Fórum pridal Alfred123456, 22. 10. 2019 15:16 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Plánuješ v budúcnosti investovať do elektrického auta?

0
Alfred123456

tvári sa, že má 6 rokov
Trnava

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Pre zabavu kvoli krutaku. :D
  2. 2
    Alfred123456

tvári sa, že má 6 rokov
    Trnava

@gnomeslayer Takže nie kvôli životnému prostrediu ale pre zábavu?
  3. 3
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@alfred123456 Spravne.
  4. 4
    Alfred123456

tvári sa, že má 6 rokov
    Trnava

@gnomeslayer Neplánuješ elektrikou plnohodnotne nahradiť benzíňaky?
  5. 5
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@alfred123456 Preco by som to kurva robil? :D
  6. 6
    Alfred123456

tvári sa, že má 6 rokov
    Trnava

@gnomeslayer Lebo globálne oteplovanie?

dpč...

#prepáčplanéta :D
  7. 7
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@alfred123456 A co ma zamena benzinovych aut za elektricke opravit? :D :D
  8. 8
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

neplanujem auto vobec. zbytocnost
  9. 9
    Teacup

21 ročné dievča

S frajerom plánujeme do polroka kúpiť.
  10. 10
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Hej za 25 rokov kupim vydojenu teslu ked pojde po 5k :D
  11. 12
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@alfred123456 "Pokiaľ sa zoberú do úvahy emisie oxidu uhličitého (CO2) vyprodukované pri výrobe batérií a pri výrobe elektriny v Nemecku, elektromobily zaťažujú ovzdušie o 11 % až 28 % viac ako dieslové autá." ty ekolog.
  12. 13
    Alfred123456

tvári sa, že má 6 rokov
    Trnava

@gnomeslayer zdroj: Nový čas ?
  13. 15
    Dwarvax

32 ročný muž

Ako teda neviem, ci je to az take ekologicke. Nie len vyroba, ale aj likvidacia.
  14. 16
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@dwarvax No ved toto a je na to uz mnozstvo studii. :D Ale bol som na testovacke a prisaham ze mi zle prislo pri akceleracii. Preto by som to chcel. :D
  15. 17
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Najskor asi nie. S ohladom na to ako sa tazi bordel do bateriek a ako sa "recykluju" su dnes benzinove auta rovnako ekologicke ako tie elektricke (ak nie viac). Zatial v tom nevidim zmysel.
  16. 18
    Limitles

7 ročný chlapec

Jo konu chcem aj hneď
  17. 19
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Plánujem kúpiť auto... aké bude, tak to neviem
  18. 20
    Lakero

21 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Nie, nie je to budúcnosť. Síce EU do toho tlačí automobilky ale ako bolo spomenuté pri výrobe batérii je ovzdušie znečisťované viac nehovoriac o životnosti batérie. Ďalšia vec je nabíjanie, koľko je staníc na SVK?
    Za mňa je to blud ktorý časom padne
  19. 21
    Tomtoylc

hrá sa, že má 0 rokov

elektrifikácia áut je len nafuknutá bublina ktorá praskne, pretože elektromobily sú na elektro autách strátové a štáty ich musia dotovať aby sa predávali vôbec ... a vôbec nie su ekologické - tie baterie a výroba auta je čo ? ... ekologické su len pri ich používaní (0vé emisie aj aj servis je zanedbatelný oproti autám so spalovacím motorom)
    ... väčší zmysel máju autá na CNG/LPG , autá na vodík alebo hybridy
  20. 22
    Openmindedfreak

30 ročný muž

Elektromobil a ekologickejší, to určite (:
  21. 23
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

keďže elektriku prevažne vyrábame z fosílnych palív, tak to vôbec nie je ekologickejšie.

Radšej bicykel.
  22. 24
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Ľudia hlasujúci za 2. možnosť sa smú hanbiť
  23. 25
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/M̡͓̥̜̺̞̌̔̃̍ͅȆ͉̠͊̅̓̾̊͋Ŧ̟͈̯͗ͭ̌͋Ɍ̥̜̪̪̜̮͚̽ͦ̓̎̂ͮ̍́Ø̑P̞̻̫̥͇̖͑̽ͅØ̗ͣ̌͑ͮͤͭ̈́L̹̗̝͔̓ͨͪͪ̉̚Λ̝_

Možno hybrid. Čiste elektrické určite nie. Som voči tomu skeptický.
  24. 26
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

Ja chcem bajk :(
  25. 27
    Fukaj

7 ročný chlapec

Pokiaľ bude Slovensko, a vlastne cely svet na to pripravený prečo nie. Ale neviem si predstaviť, žeby do 5-10 rokov mali plne vystriedať elektromobily klasické autá so spaľovacím motorom. Taktiež si myslím že to nieje kvôli planéte, je to biznis ako iný. Aby nakoniec tá elektrika nebola drahšia ako benzin/nafta :D
  26. 28
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

Nemám vodičák ale keď/ak ho raz budem mať tak by som rada elektrické :D ale neviem či to bude až 10 rokov
  27. 29
    Yoss

28 ročný muž

Elektrické autá sú ekologické iba v lokálnom meradle - čisté ovzdušie a ticho, kde jazdí, ALE ! treba vystavať celé závody, či linky na výrobu nových elektromobilov, treba vystavať obrovské fabriky na výrobu tých obrovských batérií plných škodlivých látok. Koľko vydržia a čo potom s nimi ? Tým pádom bude silnieť tlak na ťažbu, aby všetko, čo sa tam potrebuje, bolo dodané. Čiže otváranie nových baní. Okrem toho spotreba elektriny rapídne stúpne a budú potrebné nové elektrárne....atď. Je to len biznis, vôbec nejde o životné prostredie a to je smutné. Obyčajný človek si také auto vôbec nemôže dovoliť a minimálne 10-20 rokov ešte nebude.
  28. 30
    Martin093

25 ročný muž
    Bratislava

@antifunebracka od teba som nečakal taky postoj. Elektroauta sú menej ekologické ako by sa zdalo. Alebo ako sa svet snaží prezentovať. 1. Batérie ktoré sa používajú nemajú možnosť recyklacie ako napríklad AGM alebo VRLA. 2. Na Slovensku sú 32MW dieselové stanice aby sa dokázala pokryť okamžitá spotreba. Pokiaľ sa tento trend rozšíri, budú musieť pribúdať. 3. Jediná čistá energia na SK je jadrová ktorú aj tak ľudia odsudzujú 4. Výroba takých batérií vyprodukuje viac odpadu......... Rozpísané je to aj v ďalších komentaroch
  29. 31
    Martin093

25 ročný muž
    Bratislava

Ak by som už chcel investovať. Pravdepodobne by som sa snažil presadiť vodikove auta :)
  30. 32
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

už sa stalo (: takže najbližších 10 rokov určite nie, budeme ho splacat este asi 20 (: (hehe)
  31. 33
    Kerrang

27 ročný muž

Áno, rozmýšľal som aj nad touto alternatívou, ak by bola cenovo dostupná :smile:
  32. 34
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

Experti. 100% ekologické nebude nikdy nič . Vždy treba niečo postaviť . Ale výrobit elektrinu bude stále lacnejšie a spôsoby budú pribúdať . Taktiež účinnosť a zloženie batérií sa bude aj sa mení. Porovnajte si zloženie pre nejakú staršiu Teslu a nové . A to čo tu niektorý píšu že sú štúdie že to zaťažuje viac tak vám nájdem aj štúdie ktoré to vyvrátia. Aurat to to nebudú štúdie denníka n a štúdie nejakých trtkov z komentárov na YouTube. Som zvedavý ako veľmi sa zmení rafinovanie ropy, distribúcia oproti výrobe a distribúcii elektriny. @Martin093 prosím ťa než napíšeš takúto kravinu si niečo o Tom vodiku nastuduj to ma oveľa viac nevýhod ako elektrika. V Nórsku či kde by vedeli rozprávať.

existuje niečo ako TECHNOLOGOCKY VYVOJ . Keď sa pozrieme do histórie kedysi sa jazdilo hlavne na koňoch.
  33. 35
    Martin093

25 ročný muž
    Bratislava

@mnichovcan pan studovany sa ozval, vodikové auto funguje tiez ako elektro auto...je to len iny princip dobíjania clankov....je to ovela cistejsia energia....tak prosim zalez niekde kde nebudes zniet ako hnup :D a si nastuduj ked chces
  34. 36
    Martin093

25 ročný muž
    Bratislava

a pokrok ide dopredu, spravne :) len musi ist aj spravnym a obnovitelnym smerom ... napriklad koncepty na zaciatok Hyundai Nexo, Mercedes-Benz GLC F-CELL
  35. 37
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

@martin093 ja som ale nikde nenapísal že také auto neexistuje alebo nemôže existovať. Ale výroba , distribúcia , skladovanie je komplikovanejšia ako pri elektrike . V Nórsku sa o Tom presvedčili v praxi. Elektrika je správny smer lebo tu vyuzijes oveľa viac ako ten vodík .
  36. 38
    Martin093

25 ročný muž
    Bratislava

hrach
  37. 39
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@mnichovcan problem je, ze vyvoj baterii sa za poslednu dekadu prakticky nikde neposunul ak to porovnas s inymi technologiami, kde vyvoj je exponencialny.

Ano, Tesla sice vie vyrobit bateriu so zivotnostou 10 rokov, ale okrem toho, ze stoji 10000 eur to nie je nic ine len lithium-ionova baterka, ktore sme tu mali uz pred troma dekadami, akurat tato je o velkosti cloveka a oproti obycajnej baterke ma load balancer. Toto nie je technologicky vyvoj, toto je velmi zle naskalovana 30 rocna technologia o ktoru navyse trh ani nema zaujem, kezde ju musi dotovat stat.
  38. 40
    Campino

26 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

nikdy v živote nepodporim tento špinavy biznis. eko, bio, lgbt pičoviny, už vam z toho tak jebe, že uverite všetkemu aby ste boli pred kamošmi IN
  39. 41
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

uz by si eko truby mohli uvedomit, ze eko auto=ziadne auto (thumbs)

na jaaa, akurat ten nas milovany kapitalizmus, hypotecky, dovolenocky by neboli, keby sa mal brat ohlad na planetu (rofl)
  40. 42
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

@martin093 http://www.reactiongifs.com/r/ksry.gif Verím, že odborníci majú v tomto oveľa viac jasno než ktokoľvek z nás. A úplne prevažná väčšina z nich je za alktroautá
  41. 43
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

elektroautá