Fórum pridal Kerrang, 25. 5. 2020 16:38 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Podarilo sa vám už vo voľnej prírode zahliadnúť nejakú šelmu?

0
Kerrang

27 ročný muž

Budem rád, ak sa podelíte o vaše zážitky, či už aj čisto na Slovensku najmä, ak ste už videli medveďa, rysa, vlka počas turistiky alebo prechádzky lesom. Môžte popísať aj pocity z toho stretu, či ste sa báli, ako reagovalo to zviera, prípadne z akej
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kerrang

27 ročný muž

vzdialenosti sa vám tú šelmu podarilo zazrieť :smile:
  2. 2
    Kerrang

27 ročný muž

Priznám sa, ešte som ja nemal stret s takýmto zvieraťom a ani by som nechcel, hlavne s tým medveďom. Ja sa ich veľmi bojím, našťastie za tých pár rázy čo som chodil túrami severom Slovenska som žiadneho nestretol. By som sa asi pototo zo strachu. (hehe)
  3. 3
    Motovidlo323

31 ročný muž
    dedoles influencer birdzu

Raz sme s ex počuli silno ručať jeleňa a sme si mysleli, že to je me2ď a sme boli posratí až za ušami. Ona ešte mala komplexy, že je tlstá a neutečie a že konečne zomrie a bude jej dobre, čiže zábava :D
  4. 4
    Kerrang

27 ročný muž

@motovidlo323 Keď to ručal len jeleň, tak to bolo ešte dobre, horšie keby tak medveď tam zreval. Vtedy by už bolo zle (hehe) Ale ja chalan zo západu a z nížin by som sa zľakol tak či tak najmä sám tam.. (hehe)
  5. 5
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Pred dvoma tyzdnami pri Rovinke bezal zajko po poli (letim) (:
  6. 6
    Kerrang

27 ročný muž

@slackerbitch bože, šak to neni šelma (hehe) (retard) ...nenásytný mäsožravec zajko (:
  7. 7
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

Diviak, to je pološelma :D
  8. 8
    Livre

20 ročné dievča

1. stretli sme medveďa (ja a starká), bol asi 100 metrov od nás a začal za nami bežať , zachránil nás okoloidúci motorkár, bolo to asi 500 metrov od dediny, čiže dosť blízko a nikdy by som nebola povedala, že moja starká je taká dobrá šprintérka..
    2. O druhom stretnutí medveďa som raz písala aj sem, akurát s tým rozdielom, že tento bol od nás asi 5,6 metrov, bola noc a bežali sme minimálne 2 km, skoro som dušu vypustila
    3. Jelene, srnky, lane, srncov stretávam veľmi často, ale raz som robila v jednej mini zvieracej zoo a pomáhala som pri staraní sa o jelene, losy a daniele a tak a mala som krámy a skoro som zostala napichnutá na parôžok, takmer som nestihla újsť z ich ohrady von, lebo jeden samec sa na mňa dosť strmo rútil
    4. Diviaka som našťastie vo voľnej prírode nestretla, ale počuli sme ho a teda.. od pokakania som nemala ďaleko
    5. No a potom líšky, nám chodia ku chate, aj malé líštiatka momentálne a to sa nejdem vynadívať, lebo sú nádherné
  9. 9
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

@kerrang boze, sak si srandu robim (retard)
  10. 10
    Fukaj

8 ročný chlapec

Išiel som po lesnej ceste, a asi 10m predo mnou po nej kráčal medveď, menší ale trúbil som o sto šesť keď mi došlo čo sa práve deje :D A take klasiky ako diviak, jelen ci srnka asi nejak viac rozpisovat nejdem.
  11. 11
    Papver

24 ročné dievča

Medveda som stretla. Bola som dost nasrata, lebo majitel nebol nikde poblizku a medved nebol ani na voditku. To co ma toto znamenat?
  12. 12
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

Mačku, tchora a kunu :D
  13. 13
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Asi ani ne aj ked dnes poobede sa mi snivalo ze isiel kusok odomna vlk tak nevim ci sa to rata (?)
  14. 14
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Patkáňa ale velkého!!!
  15. 15
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Líšku
  16. 16
    Wewo

27 ročný muž

rata sa ked ma v dzungli napadla diva opica? :D
    asi sa to berie ako selma, ale bol to opicacky alfasamec a nebolo mi vsetko jedno :)

inak na Slovensku diviakov par krat, kale veeelmi davno
  17. 17
    Wewo

27 ročný muž

*neberie ako selma
  18. 18
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Hm a ked v lese stretnes nejaku zensku co je selma to sa tiez nerata?
  19. 19
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

No stavím sa, že živého rysa tu inde ako v zoo nevidel nikto..
  20. 20
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

medvedica s 3 mladymi, liska, sakal, ..macka..ved aj macka je selma
  21. 21
    Primitiv

26 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Evu Mázikovú.
  22. 22
    R4ptor

26 ročný muž

2x medveďa ... raz z diaľky cca 100m, mal som bike a medveď ma nevidel ... a raz cca 15-20m, medveď ma videl a zdrhol :D
  23. 23
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

1 medveda na Horehroní na černiciach, ale po vetre, takze pohoda... druhy medved asi pol metra odo mňa, ked som otvoril dvere raz vecer na Zamke (: cakal som bracha s frajerkou zo Sliezskeho domu, pocul som sramot za dverami, myslel som, ze su to oni tak som otvoril dvere a predo mnou medvedica na zadnych (: a chatarka, ze to je pohoda, ze ona tam chodi kazdu chvilu na zradlo a urcite ma vonku niekde aj mlade (: no nebolo mi vsetko jedno...
    kamosom v Slovenskom Raji vlcicu a vlcata, ale to bolo cielene... no a samozrejme X krat Tatransku Lisku Elisku... ale tu stretol asi uz kazdy, kto chodieva na Terynu, Zamku ci po Tatranskej magistrale (hehe)

https://i.imgur.com/Y5EHzLG.jpg
  24. 24
    Palec223

28 ročný muž

ak sa rata teda aj liska tak som videl aj s dvoma mladatmi cez cestu prebehnut ... inak som videl len divu macku :D a naozaj bola diva proste od oka to rozoznas ! :D
  25. 25
    Openmindedfreak

30 ročný muž

Divú sviňu so štyrmi mladými a dobre mi lepilo, boli asi 10 m od nás...
  26. 26
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Diviaka v areali fakúlt v mlynskej doline :D Riadne akože aj som to natočil na mobil, ale moc dobre to nevidno... uplno normalne, občas nejaky človek po chodníku išiel ako bežne... a tam diviaky popod okná ...
  27. 27
    Riddiculus

7 ročné dievča
    *1238

Videla som medvediu stopu, ráta sa to?
  28. 28
    Kerrang

27 ročný muž

@slackerbitch ja vieeeeem božeeee, nie som tak blbý zasa :D
  29. 29
    Kerrang

27 ročný muž

@milgamman no áno - všežravec a šelma je to najmä s mladými, vtedy sa neunúva proti tebe vyraziť :D
  30. 30
    Limitles

7 ročný chlapec

na laurinskej iba
  31. 31
    Kerrang

27 ročný muž

@livre fúha, to by som nechcel zažiť.. ;P No keď beží, tak je na mieste, že aj človek bude inštiktívne bežať. Málokto je taký, čo by si ľahol pred ním na zem a chránil si hlavu, aj keď asi je to najlepšia voľba, aby zostal človek živým. Taký medveď dokáže bežať rýchlosťou až 55 km/h som čítal, pritom človek len 15. Keby silno chcel dobehol by každého, akurát máme jedno šťastie, že človek mu až tak nechutí, aj keď je to všežravec. Žerie prevažne rastlinnú stravu, plody a zdochliny skôr, loviť sa mu moc nechce. Jedno šťastie, že tu nemáme tigre sibírske, to by bolo horšie.
  32. 32
    Kerrang

27 ročný muž

@livre fúú, no v noci som raz išiel ale to ešte na Liptove z chaty dolu strminou s väčšou partiou, kde sme sa chodievali kúpať do takého jedného areálu. Raz som len tak išiel, ale už nikdy viac, aj keď som bol opitý a teda sa bál menej, aj keď bál som sa stále. To bol môj najhorší zážitok, lebo nikde nič nevidno, schádzali sme lesíkom do čierno-čiernej tmy a pritom niektoré roky sa tade aj pri chate potuloval medveď.. Vonku som nešiel ani za svet, nikto ma vtedy tam nedostal, keď sa tam večer potuloval :D
  33. 33
    Lafiziq

26 ročný muž
    Bratislava

na hrebeni som spal v stane a plch sa mi vkradol do stanu a zežral mi chleba

zmrd jeden
  34. 34
    Kerrang

27 ročný muž

Pre mňa sú aj líšky divočina (hehe) Raz taká malá na stanovačke sa vynorila z kriakov a teda aj vtedy rešpekt, či neni besná, keď tak sa nemá problém priblížiť ku nám :D Nakoniec bola iba hladná :smile:
  35. 35
    Majky538

25 ročný muž

lisky, diviaky, srny... take ako tak bezpecnejsie zvery na stretnutie
  36. 36
    Matthewp

20 ročný chalan

Medvede, srnce niekoľko krát
  37. 37
    Kerrang

27 ročný muž

@fukaj Čo si bol vtedy tam na motorke, že si na neho trúbil?
  38. 38
    Kerrang

27 ročný muž

@papver Jedine že by to bol cirkusový, by si pochodila s úspechom :D
  39. 39
    Kerrang

27 ročný muž

@thunderstorm Tchora? ...nie náhodou jazveca? ...ja som myslel, že tchor u nás sa vyskytuje len veľmi zriedkavo
  40. 40
    Kerrang

27 ročný muž

@18 ja som tam stretal zatiaľ iba lesné žienky (hehe) (hehe)
  41. 41
    Kerrang

27 ročný muž

@feroborba možno nejaký poľovník spod Tatier aj videl už rysa, lenže je veľmi zriedkavý ...som v takej turistickej skupine a raz jeden turista mal to šťastie a cvakol rysa :smile:
  42. 42
    Kerrang

27 ročný muž

@patrixo šakal :-o ;P ;P ...ale zas ževraj aj medvedíkom čistotným sa nejako začalo u nás dariť, tak časom možno to bude väčšia exotika takéto stretať
  43. 43
    Kerrang

27 ročný muž

@salora čoooo?!? ...fúú, tak to teda musel byť šokujúci zážitok ...kks tento príbeh s tým medveďom na pol metra vzdialeného ma zaujal, ak je to skutočná pravda (hehe) ...ale neotvoril si hádam na plné dvere a on sa hádam dobre zľakol tiež, či nie? (hehe) ...ja by som odpadol rovno tam na mieste (hehe) ...obdivujem aj tú majiteľku, že má taký kľud angličana a zvykla si na neho, po mne by tam po takom príbehu nezostal ani smrad (hehe)
  44. 44
    Fukaj

8 ročný chlapec

@37 hej hej motorka, lesne cesty. Ved to poznas.. a este v tme :D Ale aj na aute sa mi stala totozna situacia, akurat pod lesom na polnej ceste.
  45. 45
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

Myslel som to tak, že nejaký poľovník spod Tatier ti tu asi nezahlasuje. Už len na dokumentárne účely je dosť náročné zachytiť rysa pomocou fotopascí, nie ešte na prechádzke :smile:
  46. 46
    Kerrang

27 ročný muž

@feroborba čítaš mi myšlienky, lebo chcel som sa inak aj tu spýtať, či tu nemáme nejakého poľovníka na birdzi (hehe) ...chcel som aj že o tom založím fórum, ale ktovie, možno tu nebude ani nijaký poľovník :) ...mňa vždycky doteraz bavilo pozerať na kukaj.sk, keď ešte mali pred rokom, aj 2 rokmi nastavené fotopasce na takú čistinku, kde sa zvieratá radi zdržovali a kade častejšie chodili a tam im raz tak v lete zaznamenala fotopasca pekný úlovok - rysa ...mal tak krásne tie mimikry celkovo, že sám som musel pri tom zaznamenanom zábere zo začiatku podrobnejšie skúmať video, čo tak krásne splýval :smile:
    Tu je inak to video a krásne to urobili ...staré dobré časy, keď to fungovalo, až dokým im kamery nezničil samotný medveď :( (sorry)
    Teraz je dosť aktivita medveďov, nebol problém vtedy aj o takomto čase tam vidieť niekedy väčšiu skupinku medveďov
    https://www.kukaj.sk/web/clanok/1083-rys-v-pozadi
  47. 47
    Kerrang

27 ročný muž

https://www.kukaj.sk/web/projekt/154-velka-fatra
  48. 48
    Salora

tvári sa, že má 3 roky

@kerrang vraj tam ta medvedica chodila pravidelne skoro kazdy den... vzdy nasla za chatou v popolnici nieco na zub, chatari jej tam nechavali (hehe) no otvoril som dvere naplno, nastastie som mal pud sebazachovy a bleskovo ich zavrel ale veru aj som si cvrkol (:

a zabudol som vlastne este na jedno stretnutie s mackom (hehe) ked som isiel busom z Oravy, tak tesne pred Kralovanmi nam do cesty vbehol medved, sofer dupol na brzdu ale aj tak sme ho mierne trafili... ale oklepal sa a hned usiel medzi stromy pri ceste...

@Livre no keby ten medveď veľmi chcel, tak by vás určite dohonil (:

odporucam nosti so sebou na tury napr. rolničku a ka je viac ludi, tak sa rozprávat... medved je plachy a boji sa viac ludi ako ludia jeho (hehe) prip. si kupit pre istotu kaser na medvede, keby uz nahodou naozaj nieco...
  49. 49
    Livre

20 ročné dievča

@salora jasne, keby chce tak uz sme roztrhane :D a ta rolnicka.. no neviem, mam v rodine horara a on tvrdi ze...ten zvuk medvedovi evokuje ze je v blizkosti ovca, cize sa neboji. Skor asi krik robit a tak :)
  50. 50
    Salora

tvári sa, že má 3 roky

@livre medved ma dobry sluch, je inteligentny a zvonec ma doost odlisny zvuk od malej rolnicky... (hehe) a prave napr. v polovnickych obchodoch sa predavaju specialne rolnicky na medvede (hehe)
  51. 51
    Livre

20 ročné dievča

@salora ano ano viem, len vravim co mi on povedal, ja sa do medvedov moc nevyznam :D
  52. 52
    Kerrang

27 ročný muž

@salora Aha, no to neni dobré mu tam hádzať do popolnice a prikrmovať, lebo potom nečudo, že si tam zvykol chodiť ...iba si tým robia problémy a potom aby sa človek tam pomaly bál výjsť aj vonku.. (?) ...cez Kraľovany som už išiel viackrát smerom na východ Slovenska, dosť je to tam hornaté, aj keď pekné prostredie, no ale zas na druhej strane, by som sa nečudoval, že tam sú medvede :D ...ja by som tam nemohol žiť, bál by som sa, aby mi do dvora nevbehol medveď (hehe) ...to hej, my sme tak na túrach museli robiť hluk, aby sa nejaký nezľakol a nepriblížil sa k nám, tak aj hrncami sme trieskali, aby sa vzdialil, ak by náhodou (hehe)
  53. 53
    Kerrang

27 ročný muž

@fukaj poznám, samozrejme ...ja som aj myslel, že na motorke alebo na štvorkolke, aj keď aj autom by sa to mohlo stať ...v tme by som sa ani za svet nevybral do lesa (hehe)
  54. 54
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Z divých zvierat (nerátam zajace a veveričky, kvantum ježkov) som stretla samozrejme ondatry, kunu, bobry, srnky, jelene, diviaky... Medveďa bolo niekedy veľmi cítiť, takže musel sa tam krátko pred nami pohybovať. Ale aj kamzíky (vysokotatranské aj nízkotatranské), svište...
  55. 55
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

A ešte nutrie :D
  56. 56
    Kerrang

27 ročný muž

@azizi podobne ako ja, tiež si asi zo západu z nížin (hehe) ...a jak smrdel? ...tak podobne ako tí zo zoologickej, či trocha inak? (hehe) ... naposledy keď som bol v zoologickej v BA tie medvede tam smrdeli jak tchory z tých 5 metrov, čo boli vzdialený od nás (hehe) ...smrdeli jak bzdochy
  57. 57
    Kerrang

27 ročný muž

Kamzíky som videl aj ja a svište zatiaľ nie :smile:
  58. 58
    Aaaaaaa

30 ročný muž
    Čuchmanovce

@motovidlo323 este aj tvoja priatelka ma komplexy? :D:D
  59. 59
    Cain666

28 ročná žena

raz v tatrach ked sme sa tulali skolaci po lese po tme sme zrejme natrafili na vlkov ked sme svietlili telefonmi vsade svietili oci pakovali sme sa jak mlade jelene z tadial :D chytili sa za ruky neh trosku odplasime a uz sme tam nikdy viac nevkrocili :D