Vyskytovali sa v alkalickom prostredí, kde tá horká chuť menila sa na príjemnú, takmer karamelovú. Vyzeralo že všetko je v poriadku. A aj bolo. Vlastne prečo nie? Mali zásoby na celú zimu, a keď sa míňali, vždy tu bol zásobný plán. Mäkké prikrývky poskytovali možnosť naplnenia snov a predstáv ktoré sa rodili od momentu privretia očných viečok až do stavu spánku. Vo chvíľach minimálneho fyzického kontaktu prirodzené potreby uspokojilo niečo magickejšie, bežnému smrteľníkovi nepochopiteľné. Naučiť sa to ich stálo nevyčísliteľnú hodnotu, ale zvládli to aj v časoch keď si nebolo začo kúpiť cigarety a zaplatiť nájom. Keď sa práve nevyskytovali v posteli, boli s istotou v tajnom podzemnom laboratóriu kde sa už mesiace snažili aby ich stroj času ho vedel nie len zastaviť, ale aj sa v ňom vrátiť. V obývačke mali namiesto okien veľké akvárium a v ňom plávali tisíce pestrofarebných rybičiek ktoré zvykli z dlhej chvíle pozorovať a rozmýšľať či sa všetky vzájomne poznajú podľa mena. Jednej zamračenej nedele bez varovania akvárium prasklo a všetka voda sa vyliala na plávajúcu podlahu a v utorok začala z nej vyrastať tráva, sedmokrásky a pampelišky. To už našťastie všetky ryby odplávali. Predstavte si to, uprostred zimy, a im bolo krásne teplo. Prestali chodiť von. To čo mali dnu, v srdciach, v skromnom súkromnom domčeku z plastelíny a medu bol pre nich celý svet. Dobyli ho, a ani sa nebili. Iba láskali, a celé dni jeden druhému prejavovali láskavosti.
A potom im z toho všetkého začalo jebať. Premaľoval steny v celom dome, lebo údajne sa mu stará farba prestala páčiť. Zničil pri tom všetok nábytok. Ona rozbila do posledného všetky zrkadlá a črepinami rezala predlaktia a stehná, ale iba svoje. Na tej čerstvo namaľovanej stene na modrooblohovú farbu pribúdali krvavočervené oblaky v tvare sŕdc rôznych veľkostí. Ovzdušie chutilo horko a navyše zapáchalo. Chcela niekomu zavolať o pomoc, ale Zlaté stránky skončili roztrihané na konfety, tak náhodne vytáčala mobilom čísla. Všade jej povedali že to bude zrejme omylom. Začala písať odkazy na lepiace papieriky a vkladala ich do prázdnych fliaš od piva. Doteraz netuší, či si aspoň jeden niekto prečítal, ale vtedy dostala za každú 13 centov a tak mala drobné na zopár deka šťastia.
A viete čo? Furt sú spolu.

Toto je tá láska?

Možno keby sa im podarilo vrátiť v čase...

 Vymyslený príbeh
Komentuj
 
 fotka
abstraktdepres  23. 4. 2022 17:50
Je to jemné a pestré. Má to silnú atmosféru

Len ma zvádza labák si vizualizovať ten môj a pod akvárkom tiež vidieť 1000L ktoré mám doma Dokonca som zažil tonu vody z praskutného akvárka na plávajúcej podlahe Sranda...
 
 fotka
aventine  24. 4. 2022 02:02
Ach, strašne relatable aj s tými všetkými snovými vecami
 
 fotka
tequila  21. 7. 2022 16:26
Krásny život
Napíš svoj komentár