Fórum pridal Kenjiden, 6. 4. 2020 11:10 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Používate odborné výrazy aby ste sa cítili inteligentnejšie?

0
Kenjiden

hrá sa, že má 0 rokov
Kōga

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Odborné meliškologické, david zidanovské a podobné jedine (thumbs)
  2. 2
    Mikaell

21 ročný chalan
    Prešov

Áno. A vždy čo najviac ostentatívne, aby vynikol môj široký diapazón odborných termínov.
  3. 3
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Spomenula som si na ten diel ked si Joey pisal odporucenie do prace a pouzil word na nahradenie slov aby to znelo odbornejsie (:
  4. 4
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@slackerbitch akurat nad tebou Mikaell ma fotku Joey-ho nahoda? (hehe)
  5. 5
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

@torpedo08 anoo, pisal asi kym som pisala ja ale keby to napisal on bolo by to megalepsie! (:
  6. 6
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@slackerbitch ale aj tak to je super (hehe)
  7. 7
    Openmindedfreak

30 ročný muž

Hej, občas používam terminus technicus, napríklad som si naposledy osvojil termín binomická nomenklatúra a väčšinou odhadnem pri kom je vhodné používať ich. A občas sa vyjadrujem ako najposlednejší sedlák, lebo mi to tak vyhovuje.
  8. 8
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Áno, najlepšie je keď ani sama neviem, čo tie výrazy znamenajú (thumbs) (hehe)
  9. 9
    Robinsonleon

23 ročný chalan

nezriedka tieto výrazy implementujem do svojich emailov, len aby som dodávateľom zamotal hlavy
  10. 10
    Montgomery

30 ročný muž
    Nightrainov osobny prekladatel

odborne vyrazy v beznej komunikacii alebo na birdzi nepouzivam
  11. 11
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    My name is Your Worst Enemy

iba ked mi nenapadne vhodne neodborne synonymum, to sa ale nestava casto.
  12. 12
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

používam ich lebo musieť premýšľať ako sa to povie po sedliacky by mi dlho trvalo XD
  13. 13
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Pouzivam, ale preto, ze clovek ktory ma pocuva zvysi pozornost
  14. 14
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Hej, lebo mi casto nenapadne jednoduchsi ekvivalent.
    Rovnako casto miesam jazyky, lebo pouzivam ten, v ktorom mi slova napadaju prve.
  15. 15
    Mefistofel

31 ročný muž
    Nitra

nie, .....je to hlúpe použivať slová, ktorým skoro nikto nerozumie.

pokial je skupina ludí a vedia o čom je reč - ok, ale inak to dosť zavrhujem. Je to skôr naznak povrchnosti a arogancie mozno aj lenivosti. Samozrejmie nie vždy, ale aj také sa deje. Jasne, ked cloveku vypadnu slová a nazvy a vie pouziť len ten zlozity nazov..ok, ale inak asi nie, pred neznalým človekom takto rozprávať.

aj ja som si isiel davnejsie kupiť pohanku a bol som v obchode kde nie je samoobsluzna prevadzka, a vypadol mi slovensky nazov , tak som zacal googlovat Fagopyrum esculentu, lebo proste naco zatazovat cudzieho cloveka zlozitymi nazvami.
  16. 16
    Semhamforas

tvári sa, že má -1 roky
    Bratislava

V beznom styku s ludmi pouzivam normalne výrazy a ak mi nenapadne slovenské slovo, prípadne vhodné synonymum, tak síce odborné slovo použijem, ale hneď zároveň vysvetlím, čo to znamená.

Ľudské vyjadrovanie má byť v ideálnom prípade zrozumiteľné a jednoduché pre všetkých. O to viac ma pobaví, keď niekto použije odborný výraz, ale nechápe poriadne jeho význam :D
  17. 17
    Ninkabezpinka

20 ročné dievča
    Karla Birdzu, odbanujte ho, please, darmo, Karol je Kráľ, King of ťhe BeerC forevA

Konštantne existujem v štádiu parciálneho až kompletného deficitu anatomických juxtapozícií dvoch orbicularis oris v štádiu kontrakcie.

Kurva, asi budem musieť niečo zmeniť, nikto netuší, o čo mi ide!!!
  18. 18
    Papver

24 ročné dievča

Skôr nie ale nedávno som na birdzi použila slovné spojenie bronchoalveolárna laváž ale to nie preto aby som sa cítila inteligentne. :D
  19. 20
    Limitles

7 ročný chlapec

@slackerbitch to robim aj ja v zivotopise :D
  20. 21
    Ssnehulienka

25 ročná žena
    Dolný Kubín

nie. viacero ludi si to o mne myslelo. skor sa mi stane ze mi nenapadne slovo v slovencine tak si poziciam anglicke a ohnem ho po slovensky, co viac raz vypali tak, ze je to latinsky vyraz v slovencine
  21. 22
    Kenjiden

hrá sa, že má 0 rokov
    Kōga

@robinsonleon to znie jak práca s humorom (hehe)
  22. 23
    Kenjiden

hrá sa, že má 0 rokov
    Kōga

@nerwous15 Ozaj to tak funguje?
  23. 24
    Kenjiden

hrá sa, že má 0 rokov
    Kōga

@staphylococcus Ináč povedané máš v tom guláš (:
  24. 25
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@kenjiden jednoznacne :D a okrem toho som aj povrchna, arogantna, leniva a nech e sa mi tri krat za minutu googlovat ako slovo povedat hlupejsie :D
    (Inak velmi sa bavim na tom, ako sa z tohto fora stalo "podme sa pochvalit, ake zlozite slovicka pozname" :D )
  25. 26
    Nerwous15

27 ročný muž

@23 Jj, ale musis rozpravat plynule, bez emmm, sebaistota tiez velmi prispieva...
    Mam to vsak vyskusane len na okruhu svojich priatelov, ktorych je len hrstka dokladne vyberanych ludi..
  26. 27
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Samozrejme! Iba to dokáže zo mňa urobiť nefalšovaného pseudointelektuála! (thumbs)
  27. 28
    Kenjiden

hrá sa, že má 0 rokov
    Kōga

@staphylococcus Tak to si určite úspešný človek. Gratulujem! (thumbs) Hlavne, že sa vieš pobaviť na druhých, keď už seba berieš tak vážne (hehe)
  28. 29
    Kenjiden

hrá sa, že má 0 rokov
    Kōga

@nerwous15 Takže takéto veci skúšaš na svojich priateľoch. Dobré vedieť (thumbs) (hehe)
  29. 30
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

He?
  30. 31
    Nerwous15

27 ročný muž

Je na tom nieco zle?