Fórum pridal Rebarboe, 24. 1. 2020 11:04 do kategórie Politika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Počul/a si už diskusiu s Líviou z Kulturblogu a Marekom z Mladí proti fašizmu

0
Rebarboe

19 ročné dievča
Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Mariquittka

  26 ročná žena
  Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

  ani neviem, že mali takú diskusiu, možno kuknem
 2. 2
  Feelagain

  22 ročné dievča
  based in Brno

  nn nemam na to moc zaludok
 3. 3
  Montgomery

  29 ročný muž
  Nightrainov osobny prekladatel

  za ten cas si radsej pustim nejaky kvalitny film
 4. 4
  Dee99

  26 ročný muž
  RK

  ked mu povedala pičovinu o sexizme za to že jej dal prvej slovo tak som to vypol.. neviem kolka minúta to bola 3-tia? :D
 5. 5
  Mayben

  28 ročná žena
  Vraj najväčšia diera

  *Len kúsok.

  Ale chystám sa to celé vypočuť :D
 6. 6
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 2 roky
  a witch of the woods

  Och nie, nechce sa mi dnes grcat.
 7. 7
  Nicmanenapada

  29 ročný muž

  Nie, ale chystám sa.
 8. 8
  Elmsi

  12 ročné dievča

  Dnes som sa už mega nastvala. Možno zajtra
 9. 9
  Firestorm

  30 ročný muž
  Bratislava

  @dee99 Tak tak, priateľu. Nápodobne :D
 10. 10
  Wewo

  26 ročný muž

  Obaja tam sú dobre vypatlani ideológiou,vidia veci čiernobielo, nemajú empatiu voči druhej strane a nevedia produktívne diskutovať, obaja si príliš dávali pozor aby boli korektní a udržali sa v dobrom svetle a človek sa z toho nič nové nedozvie a nič mu to nedá.

  Táto korektnosť je niekedy naškodu, aj keď možno to tak vnímam po tom čo som dočítal "why are we yelling?", o tom aké prínosné vedia byť "produktívne hádky". Samozrejme nemusí to vyzerať ako predvolebné politické diskusie kde oo sebe starí capi škriekajú, ale zase akú výpovednú hodnotu má dvojhodinový rozhovor kde dve decká dokola opakujú ideologický brainwash svojej strany?

  + toľko prázdnych obkecávacích fráz... O Lívii škoda hovoriť, no chlapca by som s jeho schopnosťami argumentácie rozbil aj ako liberál v roli "devil's advocate". Samozrejme tu nechcem flexiť nad deckom, v 18tich som nebol lepší.

  Tiež navrhujem piciu hru, panáka vždy keď mladý povedal "lenže to, čo chcem ja povedať, je fakt, že"... a potom dodá úplne subjektívnu ničím nepodloženú domnienku.

  Odjebalo ma tiež keď chalan zadefinoval politickú korektnosť ako z princípu správnu (a zase to jeho "to je proste fakt, tak to je a hotovo"), lebo veď korektný = správny. To, že konsenzus o tom čo sa pokladá za správne má byť výsledkom diskusie a nie rozhodnutie "tej jedinej správnej tolerantnej neomylnej strany" mu akosi ušlo.
 11. 11
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  idem pracovať pre stranu Vlasť!
 12. 12
  Lenuska175

  hrá sa, že má 0 rokov
  knižnica

  ano, vydrzala som vzdy tak 3-4 minuty, potom som musela predychat a neskor sa vratit
 13. 13
  Livre

  20 ročné dievča

  bohužiaľ áno.
 14. 14
  Dedee

  11 ročný chlapec

  Kiez by som mal čas na počúvanie takýchto nepodstatnych picovin.
 15. 15
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Ani nechcem :D
 16. 16
  Teacup

  21 ročné dievča

  Absolútne ma to nezaujíma. Ľudia čo si to vypočujú celé asi ozaj nevedia čo s voľným časom.
 17. 17
  Rebarboe

  19 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  všetkým ľudom, ktorí nevedia pochopiť že podcasty a diskusie a audioknihy a podobné veci sa dajú počúvať popri inej činnosti (upratovanie, varenie, tapetovanie, maľovanie, žehlenie, cestovanie do práce/školy):
  https://media.giphy.com/media/xtc15Nu4ODSQE/giphy.gif
  @Teacup @Dedee
 18. 18
  Purenarcissism

  27 ročná žena
  Naivka.

  @rebarboe @17 suhlas

  a vydrzala som len par minut ale planujem to vypocut cele....ale az ked nebudem nasrana :D alebo budem mat nizky tlak :D
 19. 19
  Nats

  hrá sa, že má 2 roky

  Kúsok...preskakovala som lebo to bol prílišný cringe
 20. 20
  1ggy

  22 ročný chalan
  kde sa dá

  Počúval som to pol hodinu a mal som z toho pocit, že sa nedozviem nič nové tak som to vypol. Lívia mi stále príde, že nemá vlastnú hlavu a radšej bude žiť v jednoduchej realite kde jej argumenty dávajú zmysel ako sa mala snažiť ísť za pravdou za cenu toho, že zmení svoj postoj, ktorým sa chce tak strašne stotožňovať. Keď to mám ako kkt po lopate povedať, tak mi to príde, že Marek sa pozerá za riešeniami za ktorými vidí reálne výsledky a Líviu zaujíma skôr to, čo je (alebo znie ako) "správne" alebo "nesprávne". Ale tak nevidel som to celé, takže to ber s rezervou :D
 21. 21
  Annyejnji

  21 ročné dievča

  Počula som asi prvú štvrtinu. No niekedy mi bolo tak trápne, že som to musela zastaviť a predýchať a bála som sa pustiť znovu :D
 22. 22
  Greenteawithhoney

  28 ročný muž

  @10 úplný súhlas s wewo.

  Ale inak musím povedať, že samotný koncept sa mi dosť páči a je fajn, že rádio dalo takto priestor mladým na takúto diskusiu mladým ľuďom a teda možnosť rozvoju kritického myslenia. Inak vo výsledku dosť dobrá diskusia, aj keď zo strany moderátora dosť neprofesionálne, keďže od začiatku bolo vidno na ktorej strane názorového spektra sa nachádza a výslovne pomáhal s argumentáciou len a výhradne jednej strane. Čo by sa u moderátora, ktorý má len usmerňovať debatu, stávať nemalo.
  Inak niekde som viac súhlasil s jednou stranou inde s druhou stranou. V princípe tá liberálna strana často viac ako prácu s faktami upradnostňovala prácu s citmi, čo ale nie je vecná diskusia.

  Ale vo výsledku, Marek z ľudia proti rasizmu bol na samotnú debatu lepšie pripravený a viedol diskusiu lepšie. Ostatne, zo štýlu argumentácie ako aj spôsobu reagovania, bolo zrejmé, že prešiel dlhším školením, ako má v tejto relácii argumentovať a viesť debatu, alebo navštevuje slovensku debatnú asociáciu, kde je nejaký skúsenejší lektor.
 23. 23
  Vinx

  tvári sa, že má 4 roky

  Ten chalan bol, za mňa, väčšinou úplne mimo, nevedel reagovať asertívne, slabota. Lívia sa mi celkom páčila. Síce nie vo všetkom ale vo väčšine som s ňou súhlasil, aj keď to bola, z môjho pohľadu, taká nezrelá diskusia, ako spomínal wewo, išlo tam dosť o korektnosť pravdepodobne, ale páčila sa mi jej argumentácia.
 24. 24
  Achino

  12 ročný chlapec

  Pretáčal som si to a keď ma nejaká časť zaujala, tak som si ju pozrel. Myslím si, že sa obaja snažili argumentovať celkom pekne aj keď v každej téme, ktorú rozoberali si obaja podúvali si argumenty, čo sa zaoberali len úzkou časťou toho, v čom celá spoločenská debata v daných oblastiach spočíva a točili sa okolo toho.

  Neviem, či sa dohodli, že sa budú rozprávať práve o týchto témach a to, čo riešili cez instagram viedlo k tomu, že sa budú rozprávať práve o tom o čom sa rozprávali, ale problémom toho, že sa tieto veci toľko riešia a dostali sa do popredia diskusie je aj to, že v súčasnosti má Slovensko kopu iných problémov, ktoré sú dôležitejšie než témy, ktorými sa zaoberali (korupcia, infraštruktúra, zdravotníctvo, školstvo, ekonomika..) a tieto diskusie a taktika môžu viesť práve k tomu a sú taktikou niektorých strán práve kvôli tomu, že chcú docieliť toho, nech si ľudia myslia, že pohľad na LGBT komunitu a migrácia a podobne sú najdôležitejšie témy, ktoré treba teraz riešiť, pričom slúžia na to aby zakryli to, že práve v tých témach dôležitých nemajú poriadne riešenia, respektíve môžu za súčasný stav.
 25. 25
  Rebarboe

  19 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  @vinx jej argumentácia? Nesranduj
 26. 26
  Vinx

  tvári sa, že má 4 roky

  @rebarboe :D no tak mi napíš, v čom bola jej argumentácia zlá podľa teba, konkrétne.
 27. 27
  Rebarboe

  19 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  @vinx https://youtu.be/rU1pC7nF0rw
  2:05:05 napríklad tento úsek sa mi zdal hrozne zábavný
 28. 28
  Vinx

  tvári sa, že má 4 roky

  @rebarboe dobre, ten úsek bol napiču :D
 29. 29
  Rebarboe

  19 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  @vinx 2:05:05 ja som to tam písala nvm prečo to tam nie je
 30. 30
  Waagbistritz69

  26 ročný muž
  утопия

  @29 to ani nevadi, cele je to vlastne napycu svojim sposobom (:
 31. 31
  Waagbistritz69

  26 ročný muž
  утопия

  @achino Ani si nechcem predstavit, kolko hodin by to fakin malo, keby tam rozoberali este aj hentie vsetky temy.
  Zabudol si trebars na potraty, o ktorych sa hovorilo hned spociatku, a proti ktorym takto "bojuje" LSNS - kotlebovcov v poslednych parlamentnych volbach inak volilo relativne malo zien a dufam, ze ked uz nic ine, tak aspon tento trend bude pokracovat: https://karmina.red/posts/potraty
  Jak trebars aj ina rodova diskriminacia a nerovnosti na trhu prace, toto suvisi s moznostami polovice populacie uspokojovat svoje materialne potreby. Takisto aj otazka registrovanych partnerstiev a spolocnych adopcii je spojena s kazdodennymi potrebami parov LGB mensiny. A tak dal.
  Co sa tyka migracie, masovy prichod z blizkeho vychodu, ktorym nas od 2015 roku politici strasili a strasia, nejako nenastal, ale zase sem prisli za pracou uz desattisice ludi zo Srbska, Ukrajiny, Bulharska, Rumunska a dalsich krajin, zatialco sa aj odtialto hojne uteka uz od nepamati: https://karmina.red/posts/prvy-maj-1
 32. 32
  Achino

  12 ročný chlapec

  @31 Čo sa týka tej migrácie, tak to je presne téma u ktorej by ma zaujímal postoj napríklad ĽSNS a tých, čo ju stále vyťahujú a v tomto smere sa vôbec ani v tejto diskusii nič neriešilo. Hovoria práve o tých "migrantoch", ktorí tak nejak na Slovensko neprišli a chcú nás od nich "chrániť" , ale nikdy som nepočul rozprávať práve o ľuďoch o ktorých píšeš.

  Aj tí sa ešte dajú rozdeliť na EU (Bulharsko, Rumunsko) a mimo EU (Srbsko, Ukrajina) migráciu a aj to, či tu prídu len za prácou a odídu domov alebo ostanú natrvalo. To je oproti ľuďom z blízkeho východu aspoň trochu aktuálna téma a v prípade, že bude súčasný trend pokračovať aj aktuálnejšia oveľa viac. Zabudnime na umelo vyvolaných strašiakov z Afriky, čo povedia voliči ĽSNS keď sa bude na Slovensko sťahovať alebo chodiť pracovať stále viac Ukraincov, Srbov, Rumunov? A ak sú aj tí "problém" tak kto im teda bude robiť na dôchodky? Keď na Slovensku chýbajú lekári a absolventi odchádzajú do Česka/Nemecka/Rakúska, tak sme my ochotní prijímať lekárov z Ukrajiny, ktorí by určite radi prišli?.. podobné problémy
 33. 33
  Waagbistritz69

  26 ročný muž
  утопия

  Tak ani tie hodiny v pozadi videozaznamu rozhovoru hochkulturbloggerom nebranili v tom, aby si ho zostrihali podla svojho gusta a tak si ho siria medzi svojimi fanusikmi. Ale snad nikto necakal nic ine. Marek z MPF a Sabo z Expresu takto zrejme iba davaju medialny priestor fasistom a tym napomahaju ich spolocenskej normalizacii. Dvaja mladeznici si "prijemne" (ako moderator nezabudol asi stokrat podotknut) podiskutovali a kopa dalsich mladeznikov si z toho odniesla dost mozno aj to, ze zdielat Garcalovej nazory je okej, lebo su prezentovane v debate v radiu a lebo sa o Kotlebovi pisu (dost pozde) zo tri clanky denne aj v protikotlebovskych mediach.
  Neviem, ci by obete (neo)nacistov, pripadne pozostali po tych obetiach ocenili, ake to bolo cele kulturne a nieslo sa to v pokojnom duchu. A ze Mussoliniho a Hitlera nezosadili, a ani nemohli zosadit ziadne diskusie ci volby, to snad nikomu pripominat netreba.
  Nielenze si nasli a vytvaraju priestor, ale im ho aj ich "oponenti" takto velkoryso ponuknu a nechaju sa nimi poucit, ako presne ich maju konfrontovat. A "nackovia prinasaju svoje temy, my na to len reagujme furt dookola" je tiez uz stary, obohrany song.

  @achino Tak nehistorika Uhrika som nedavno aj nazivo zacul, jak si na mikrofone populisticky bral do huby srbskych robotnikov, co podla neho asi beru Slovakom pracu (pripadne "ich" zdieracske pracovne agentury), ale to bola asi len nejaka mierna odchylka od inak vseobecneho diskurzu tzv. vseslovanskej vzajomnosti zahrnajucej aj "srbske Kosovo, velkosrbsku Bosnu" a podobne :)
 34. 34
  Alpynus

  hrá sa, že má 1 rok
  L̷̻̳̎̀e̸͙͒͂o̴̻̚ṕ̵̨̗͠o̴̞͋l̷̮͕͑̽d̶̝̾ṣ̵̗̆̒t̵͓̑̌ȧ̴̳d̴̦̈́̉t̵̺̓̓

  @waagbistritz69 "Marek z MPF a Sabo z Expresu takto zrejme iba davaju medialny priestor fasistom a tym napomahaju ich spolocenskej normalizacii. "

  Presne!

  Toto posednie s Marekom a Líviou mi v niečom pripomenulo toto video od ContraPoint:
  https://www.youtube.com/watch?v=zPa1wikTd5c
 35. 35
  Wera55555

  25 ročná žena
  Dánsko

  hej videla, musela som to rozdeliť na niekoľko častí, lebo mi zo slečny bolo veľmi zle ako má len vygumovaný mozog heslami a nemá ani trošku zdravého úsudku. obdivujem chalana že s ňou tak dlho dokázal debadovať bez žiadnych silnejších emócií
 36. 36
  Pershing363

  31 ročný muž
  Bratislava Vrakuňa-Petržalka

  predpokladam ze to bude zase nejaky solidny bullshit, kde sa dohaduje narodna socialistka a progresivny socialista. Jedna a ta zgerba