10 vecí, ktoré by som odkázala svojmu 15-ročnému JA.

#10 Nechoď na stužkovú, bude to jeden z najväčších failov tvojho života. Nestresuj sa so školou, maturitu dáš aj tak ľavou-zadnou. A nehlás sa na výšku, pokiaľ naozaj nevieš, čo od života chceš.

#9 Uč sa grafiku alebo programovanie. A matematiku raz využiješ, fakt.

#8 Zober tú prácu, ktorú ti R. ponúka!!! Bude to tvoj dream job ešte dlhé roky!

#7 Nenič si sama svoje telo, svoje zdravie. Jedného dňa ti bude vzácnejšie, než si teraz myslíš.

#6 Tých, za ktorých by si teraz dala ruku do ohňa, o pár rokov ledva spoznáš na ulici. Sústreď sa na seba a na svoju rodinu. Dávaj si pozor, čo a komu povieš, komu dôveruješ, s kým tráviš svoj čas.

#5 Odpúšťanie oslobodzuje. Odpusť svojmu biologickému otcovi, zober mu kvety na hrob, zapáľ mu sviečku, "vyžaluj" sa mu. Aj keď bol prvým bolestivým sklamaním tvojho života.

#4 Tráv oveľa viac času so svojou rodinou. Mamka a sestra ti raz budú najlepšími kamarátkami. Tatko bude vždy tvojim ochrancom. Od babky a deda sa toho môžeš ešte veeeeľa naučiť. A prababky ti raz budú neuveriteľne chýbať.

#3 Ten, ktorého teraz miluješ aj nenávidíš, bude o pár rokov pre teba iba spomienkou. Milou, ale spomienkou. Budeš mať muža, ktorý ťa bude milovať a ktorého budeš milovať aj ty.

#2 To, že si nešla na potrat, bolo NAJLEPŠIE rozhodnutie tvojho života. Ešte si ani len nedokážeš predstaviť, aký bude tvoj syn úžasný, šikovný, múdry a hlavne tvrdohlavý. Po tebe.

#1 Plánuj, snívaj, nevzdávaj sa. O pár rokov budeš mať všetko, po čom teraz túžiš.Zdieľaj článok na facebooku
180 odoberateľov
Kissmeplease

Ako aprílové počasie. Žena, matka a ešte-stále-dieťa v jednom. Stále sa usmievajúca, príliš hrdá a tvrdohlavá, aby ukázala svoje slabosti svetu naokolo. Neskrotná a neskrotená a pritom rada milujúca a milovaná. Ambiciózna a hlavne už nikdy viac vzdávajúca sa. Milujem počítačové hry aj vôňu novej knihy, detské rozprávky aj nechutné horory, nedeľňajšie kakauko aj piatkové víno, hudbu a smiech, ticho aj kľud, koncerty aj nekonečné vylihovanie v posteli, dúhu aj dážď a hlavne jar. Najviac na svete však milujem to čosi malé, čo sa prikradlo do môjho sveta nečakane pred pár rokmi.

Komenty k článku

 1. 1
  Obsession

  tvári sa, že má 3 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  (love)
  Blog sa mi veľmi Páčil, preto viac takýchto :)
 2. 2
  Kissmeplease

  24 ročné dievča
  workoholička

  @obsession (love) ďakujem
 3. 3
  Depropex

  28 ročný muž
  Už nikto

  Ja sebe by som odkazal : vlado, nebud kokot ! :D
 4. 4
  Tomas55555

  25 ročný muž

  #1 a po čom túžiš ?
 5. 5
  Emzááák

  hrá sa, že má 0 rokov
  Dojížďak Birdzu

  wow
 6. 6
  Kosmiklove

  33 ročný muž
  andromeda

  pekne napisane