Fórum pridal Motherofrussia, 25. 12. 2019 16:13 do kategórie Homosexualita. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Sebaláska s staranie sa o seba

Názory k téme

 1. 1
  Motherofrussia

  21 ročné dievča
  Москва

  Pýtala som sa ľudí vo svojom okolí, ako sa o seba starali za posledné týždne a čo pre nich znamená pojem sebaláska. Väčšinou som sa dozvedela, že si kúpili novú sviečku, penu do kúpeľa, išli na wellness a pod. a pojem sebaláska znamená, že sa majú radi napriek nedokonalostiam, sú na seba hrdí, a zaslúžia si starať sa o seba. Čo tieto veci znamenajú pre vás? Je podľa vás budovanie sebadisciplíny, sebakritika, ,,trápenie" sa cvičením a podobné veci takisto formou starania sa o seba?
 2. 2
  Primitiv

  26 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Áno, je.
 3. 3
  Ladydoga

  tvári sa, že má -1 roky
  Prašivá diera

  Podľa mňa sebaláska znamená, že sa budem seba láskať po 22:00 hodine večernej (hehe) (retard)
 4. 4
  Verdamt

  28 ročný muž
  Trnava.

  Odovzdávanie sa vnútornému tichu. Teda aspoň pre mňa toto.
 5. 5
  Rebarboe

  19 ročné dievča
  Kyjev, Ukrajina

  Mne sa už dačo robí, keď počujem slovo sebaláska
 6. 6
  Chlorofyl

  11 ročný chlapec
  Erec Jisrael

  ja poznam len sebalasku a lasku k ostatnym povazujem za prejav nizsej inteligencie u ludi. je to take povrchne a naivne a ja zijem racionalne na to aby som sa mohol viazat
 7. 7
  Annyejnji

  22 ročné dievča

  Pre mňa je sebeláska poznať svoju hodnotu, uvedomovať si, že som fajn človek, mám sa rád, je mi so mnou dobre. Nedovoľovať nikomu, aby ťa ničil, vyhadzovať toxických ľudí zo života, mať dostatočné sebavedomie aby som nebral kritiku od ľudí, ktorí to nemyslia so mnou dobre, neponižovať sa kvôli iným, dopriať si psychickú aj telesnú hygienu. Vedieť veci prijímať a prijímať to, že niekto pre mňa niečo urobil a vedieť robiť sebe tak dobre, akoby som bol svojim najlepším priateľom. Určite tam pre mňa spadá aj to, že sa o seba starám teda fyzicky, športujem, jem zdravo, kúpim si pekné šaty a podobne..
 8. 8
  Willbebetter

  tvári sa, že má 6 rokov

  Ja to chapem celkovo a vseobecne. Od prace, v ktorej sa musim citit stastna, cez vztahy s ludmi, ktorych mam v zivote az po vyssie zmienenu fyzicku a aj psychicku starostlivost o seba :) a ten wellness musim kua doladit od noveho roka 8-) (letim)
 9. 10
  Tarassaco

  25 ročný muž

  Sebeláska je podľa mňa robenie toho, čo je pre mňa dobré (čiže nie nutne len príjemné). Niečo ako byť takým "rodičom" sám sebe. Starať sa o svoje fyzické a psychické zdravie, zdokonaľovať sa vo veciach, držať sa preč od vecí alebo ľudí, ktorí na nás nemajú dobrý vplyv,...
 10. 11
  Surfrock89

  30 ročný muž

  To je asi najdôležitejšie v živote,človek chodí sám so sebou,pred sebou neujde,mať sa rád je proste základ
 11. 12
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Co uz len na sebe mozem mat rad :D
 12. 13
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  Ja ked mam zle obdobie, tak si vobec neverim, iba sa trapim, vsetko si vycitam... A vtedy mam problem vobec si umyt hlavu ci sa osprchovat, nie to este sa nejak pekne upravovat ci nieco si kupit. V dobrych obdobiach je to ale opacne, vtedy sa dokonca aj licim trochu, davam si pozor na zdravie (a chodim na pravidelne kontroly, zakroky), som vykonnejsia vo vsetkych smeroch, resp neodkladam veci. Podla mna pocit vlastnej sebahodnoty a sebaucty je to najdolezitejsie a odvija sa od toho vsetko ostatne. Zial to ale nie je vzdy tak jednoduche, aby sme to sami mohli vedome ovplyvnit.
 13. 14
  Motherofrussia

  21 ročné dievča
  Москва

  @tarassaco Úplne sa stotožňujem s tvojou definíciou, len by som to nikdy nevedela povedať tak pekne. (rofl)