Fórum pridal Montgomery, 17. 2. 2020 22:56 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

vas oblubeny konspirator?

0
Montgomery

30 ročný muž
Nightrainov osobny prekladatel

• 0% ľudí
    blaha
  • 0% ľudí
    dano
  • 0% ľudí
    danko
  • 100% ľudí
    uhrik
  • 0% ľudí
    iny
  • 33,3% ľudí
    blaha
  • 0% ľudí
    dano
  • 0% ľudí
    danko
  • 0% ľudí
    uhrik
  • 66,7% ľudí
    iny
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Turky

30 ročný muž
    Poprad

POZOR! Nehlasujte v tejto ankete!!! Montogomery je napojeny na vladu a snazi sa pomocou tejto ankety uz v zarodku identifikovat moznych revolucionarov, aby sa ich neskor mohla vlada zbavit!
  2. 2
    Wewo

26 ročný muž

Konšpirátor je ten čo koná konšpiráciu, nie ten ktorý šíri teóriu o tom že sa nejaká deje.

Takže napr. Blaha je konšpiračný teoretik a Soros je konšpirátor.

Z tých dvoch slov "konšpiračná teória", je teória slovom s významom nejednoznačnosti (nie úplne dokázaného činu / javu), nie konšpirácia.

Konšpirácia je sprisahanie, tajné konanie v neprospech ľudí voči ktorým sa konšpiruje. Niektoré konšpirácie sa stali, niektoré sa nestali a o niektorých môžeme len teoretizovať.

Vymenovaní síce šíria o možných konspiráciach informácie pochybnej vierohodnosti, žiaden z nich sa ale nedá považovať za konšpirátora (nerd)
  3. 3
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

Slobodny vysielac a hlavne spravy
  4. 4
    Papver

24 ročné dievča

@wewo Tebe tie knižky čo čítaš už riadne lezú na mozog, pretože sa z teba stáva pomaličky nový midnight.
  5. 5
    Montgomery

30 ročný muž

@turky turky, zaviaz si snurky
  6. 6
    Turky

30 ročný muž
    Poprad

@5 Uz rozkazujes, to je len dalsi dokaz, ze si napojeny na vladu.....Kolko dokazov este potrebujete vy ovce? Nevidite to? Je to agent!!!
  7. 7
    Montgomery

30 ročný muž

@turky to nebol rozkaz ale iba dobre mienena rada, lebo sa potknes a natrhnes si perineum
  8. 8
    Wewo

26 ročný muž

@papver si ma dostala, vôbec neviem ako na toto zareagovať :)

Asi len že nemyslím že túto informáciu viem z knihy a neviem prečo predpokladáš že áno - ale v pohode, ak mám pre niečo vytŕčat z davu tak tým že "priveľa" čítam (ah kiežby) je asi tá najpríjemnejšia varianta.

A tiež že sa zo mňa má stať @midnight pre mňa naozaj nie je žiadna urážka ani varovanie, pokiaľ to iba znamená že mám ľudí iritovať faktami :P

Na druhú stranu, ak sa v @2 mýlim a niekto ma opraví tak to iba uvítam!
  9. 9
    Fragile.

29 ročný muž
    Stockholm

Soros, Caputova a Havel
  10. 10
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

nikdy by mi nenapadlo, ze niekto bude brat "stava sa z teba midnight" ako kompliment :D
  11. 11
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@wewo Konečne, fakt objektívne napísané. Vieščo je najhoršie? Keď toto napíšeš ozaj podľa definície, tak z Teba samého urobia konšpirátora.
  12. 12
    Wewo

26 ročný muž

@feelagain
    Tak ale mohlo byť horšie, ešte by ma mohli prirovnať k tebe :( to ale v situácii keď vecne a stručne spomeniem fakty, našťastie naozaj nehrozí.

Tvoj štýl je skôr prečítať "nevnímam ako urážku" ako "beriem ako kompliment".

Z teba raz bude dobrá objektívna novinárka :)
  13. 13
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@wewo kamo, ja netusim ako vnimas svet, ale nemas ponatia o mojich nazoroch :) vies, strasne ma bavi ako si myslis, ze moje nazory nie su objektivne (well, novinarcina ani o objektivite nemoze byt, duplom nie publicistika, ktorej sa chcem primarne venujem), ale obvinovat ma, ze vidim svet ciernobielo, je mega pritiahnute za vlasy - duplom, ked to robis iba preto, ze ti napisem, ze tvoj nazor je bullshit.

dufam, ze mi odpovies, ze som fasistka, lebo opat, to je sposob ako objektivne rozmyslajuci ludia robia :) ale co cakat od cloveka, ktory sa chce hadat o 200 rokov starej knizke.

Ked si si nevsimol, vsetky svoje nazory si obhajujem faktami a davam si na to sakra pozor :) a v suvislosti s tym, ludia, co sa novinarcine realne venuju, nemaju s mojimi pracami problem, rozhodla som sa verit ich usudku viac ako tvojmu.

Pls uz ma netaguj, nechce sa mi uz s tebou rozpravat, kedze mi stale odpises rovnako.

Dobru noc
  14. 14
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

*venovat
  15. 15
    Wewo

26 ročný muž

@feelagain

Riešiť ma vo fóre, povedať si svoje, potom žiadať aby som nereagoval :D prepáč ale už len preto musím.

budem ti odpisovať keď chcem, najmä keď píšeš prekrútené nezmysly. Je pravda že o tvojej práci si môžem iba domyslieť a možno ak ide o vážne veci tak aj vieš byť profesionálna, bohvie - minimálne na birdzi ti nikdy nerobí problém úplne prekrúcať realitu, hovoriť polopravdy, na rovinu klamať alebo hovoriť z cesty.

"co cakat od cloveka, ktory sa chce hadat o 200 rokov starej knizke"

Vyzývam dve slečny (nebudem tagovať, ony vedia) s ktorými som v tom statuse diskutoval, či sami vnímajú že to čo som robil bolo HÁDANIE SA, a tiež že to bol úmysel toho statusu (CHCIEŤ sa hádať). A napriek tomu že spolu nemáme dobré vzťahy, či sa ma v tomto vedia zastať (ten status tu už nie je, nemám da ako obrániť klamstvu).

Lebo Lucia ako fakt, ty si jedna hnusná klamárka a to je to čo mi na tebe vadí. Ja môžem mať milión nedostatkov a vybuchovať za kraviny a byť nestály v názoroch a bohvie čo ešte všetko, ako bežný človek čo má chyby, ale nezvyknem klamať, a určite nie o iných ľuďoch. Preto mám samozrejme pochybnosti o tvojej spôsobilosti zastávať profesiu ktorá má v prvom rade ľudí o niečom informovať. A o to nechutnejšie je to od človeka čo sa na všetky strany hrdí tým ako má ušľachtilé úmysly a názory, aká je hrdá liberálka.

Ak si túto svoju temnú stránku chodíš vybiť na Birdz, aby si potom v reálnom živote vedela jednať akoby si aj mala chrbtovú kosť, to by sa ešte možno dalo prepáčiť, viacero ľudí tu zo seba neukazuje len to najlepšie...

Za fašistku ťa v skutočnosti samozrejme nepovažujem, iba za jednoduché pomýlené dievča ktoré si mýli rozprávanie o spravodlivosti a morálke s tým byť spravodlivým a morálnym človekom. Označil som ťa tak vtedy aby si si vyskúšala aké to je keď ťa niekto označuje extrémistickou nálepkou bez toho aby musel dokázať že toto označenie je opodstatnené a stačí iba nesúhlasiť s niekoho iným názormi. Vidím že to trafillo presne tam kam malo ;)

Nepamätám si tiež že by si mi napísala že môj názor je bullshit. Dokonca si nepamätám že by si sa hocikedy snažila mojim názorom oponovať a nikdy si to neurobila ani keď som ťa vyzval, nikdy si sa neospravedlnila keď som narovinu odhalil ako klameš a prekrúcaš.

Od teba to boli vždy iba posmešné poznámky ako v tomto fóre (@2 nie je nič dôležité, samozrejme, ale je to bullshitový názor?) Že si prekrútila neurazenie sa za kompliment, to je bullshitový názor?

A tak ti poviem to čo ti hovorím asi vždy ako si sama spomenula, pretože sa to bohužiaľ nezmenilo:

Choď sa pozrieť do zrkadla a už konečne začni byť takou za akú sa tváriš. Možno by sa také správanie dalo pochopiť od niekoho kto si tu anonymne buduje povesť uštipačnej piče, ale keď chceš pôsobiť ako milujúca (neo?)liberálka odhaľujúca zlo, nespravodlivosť a bojujúca proti neprávu, novinárka alebo čokoľvek kto chce prinášať ľuďom prsvdu, tak aj tie očakávania sú v tomto na teba väčšie.
  16. 16
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

môj bývalý, to bol expert na illuminátov, antivax, vegetariánstvo, Rusko a výstup z EÚ :D
  17. 17
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Vsetci co kazdy rok pisu ze nas caka najtropickejsie leto/najchladnejsia zima a ze prave tento rok bude koniec sveta
  18. 18
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@wewo ok, povies, ze som klamarka a zaroven povies, ze nemas dokaz :D a nemal si mi odpisovat uz len z toho dovodu, ze podla vsetkeho tu na birdzi sympatizujes iba s ludmi ako darksider a ocividne uz aj midnight, a to su 2 ludia, s ktorymi je hadat sa/resp ako to ty nazves, diskutovat, strata casu.

mimochodom, neoliberalka nie som, a ani sa tak neprezentujem :)
  19. 19
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@feelagain podla mna novinárčina by mala byť hlavne o objektivite ale ked napr doteraz niekto píše(teraz nemyslím konkrétne teba ale vačšinu "mienkotorných médii")že v Sýrii proti sebe bojuje zlý diktátor Assad a dobrí rebeli(islamskí teroristi) tak sa netreba čudovať že čoraz viac ludí prestáva klasickým médiám veriť a prechádza k alternatívnym
  20. 20
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@hetfield akoze mali by pisat pravdu, ano, ale vzhladom na to, ze to pise clovek, nikdy to nebude 100 percent objektivne (a vseobecne sa to skor vztahuje k spravodajstvu, takze ked dennik n napise spravu v style zly Assad a dobry rebeli vyhodili do vzduchu nemocnicu, tak je to zle, na druhej strane, ked niekto vyda komentar alebo stlpcek, kde opisuje, preco vnima Assada ako zleho, a rebelov ako dobrych, tak uz to ma daleko od cohosi objektivneho)
  21. 21
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

*dobri (mohla by som po sebe precitat, co pisem) :D
  22. 22
    Wewo

26 ročný muž

@feelagain vidis, jeden koment a znova klames / zavadzas.

Dokaz nemam o tom ze sme sa nehadali? Akoze prosim, bremeno dokazovania je naozaj na mne? Ved to tvrdenie je tvoje! Trvam na tom ze som sa o ziadnej knihe s nikym nehadal, vypocul som si nazory (na ktore som sa pytal!) a tam to skoncilo, nechal som som este slecnam posledne slovo, aj ked mam dojem ze ma tam iba prisli zhadzovat.

(pre tych co nevedia, rec bola o tom nakolko je anglicka literatura z 18. storocia zlozita na citanie, a duo staphylo+mielikki usudili ze nie je, lebo prave ony s nou problem nemaju... moze byt ze to tak je. Vzacny material pre cloveka ako je flgn ked po tom co uz status nie je online moze celu situaciu prekrutit)

Lucia si klamarka a trvam na tom. Dalsi nezmysel, ze sympatizujem iba s ludmi s ktori nestoja za diskusiu? S darksiderom som nikdy(!!) priamo neprehovoril, vyjadril som sa iba k tomu ze nie je fer aby jeho pokus o vtipny obrazok zmazali. Tolko k tvojim "tvrdeniam vzdy podporenymi faktami".

S midnightom som neprehovoril asi 8 rokov ak sa nemylim (nech sam kludne povie ci ma dovod mysliet si ze s nim sympatizujem). A sice je to podivin a so zvlastnymi nazormi a prejavom (usudzujem, tie jeho litanie nevyknem citat ani linky otvarat), ale nikdy som si nevsimol ze by sa k niekomu spraval nespravodlivo, ze by niekomu krivdil, ze by o ludoch hovoril v zlom a prekrucal pravdu. Tiez z podcastu vyplynulo ze si je svojich nedostatkov vedomy.

A keby aj! Spolocnost predsa nema na jedincov uplne rovnake naroky. Ked je to nestastny ludmi skolamany socially awkward chalan ktory sedi za kompom a kodi si svoje hry, ked to poviem tak neohrabane na rovinu, on si moze dovolit byt kokot, lebo v tom cim chce svetu prispiet (hrami) to pravdepodobne neublizi.

Ty ked sa chces zivit zurnalistikou, mas moralnu povinnost si byt vedoma svojej zaujatosti a drzat ju na uzde. Viem, ze si tu mnoho krat vedome klamala alebo zavadzala, castokrat mimo temy, o osobnom zivote ludi a to ucelovo aby si seba vykreslila ako lepsiu nez si a diskreditovala inych ludi s ktorymi nesuhlasis za "bullshitove nazory". Ked som jasne poukazal na to kedy klames, zmozes sa iba na "ano? Mne je to jedno, napis si o mne blog". To je tvoja uroven.

Taketo nedostatky v charaktere sa daju tolerovat u cloveka co blokuje na pokladni alebo zameta ulice, ale nie u niekoho koho poslanie je predkladat ludom pravdive informacie, najma ked tipujem ze mas v plane pisat o dolezitych spolocenskych temach, nie clanky o sukromi celebrit v bulvarych magazinoch.

Predovsetkym si toho ma byt clovek vedomy a opatrny ked je formovanym jednostrannym prostredim ako ty - neraz si sa vychvalovala ze tvoja fakulta je prevazne slnieckarska, tesis sa ze vas ucia o liberalizme, socializme a komunizme. Prekavpovalo ta ze mate mat predmet datova analyza - ze svoje prace mate zakladat na faktoch ziskanych z dat!

Preco ma potom vobec niekto mat vieru ze z teba nebude len dalsi emociami riadeny pajac, klamajuci a pravdu ohybajuci ked sa mu hodi, uzitocny idiot rozsirujuci ideologiu do ktorej ta indoktrinovali (za dane pracujucich ludi, win pre spolocnost naozaj)?
  23. 23
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

Vaský je klasik
  24. 24
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

@wewo @papver ze, "urazky" jak z prveho stupna zakladnej skoly: "si trapny s tym ako vies co slova a pojmy znamenaju!"

lol
  25. 25
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@wewo jj tesim sa ze nas ucia o socializme, komunizme a liberalizme, lebo ma tieto temy zaujimaju a je super sa ucit o niecom, co ta zaujima a nehadzat random pojmy len tak, ako sa mi paci (vid tvoje "ty neoliberal, ty fasista") :) a ked vies o mojej fakulte prd, tak sa nevyjadruj, ja nemozem za to, ze tvoja mentalna kapacita ti dovoli len sa vysmievat zo studentov filozofie, a vychvalovat sa svojim platom na birdzi.

"za dane pracujucich ludi" - aj moje dane, kedze pracujem tiez :) tvoje utoky na to, aky novinar budem, ked budem ma uz unavuju, vies hovno, tvoje slova stoja za hovno, gratulujem, dosiahol si nove dno :)

pekny den
  26. 26
    Wewo

26 ročný muž

@feelagain dalsi koment, dalsie klamstva. Prosim, najdi mi jedneho studenta filozofie ktoremu som sa vysmieval, alebo najdi kde som napisal ze sa im chcem za nieco vysmievat. Tiez prosim, povedz mi aky mam plat :D Nikdy som nikomu nepovedal aky mam plat, a neviem ako to suvisi s temou. Robim specializovanu dobre ohodnotenu pracu vyzadujucu silne abstraktne a logicke myslenie (napriek mojej obmedzenej mentalnej kapacite :D diky za diagnozu), ze som adekvatne financne odmeneny som spomenul jedine ked to bolo k veci.

Prosim, povedz mi naozaj, ci zarabam patsto, tisic, dvetisic, tritisic, styritisic, pattisic, sesttitsic, sedemtisic, osemtisic? Kolko? Predsa sa tu tym chvalim tak mi to prosim povedz.

Klamarka.

vysvetlil som preco som ta nazval fasistkou, aj ze som to nemyslel vazne, a "neo" pri neoliberalke bolo s otaznikom, kedze som si nebol isty (akoby to bol pri mojom argumente nejake zasadne)

Tiez som polopatisticky vysvetlil preco mam pochybnosti o tvojich charakterovych vlastnostiach ktore su pre zurnalistiku klucove. Tiez som predsa priznal ze to tak nemusi byt, ze mozno iba na birdzi zo seba ukazujes horsiu stranku. Su to hovna? Viem hovno, dosahujem tym dno? Dakujem, iba tazko by si este lepsie mohla potvrdit moje slova.
  27. 27
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Nikto. Daňa nemôžem ani počuť a na Blahu som alergická ešte viac, ak sa to vôbec dá. Uhrík ani neviem kto je.

Celkovo ja som antikonšpiračný typ človeka, asi až moc :D Neviem, či je to mojou prílišnou naivitou alebo čím... Ale celkovo sa musím veľmi snažiť, aby som uverila, že niečo nemusí byť tak, ako sa na prvý pohľad zdá. A väčšinou aj vtedy, keď ma o tom dokáže niečo presvedčiť, tak to nevidím zďaleka tak čierno-bielo.
  28. 28
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@azizi často sa stane že to čo sa označovalo za konšpirácu sa časom ukáže ako dost pravdepodobné,napr oficiálnej verzii atentátu na Kennedyho už verí málokto
  29. 29
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

lebo je deravá ako ementál
  30. 30
    Notmehofejk

18 ročný chalan
    Už na prvý pohľad vzdelaný, rozmýšľajúci a hlavne veľmi inteligentne vyzerajúci mladý muž

dobre chapem, ze tu dakomu bolo vypicovane za to, ze spravne pouziva pojmy? (:
  31. 31
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

ani jeden idiot nie je môj obľúbený... čo je toto za prístup. Fuj !
  32. 32
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@feelagain ja si poctivú žurnalistiku predstavujem asi tak ako to robia Kutilová a Klicperová
  33. 33
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@hetfield pre mna je to aktualne matej schneider
  34. 34
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@hetfield No veď ja vravím, že asi až moc
  35. 35
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@azizi tak si pozri film JFK a uvidíš sama
  36. 36
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

@feelagain hej, to o tebe vela vypoveda =D
  37. 37
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

@wewo boha, feelagain ide na journo karieru? cize sme sa celemu tomu lavicovemu shitstormu nevyhli, len som podcenil o kolko rokov je u nas oneskoreny, ze som myslel ze zhruba tak 10,ale v skutocnosti to bude jednu/dve generacie?

oh, to este bude srandy XD
  38. 38
    Wewo

26 ročný muž

@midnight nuz, niekto musi brainwashovat dalsie generacie... a ked za to este aj mozes dostavat plat... :D
  39. 39
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

@wewo nemusí, len chce.
    lebo ako si aj spomenul, je to veľmi lukratívne.
    ešte chvíľku.
    ale už len chvíľku.
    lebo get woke go broke funguje.