Fórum pridal Plavam_zivotom, 25. 9. 2020 23:44 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Radšej by si vedel...

0
Plavam_zivotom

25 ročná žena

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

neviem obe su velmi lakave moznosti :)
  2. 2
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

ale zas, ak by som vedel komunikovat so zvieratami a so vsetkymi, tak by to bol dost prelom vo vede... takze asi tie zvierata
  3. 3
    Teal

tvári sa, že má 3 roky
    >/vιℓℓαιn_

Nakoľko nežijeme v praveku, nevidím žiadnú výhodu v schopnosti komunikovať so zvieratami.
  4. 4
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

Ľudské jazyky sa viem prípadne naučiť aj sama
    Vedieť komárom vysvetliť, že nemajú štípať mňa, ale radšej tetu vedľa, je superschopnosť
  5. 5
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Tazka otazka ale rec zvierat sa da tak nejak vycitit a oni ziadne velke debaty s nami viest nechcu, staci im ak sme kamosi :D a s tymi co kamosi nie sme by sme sa asi iba zbytocne hadali :( takze jazyky si vyberam lebo neviem ziadny cudzi okrem cestiny :D
  6. 6
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

co sa odohrava v hlave cloveka, ktory oznaci prvu moznost??
  7. 7
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Este ked citam ze je tam napisane komunikovat nie rozpravat tak som dobre oznacil jazyky lebo s mojim pesom viem komunikovat sak ja mu poviem/ukazem on tomu pekne rozumie takmer kazdemu slovu a to co potom spravi je odpoved (thumbs) (hehe)
  8. 8
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Jasná voľba
  9. 9
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

So zvieratami komunikovat viem??? :D Akoze, rozpravat sa s nimi neporozpravas ale komunikovat sa s nimi da. Jasne, ze nie s hmyzom a tak, ale ten aj keby ti rozumel tak nema mentalnu kapacitu na to chapat pojmy. Proste, druha moznost je bullshit. Keby zvieratka vedeli rozpravat a rozmyslat tak ako ludia, tak uz by to neboli zvieratka ale ludia v telach zvieratiek. A na urovni na ktorej si dokazeme rozumiet vieme komunikovat aj teraz, len to by ludia museli chciet zvierata chapat a zbytocne ich neantropomorfizovat. Neviem ako to vysvetlit, proste, okolo zvierat sa pohybujem cely zivot a som dost ok s tym, ako si s nimi rozumiem a navyse predstava rozpravania sa so zvieratami proste nedava zmysel. Sorry, privela neurobiologie, primalo zmyslu pre humor, ja viem.

@etelnair pracujem s laboratornymi zvieratami a nepotrebujem, aby to bolo traumatizujuce :S
  10. 10
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@mielikki to chces zvieratam rozkazovat, nie s nimi komunikovat :D dalsi problem s tou moznostou je, ze oakavate, ze keby tie zvierata rozumeli ludskej reci, ze vas budu posluchat. To je velmi chybny predpoklad.

Ok, som prilis natriggrovana tymto forom, cas ist prec :D
  11. 12
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

To by mi ešte trebalo aby mi aj zvieratá nadávali do čurákov. :D
  12. 13
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

@etelnair "dpč dúfam že tie štátnice v opravnom termíne už dám"
  13. 14
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

@staphylococcus ale to si protirečis, nie? Keď hovoríš, že nechceš ten skill, aby si pri práci s laboratórnymi zvieratami nebola traumatizovana, a zároveň tvrdíš, že na urovni na ktorej si dokazeme rozumiet vieme komunikovat aj teraz
  14. 15
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@pubertslatinocelny yes but no. V prvom odstavci som vysvetlila, preco je to blbost, v druhom napisala, preco by som to nechcela aj keby to bolo mozne tak, ako si to vy predstavujete.
  15. 16
    Robin

23 ročný chalan

Ani jedno
  16. 17
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

@staphylococcus veď by som im to vedela vydiskutovať, nemuselo to byť hneď rozkazovanie

A vieš ako, pri takýchto otázkach nejdem do hĺbkovej analýzy logiky za tým celým, lebo beztak je to nereálne, tak si môžem trocha uletieť (hehe)
  17. 18
    Velagranka

24 ročné dievča
    8mo

inac toto je velmi dobra otazka :D z cisto praktickych dovodov by bolo lepsie hovorit vsetkymi jazykmi, lebo by si sa dohovoril uplne vsade a hlavne by ta chceli uplne vsade vo svete zamestnat, len otazkou je ci mas ambiciu byt tak chceny a pracovat v tomto smere :D ak nie, tak bezny smrtelnik proste nevyuzije ani 10 % svojich znalosti, keby ho este ani nebavilo cestovat, co je tym padom skoda. Z komunikacie so zvieratami by si tiez nic nemal, lebo kto by ti to bol veril, keby si bol jediny na svete s touto superschopnostou. Kazdopadne je tu stale moznost, ze z toho nechces vytazit vobec nic, co by bol moj pripad a preto by som si urcite vybrala druhu moznost, nikto by o mojom ume nevedel a ja by som sa kedykolvek isla porozpravat so zvieratkami do lesa :)) samozrejme existuje x dalsich hypotez ale moj zaver sa mi paci najviac :D
  18. 19
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

@staphylococcus jaj, rozumiem už
  19. 20
    Zajko1211

28 ročný muž
    Banská Bystrica

hahh, stačí milovať Boha a v nebi, budeš rozumieť všetkému a všetkým...
  20. 21
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@staphylococcus a da sa vôbec komár považovať za "zviera"? (: (hehe)
  21. 23
    Aventine

12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

@staphylococcus môžeš komára aj pekne poprosiť, nemusíš rozkazovať :D
  22. 24
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@salora ano
  23. 25
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

Ináč v súvislosti s komármi mi napadlo, že už dlho si vravím, že keby sa dalo s osou dohodnúť, bolo by to obojstranne výhodné - ja jej rád dám ždibec čohokoľvek, čo mám - koľko len ona vládze zjesť, ale nech sa mi nesere do celého taniera/ruky/pohára. Tým ohrozuje aj seba aj mňa - a pritom jediné, čo chýba k dosiahnutiu obojstranne výhodnej dohody, je lepšia komunikácia. Ochota by bola podľa mňa určite na oboch stranách
  24. 26
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@staphylococcus Ja by som chcela dokázať porozumiet delfinom 0:)
  25. 27
    Waagbistritz69

27 ročný muž
    גאָלעס

https://b.radikal.ru/b20/2009/4a/d30bc9737ea9.jpg