Ako som tak prechádzala pubertou, zistila som, že umenie komunikovať sa musím naučiť. Keď skombinujete, že nemáte vhodný vzor z rodinného prostredia a fakt, že celé detstvo a pubertu len prežijete bez hlbších rozhovorov, kamarátstiev, v tichu, o ktorom som už písala, tak vaša schopnosť takej tej intuitívnej komunikácie je na bode nula.Našťastie, už to nie je také ako pred pár rokmi... Skúsenosti ma naučili veľa. Hlavne tie nečakané situácie, z ktorých som si vždy a aj doteraz beriem ponaučenie. 

Najväčší skok bol, keď som začala ako 17ročná brigádovať ako sprievodkyňa. Vtedy som sa naučila nebáť sa pred druhými ľuďmi rozprávať a aj keď to boli len vopred naučené texty, mne to osobne veľmi dalo. A taktiež odpovedať na otázky cudzím ľuďom. . Tri letá som tam strávila a pre mňa to bola naozaj skvelá príležitosť ostrieľať sa.

Čiže mojim takým hlavným problémom je asi komunikácia s ľuďmi. V poslednom období už iba komunikácia s autoritami. S nadriadenými napríklad. Od detstva mám v sebe zakorenené, že ma mama nepočúva a ak aj áno, vyvodí z toho VŽDY nejaký problém. Že ja som na vine a podobne. Keď som niekam chcela večer ísť, týždeň ma bolelo brucho, kým som sa jej to odvážila spýtať. Pre vás nepredstaviteľné niečo, ale pre mňa niečo hrozné... A pritom najhoršie čo mohla povedať bolo, že nie. Toho som sa obávala najviac. Slova nie. Pre mňa to malo význam, že nie, pretože nie som dosť dobrá, pretože si to nezaslúžim.

Preto si doteraz v sebe nosím ten pocit, keď idem za nadriadeným a niečo potrebujem, že si to pol dňa pripravujem ako blázon pred zrkadlom. Súvisí to všetko s mojím detstvom... Že som bola ignorovaná. Nula. Nezaslúžim si.

Počas adolescencie mi  ,,pomáhal" alkohol. Odhodiť zábrany, kašľať na to, čo si druhí myslia... Preháňala som to, áno, priznávam. Dokázala som sa rýchlo opiť, otupiť myseľ, nemyslieť na ten pocit prázdnoty, ktorý som cítila každý jeden deň... ! Trvalo to dosť dlho. Ale stále som sa necítila vnútorne v pohode, stále mi niečo chýbalo, aj keď som si našla prvého vážneho frajera.

Prvé semienka sebavedomia prišli s dovŕšením dospelosti. S tým prvým vážnym frajerom. Myslíte si, že budete navždy spolu..  V tom vzťahu som pochopila, že nie je všetko mojou vinou. Začalo sa mi rozvidnievať. Menej som pila. On pil viac a viac. A ten vzťah mi veľa dal. Keď sa na to tak spätne pozerám. Toľko bolesti človeka fakt zocelí. Nebudem to tu rozpisovať. Bolo by to na knihu.


Keď sa vzťah po 3 rokoch skončil, asi som chcela dohnať zameškané a rýchlo som sa vrhala do nových a nových známostí. Myslela som si, že len s niekým budem šťastná. Teraz viem, že som si mala dať čas zotaviť sa. Nechať si zahojiť rany.

Nuž, pocit menejcennosti spojený s nenaplnenou potrebou rodičovskej lásky spôsobil, že som túžila ,,ukradnúť si“ už konečne aj pre mňa ten kúsok nehy. NAVŽDY! Bohužiaľ, hľadala som na nesprávnych miestach. Popálila som sa niekoľkokrát opäť. Takže druhý vzťah skončil. A tak som už netúžila po zlomenom srdci, ale klesla som na takú úroveň, len sa aspoň niekomu páčiť. Chvalabohu, toto obdobie trvalo 1 mesiac. Mesiac bez hrdosti to dnes môžem nazvať.

A čím to skončilo, pýtate sa? Čo ma donútilo sa zamyslieť a skončiť s instantnými známosťami?

Môj chlap. Som s ním dnes presne 9 rokov.

 Vymyslený príbeh
Komentuj
 fotka
richardulman  14. 2. 2021 23:04
Aha, tak už chápem prečo si to sem dala až dnes
 fotka
mimi89  15. 2. 2021 00:06
@richardulman @1 vies co, bolo to tak spontanne napisane, hodilo sa mi to tam
 fotka
dikantmatus  15. 2. 2021 15:50
@mimi89 fuuu tak ako čítal som to teraz a normalne ma ten príbeh "vtiahol" ...
Neviem či to bolo vymyslené alebo realita ... ale to je nepodstatne to čo chcem napisať je to že som zažil niečo podobne i ked som chlapec a nezažil som to pri oboch alebo teda pri mame ale pri mojom biologickom ocovi .. moje dectvo bolo nie velmi dobre .. je síce pravda že teraz som ešte stále mladý a stále sa mám čo učiť apd ale chcem povedať to že aj mne dalo vela to zlé .. i ked mi toho vela zobralo ..

Ako som písal neviem či to je realný príbeh alebo nie .. ale aj keď nie tak dakujem že si ho poslala .. niečo som si uvedomil pri tom ako som to čítal 😇
Prajem pekný deň
 fotka
mimi89  15. 2. 2021 16:04
@dikantmatus @3 ja dakujem, ze ta to oslovilo a ze ti to nieco dalo
 fotka
tequila  15. 2. 2021 16:09
to je normalne, ze po dlhom vztahu clovek zacne vsetko chytro dobiehat. ak by si to nerobila, chybalo by ti to, nevycitaj si to
Napíš svoj komentár