Fórum pridal Cimo19, 18. 5. 2020 12:23 do kategórie Homosexualita. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Prečo LGBT komunita oranizuje pochody a čo nimi chce dosiahnuť?

0
Cimo19

36 ročná teta
Zvolen

Alebo aké práva sú im odopierane oproti heterosexualom
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Gothicpoethic

  27 ročná žena
  Partizánske

  Fórum na birdzi? :D
 2. 2
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 1 rok
  neexistuje

  Pane boze, toto je tak zly trolling ze koniec, nic originalnejsie si nevies vymysliet?
 3. 3
  Emzááák

  hrá sa, že má 1 rok
  Dojížďak Birdzu

  Neviem čo je na tom trolling, ale podľa mňa to je problémom politiky identít. Škatuľkujeme sa do skupín podľa rôznych až bizarných kritérií a vedieme žabomyšie vojny o tom kto je viac ukrivdený a komu sa viac ubližuje - či už zo strany štátu, ľudí, médií a celkovo nepriateľov mojej komunity.
 4. 4
  Goldenbeach

  34 ročný ujo
  Chernobyľ

  Komentom @3 uzatvareme diskusiu :)
 5. 5
  Cimo19

  36 ročná teta
  Zvolen

  Ak ma niekto potrebu ísť do ulíc a protestne pochodovať, tak asi ma na to nejaky dôvod predsa...tak čo tejto komunite prekáža? Ake práva sú im odopierane?

  Zatiaľ som nedostal žiadnu faktickú odpoveď
 6. 6
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @5 si nečítal @4?
 7. 7
  Cimo19

  36 ročná teta
  Zvolen

  Čital, to neberiem ako odpoveď.

  Ak niekto niekoho označi ako gaya alebo lesbu, tak OK, nejakym spôsobom ho označíš ako nejakú skupinu populacie...

  Takze LGBT komunite sa neubližuje žiadnym spôsobom, len oni majú pocit že sa im ubližuje?
 8. 8
  Quick

  hrá sa, že má 1 rok
  šéf Inštitútu zdravotnej politiky

  Ani nedostaneš normálnu odpoveď, k @2 ešte pribehne retardovaný pudlík @notmehofejk a "svetmistúpilnanohu" @Dreyjir a bude komplet vymaľované.
 9. 9
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  Som taký minister Jastrab

  @quick si to normalne odpisem z dani ako charitativnu cinnost, nieco na styl, ze pomaham mentalne a socialne zaostalym, ked vidim, ze sa ti takto staram o celodenny program. btw ruska uz usite?
 10. 10
  Quick

  hrá sa, že má 1 rok
  šéf Inštitútu zdravotnej politiky

  @notmehofejk Som ťa tagol ešte v jednom fóre ale mi to zmazali dokelu. Bolo to o tom, ako si nevedel vysloviť r a chodil si k logopedičke, pretože si nevedel vysloviť slovo "zarábať" ale si sa naučil a dnes už nezavrieš klapačku. :D
 11. 11
  Emzááák

  hrá sa, že má 1 rok
  Dojížďak Birdzu

  @5 Tu ani nejde o to, že by mali odopierané práva. Vo väčšine štátov majú rovnaké práva a hľadí sa na nich úplne rovnako ako na každého iného. Výnimkou sú určite radikálne islámske štáty a režimy.

  V európskej a celkovo západnej kultúre je to celkom iný problém. Ako som zmienil je to problém politiky identít. Súvisí to aj s tou danou generáciou a s prostredím v akom vyrastala.

  Dá sa argumentovať, že u nás sa nemôžu sobášiť a mať deti (neviem presne, majú to povolené?) a že týmto im upierame ich práva, atď.... Ja by som im to kľudne povolil, ale tie podmienky by museli byť sakra vysoko nastavené, ostatne ako by mali byť u bežnej adopcie. (?)

  Horšie je keď LGBT komunita žiada aby boli oslovovaní špeciálnymi zámenami. To je číra blbosť. 1. Sú to umelo vytvorené slová, ktoré nič konkrétne neznamenajú, nemajú históriu ani podklad. 2. Je rozdiel keď mi štát niečo zakáže (napr. nemôžem niekomu vynadať) a keď mi niečo prikáže zákonom ako zmienené oslovovanie špeciálnymi zámenami. Videli sme to v Kanade na Bill C16, kedy malo byť štátom prikázané aby ľudia oslovovali transgender osobnosti podľa ich preferovaného zámena. A teraz sa naskytá otázka. Kto to bude kontrolovať? Ten posledný možný človek ktorého by ste tam chceli vidieť.

  Prečítaj si o politike identít, tam nájdeš relevantné informácie. Ja čerpám z toho čo o tom viem a čo si myslím, že je správne.
 12. 12
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  Som taký minister Jastrab

  @quick este keby sa tak niekto z tvojej rodiny naucil zarabat, nech nemas take komplexy :(
 13. 13
  Kerrang

  28 ročný muž

  Tak je to neprirodzené byť homouš, rovnako ako je neprirodzené byť lesbou ...popiera sa tým zákon prírody, preto ja k takýmto pochodom a zviditeľnovaniu sa takýchto komunít nemám veľmi kladný vzťah a podľa mňa by sa tak nemali tlačiť do popredia ...mne sa na tom nič nezdá krásne :smile:
 14. 14
  Illusion0

  24 ročné dievča

  Pretoze mozu. A chcu potrollit ludi, ktorym tato komunita velmi vadi :D
 15. 15
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  @kerrang vieš o tom, ze oni sa tak narodili uz "od prírody" a nikto z nich si to dobrovoľne nevybral?
  Nikto ta na žiadne pochody nenúti ísť, ale zrejme ich robia aj kvôli ľuďom ako si ty...
 16. 16
  Kerrang

  28 ročný muž

  @sasi2680 ako sa tak mohli narodiť od prírody?! ...čo za žvásty hovoríš, však ak má všetko čo má muž mať, vrátane testosterónu a žena podobne a estrogén, tak nemal by byť prečo rovnako orientovaný ...práve ten hormón spôsobuje to že sa nám páči opačné pohlavie ...to že sa niekomu páči rovnako je odchýlka a nechápem načo je potrebné to propagovať a davať do povedomia ...je to neprirodzené, bodka ;)
 17. 17
  Illusion0

  24 ročné dievča

  @16 dafuq did i just read?
 18. 18
  Kerrang

  28 ročný muž

  Ale chápem, menšiny všeobecne sú zdrojom mnohých nezhôd ...niekto je za, niekto proti, prípadne sa mu to nezdá normálne
 19. 19
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @kerrang vysvetli to tým kvantám netopierov, kačiek, labutí, tučniakov a iných zvieratiek, že ich pokazila súčasná spoločnosť :-)
 20. 20
  Kerrang

  28 ročný muž

  @mielikki tak tam bohužiaľ, no ľudia aspoň pokiaľ možno sú pri zdravom rozume by si to mohli uvedomovať ...ale je to názor ...100 ľudí 100 chutí ako sa hovorí (hehe)
 21. 21
  Quick

  hrá sa, že má 1 rok
  šéf Inštitútu zdravotnej politiky

  @kerrang Sorry ale to čo ty píšeš sú hrozne pičoviny. Trošku uber a radšej skús takých ľudí aj trocha bližšie spoznať a porozprávať sa s nimi.
 22. 22
  Kerrang

  28 ročný muž

  Týmto som nechcel nikoho uraziť, no ja by som na pochod nešiel :smile:
 23. 23
  Kerrang

  28 ročný muž

  @quick ja som mal kamaráta gaya a možno aj 2 ...no ešte jak sme sa spoznali som o tom vôbec netušil a bol s tým jedným aj fakt dobrý pokec a bol prvý človek na škole ako kamarát, a ani by som to o ňom nepovedal :) ...svojho času ešte, kedy sa to postupne medzi nami nezačalo horšiť a ja som si postupne nachádzal aj iných kamošov a rád pokecal aj s babami ...mne to nevadí s takými pokecať, ale keď už na mňa moc tlačí a nedáva mi priestor, tak nečudo, ja proste radšej si nájdem iného, aby som sa musel báť na nejaké narážky, čo mi bude chcieť dať ...takže mne by to ani nevadilo, že keď sú, ale že o tom až musia dávať vedieť a vykričať svetu, tak to sa mi nie moc zdá super
 24. 24
  Kerrang

  28 ročný muž

  A aj s lesbami, častokrát sú to pekné baby, chalanovi sa aj páčia chcel by ju mať, len ono to vždy tak zamrzí, keď nemôže, lebo chalan ju nepriťahuje :(
 25. 25
  Nats

  tvári sa, že má 3 roky

  @kerrang myslím, že v tvojom prípade je jedno, či je to lesba alebo nie (:
 26. 26
  Kerrang

  28 ročný muž

  @nats prečo? :smile:
 27. 27
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @kerrang ak si to reálne pozrieš do tej podoby, do akej sa tomu vedci venovali, tak zistíš, že skutočne sa tak ľudia rodia. Minimálne to nie je ich voľba a sami to tak dajak ovplyvniť nevedia. Samozrejme to sa netýka rôznych "bi" ľudí a experimentátorov atď. Ale reálne sa ľudia opačne orientovaní buď rodia alebo túto orientáciu získajú, čiže spravidla o ich voľbu nepôjde. Ako už bolo písané, je to nezavinená porucha ľudí, ktorá sa vyskytuje u všetkých ostatných živých tvorov. Tieto abnormality sa vyskytujú všade naprieč prírodou a preto sa v prírode aj u zvierat vyskytuje aj pedofília, nekrofília atď. Spravidla sú to veci, ktoré ten tvor neovplyvní.
  Boli dokonca robené aj rôzne výskumi, kde sa napríklad vedci pokúšali v prípade oviec "liečiť" homosexualitu alebo ju aj vytvoriť, čo sa im aj čiastočne podarilo (kým výskum nebol ľudskoprávnymi organizáciami bojkotovaný) a to práve hormónami. Čo znova dokazuje to, že to nie je voľba osôb, akú budú mať orientáciu, ale bude to spôsobené možno iným množstvom konkrétnych hormónov. Čiže to nie je niečo, čo by vedeli svojvoľne ovplyvniť.
 28. 28
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @27 jj, lebo všetci bi ľudia si to vymýšľajú pre to, lebo nevedia, čo so sebou
 29. 29
  Riddiculus

  8 ročné dievča
  *1238

  @kerrang A čuduj sa, že si sám...
 30. 31
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @28 nikde som nepísal, že sa nemôže vyskytnúť prípad, že niekto bi skutočne je. Vedecky to dokázané nie je, čiže som to písal pocitovo. Tak isto ako ty teraz :) Samozrejme som počul už, že je 50 rôznych pohlaví a orientácií :D
  Ak by som mal napísať príspevok so všetkými možnými výnimkami a variáciami, tak by som nepísal príspevok ale knihu.

  Ale teda k tejto téme dodám, že minimálne zmena sexuálnej orientácie počas života je pravdepodobne možná z dôvodu hormonálnych zmien. Čiže aj tá bi orientácia je dosť pravdepodobne možná. Čo som však na túto tému čítal články, tak to sú skôr predpoklady ako reálne fakty
 31. 32
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas neviem, poznám dostatok bi ľudí na to, aby som potrebovala nejaké ďalšie dôkazy

  ale neviem, možno potrebujem nechať seba a veľkú časť môjho blízkeho okolia podrobiť nejakým testom, aby nám uverili, že existujeme a toto za mňa nepíše nejaký robot a nemám imaginárne kamarátky

  len neviem, ako to budú určovať? dajú nám sériu fotiek a máme zakliknúť hot or not?
 32. 33
  Kerrang

  28 ročný muž

  @nats keby si mala aspoň toľko pokory voči mne, tak by si mi aj napísala dôvod, nech je už aký je.. ...mne to nevadí, len jediné, čo mi vadí keď niekto napíše toto ako ty, a keď sa pýtam teda "prečo?", tak už nenapíše ...je to trochu zbabelé a ja rád počujem pravdu
 33. 34
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @mielikki najlepší je argument, ja poznám ľudí a tak teda viem. Lepšie než ktokoľvek. A ako to teda vyhodnocuješ, či su bi len z rozmaru, alebo sa tak reálne cítia? Dávaš im dotazník? Či aj na to ti stačí tvoj pocit a tvoje "vedenie" :D

  Zdôrazňujem, že som naznačil pravdepodobnosť, že ani bi orientácia nie je "volená", čiže zároveň neviem o čo ti ide. Chceš aby som jednoznačne a bezvýhradne dal za pravdu tebe a tvojím pocitom?
 34. 35
  Kerrang

  28 ročný muž

  @semhamforas výskum na to som priznám sa nevidel ...ale nevytýkam, môže sa stať taká odchýlka od priemeru, lenže koľkokrát sú aj také prípady, že sa proste počas puberty tak rozhodnú ...a ešte horšie podľa mňa je, keď žena chce byť muž a táto abnormalita ...to že je lesba, no dobre je, ale keď sa niekto tak zohaví, tak to nie je pekné
 35. 36
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @mielikki zároveň teda ale tak, ako je pravdepodobné výskyt bi orientovaných osôb, ktoré tak reálne orientované sú, hádam uznáš, že je aj nemalá skupina ľudí, ktoré v tejto oblasti len experimentujú a reálne tak orientované nie sú. Čiže aj s ohľadom na toto, neviem o čo ti ide :D
 36. 37
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas si predstav, že keď sa s ľuďmi rozprávaš, tak zistíš takéto veci
  a keby aj nie, asi viem sama o sebe, čo je rozmar a čo nie, nie?

  a tak ja neviem, nie je to, kto sa nám páči hlavne o pocitoch a rozum niekedy nič nezmôže? Či ako inak chceš vyhodnocovať orientáciu iných ľudí?

  Ja som sa ozvala, lebo si tu spochybňoval existenciu bi ľudí a príde mi to ako spochybňovanie existencie trvanlivého mlieka.
 37. 38
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas a čo je na tom, že časť ľudí si nie je istá svojou orientáciou a má fázu, kedy zisťuje, ako na tom naozaj sú? To neznamená, že neexistujú aj ľudia, čo sú si tým naozaj istí.

  a narážam na " Minimálne to nie je ich voľba a sami to tak dajak ovplyvniť nevedia. Samozrejme to sa netýka rôznych "bi" ľudí "
 38. 39
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  to je... prilis velka a komplikovana otazka na realnu jednoduchu odpoved.

  lebo skratena odpoved je: lgbt komunita sama nevie, lebo je len komunitou takzvanych "useful idiots" ktori su manipulovani neokomunistami, ktori chcu dosiahnut komunizmus.

  a je mi jasne ze ta odpoved vyzera ze nedava zmysel,a to je prave preto ze je to prilis velka a komplikovana otazka na jednoduchu odpoved, mne napriklad trvalo asi 5 rokov dennodenneho sledovania diania v tejto oblasti kym som pochopil o co ide.
 39. 40
  Nats

  tvári sa, že má 3 roky

  @kerrang no lebo si tu viackrát písal, že si nemal žiadnu frajerku a henten výrok znel ako keby si bol Casanova a jediné, čo ti bránilo v zbalení každej ženskej čo chceš, je jej orientácia.
  Len toľko asi.
 40. 41
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @kerrang pozri, výskyt opačne orientovaných tvorov je v prírode percentuálne približne rovnako zastúpený bez ohľadu na to, či ide o ľudí a či ide trebárs o opice. Čiže je zrejmé, že to voľba ľudí nebude, keďže sa to vyskytuje u všetkých zvierat. Aj keď určite sa nájdu ľudia, ktorý si to zvolia (pornoherci alebo viď aj seriál Tiger King :D), ale pochybujem, že im to vydrží celý život.
 41. 42
  Kerrang

  28 ročný muž

  @riddiculus no však ako som sám, slobodný ...ale teraz čo, mám sa teraz zabuchnúť do kohokoľvek, len aby mi na fb svietil status zadaný a mohol sa pred známymi a kamarátmi vyťahovať, že som macher juchúú, aj ja som už zadaný? ...poznám samého seba, na chlapcov nie som ani to nechcem nedajbože s nimi skúšať, ale pokiaľ sme kamarátmi - pohoda ...však mať kamarátov nie je nič strašné, je dobré ich mať a rovnako aj kamarátky ...zrovna dneska aj kamarát môj mi písal, že je po novom nezadaný ...to nie je hanba, je nás viac než dosť a aj ja v mojom veku rovnako starých, ale aj mladších poznám čo sú podobne ako ja nezadaný ...a chalan obdobie slobody nevníma až tak zle, on na tie vzťahy nie je tak upätý ...nie je to hanba byť sám, kde-kto je sám, a zas zadávať sa len do niekoho, kto sa mi nehodí, nemá podobný zmysel života a plán do budúcna, tak načo sa s takou zadať ...ušetrí si čas aj nervy
 42. 43
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @mielikki čiže ty si vlastne oficiálna vzorka a to čo vieš ty sama o sebe patrí na všetkých ľudí bez výhrad? Čiže vlastne aj ja som bi, lebo ty sa tak cítiš? To je nový vedecký postup pri skúmaní?

  A kde presne som spochybňoval existenciu bi ľudí, si veď som jednoznačne, ešte pred tvojimi pindami napísal, že je pravdepodobné, že existujú, lebo nepísal som len tú jednu časť, ktorú tu vyťahuješ, ale k tejto téme som sa vyjadril aj v druhej časti. Ak ťa urazilo, že tam je napísané, "pravdepodobné", tak vedz, že mi je tvoj negatívny pocit tak najviac u piči ako mi len môže byť.

  Či je niečo na tom, že si niekto svojou orientáciou istý je alebo nie je, to som ja absolútne nerozoberal ani som o tom nikde nepísal (odkiaľ zasa toto máš fakt netuším), len som písal, že sú aj ľudia, čo naozaj experimentujú a bi skutočne nie sú. Čiže si vlastne potvrdila, že sú aj takí ľudia tým to končí, neviem čo sa tu snažíš hrať zasa na ublíženú, mňa to aj tak nezaujíma.
 43. 44
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas ako mám s tebou diskutovať, keď z toho, čo napíšem, vyberáš len to, čo ti sedí?
  Napísala som, že viem, ako to vníma viacero ľudí, vrátane mňa a že to u nás nie je rozmar. Nejdem tu tvrdiť o ľuďoch mimo tejto kategórie, že do nej spadajú, ale to by si sa asi musel naučiť čítať s porozumením.


  a už len to, že napíšeš "pravdepodobné" je dosť spochybňovanie, lebo inak by si to napísal bez tej príslovky

  nie, len ty si štýlom vyjadrovania spochybnil všetkých bi ľudí tvrdením, že sú ľudia, čo len skúšajú. Ja som napísala, že áno, existujú a je to v poriadku, ale to nevyvracia fakt, že bi ľudia existujú
 44. 45
  Salora

  tvári sa, že má 4 roky
  Oostende - Kappelmeister Birdzu

  @kerrang vacsinou s tebou suhlasim... ale v tomto?? To akoze niekto je homosexual preto. lebo chce? Alebo sa da z niekoho homosexual vychovat? Resp. je na kazdeho slobodnej voli, ci bude heterio alebo homosexual? (:

  k teme - Cimo19 to sa vazne pytas? (hehe) su toho plne internety... ale tak napr. reg. partnerstvo resp. manzelstvo homosexualov a s tym spojene rovnake prava, ake ma partner v heterosexualnom vztahu...
 45. 46
  Alpynus

  31 ročný muž
  ¯\_(ツ)_/¯

  Najviac diskriminovaní sú aj tak feťáci :-D
 46. 47
  Kerrang

  28 ročný muž

  @nats Čoooo???!? (hehe) (hehe) ...ach jaj, niečo si si vyvodila a už si myslíš, že to tak reálne musí byť a ešte si to aj dobre zmixovala (hehe) ...nie, ani náhodou som si tu pri písaní ktoréhokoľvek komentu nemyslel, že som Casanovom ani alfa samcom ani ničím takýmto ...nič mi hlavou takéto nebežalo, ak si to myslíš tak je to tvoj názor :smile: ...proste don't care ...no tak áno, nebudem ti klamať, nemal som ešte frajerku, ale tam je viacero faktorov prečo som ju nemal ...tak áno, aj introvetrnosť, hanblivosť, utiahnutosť za to celkovo môže, no je tam toho viacero, ktoré tu až tak nechcem rozoberať a súvisí so smutnou rodinnou udalosťou s ktorou som sa dlhšie vysporadúval.. ...tak preto, môžem ti to v správe povedať, čo všetko ...no a tak by som to zhrnul, že čakám na pravú, ak taká vôbec je alebo aspoň niečo k tomu má blízko :smile: ...a to že som škaredý sú len moje komplexy, ktoré niekedy mám ...nie všetko čo tu napíšem je v skutočnosti tak ...aj od môjho rozpoloženia zavisí ...ale ego moc nemám vysoké, nepoviem zas že som najkrajší (hehe)
 47. 48
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @44 a nechápem, o čo ti ide
  keď ti ľudia povedia, že majú radi jablká aj špenát, tak na to potrebuješ výskum, že nemajú radi špenát len preto, aby boli kúl, aby si im uveril, že naozaj majú radi oboje?
 48. 49
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @mielikki prepáč, ale o tom, že si niekto niečo vyberá by sme sa mohli baviť, keby si to nerobila ty :D

  Ale chápeš, že mne tvoj pocit nestačí na to, aby som niečo označil za fakt? A jedoducho to neoznačím a tvoje urážanie a plačlivý tón mi je úplne... veď vieš kde :) To len ty si o sebe myslíš, že si lietadlo a to ako to cítiš ty, tak to majú všetci. Čiže podľa tvojej logiky budem bi aj ja, lebo ty sa tak cítiš.

  Nikde som nepoprel, že taký, ľudia, čo sú naozaj bi existujú a zároveň je podľa mňa hlúposť popierať to, že sú takí, čo len experimentujú.
  Ty tu stále spomínaš len jednu polovicu toho čo som písal a napr. @31 úplne ignoruješ, asi lebo neviem čo, sa tu chceš hrať na urazenú. Ale pochop, že mne je totálne u riti, ako sa ty cítiš a čo je viem čo. Dnes aby sa človek bál čokolvek vyjadriť, lebo hneď za chrbtom mu bude stáť dajaký podivín, so zdvihnutým palcom, čo bude kričať ako ho dačo urazilo. Tak si choď žiť niekam na opustený ostrov a odpoj sa od netu, keď ti všetko ubližuje dpč :D
 49. 50
  Warble

  22 ročné dievča

  zas jedno z tych tlak-zvysujucich for :D dakujem !
 50. 51
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas neviem, kto tu má plačlivý tón, ja si tu obedujem a pri tom nechápem, ako môže niekto byť takto ignorantský
  len som povedala, že nesúhlasím s tým, že bi ľudia neexistujú a si si tu vyfabuloval celú psychoanalýzu :D

  a hej, nepopieraš a zároveň popieraš. Slovo "pravdepodobné" nie je nič, na čo sa dá urážať, wtf, je to len dôkaz, že máš o tom pochybnosti.

  a teda, ak sa chceš vyjadriť k @31 "sú predpoklady a nie reálne fakty" nie je vôbec popieranie, že?

  a hej, je super, že uznávaš, že orientácia môže časom fluktuovať, ale v prvom rade si sa začal tváriť, že bi ľudia si vymýšľajú, ja som napísala, že nevymýšľajú a potom si sa zamotal do toho, že vlastne ani nevieš, čo chceš povedať :D

 51. 52
  Annyejnji

  22 ročné dievča

  @50 to uz nadpis je tlak zvysujuci, to uz ani forum na to byt nemusi :D
 52. 53
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @mielikki Áno, sám som napísal celú psychodiagnózu a nehráš sa tu na urazenú....
  "Možno potrebujem nechať seba a veľkú časť môjho blízkeho okolia podrobiť nejakým testom, aby nám uverili, že existujeme a toto za mňa nepíše nejaký robot a nemám imaginárne kamarátky"
  "Napísala som, že viem, ako to vníma viacero ľudí, vrátane mňa a že to u nás nie je rozmar."
  "a už len to, že napíšeš "pravdepodobné" je dosť spochybňovanie, lebo inak by si to napísal bez tej príslovky"

  " ty si štýlom vyjadrovania spochybnil všetkých bi ľudí tvrdením, že sú ľudia, čo len skúšajú."

  Z týchto vyjadrení je veľmi málo zrejmé, že tu len vyplakávaš a snažíš sa dať najavo ako je to pre teba osobná téma :D

  Ja som sa hlavne nijako nezačal "v prvom rade tváriť" to sú súbežne vyjadrené myšlienky. Ako som ti už písal "Ak by som mal napísať príspevok so všetkými možnými výnimkami a variáciami, tak by som nepísal príspevok ale knihu."
  Prekvapím ťa, ale nič nie je absolútne, všade sú výnimky a tak isto aj tu :) isto by som netvrdil, že len tak a tak, je to pravda a nikdy nie inak. Lebo ako existujú dobrí/nevinní ľudia aj vo väzení, zdraví ľudia v nemocnici, tak verím, že pravdepodobne existujú aj ľudia, čo sú bi, ale aj taký, čo sú bi iba z rozmaru. Že ťa môj názor uráža, vadí ti alebo si to nazvi ako chceš, to je mne úplne jedno, mňa tvoj názor vôbec nezaujíma, ako som ti to už viac krát nepísal.

  Tvoj argument o existencii bi osôb ti môžem ľahko odbiť rovnako silným argumentom, postaveným na rovnako primitívnych základoch a to: poznám ľudí a vidím, že bi nie sú, bi nie som ani ja, a tak bi ľudia neexistujú.
  Aj napriek tomu považujem ich existenciu za pravdepodobnú ale rozhodne nie kvôli tak "nepriestrelným" argumentom, ako sú tie tvoje :D
  Čus
 53. 54
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas lol

  nepoznám ľudí, čo majú radi špenát a jablká zároveň, takže neverím tomu, že existujú ľudia, čo majú radi oboje
  jj, to je tvoja argumentácia, gratulujem
 54. 56
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @mielikki vidím, že stále úplne nechápeš. Ja som nikde nepoprel existenciu ani jednej skupiny osôb :D (:

  A zároveň som tento štýl arumentácie myslím dostatočne jednoznačne označil v @53 za primitívny. Teda dostatočne pre všetkých okrem teba :D
 55. 57
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  a viete čo, tu máte náhodné video s umierajúcimi simsami, lebo to je prínosnejšie ako debata s niektorými ľuďmi
  https://www.youtube.com/watch?v=aFeY9jv3bgM
 56. 58
  Helloxd

  27 ročný muž

  reg. partnerstvo, manzelstvo homosexualov a s tym spojene rovnake prava, ake ma partner v heterosexualnom vztahu.. Nehovoriac o tom ze v niekolkych krajinach sa za homosexualitu este vrazdi. Takze nejaky zmysel toho pochodu urcite je. Cernosi boli tiez davno davno vnimani ako odpad a pozri sa co dosiahli. A urcite to nedosiahli tym ze sedeli doma ticho
 57. 59
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @57 to je prekvapivé, keď ti tá osoba píše, ako ju tvoj názor absolútne nezaujíma. Prínosnosť debaty prekvapila hádam len teba :D
 58. 60
  Helloxd

  27 ročný muž

  @kerrang Boze ty si tak plny sraciek, precitaj si prosim este raz biologiu zo zakladky a dostan do seba kus rozumu.. Celkovo nechapem co s tym ty mas spolocne a ako to ovplyvnuje teba. Pochoduju aby mohli uzatvarat manzelstva a mat take iste prava ako ostatni. Taktiez tymto rozsiruju pozornost coz je velmi potrebne kedze sa v x krajinach za taketo hovadiny este vrazdi. Kto si ty ze mas pravo tvrdit ci ta osoba citi to co citi? "A person's freedom ends where another man's freedom begins." Nejeb sa do toho ked to s tebou nema nic spolocne a ani tomu nerozumies.
 59. 61
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas nie že nezaujíma, ale debatovať s tebou, môžem radšej debatovať s údeným bôčikom
 60. 62
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @mielikki Ale neviem či si si to všimla, ja som skutočne niekoľko krát písal, že ma tvoj názor absolútne nezaujíma :D

  ale na základe komentáru @61 vidno, že ani tak jednoduchý komentár ako ten v @59 nevieš pochopiť :D čo už, každý sme nejaký :D
 61. 63
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @semhamforas https://pbs.twimg.com/media/EYN_ME1X0AEAjIr.jpg
 62. 64
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 1 rok
  neexistuje

  K tejto debate sa na velmi vela urovniach hodi vyrok "my attraction to men is the proof that sexuality isn't a choice".
  Ale ja vlastne neexistujem, tak co tu robim :D
 63. 65
  18fliper

  31 ročný muž
  panic s komplexami na portali pre skolakov

  ten pocit ked chces z fejku zatrollit a nasrat co najviac ludi a aj tak ti titul kokot fora s prehladom vyfukne stary birdzak (hehe)
 64. 66
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @kerrang ty mi @24 uplne pripominas ten vtip.
  Ako sa pozerate na homosexualov? Je to neprirodzene. A homosexualne orientovane zeny? V HD kvalite...
 65. 67
  Kerrang

  28 ročný muž

  @salora tak ono áno je, ale tak čo, ja už sa nevyjadrujem, lebo tu povedať názor, tak to tu je hneď vzbura (hehe) :smile:
 66. 68
  Fukaj

  9 ročný chlapec

  @nespiacakraska 4K :3
 67. 69
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @fukaj 360 :D
 68. 70
  Kerrang

  28 ročný muž

  @warble však a čuduješ sa?! :D ...tu už ani nemáš právo povedať svoj osobný názor, lebo každý tú ide v neviem akej solidarite ....za komunistov takéto pochody neboli a nepotreboval nikto týmto vystrkovať rožky a bolo dobre..
 69. 71
  Kerrang

  28 ročný muž

  @nespiacakraska neviem nepoznám ten vtip, ale nejdem ja už písať čo si ja myslím, že je prirodzené a neprirodzené
 70. 72
  Warble

  22 ročné dievča

  @kerrang TEBE bolo dobre, MAJORITE bolo dobre. nechapem, co je na tom take nepochopitelne, ze tito ludia chcu zit taky zivot ako zijes ty. ked im to bude dopriate, pochody opat nebudu, lebo vtedy uz naozaj bude dobre :)
 71. 73
  Kerrang

  28 ročný muž

  @warble a to bude kedy? (hehe) ...však furt by najradšej len pochodovali
 72. 74
  Warble

  22 ročné dievča

  @kerrang a vidis nejaku zmenu? mas pocit, ze tito ludia maju rovnake prava ako ty? lebo ja nevidim, nemam taky pocit
 73. 75
  Kerrang

  28 ročný muž

  @warble aj tak to asi nikdy nebudú mať úplne dosiahnuté, lebo je to taká podobná problematika ako interupcie a nikdy sa na tom do jedného nezhodne ...preto neviem, čo až také vyrieši pochod ...to by každá menšina mohla takto robiť, len čo im to bude platné
 74. 76
  Papver

  25 ročná žena

  Proste radi pochoduju. Co je na tom tak tazke pochopit?
 75. 77
  Warble

  22 ročné dievča

  @kerrang tak to ani nemusela byt obcianska vojna v amerike :) ved tym majitelom plantazi na juhu urcite vyhovovalo, ze mali cernosskych otrokov. urcite sa vsetci nezhodli, ze ziadny clovek by nemal byt otrok, naco to bolo?
 76. 78
  Nataliya

  25 ročná žena
  Depressionland

  Lebo uz nevedia co od dobroty. Normalny homosexual sa takymto sposobom sebarealizovat nepotrebuje. Change my mind.
  A okrem toho je to aj system, v ktorom zijeme, ktory ich podporuje a v postate aj tak trochu zneuziva.
 77. 79
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @kerrang tym si nas uz samozrejme stihol obohatit, nemusis to pisat znova... Mna skor zaraza ze ti neni trapne z toho co si napisal v @24. :D Ale neboj, mne bolo trapne pri citani aj za teba! (thumbs)
 78. 80
  Yoss

  30 ročný muž

  Tak isto ako akcie pre vozíčkárov, alebo nevidomých...Sú to ľudia, ktorých spoločnosť odsudzuje. Sú odsúdení za to, ako majú nastavenú myseľ od prírody. Sú terčom posmechu, ponižovania, utláčania...čo z toho vzíde ? Samozrejme, že pochod/protest. Aby sa ukázalo tým tisícom ukrytých v kúte, tým, čo premýšľajú o samovražde, tým, čo sa nikdy nemohli realizovať v profesii, ktorá nie je správne ženská, či mužská - nebojte sa, sme s vami, stojíme za vami, ste takí istí ľudia ako ostatní. Človek bez hlbokej empatie to ťažko pochopí.
 79. 81
  Helloxd

  27 ročný muž

  @nataliya Zrejme si odborkyna na tutu temu, ak je teda pochod zly tak co by mali robit aby dosiahli rovnake prava ako heterosexualni ludia? Mas ozaj pocit ze sa maju homosexualy dobre na slovensku? :D ze to robia lebo nevedia co od dobroty? lol
 80. 82
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @80 teda, asi žijem v inom svete, ale skutočne som ešte nestretol človeka, ktorý by odsudzoval vozíčkarov či nevidomých ľudí.
 81. 83
  Yoss

  30 ročný muž

  @semhamforas nie? a prečo majú problémy sa zamestnať, nájsť si partnera alebo kamarátov ? https://www.komisarprezdravotnepostihnutych.sk/Aktuality/Spravy/Vozickar-uvazneny-vo-svojom-byte-nam-uz-drzi-paste
 82. 84
  Yoss

  30 ročný muž

  @semhamforas Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím prešetroval prípad, ktorý je zrkadlom ľudského ignorantstva a v ktorom ani pomoc zo strany príslušného Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Pezinok, pracovisko Senec, poskytnutím maximálnej sumy peňažného príspevku na kúpu zdvíhacieho zariadenia (šikmej schodiskovej plošiny) vo výške 11 617,88 EUR nevyriešil problém zabezpečenia bezbariérového prístupu do bytu dotknutej osoby.
 83. 85
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @yoss Nájsť si partnera majú z jednoduchého dôvodu. ľuďom sa spravidla nepáči nijaká anomália. Predstav si seba a pekné dievča, ktoré napríklad nemá ruku (hoc len od zápesia vyššie), hneď by sa ti páčila o dajaký stupeň-dva menej. Ešte horšie to je v prípade, ak má vážnejšie "postihnutie" tam nejde len o to, že tá osoba je pre teba menej atraktívna, ale jeho postihnutie obmedzuje aj teba a nie každý má na to trpezlivosť. Napríklad ja takých ľudí obdivujem, ale nechcel by som takého partnera, vadilo by mi, ak by som s ním nemohol ísť napríklad na túru, alebo by som mu musel stále s niečím pomáhať. Asi by mi to nevadilo nejako veľmi, rok, dva, tri, ale ak sa pozrieš za aké hlúposti sa ľudia rozchádzajú, tak z dlhodobého hľadiska by to asi zavážilo. Ale teda nemyslím, si, že to znamená, že by som niekoho odsudzoval.
  Pokiaľ ide o kamarátov, tak ak si chce hladať medzi zdravými ľuďmi kamarátov, tak tam asi narazí na to isté obmedzenie, že ľudí to obmedzuje, že sa na niekoho musia uspôsobovať. Veď spomeň si na seba, keď ste ako malý chodili von, tak tiež ste nemali tendenciu občas nezavolať von toho, čo všetko zdržoval a tak podobne? A tiež si nemyslím, že by som takú osobu odsudzoval. Mal som spolužiaka, ktorý bol na vozíku a úplne normálne som s ním šiel na pivo, pomáhali sme si vzájomne atď. ale proste aktívne s ním tráviť čas je obtiažne, keďže dosť vecí čo baví mňa robiť, on robiť nemôže. Veď aj ty si asi hľadáš kamarátov s podobnými záujmami. osoba na vozíčku má logicky iné záujmy ako ty. Ale že by to znamenalo odsudzovanie, no neviem.

  Pokiaľ ide o zamestnanie, tak vonkoncom, neviem, či tie osoby majú nejaký extra problém sa zamestnať. Nevidomá osoba asi áno, predsa len, možnosti toho čo môže robiť sú obmedzené. Ale zvláš ľudia na vozíčkoch sú úplne v poriadku zamestnateľný napríklad v kancelárii ak na to majú vlohy. Problémom často však bude, že samotní vozíčkari nemajú napríklad záujem pracovať, lebo sú tak zatrpknutý svojím handicapom, že nemajú na nič chuť (to nie je z mojej hlavy).
 84. 86
  Semhamforas

  hrá sa, že má 0 rokov
  Bratislava

  @84 prirodzene individuálne pochybenia nájdeš všade. Bavíme sa o plošnom "odsudzvaní" osôb, nie o individuálnych prípadoch, kedy sa nepodarilo zabezpečiť bezbariérový prístup
 85. 87
  Elmsi

  13 ročné dievča

  @16 dobre som sa nasmiala.. Teba kto učil biológiu :D
 86. 88
  Kerrang

  28 ročný muž

  @elmsi však ale čo je zlé na tom, však dobre som povedal tie hormóny, akurát že som nechcel rozoberať spoznávacie znamenia v strede tela (hehe) ...zas by som bol ešte označený aj za perverzného, úchyla, pedofila a k tomu ešte aj všetko toto dokopy (hehe) ...však tu sa 3/4 ľudí len zlostí
 87. 89
  Kerrang

  28 ročný muž

  Tu dakto povie iné, aj neskôr po mne tá Nataliya a zas vzbura aj na ňu ...tu je zrejme tá lgbt komunita prevažne (hehe) (hehe)
 88. 90
  Salora

  tvári sa, že má 4 roky
  Oostende - Kappelmeister Birdzu

  @kerrang no mozem ta ubezpecit, ze to nie je ziadna vec slobodnej volby ani vychovy ani si clovek nevybera resp. nemeni sex. orientaciu len tak z pleziru... (hehe) a nezabudaj na jednu podstatnu vec - za socializmu samozrejme podobne pochody neboli a kazdy to v podstate tajil hlavne preto, lebo to bolo trestne...
 89. 91
  Helloxd

  27 ročný muž

  @kerrang mat svoj "nazor" je jedna vec, je ale ine hovorit niekomu ze ho neuznavas alebo ze nema mat take prava ako ty len preto lebo sa ti nepaci to iste co jemu :)
 90. 92
  Kerrang

  28 ročný muž

  @salora no tak prečo je dobré to propagovať, veď nie sme Afrika nestínajú tu hlavy, niekto kto to tu spomínal ...gayov ani lezby tu tak či tak nebudeme vraždiť
 91. 93
  Kerrang

  28 ročný muž

  @nespiacakraska čo by na tom malo byť tak strašne trápne a áno prečítal som si aj presne tú správu, takže nepíšem to len tak ...videl som aj peknú lezbu ...ty si nevidela?
 92. 94
  Nataliya

  25 ročná žena
  Depressionland

  @helloxd Uff "odborkyna" sice nie som, ale ano, myslim si ze sa tu maju celkom dobre. Preco? Nikto ich za ich orientaciu nezatvara, nekamenuje ani nezabija. A tych par ludi, ktori sa voci nim nechovaju prave "tolerantne", to sa podakujte tym vasim pochodom. Ak sa niekto bude prezliekat za psov, sukat sa pri tom akoze do zadku a este si tam nosit svoje deti, tolerovat ho nebudem. Bodka.

  Poznam mnohych homosexualov o ktorych som roky nevedela a to je pre mna znamenie, ze su zacleneni medzi ostatnych.

  Ale viem, ze tuto polka osadenstva birdzu by radsej na prajdoch verejne masturbovala.
  Kurnik, to mi pripomina, preco som sem par rokov nechodila.
 93. 95
  Salora

  tvári sa, že má 4 roky
  Oostende - Kappelmeister Birdzu

  @kerrang nikto to nikde nepropaguje, jednoiducho taz za rok urobia nejaky pochod za svoje práva... to, ze sa tam objavi niekolko provokaterov a uchylov, co sa potrebuju na verejnosti prezentovbast v jocksoch, to je iná vec... ale ucel je stale rovnaky - aby mali rovnake prava vo vztahu, ako maju hetero partneri pozostalost, informacie a pod.)... a teraz nemyslim napr. adopciu... len minimum homoparov ma skutocny zaujem o adopciu... na druhej strane je aj na Slovensku kopa homoparov či homojendotlivcov, ktorí dieta/i vychovavajú a dokonca si moze homosexual aj dieta osvojit resp. adoptovat (hehe)
 94. 96
  Emzááák

  hrá sa, že má 1 rok
  Dojížďak Birdzu

  Ak budú každý deň takéto diskusie na Birdzi, tak nakoniec Perex aj otvorí registrácie.
 95. 97
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @kerrang no vsetko... Tak ti poviem... Si objavil drevene zeliezko tym, ze homosexualne orientovane zeny mozu byt aj velmi atraktivne a ze nechcu muzov...
  Doplnujuca otazka-ma tvoj negativny postoj k homosexualne orientovanym ludom nieco s tym, ze si videl atraktivne homosexualne orientovane zeny, nemali o teba samozrejme zaujem a teba to mrzelo?
 96. 98
  Kerrang

  28 ročný muž

  @nespiacakraska neobjavil, vedel som to, dosť je takých aj u jedného aj u druhého pohlavia ...ale nie je vyslovene nikde napísané, ani som nepovedal, že idem po homosexuálnych ženách výhradne :smile: ...no trošku si ma zaraďujete zjavne inak, naživo by som vám to celé vyrozprával, snáď už by ste ma pochopili, lebo nehovoril som, že som naštvaný na homosexuálov, len načo sa zviditeľnujú, načo tie pochody sú až tak potrebné keď v minulosti to nebolo ...áno tie práva, ale tak adoptované dieťa by im prečo by mali vziať?! ...pokial go niekomu vyslovene nezoberú, tak prosím a ešte keď to dieťa bude vnímať kladne alebo neutrálne ...aj keď teda mamu a otca v tomto pre dieťa nič nenahradí ;)
 97. 99
  Helloxd

  27 ročný muž

  @nataliya "tolerovat ho nebudem" lol, co maju ale oni spolocne s manzelstvom 2 ludi rovnakeho pohlavia? Nic. To ze tam su tak bohuzial, extremisti sa najdu vsade v kazdej mensine/vacsine ludi. A to ze na Sk ich nikto nezabija kvoli orientacie neznamena ze je tu radost zit pre obycajneho homosexuala. Prave to ze ledva vies o existencii homosexualov znaci ze sa tu asi necitia uplne komfortne. + No a neodpovedala si na otazku lol, ako teda a co by mali robit aby mali rovnake zakony a aby sa v menej vyspelych krajinach nevrazdilo za toto? Ked ti uz pride nevyhovuje tak verim ze vsetci tepli budu velmi radi za tvoje rady ako toto prekonat a dosiahnut.
 98. 100
  Kerrang

  28 ročný muž

  *toto ...nie neomrzelo ma to, hľadám akúkoľvek schopnú ženu v mojom veku, prevažne mladšiu alebo seberovnú ...nenadávam na ne, mám koníčky a venujem sa im, ktorý môj pocit samoty vynahrádzajú ...ani neviem čo by som robil keby som tie koníčky nemal.. (?) ...ale viem, mal by som ešte psa (hehe) :smile:
 99. 101
  Feroborba

  26 ročný muž
  Tanganika

  @kerrang Radšej už ser na to. Ber na vedomie, že keď píšeš veľa komentárov, tak ti stúpa estrogén.
 100. 102
  Kerrang

  28 ročný muž

  @feroborba už dávam, sú to len žabomyšie vojny s týmito ľuďmi ...tí sú len zaškatuľkovaní písaním si toho svojho, zbytočná debata s nimi a vedel som to už dávno, len mi to nedalo čo sú daktorí zač (letim)