mi padlo, keby ma na zaklade tychto dvoch veci hned niekto oznacil za SJW.

  ako to ja vnimam, tak ak nepodporujes napr. Black Lives Matter, tak jednoducho davas najavo, ze ti je velice jedno, ze policajti dostrielaju nevinnych cernochov a casto aj nevinne cernosske deti, len preto, ze su cierne. Pozor! nehovorim, ze ziadny cernoch nikdy nebol kriminalnik, ale myslim si, ze toto automaticke strielanie po ciernych je dost smutne. A preco je to, ze Black Lives? No lebo do belochov ti nikto nebude len tak naverimboha strielat, lebo my sme bieli a my nie sme taka hrozba pre spolocnost ako pokojne kracajuci cernoch. nikto z nich nikdy nepovedal, ze na ostatnych zivotoch nezalezi a kludne si ich strielajte, aspon teda z tych ludi, ktori podporuju BLM a sledujem ich, to nepovedal nikto. cize hej, ak ti je jedno, ze na cernochov strielaju len preto, ze sa citia zastraseni ich farbou pleti tak sice mozno nie si hned rasistka, ale aspon jeden masivny ignorant. ale strielanie po ludoch je velky problem USA, nielen co sa tyka policie a cernochov, ale tak celkovo, cize toto je na veeeeeeelmi dlhu diskusiu a chapem aj to, ze “nehas, co ta nepali”, teda, ze cloveku su veci jedno, kym sa ho bytostne nedotykaju.

  akoze ja sa fakt niekedy pozastavim nad tym, co niektori SJW vedia vypotit a uuuuuuplne najviac nechapem, preco ked niekto ide na koncert svojho oblubeneho rappera a spieva jeho pesnicku, v ktorej je slovo “nigga” a ten niekto je biely, tak automaticky je to hnusny skaredy zly rasista :D ako wtf? ja tiez nezacnem po mojom chlapovi zjapat, ked si spieva pesnicku, kde su slova “you fucking whore” a “stupid bitch”, ze ma ten hajzel utlaca a ako si to dovoluje, ale spievam si to s nim, lebo tu pesnicku milujem viac ako on :D no ale niektori ludia su mega vztahovacni a sme kvoli tomu dospeli ako spolocnost k tomu, ze clovek uz fakt nevie, co moze povedat a urobit, aby nebol obvineny z toho, ze je rasista, homofob, svina, debil,
  privilegovany znasilnovac.

  ale co ja viem, mna by to asi ani neurazilo, keby mi niekto povie, ze som rasistka, lebo guess what? ja viem, ze nie som, vsetci ludia, co ma poznaju vedia, ze to je asi to najposlednejsie, co som, tak preco by ma malo urazit, ked mi to niekto povie len preto, aby sa ma dotkol alebo vo mne spustil guilt trip? no ee, sak ja som velice tolerantni clovek, ale zasa majme nejake hranice.

  ked budeme takto pokracovat, tak skoncime vo velmi velkych srackach, ale dufam velmi, ze sa uvedomime. a zatial vzdy, ked som v nieco velmi dufala, tak sa to splnilo, takze mame nadej! :D
 6. 6
  Kakofonicka

  29 ročná žena

  *tolerantny clovek (nemohla by som so sebou zit, keby to neopravim)
 7. 7
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Súhlasím s tebou, len daj pozor, aby to v tebe neprerástlo do vymyslených ufňukaných paranoidných sračkách ako v @2 :D
  @kakofonicka Až na to, že v USA absolútne žiadnych černochov nes3eľajú. Aspoň určite nie nevinných (česť výnimkám, ktoré sa však dejú po celom svete a bez ohľadu na rasu). Je to obyčajná lož, ktorú do teba BLM natlačilo a ktorej si uverila.
 8. 8
  Kakofonicka

  29 ročná žena

  @antifunebracka no ja som o tom pocula este skor, ako nejako BLM bolo, ale ok, nehadam sa, nezaujimam sa intenzivne o tie pripady a nedohladavam si info mimo sprav, ktore si precitam.