Fórum pridal Kokotis, 3. 6. 2020 09:25 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Separujete odpad?

0
Kokotis

24 ročný chalan
Dolná krčma

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

Nik sa neodváži na nie.
  2. 2
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

Ja uz nebudem
  3. 3
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Tak urcite ne 100%ne ale snazim sa no aj ked to je zas take vselijake a nefunguje to jak ma a jak si kazdy predstavuje
  4. 4
    Kerrang

27 ročný muž

Všetko separujem ...a dokonca by som aj tie plasty, čo si chcel vyhodiť na zberný dvor nedal do komunálneho odpadu, ale počkal kedy budú mať otvorené (hehe) ...aspoň niečo nech tu neni tak na p..., keď už všetko iné pomaly je, či už vzťahy alebo ľudia (?)
  5. 5
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    Obey your master!

6 chlievikov mam a zabera mi to stvrt kuchyne :( zacnem to vsetko rad radom palit...
  6. 6
    Kerrang

27 ročný muž

Aj keď už ani s prírodou to nie je tak až v poriadku (grc)
  7. 7
    Yoss

29 ročný muž

áno, ale smetiari to niekedy zosypu do jedného auta, zažil som to aj vo veľkých skladoch, že na oko sa triedilo, boli vaky na to, a potom sa to všetko vysypalo do jedného obrovského kontajnera, všetko je to len aby bolo, taká pozlátka...aj jedna veľká obchodná spoločnosť na SR vyhadzuje minimálne 2 kamióny plné mäsa denne, ale nepodporuje používanie plastových tašiek.
  8. 8
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Snaha tam je.
  9. 9
    Lafiziq

26 ročný muž
    Bratislava

áno - aj bio separujem, čo asi málo ľudí, ktorí žijú v bytovke
  10. 10
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

@yoss Niektore spolocnosti pouzivaju jedno auto na viac druhov separovaneho odpadu, lebo sa to potom aj tak este triedi. Tam ide skor o to, aby to nebolo znehodnotene komunalnym odpadom.
  11. 11
    Alex458

23 ročné dievča

Separujem to, čo od nás zbierajú. Zväčša plast a sklo. Papiere pálim v krbe (aj všetko ostatné, čo sa dá). Kovy dávam do zberného kontajneru a ked mám vela oleja nesiem na benzínku. Asi vše
  12. 12
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

Samozrejme. A keď raz budem veľká, budem mať aj kompostér! :D
  13. 13
    Fragile.

29 ročný muž
    Stockholm

Chalabohu ale aj zialbohu. Musim sa s tym trepat do recyklovacej stanice ako magor kazdy tyzden :,(
  14. 14
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

nie uplne vsetko, ale rozhodne plasty, sklo, papier a bio odpad...
  15. 15
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Som asi odľud ak nie. Ale doma v garzonke máme tak málo miesta, že sa tu zmestí ledva jeden kôš/mech na odpadky a keby to tu mám mať roztriedené tak sa tu nebudem mať kam pohnúť a bola by zo mňa odpadková pani. A stráviť polhodinu vonku pri smetiakoch a vytrieďovať tam mech a hrabať sa v ňom ako homeles, sa mi fakt nechce, stačí, že sa ako homeles cítim.
  16. 16
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@ladydoga My sme doma tiež dlho neseparovali, no odkedy žijem v ČR (tam separuje úplne každý!), tak som s tým začala a nedám na to dopustiť. Má to veľa pozitív. Napr. zďaleka nemusím tak často vynášať smeti, keďže plast a papier mám zvlášť. Čiže kôš sa zapĺňa omnoho pomalšie. A tiež, asi som nejaká divná, ale mňa to strašne baví :D Vždy sa teším, keď idem trebárs zahodiť niečo plastové do koša na plast, nejakým spôsobom ma to napĺňa heh.
  17. 17
    Moonlawoo

hrá sa, že má 2 roky

Na moralne ukludnenie asi dobre.
  18. 18
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

*napĺňa takou spokojnosťou - niečo ako keď praskáte bublinkovú fóliu :D Asi som vážne divná :/
  19. 19
    Kerrang

27 ročný muž

@yoss čítal som už o tom, že to ľudia zahliadli ako spolu smetiari do smetiarského auta vysypali separovaný odpad, keď pritom zberali komunálny ...aj tu vedľa som tak videl raz smetiarov ako firemný kontajner so separovaným zberom tak vysypali spolu s iným odpadom a chytala ma zlosť ...chcel som sa ich už ísť opýtať, či teda majú to auto aspoň tak riešené, že to nasypali do inej prepážky alebo komory korby.. ...ževraj tie novšie smetiarské autá majú takú systém vnútri, že ten priestor majú na komory riešený a ževraj nie v celku ...to som len čítal pri tom prípade, keď sa tým ohradzovali, že oni to nedali spolu ...môžem len veriť v dobrej viere, že to oddelili od toho ostatného odpadu (?)
  20. 20
    Kerrang

27 ročný muž

@ladydoga a ja to tak triedim asi 10 minút pri kontajneroch, keď sa v domácnosti nazbiera a nepripadám si pre to ako homeles
  21. 21
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@kerrang no ja velmi nemám chuť sa hrabať v špinavom mechu na odpadky, kde sa hádže všetko doradu a smrdí to :S
  22. 22
    Nataliya

25 ročná žena
    Depressionland

vie mi niekto vysvetlit ze ked mame pred bytovkou 5 kontajnerov na rozny triedeny odpad a potom pridu smetiari a daju to vsetko do jedneho auta, ako uz niekto vyssie spomenul? lebo ja to vidim vsade, ale vobec neviem ako to chodi, ci to robime zbytocne, alebo sa to potom nejako manualne triedi? ja naozaj uprimne neviem, mozno som blba, ale neviem
  23. 23
    Kerrang

27 ročný muž

@ladydoga tak si to nejako prispôsob a už to rovno triedené dávaj do jednotlivých vriec, ktoré si na tie určité materiály určíš ...ja mám doma na to koše a vynášam pravidelne, raz za 2 dni, takže so smradom, aj keď smradľavé tam nedávam nemám problém
  24. 24
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

A teda v živote som u nás nezažila, že by smetiari dávali triedený odpad do jedného auta. U nás chodia poctivo pre každý typ triedeného odpadu zvlášť.
  25. 25
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@kerrang si nečítal môj prvý príspevok, že prečo netriedim?
  26. 26
    Kerrang

27 ročný muž

@ladydoga áno, málo miesta v garzónke, čítal.. ...ale tak to je taký argument.. ...a možno má garzónka aj pivnicu (thumbs) ;)
  27. 27
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@kerrang keby si tu býval tak by si pochopil...
  28. 28
    Kerrang

27 ročný muž

@ladydoga nemám prehľad o veľkostiach garzóniek :smile:
  29. 29
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Teraz si chcem kupit dazdovky! :D Dazdovkyyyyy! (love)
  30. 30
    Papver

24 ročné dievča

Jasné, na ten čo vynesie oco a ten čo vynesie mama.
  31. 31
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@kerrang skús sa zavrieť v kúpelni a spi tam, var tam, pozeraj telku či vešaj prádlo, pestuj si tam bylinky atď. (hehe) a ešte chovaj mačku ;P a potom tam trieď odpad (hehe) a samozrejme nejaká skriňa, stolička, chladnička tam musí byť...
  32. 32
    Kerrang

27 ročný muž

@ladydoga Fúú, to už čo za garzónky ponúkajú :o ...však to vtáčia búdka vtákov je väčšia (hehe)
  33. 33
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@kerrang neviem akú predstavu si mal o garzónkach, nie je to med lízať (hehe)
  34. 34
    Kerrang

27 ročný muž

@ladydoga Neviem.. (?) ale aspoň, že to je na jednoizbák veľkostne aspoň 3x5 m, v chodbe kuchynka, vécko tam niekde poblízku a kúpeľňa (hehe) ...či ty hneď vojdeš z vchodvých dverí do izby, čo je spleť všetkého tohto dokopy? :D
  35. 35
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@kerrang no keď vojdem tak som na cca 2 metre dlhej chodbe a hneď vpravo sú dvere do kúpelne so záchodom a predomnou je hneď izba a to je všetko
  36. 36
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@kerrang @ladydoga vy dve moje laaasky (love) ďakujem ze konecne vzdy ked sem pridem mam aspon reakciu. (:
  37. 37
    Kerrang

27 ročný muž

@ladydoga viem viem, áno áno, však ako čítaš mi myšlienky, lebo tak som si to predstavoval a tak sme to mali my, keď sme ešte mali 1 izb. byt v Petržalke :) ...škoda ho, teraz by som taký aj potreboval, aby som tam mohol zarábať veľké money :-/
  38. 38
    Kerrang

27 ročný muž

@kokotis za málo, my sa spolu nevadíme (hehe) :smile:
  39. 39
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@kerrang vidim, vidim :D nech sa vam teda spolu darí :D
  40. 40
    Motovidlo323

31 ročný muž
    dedoles influencer birdzu

len tento https://cdn.ticketlive.cz/upload/obrazek/nahled/o16tp-separ.jpg
  41. 41
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

papier, plasty, kovy/tetrapaky, sklo, textil.. a aj biologicky rozložiteľný (BRO!) bulšit by som mohol začať separovať
  42. 42
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Co ja viem, byvanie v garsonke mi v triedeni odpadu dako nebrani. Mam pod drezom 2 tasky, ked sa naplnia vynesiem, ved to nie je slon, preboha.
    Mi pride uplne vrchol bizaru, ze v dnesnej dobe este existuju ludia, co neseparuju.
  43. 43
    Tommyhot

31 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ano, ale len tie veci, ktorych recyklacia nie je prevazne dotovana statom.