Fórum pridal Ucitelka, 29. 8. 2020 12:08 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Výhody nejedenia mäsa

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Sú nejaké lekárske štúdie, ktoré potvrdzujú, že vegetariánstvo má svoje výhody? Prípadne vegetariáni birdzu, cítite sa lepšie odkedy mäso nekonzumujete? Zaujíma ma to, pretože ja postupne mäso z jedálnička vysádzam.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

Lekárske štúdie? Určite áno. Ja mäso jem skoro každý druhý deň tak neviem.
  2. 2
    Karlotiskot

32 ročný muž
    I'll Be In The Garage

Keď som bol par rokov bez masa nebolo to žiadne lietanie a ľahkosť ako opisujú niektorí "fancy vegoši". Proste iná strava, iné hovno... Každopádne lepší pocit som mal určite zo seba keď som maso nežral ohladom zvierat + realne vidím, že počas nejedenia masa mi ustupili naozaj vsetky alergie a vracaju sa mi zrovna ako som na maso znovu nabehol. Nic-menej najblizsie planujem skor prestat s mliekom ako s masom.
  3. 3
    Dezolat

32 ročný muž

Su lekarske studie a tie hovoria ze je veganstvo nezdrave.
  4. 4
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@dezolat ale on sa pyta na vegetariánstvo. A surovadcerka hovorí, že veganstvo je zdravé.
  5. 5
    Dezolat

32 ročný muž

Aj vegetarianstvo nie je zdrave
  6. 6
    Dezolat

32 ročný muž

Tak to musi byt pravda ked sa to pise na internete XDDD
  7. 7
    Waagbistritz69

27 ročný muž
    גאָלעס

áno, na nejaké sú odkazy trebárs aj tu
    https://en.wikipedia.org/wiki/Vegetarianism#Health_effects
  8. 8
    Ucitelka

44 ročný ujo

@dezolat Pýtala som sa na vegetariánstvo. Tak sem tie štúdie pridaj ak o nich vieš.
  9. 10
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

Ja si hlavne myslím, že ono to závisí veľmi individuálne od konkrétneho človeka a aká je tá strava v iných ohľadoch

A taktiež od individuálnych zdravotných požiadavok jedinca.
  10. 11
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

Napríklad môj muž prestal jesť mäso lebo mu bolo z neho ťažko.. (neje ho už 8 rokov) ja nejem mäso asi 4 roky, ale nejaký zdravotný rozdiel nepociťujem, mäso mi nechýba, výsledky z preventívky som mala ukážkové.. kamaratka s frajerom mali napríklad zlé výsledky a tak mäso jesť začali, ale podla mňa si to možno len nevedeli vhodne nahradiť, aj keď sa o stravu dosť zaujímala, keďže jedli v podstate to isté a obaja mali rovnako zlé výsledky..
  11. 12
    Dreyjir

hrá sa, že má 0 rokov
    [smutná]

nič také neexistuje
  12. 13
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@dezolat v čom konkrétne je veganstvo nezdravé ?
  13. 14
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

V knihe od Dr. Gregera- Ako nezomriet je to všetko zhrnuté ..vegánska rastlinná strava je dobrou prevenciou pred srdcovo cievnymi ochoreniami, cukrovkou ....
    A ano, cítim sa lepšie, nemávam problémy s trávením, keď si dám jedlo mám energiu a nie únavu ako keď som si zadelila kedysi maso, celkovo sa cítim lepšie a paradoxne keď som mäso jedla mala som malo železa v krvi a teraz po dvoch rokoch veganstva mám hodnoty dobre .. vegetariánstvo je na tom podobne tiež sa ním dá veľa ochoreniam predísť :)
  14. 15
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@dezolat Svetová zdravotnícka organizácia odporúča vegetariánstvo ako najlepší spôsob stravy. Asi to majú niečím podložené. Ľudia proste nepotrebujú jesť mäso kvôli zdraviu… To je len výhovorka. Chutí im to proste a to povyšujú nad morálku. Svoju zvrátenú chuť, podobne ako napr. pedofili...

A k téme - mäso vo svojej podstate je pre človeka ťažko straviteľné a zanáša telo toxínmi... Odporúčam si pozrieť dokument Earthlings a Meet your meat :smile:
  15. 16
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

Navyše vegetariánstvo ma svoje výhody nielen pre etiku, ale aj pre zdravie a výživu a ekonomiku.
  16. 17
    Moonlawoo

hrá sa, že má 2 roky

@2 s ustupom alergii som to mal rovnako
  17. 18
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@darksider96 toto sa mi páči, super to vystihuje to, čo si písal o tej chutí a morálke :)

Potrebuješ proteín, nie mäso
    Potrebuješ vápnik, nie mlieko
    Potrebuješ omega 3, nie ryby
    Potrebuješ živiny, nie niekoho život
    Vsetky živiny nájdeš v rastlinnej strave
  18. 19
    Dezolat

32 ročný muž

@Darksider96 Myslis tu svetovu zdravotnicku organizaciu ktora neodporucala nosit ruska?
    @Olii Nenajdes vsetky ziviny v rastlinnej strave aspon nie v takej kvalite.
  19. 20
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@dezolat ktoré nenájdem ? :)
  20. 21
    Firestorm

30 ročný muž
    Bratislava

Papajte z každého niečo a dobre bude.
    Všetkého veľa škodí.
  21. 22
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@dezolat Proste už pochop, že celá tá mytológia ohľadom toho, že mäso treba jesť patrí do rozprávok. Tie štúdie ktoré démonizovali vegetariánstvo sú už zastaralé a máme tu nové, ktoré ho odporúčajú ako najlepší spôsob stravy. Proste mäso nepotrebuje nikto iba mäsožravce. Navyše si tu ako jediný nedokázal svoje tvrdenie ani jednou referenciou. A ktoré živiny sa nedajú nájsť v rastlinnej strave? (hehe) B12 máš v riasach, spiruline atď... Okrem toho, telo si vie zadovážiť B12 aj samo, z baktérii. Omega 3 ktorou sa často zas oháňajú odporcovia vegeteriánstva nájdeš v lanových semenách, oleji... Existuje strašne veľa ľudí, ktorí za celý svoj život nejedli vôbec mäso a predsa nemajú žiadne zdravotné problémy. Dokonca aj ja poznám pár ľudí, ktorí sú odmalička vegetariánmi a teraz majú okolo 30 rokov a sú fit :smile: Proste treba mať dobre vyváženú vegetariánsku stravu a žiaden zdravotný problém mať nebudeš. Ideálne je jesť trukoviny, dusenú zeleninu, ryžu, obiloviny, ovocie, oriešky, poprípadne ešte mliečne výrobky, ghí…
  22. 23
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@olii (thumbs)
  23. 24
    Vreskot000

33 ročný muž

@darksider96 nechcem ti bratu oponovať, ale toto čo si písal sú úplne rozprávky, pretože ja poznám ľudí, ktorí meso nejedli, a trápili ich veľké choroby a zomreli predčasne v mladom veku, takže to o mäse jedení alebo nejedení nie je vôbec. to sú sprostosti úplne. ver mi.
  24. 25
    Alexandrika

hrá sa, že má 2 roky

Nejem maso od 15 a je mi tak dobre.
  25. 26
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Omg, ty si riadne mimo chlape. Ake zdravotne choroby a predcasna smrt? Vegetariani sa dozivaju dlhsie ako ludia co jedia maso, v priemere myslim okolo 7 rokov plus. Vygoogli si to a nemudruj ;P
  26. 28
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Navyse nedavno som narazil na taku zaujimavost - bol taky pes, ktory zil len na veganskej alebo vegetarianskej strave (pricom vsetci papagajuju, ze zviera ako je pes bez masa ochorie a skoro zomrie) a tento pes vegan je v Guinessovej knihe rekordov za najdlhsi vek psa – 27 rokov... Staci? mydoggy.org/vegan-dog-lives-to-189-years-2
  27. 29
    Vreskot000

33 ročný muž

@darksider96 ja som riadne mimo aha. no dobre. a vegetariánstvo v čom má zmysel prosím ťa pekne? keď ti nalejú hektolitre pesticíd herbicíd a neviem akých chemikálii do pôdy je to podľa teba zdravé hej? vychovám si napríklad na hospodárskom dvore sliepky, husi, kačky, zajace. chovám to, vykoseným čo mám ja sám na záhrade. nikdy som ci nejakými upravenými možno geneticky modifikovanými neskrmoval a nikdy som nemal nič. moji starí rodičia taktiež a obaja dožili zhodne 90 rokov. o čom mi chceš hovoriť. výhody nejedenia mäsa sú dávno prekonané bludy. by si mohol vedieť, že keď si dáš každú stravu dobre vyváženú, ak samozrejme máš na to čas, škodiť ti to nemôže. dokonca ani alkohol v primeranom množstve nikdy neškodí. vegetariani sa dožívaju dlhšie? ja poznám čistých vegetariánov, ktorí evidentne sa nedožili viac ako 50 rokov. tak nemudruj starký hej? a zomreli na rakovinu. a z čoho to mali? keby si si pripustil aj niečo iné, čo tvrdíš, a pozrel sa na veci objektívne bolo by lepšie. a ked je vegetariánska strava taká veľmi zdravá, prečo lekári nie sú vegetaríani? a všetci? prečo tí čo robia v nemocnici na gastre jedia bravčové meso? mne hovoriť nemusíš ja robím 4 roky v zdravotníctve
  28. 30
    Bezo16

20 ročný chalan

@vreskot000 byt tebou bych si porovnal traviace sustavy u bylino a meso žravcov tam bych začal, dalej treba vediet čo je naš skutočny zmysel žitia a napr že zabijat ine duše koli tomu aby si mal par sekund dobry pocit na jazyku je mega chore, načo zabijat ked je toooooolko ovocia zeleniny strukovin mlieka ???
    ano najdu sa vegetariani ktorí zomru skorej proste aj stres a ostatne veci hraju v tom rolu nie iba jedlo
  29. 32
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@darksider96 nerob lebo ešte o Tom napise slohove práce s názvom Existujú výhody nejedenia mäsa I,II, III, IV , V, VI , VII a VIII (hehe) (hehe)
  30. 33
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

Ale dúfam že ako veganka zomriem na nedostatok proteinu skôr ako ich dopíše (?)
  31. 34
    Vreskot000

33 ročný muž

@bezo16 vegetarianstvo isto nie je zdravšie ako človek ktorý je meso, a ten kto tvrdí že vegetarián je zdravý trepe nezmysly. ty robíš v zdravotníctve? mne nemusíš o tomto hovoriť, ja sa stýmto stretávam denno denne, tak niečo o tom bližšie aj viem
  32. 35
    Vreskot000

33 ročný muž

@olii vegani nie sú zdraví, ani vegetariani, to sú uplne bludy. ale vidno, že sa do poľnohospodárskej problematiky nerozumieš. inak by si ani chleba nedala do úsť, keby si vedela, kolko litrov sajrajtu lejú na pšeničné pole pri agrotechnických prípravach, pri pestovaní, pri orbe, bránení, pri zbere a neviem pri čom ešte. a repka olejná je fest zdravá naozaj, keď je jej nadrbanej pri každej slovenskej dialnici, kde sa nikdy nestalo,žeby behom desiatich sekúnd neprebehlo sto áut. takže to je veľmi zdravé jesť plodinu ktorá obsahuje olovo. tak si to jedz ako zdravé.
  33. 36
    Vreskot000

33 ročný muž

@olii a najlepšie na tom je nie to, či sú výhody nejedenia mäsa, to sú bludy. človek má mať pestrú a vyváženú stravu ktorá zahŕňa všetko. ukáž mi jednu školskú jedáleň kde varia vegetariánske jedlá. taká neexistuje. keby to bola pravda čo hovoríš, jedálne by nikdy neponúkali mäso deťom. keď v dospelosti zmeníš stravu na vegetariánsku, v poriadku, aj vegetariánske jedlá sú isto zdravé, nehovorím že nie, ale v dospelosti sa zrazu preorientovať je neskoro. nič ti to nepomôže.
  34. 37
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@vreskot000 o čom točíš, moja rodina podniká roky v poľnohospodárstve tak viem ako sa pestuje na poliach. Tvoj koment je úplne odveci, plodiny napumpované chémiou papa aj tvoj stejk + sú v ňom pridané nejaké fajne antibiotiká a iné mnamky ..

" úplne bludy, nevyznás sa" ty budeš pan všade som bol všetko viem vy viete hovno všakže :) autor sa pýtal na výhody vegetariánskej stravy .
  35. 38
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@vreskot000 existuje čo by neexistovala. Slovenska vegánska spoločnosť organizuje workshopy po celom Slovensku a učí kuchárky v jedalnach rastlinne varit. V Zahraničí je štandard že máš v jedálňach na výber vegetariansku a vegánsku možnosť v školách aj v zamestnaniach...jasné nic mi nepomôže ..moja mama mala vysoký cholesterol, dva mesiace jedla so mnou a mala hodnoty v poriadku ..netaraj pls
  36. 39
    Vreskot000

33 ročný muž

@bezo16 no tak mi odpovedz ako som ti písal, prečo lekár, ktorý skladal hypokratovu prísahu a neviem ešte čo vie všetko o zdravovede normálne je mäso? prečo ide teda proti sebe?
  37. 40
    Vreskot000

33 ročný muž

@olii chcete jesť zdravú stravu ale nemáš nato. keby títo múdri ľudia ktorých zastávaš napríklad športovali úplne by zmenili aj pohľad. ale kedže mnohí ani prstom nepohnú si myslia že budú zdraví? všetko o jedle nie je. tak ako človek má príjem, má mať aj výdaj. aj niekto pravidelne nešportuje a nedbá o seba, môžeš jesť neviem čo zdravé, aktívnemu človeku sa nevyrovnáš určite. preto sa hovorí že v zdravom tele zdravý duch. a to, že rastlinná strava je URČITE zdravšia pravda nie je. pretože každý z tej skupiny by sa musel dožiť minimálne 90 rokov a neprekonať chorobu. čo sa nepodarí pravdepodobne nikomu
  38. 41
    Vreskot000

33 ročný muž

a ešte toľko, že pri vašich komentároch absentuje kritické myslenie, pri ktorom si nepripustíš iný názor vieš. toto je to.
  39. 42
    Vreskot000

33 ročný muž

@bezo16 hovoríš extrémy, pretože hospodárske zviera je domestikovaný živočíšny druh chovaný človekom v umelých životných podmienkach s cieľom získania poľnohospodárskych produktov živočíšneho pôvodu. aký význam podľa teba má chovanie hovädzieho dobytka prosím ťa pekne, samozrejme z tvojho hľadiska? mlieko skade získať? mlieko je dôležitá zložka ľudskej výživy, ktorá je vyslovene nezameniteľná, hoci nikto nehovorí, že musíš vypiť liter mlieka denne. nikdy si nepil mlieko? tie extrémne názory ktoré vegetariáni a vegáni vtlkajú do hláv ľudom sú extrémne choré.
  40. 43
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@vreskot000 no jasné, ty nejaký životný štýl vyslovene hejtuješ a nepripúštaš že by to mohlo fungovať ale mne absentuje kritické myslenie a nepripúštam iný nazor :D
  41. 44
    Vreskot000

33 ročný muž

@olii samozrejme že to môže fungovať, ale nie v aboslútnom zmysle, ako robia choré organizácie ktoré bojujú proti jedeniu mäsa
  42. 45
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@vreskot000 vieš čo mna nebaví sa s tebou o tom hádať, mne príde choré čo tým zvieratám robia počas života vo velkochovoch, viem že to podporovať nechcem, neviem prečo by som mala v dospelosti piť materské mlieko a myslim si že robím dobrú vec .. ty rob ako uznáš za vhodné máme odlišné nazory rešpektujem to
  43. 46
    Vreskot000

33 ročný muž

@olii ja sa nechcem hádať isto, ale napísala si to pekne, ja to rešpektujem. vieš diskusia je o tom.
  44. 51
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 "vegetariánstvo v čom má zmysel prosím ťa pekne?"

To sa pytas vazne? (hehe) Tvoje krestanske prikazanie "Nezabijes" ti nic nehovori?

Kukni si toto:
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=5238&v=F_LvR0uMADM&feature=emb_logo

"keď ti nalejú hektolitre pesticíd herbicíd a neviem akých chemikálii do pôdy je to podľa teba zdravé hej?"

Plodiny napumpovane chemickymi latkami zeru aj zvierata ktore zeries ty + su odmalicka dopovane chemikaliami, liekmi a pod.

"vychovám si napríklad na hospodárskom dvore sliepky, husi, kačky, zajace. chovám to, vykoseným čo mám ja sám na záhrade. nikdy som ci nejakými upravenými možno geneticky modifikovanými neskrmoval a nikdy som nemal nič."

Kto ti dovoluje vlastnit zivu bytost na to aby si ju cely zivot drzal v zajati a potom popravil a zozral?

"moji starí rodičia taktiež a obaja dožili zhodne 90 rokov. o čom mi chceš hovoriť."

Tak to bud len rad ;) Keby boli vegetariani, tak by kludne mohli zit aj dlhsie :)

"výhody nejedenia mäsa sú dávno prekonané bludy."

Tak to dokaz ;)

"by si mohol vedieť, že keď si dáš každú stravu dobre vyváženú, ak samozrejme máš na to čas, škodiť ti to nemôže."

Tak ja nevravim, ze maso je nejaky mega zabijak nasho zdravia. Ale rozhodne vegetarianska strava je zdravsia. Je to dokazene a mozeme to tiez vidiet na mnoho ludoch. Ja som tiez vegetarian uz takmer 10 rokov a moj zdravotny stav je skvely a vraj aj vyzeram mlado na svoj vek. Takze sam vidis, ze mi to nijako neskodi...

"a poznám čistých vegetariánov, ktorí evidentne sa nedožili viac ako 50 rokov. tak nemudruj starký hej?"

Ja poznam ludi, ktori jedli casto papriku a nedozili sa viac ako 50 rokov. Urcite za to moze ta paprika! (hehe)

"a ked je vegetariánska strava taká veľmi zdravá, prečo lekári nie sú vegetaríani?"

Preco? Preco potom vela doktorov pije, fajci a zere nezdrave jedla ked vedia, ze to nie je zdrave? A tu mas dovod (hehe) Mimochodom ja viem aj o takych doktorov co su vegetariani ;) Navyse medicina sa tomu venuje za tych 5-6 rokov studia par hodin, cize nevedia o tom dokopy nic, alebo ich to zamerne neucia, lebo to nie je dobre pre farma a potravinovy business…
  45. 52
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@olii Dal som mu sem argumenty ktore mu uz dufam zavru hubu (hehe) Uz davnejsie som si vsimol, ze je to hlupy clovek, takze nema zmyslel s nim diskutovat. Jediny dovod preco som na neho reagoval je z toho dovodu, ze keby si toto forum pozeral niekto kto chce byt vegetarian alebo vegan a hlada o tom nejake info, tak aby nedal nedajboze na Vreskotove komentare (:
  46. 53
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@darksider96 mám taký skromný pocit že jemu je ťažké zavrieť hubu :D hej máš pravdu , tiež som dačo napísala ale nebaví ma uz doťahovať sa snim :D
  47. 54
    Vreskot000

33 ročný muž

@olii tak si zavri hubu ty
  48. 55
    Bezo16

20 ročný chalan

@vreskot000 moc si zakladas natom ze si lekar ale pritom si tiez len odniekadial mudel prijat nazory (z výšky napr)ktore beries teraz ako pravdu a nic ine pravda neni, nebud robot ktoreho chcu z teba mat skus pokukat aj argumenty druhej strany nie len napisat ze su chore atd. Tiez musim pisat pozitivne na nejedenie mesa pretoze odvtedy ma nebolelo brucho a dalsia vyhoda je ze nemusim jest nieco co ma v sebe bohvie ake latky kt sluzia nato aby sa meso nerozkladalo a aby malo svoju peknu červenu farbu, odskusaj si mesiac nejest meso mozno sa ti to zalubi :P
  49. 56
    Vreskot000

33 ročný muž

@bezo16 dobreee.... ved v poriadku. ja ti to neberiem. ja žijem zdravo. práca šľachtí, a nikdy nezaháľam. pravidelne športujem a nie som chorý. ale to všetko sa môže zmeniť. mesiac nejesť meso. výzva celkom fajn. dobre! dobre! ale nechcem sa hádať. písal som, že či niekto dokáže prijať aj iny pohľad ako má ten svoj. druhá vec ešte. fajčenie a pitie alkoholu. ja nepijem a nefajčím. myslím si že podiel nezdravých látok v tele je omnoho vyšši ked vypiješ alkohol a vyfajčíš cigaretu. určite. ved to je toxikácia organizmu. a vieš mi zaručiť že vegetarián nefajčí a nepije? vieš to je ako bludný kruh. ale dobre. ja ti priznám ,že v tejto diskusii máš pravdu.
  50. 57
    Vreskot000

33 ročný muž

@olii to že zomrieš je isté, ale nevieš kedy
  51. 58
    Bezo16

20 ročný chalan

@vreskot000 hej to je dobrý bod ze iba nejedenim masa sa ti zdravie extra nezlepší je tam ovela viac faktorov ako si uz spominal fajcenie pitie atd atd atd atd atd :D
  52. 59
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

https://media.tenor.com/images/e972df6170c44eb14564954b03f8b5a9/tenor.gif
  53. 60
    Majky538

25 ročný muž

jedavam castejsie vegan potraviny/jedla kvoli zdravotnym problemom ale inac jedavam normalne maso, vajcia a podobne, na co mam chut, radsej vyvazenu stravu ako sa stresovat kolko a co zjem .. sledovat hodnoty, vela polievok aj

uz asi 3-4 mesiace jedavam cca 3x do tyzdna obed z veganskeho bistra, je to uplne super, ovela chutnejsie jedla ako klasicka restauracia, kde je na obed rezen alebo nieco ine vyprazane a podobne .. neviem ako robia bryndzove halusky ale chut na nerozoznanie od normalnych alebo vegansky burger ... a dalsi dovod preco tieto jedla, ze po nich nevyhladnem tak skoro :)
  54. 61
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

@vreskot000 ja som raz stretla vegetariánov z BA. Mala som tu cest s nimi stravit skoro celý deň a môžem povedat je jedli nonstop. Ja som si dala za ten den oblozeny chleba (ano aj so salámou) a oni vkuse vyjedali vselijake kraviny. Dostali sme obed, samozrejme nevegetariansky a nadavali tam odušu. Chalani co sa dušovali aki su vegetariani to zjedli normálne. Baby.. nie, lebo to maso v tom gulasi už plávalo. A co, viac pre mňa ostalo. Zdravy životný styl? Haha.. jasné. Tá co rozpravala ze je odmala vege a jej rodicia su vege.. zjedla za ten den 5 horaliek. Tak to je teda fakt zdravé. Mala som chuť ich zjest nech su ticho lebo vsetky temy otocili na to ze oni su vegetariani. A to, pre mna, dievča z dediny, co od mala chovame a všetko maso mame domace je nepochopiteľné. Ako by ludia inak prežili dobu ladovu keby su vsetci VEGETARIANI? Myslim ze to nie je zdrave a nie je to prirodzené.
  55. 62
    Vreskot000

33 ročný muž

@mecuska23 vieščo... dakujem ti za tvoj pohľad, nielen preto, lebo si do komentáru pridala zdravý sedliacky rozum ale to, že vegetariani si budú vravieť samé sprostosti, ktorým ani oni neveria.
  56. 64
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 @mecuska23 Sprostosti tu vravíte jedine tak vy dvaja. Váš obmedzený názor realitu netrápi a mňa tiež nie. Láskavo sem prestante písať tieto nezmysly a zavádzať ľudí. A keď už, tak to dokážte. Inak vaše tvrdenia nemajú žiadnu váhu. Ale čo čakať od nejakého sentimentálneho hlupáka a nejakej sliepky z Hornej Dolnej :-/
  57. 66
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

Ale to že sa niekto nevie poriadne najesť aj bez mäsa je problém jednotlivca a nie všetkých vegetariánov.... (nerd) mne ako vegetariánovi stačí jesť 3x za deň @mecuska23
  58. 67
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@bezo16 @55 Vreskot a lekar? No to je dobry vtip (hehe) On moze maximalne tak utierat zadky starym ludom niekde v spitaly alebo im tam roznasat obedy a mysli si aky je on zdravotnik... Takych mam najradsej (hehe)
  59. 68
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

@darksider96 si smiešny. Názor a názor.
  60. 69
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

@sasi2680 ja som si zažila ich a stačí mi. Inych nepoznam. Nemozem to porovnať.
  61. 70
    Bezo16

20 ročný chalan

@mecuska23 nemozes podla par ludi si spravit nazor poznam vegetarianov ktory jedia max 2x za den (napr seba xd)
  62. 71
    Vreskot000

33 ročný muž

@darksider96 ja som hlupák? si dávaj pozor komu čo vravíš ty nešťastník jeden. dobre. nejdez mesko, nechaj ho druhým. ty jedz otruby, tie sú lepšie
  63. 72
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

@bezo16 tak to gratulujem. Nehovorim ze nazor nezmenim ale musim to asi zazit aby som tomu uverila.
  64. 73
    Piter09

hrá sa, že má 1 rok

ludia potrebuju maso asi ako birdz potrebuje karola