1212 dní

Toľko presne prešlo od chvíle, čo si odišiel. Odvtedy sa toho zmenilo veľmi veľa, že mám pocit, že pri pohľade do zrkadla nepoznám vlastnú tvár. Kto som? A kto je tá osoba v zrkadle. Mám pocit, že nepoznám ani jednu z nich. Mám dobrú a zlú správu. Našla som niekoho kto by sa ti páčil. Je skvelý a sme super kamaráti....to všetko je úžasné a je to skvelé. Tá zlá správa je, že mu diagnostikovali rakovinu. Opäť. Po tretíkrát a ja občas neviem čo mám robiť, neviem ako ďalej. Neviem kam sa pohnúť, neviem čo mám robiť a kam smeruje môj život. Som nešťastná...nie tak chvíľkovo, ale tak, že som zúfalá. Všetko sa kazí. Tento skurvený rok mi nepriniesol žiadnu pozitívnu vec. Nič. Mám pocit, že každý koho som spoznala mi priniesol len nový rozmer straty viery v dobro a straty viery v ľudstvo. Ľudia ma opúšťajú a som čím ďalej tým viac sklamaná. A koho s tým mám zaťažovať. Miesto slov kričím, miesto pocitov cítim prázdnotu, plačem, ale nikto ma nepočuje, rozprávam, ale nikto ma nepočúva. Skúsila som už aj psychologičku, ale nemám pocit, že vŕtať sa v bolesti a spomienkach prináša nejakú úľavu. Sú miesta v mojom mozgu, kde nechcem aby sa rýpala a preto je ťažké byť k nej na 100% úprimná, je ťažké sa nezosypať a veriť jej že toto pomôže. Prestávam veriť tomu, že existuje niekto komu je možné dôverovať a bojím sa, že raz ma minulosť doženie, keď to budem najmenej čakať. Čo ak spoznám správneho chlapa, ale moja paranoja, môj strach a nedôvera zničí všetko? Čo ak sa zas sklamem? Som tak dve nervové zrútenia k tomu, aby som si vážne ublížila. Prečo tu nemôžeš byť? Prečo mi nemôžeš pomôcť? Prečo si ma tu nechal?

B

Zdieľaj článok na facebooku
18 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Agord

  tvári sa, že má 5 rokov
  Ten s tým foťákom

  Vždy som sa tešil na tvoje blogy. Až na pár posledných to bolo vždy fajn čítanie. Ale teraz... ja len že držím palce. Úprimne.
 2. 2
  Tomas55555

  25 ročný muž

  Začni si hľadať cestu k Bohu a tvoj život sa zlepší a budeš sa na svet dívať zcela inými ocami. Nebuď závislá od pozemských veci ale od tých nebeskych.
 3. 3
  Naughty_bex

  tvári sa, že má 3 roky

  @tomas55555 neverím v Boha. Bola som od malička vychovávaná v kresťanskej viere, ale urobila som si na to vlastný názor a neverím týmto veciam, takže žiadnu cestu hľadať nebudem. Ale pokiaľ ty veríš, samozrejme je to skvelé a som rada, že to takto cítiš, len skús ostatným nevnucovať svoj názor.
 4. 4
  Naughty_bex

  tvári sa, že má 3 roky

  @agord Ďakujem, je mi síce ľúto, že posledné sa ti nepáčili, ale to je život.
 5. 5
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @naughty_bex

  "Nevnucovať svoj názor" ? A kebyže ti dám nejakú radu na tvoje depresie ktorá by sa netýkala náboženstva, vtedy by nešlo o "vnucovanie svojho názoru" ?

  Ono ťažko sa nevnucuje náboženská rada, ked tvoj problém dokáže vyriešiť jedine náboženská rada. Máš totiž na výber len z dvoch možností, bud si svoj život upriamiš na pozemské veci - (potom sa ale budú trápiť veci o ktorých si písala vo svojom blogu), alebo sa upriamiš na veci náboženské (potom tvoje štastie nebude závisle od náhody a ľudí) a pozemské veci budeš brať len niečo ako bonus.

  Tak si teda vyber, ale sama vidíš že tie pozemské veci ti štastie neprinášajú, a v podstate ani nemajú ten pravý zmysel. Ja som si zažil aké je to trápenie pre pozemské veci, no odkedy som sa stal veriacim a našiel si viacero koníčkov, odvtedy sa moje trápenie pre pozemské veci neuveritelne zlepšilo a momentálne často krát zažívam euforie radosti.
 6. 6
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @naughty_bex

  Veriť nemusíš, ani ja som na začiatku neveril, ale ked som sa o to začal viac zaujímať, začal som hladať nové a nové silné argumenty v prospech toho že Vyššia sila naozaj existuje a že kresťanstvo je tým pravým náboženstvom. Ale dopomohlo tomu aj fakt, že na internete existuje veľa krestanských svedectiev podporujúcich kresťanstva a aj mne osobne sa počas života udiali mnohé paranormálne javy ktoré moju vieru utvrdili.
 7. 7
  Naughty_bex

  tvári sa, že má 3 roky

  @tomas55555 jedno slovo: bullshit a náboženstvo nedokáže nič vyriešiť to je somarina jak voda v koši čo tu vykladáš. Ja sa o to zaujímať nechcem a ani nebudem. To čo tu ja riešim, nie sú žiadne pozemské materialistické debiliny. Pokiaľ máš ten pocit, tak mi to je ľúto. A určite rozmýšľamť nad rozprávkami o "vyššej sile" mi pomôže ....určite.... ja žijem na Zemi, riešim veci pozemské...možno by si to tiež mohol skúsiť.
 8. 8
  Naughty_bex

  tvári sa, že má 3 roky

  @tomas55555 + ja ťa o žiadnu radu neprosím. Mám psychologičku, ktorá je odborníčka na tieto veci a hádaj čo: nikdy sa ma nepýtala, či som veriaca. Pretože je to úplne nepodstatné a nesúvisí to s mojimi pocitmi a problémami. Choď šíriť vieru a osvetu niekde inde. Vďaka.
 9. 9
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @naughty_bex Pomohlo by ti to, ja som mal dakedy tiež depresie z podobných problémov aké máš teraz ty, a zachránila ma viera, ona mi uplne zmenila myslenie a pohlad na svet.

  A tá psychologička ti aj už nejako pomohla ?
 10. 10
  Naughty_bex

  tvári sa, že má 3 roky

  @tomas55555 Ty nie si ja ani nikto iný. To že to pomohlo tebe je úžasné, ale nie sme každý ako ty. Ja v niečo také neverím, tak prosím ťa prestaň. Neverím v boha, pre mňa sú to báchorky, ktoré ja neakceptujem. To, že tomu veríš ty je vec druhá a nikto ti to neberie.

  Áno pomohla. Ono je to proces....človek sa necíti lepšie po jednom sedení.
 11. 11
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @naughty_bex Ani ja som dakedy nebol veriaci a bol som natom aj názorovo ako ty, no ked som sa rozhodol že začnem veriť a svoju vieru posilovať tak sa môj život zmenil. Dá sa to, len to chce čas a motiváciu, dá sa zmeniť zmýšlanie u KAZDEHO.
 12. 12
  Naughty_bex

  tvári sa, že má 3 roky

  @tomas55555 dá sa....ale ja ho meniť nechcem nemám pocit, že vieru potrebujem ....takže dik za tvoj čas a pripomienky, ale nemalo to žiadny efekt. Nie si prvý ani posledný odhodlaný kresťan s potrebou meniť názory ľudí.