Fórum pridal Annamoly, 5. 9. 2019 21:38 do kategórie Peniaze. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Už sa Vám stalo, že ste poslali peniaze na zlý účet?

0
Annamoly

25 ročný muž

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Warble

20 ročné dievča

dokonca som si raz nechala vyplatu poslat na zly ucet :( :D
  2. 2
    Robinsonleon

23 ročný chalan
    mimo všetkých predstáv o dobre a zle

v tomto mi dosť pomáha moja neuróza, lebo vždy 10 krát skontrolujem čísla a až potom sa odvážim poslať
  3. 3
    Tomtoylc

27 ročný muž
    SK/CZ

zahlasoval som že nie, ale opak je pravdou, pred 2 rokmi som tak prederbal 100€ (hehe)
  4. 4
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

@robinsonleon niekedy to je ale otrava :D ja to číslo občas aj zmazem a napíšem znova :D
  5. 5
    Robinsonleon

23 ročný chalan
    mimo všetkých predstáv o dobre a zle

@mnichovcan úplne ti rozumiem.. je to prekliatie :D
  6. 6
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

pokial viem tak cisla uctov su zamerne generovane tak aby sa co najviac predchadzalo omylom pri preklepoch. to by sa mzdarka musela viac krat nestastne pomylit, jedine ze by si poplietla cisla viacerych zamestnacov

ale ak ti mzdarka posle peniaze na cuzdzi ucet tak jeho majitel je povinny ich vratit tvojmu zamestnavetelovi. rovnako ak by sa teta v banke pomylila a poslala by ti peniaze, ktore ti nepatria a ty by si ich nevratil, tak ta obvinia zo zatajenia cudzej veci a to je trestny cin a z pravneho hladiska je to vnimane ako podvod.

jedine ze by si pred sudom dokazal ze si to nespravil umyselne ze si nepoznal presnu sumu penazi na svojom ucte. to uz by nebol trestny cin, ale len nedbanlivost. ale tak ci tak by si to musel splatit, a ak by si to nevedel splatit hned tak by si sa musel dohodnut na splatkovom kalendari.
  7. 7
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

Aj ja to radšej tridsaťtisíckrát skontrolujem, lebo som strašný žgrloš. Takže keď sa jedná o peniaze, zbystrím zrak.
  8. 8
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

Ja nie ale uz som za inych takyto pripad riesil. Ono nie je zvacsa problem taketo peniaze dostat spat :)
  9. 9
    Majmarad

36 ročný ujo

Neposielam peniaze na účty iných ľudí, takže nie
  10. 10
    Majky538

25 ročný muž

sucet cisel by mal byt delitelny 11, nieco okolo toho, ked zamenis cislo tak trafis zle cislo uctu
  11. 11
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Ja kontrolujem iban najskor spredu a potom zozadu.... :D vzdy som vyklepany ked posielam love :D
  12. 12
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

nikdy nepíšem číslo účtu ručne, vždy iba ctrl+C ctrl+V ... takisto väčšinu platieb platím mobilom a v appke namierim foťák na IBAN a mi ho zoskenuje, potom očami porovnám a nikdy sa appka nepomýlila