Fórum pridal Aaaaaaa, 22. 5. 2020 14:55 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Už ste niekedy vyrábali domácu zmrzlinu?

0
Aaaaaaa

30 ročný muž
Čuchmanovce

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Čo znamená to "Ááán....nie, hahaha" 0:)
  2. 2
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

?
  3. 3
    Aaaaaaa

30 ročný muž
    Čuchmanovce

@Azizi Ze si sla akoze povedat ano, ale nakoniec si to zvrtla na nie, takze si nas vsetkych dostala a preto sa na nas mozes zasmiat.

Nieco podobne ako v Noc v Roxbury, ked sa dvoch bratov pytali ci su bratia a oni stale odpovedali "Nie......anooooo!" a zacali sa smiat.
  4. 4
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@aaaaaaa Ah :D OK, ďakujem za vysvetlenie!
  5. 5
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

...Nie, neviem žiaden recept na zmrzlinu :(
  6. 6
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

Hej, ale nie je to taká dobrá zmrzka
  7. 7
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Ci si nepamatam, to sa nestalo...
  8. 8
    Dee99

26 ročný muž
    RK

hej taku s prašku ked som bol krpec a chutilo to nap(l)ču
  9. 9
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Mra... Mrzliny!
  10. 10
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

Áno, salkovú.
  11. 11
    Poke

8 ročný chlapec
    Prešov

áno, lebo je to úplne jednoduché a človek k tomu potrebuje len dobrý mixér.

Najľahšia je banánová s kokosovým mliekom a kardamónom:
    vyzretý banán nakrájať na kolieska, zamraziť a s kardamónom rozmixovať. Podávať hneď alebo nechať zamraziť na 2-3 hodiny.

Je super aj keď sa banán upečie v rúre so šupkou, zastaví sa tým oxidácia a zo šupky sa do banánu uvoľní veľmi sladká intenzívna banánová chuť a šťava podobná tým banánovým lízatkám.

potom rovnako jednoduché je spraviť ovocný sorbet. Rozmixovať mrazené maliny/jahody/whatever so salkom, troškou soli a lyžicou neutrálneho tvrdého alkoholu (alebo chuťovo vhodného) - ten zníži bod mrazu a je potom krémovejšia. Dá sa i s hustým cukrovým sirupom bez salka

a najchutnejšia zmrzlina ktorú som spravil bol môj experiment! v podstate zmrazené čokoládové mousse so soľou. Zhodou okolností najlepšia zmrzlina akú som jedol :D Ale je ju ideálne zjesť čím skôr kvôli surovým vajciam - bio kvality (ktoré v tom nie je cítiť)

Roztopí sa horká čokoláda s troškou smotany aby nezhustla, nechá sa vychladiť a medzi tým sa oddelia 2 vajcia: z bielok sa vyšľahá tuhý sneh a zo žltok sa s cukrom a soľou nad horúcou vodnou lázňou vyšľahá vaječný krém (custard) nechá sa vychladiť, potom sa vyšľahá smotana a zmieša sa všetko dokopy pomalým miešaním aby sa nestratil objem a bubliny. Je ešte fajn pridať ten alkohol.

je to neskutočne čokoládové a chuťovo bohaté. Ale najlepšie na tom je to, že v tom nevznikajú kryštáliky ani po dlhšom mrazení lebo vyšľahaný sneh to skvele stabilizuje.

no a potom mám rád semiffredo. Vyborné je napr. medové s citrónovým karamelom a mätou.
    https://www.youtube.com/watch?v=FVcC8AKFW7Q
  12. 12
    Nuumik

tvári sa, že má 3 roky
    Ľadové kráľovstvo

Plná piča zmrzliny to by lízal aj Karol !
  13. 13
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    My name is Your Worst Enemy

ked este babka chovala sliepky a jej suseda kravy a mali sme dobre vajicka a smotanu. a bola to najviacpopici zmrzlina aku som kedy mal (objektivne, ja veru nie som z tych, co budu za kazdu cenu kricat "DOMACE JE VZDY NAJLEPSIE!!!!!!).
  14. 14
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Áno niekoľkokrát sme už robili.. väčšinou buď to mrazené mixovane ovocie alebo máme niekde aj recept na ruskú zmrzku a tá chutila podľa mňa tak ako má
  15. 15
    Papver

24 ročné dievča

Len domácu zmrzlinovicu.
  16. 16
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

Mám lahky recept. :smile: kto chce?
  17. 17
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

ale robievam lad
  18. 18
    Thunderstorm

15 ročné dievča
    devil's little sister

Áno! Moja prvá vypestovaná ganja bol samec, tak sme celú rastlinu vyvarili v mlieku a spravili z toho zmrzlinu. Bez debaty najlepšia zmrzlina, čo som jedla (cmuk)
  19. 19
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

Prve pokusy boli take vodnate nanuky... Voda so sirupom v mraznicke :D