Fórum pridal Kerrang, 3. 4. 2020 23:09 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Nový model šírenia koronavírusu

0
Kerrang

27 ročný muž

Čo myslíte, podľa Vás mali štátni analytici pravdu s tým ich novým modelom nákazy???
Kto nezachytil, tak pojednáva o tom, že vrchol epidémie sa očakáva v polovici júla a údajne by dovtedy malo byť nakazených 170-tisíc ľudí.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kerrang

27 ročný muž

No lebo za mňa poviem, že ten počet nakazených je až neprimerane vysoký, akoby ho strelili z brucha (hehe) ...však to by teraz museli doslova ignorovať koronu, nenosiť rúška, rukavice, vláda by musela tiež sa na to úplne vybodnúť, aby také číslo by to malo byť, pričom aj tak sa mi ešte stále zdá dosť vysoké :D ...proste neviem ako vy, no ja sa skôr prikláňam ku názoru Krčmériho, že on skôr hovorí pravdu a nie nejakí pajtáši z vlády..
  2. 2
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

ti "pajtasi" z vlady to urcite nestrielaju len tak odoka, ale maju vo svojom time viacero odbornikov, plus isto vychadzaju aj z roznych simulacii a modelov
  3. 3
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

Ja sa strasne divim, ze toto vobec pustaju von.. o to viac, ze exponencialne funkcie su, nuz, exponencialne citlive na parametre, a da da uzasne seknut v takychto modeloch

Ale uvidime, nehovorim, ze to tak nemoze byt
  4. 4
    Kerrang

27 ročný muž

@thinkaboutjustice No áno, ale taký až počet??? :o
  5. 5
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Dufam ze nemali no moc im neverim tiez sa mi zdaju tie cisla len tak z brucha aj ked nehovorim ze sme zachraneni nejakymi opatreniami lebo ludia si robia co chcu a este aj niektore opatrenia su uplne na hovno no a ja ňévjem uš (retard)
  6. 6
    Helloxd

26 ročný muž

Mne sa velmi pacilo video : https://www.youtube.com/watch?v=gxAaO2rsdIs odporucam pre lepsie pochopenie tejto situacie a ako na taketo nieco mozno prisli. Dokonca jeden z tych scenarov co popisuje je presne to co mame my a docela pekne popisuje ake je to tak trosku nezmyselne a ako neskutocne to cele spomaluju to ze kazda krajina to riesi svojim systemom a aj u nas to ze znacna cast obchodov este funguje a ludia sa aj nadalej stretavaju na urcitych miestach ako napr supermarkety. Ja som osobne mal po tomto videu pocit ze teda jedine riesenie je vypnut uplne vsetko aby to aj malo nejaky zmysel. Coz ale tiez situaciu uplne nevyriesi a ak by na to nebola taka vysoka mortalita tak by bolo hromadne nakazenie a vybudovanie si imunity riesenie ale kto vie..
  7. 7
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Všetci tu umrieme, ja to stále hovorím.
  8. 8
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Kludne moze byt taky pocet. Ved to sa šíri ani nevieš ako... stačí keď to dostanú v cigánskych osadách a má to cele Slovensko razom. Lebo tých buď izoluješ alebo nakazia všetkých.
    Je to otázka času.
  9. 9
    Rothschild

29 ročný muž

@kerrang Krčméry naozaj ? :D ok no ... ale hej no, ti experti čo to predhodili asi tiež nestoja za veľa
  10. 10
    Feroborba

25 ročný muž
    Tanganika

Dovtedy budeš počuť ešte veľa čísel, veď ani nie dva týždne dozadu to bolo 500 000..
  11. 11
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

žiaden vrchol nebude... Igorko sa o to postará (:
    https://i.imgur.com/xfKKbut.jpg
  12. 12
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

S poctom nebudem narabat, ale napisem to takto, ano da sa ocakavat dokonca uz v juni, ze to bude tazke. A myslim si to prwto, lebo ludia su nedisciplinovani, hlavne premudrele decka, ludi nebude bavit stale nosit rusko, rukavice, nechodim nikam. Proste maju to v hlavach, nevydrzia takto fungovat. Su prilis pohodlni na to aby to dodrziavali.

Ale chcem verit tomu, ze to jedno leto si ludia odpustia a dodrzia tento stav.
  13. 13
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

veľmi vysoké číslo, možno je reálne s tým, že okolo toľkých to prejde a budú mať pozitívne protilátky a aj to neskôr ako v júli, viac sa mi pozdáva verzia Krčméryho, že v máji bude OK
  14. 14
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@ladydoga este nie, cica
  15. 15
    Kerrang

27 ročný muž

@rothschild hlavne sa nevedia mená tých analytikov, kto to tak usúdil.. ...preto to môže byť nerelevantné a také, že to mohol usúdiť aj nejaký dedko z Hornej Dolnej (hehe)
  16. 16
    Kerrang

27 ročný muž

Ale nemyslím si, že Krčméry je Boh ...v poslednej dobe splieta blbosti
  17. 17
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

@16 odrazu :D
    27. januára napríklad vravel, že vírus zostane v Ázii, potom 10. marca už, že nám hrozí taliansky scenár. Asi je fakt len človek a s meniacou sa situáciou mení aj postoje k nej.
  18. 18
    Dezolat

31 ročný muž

@kerrang Ono to hovori o realne nakazenych nie o potvrdenych nakazenych. Realne mas diesiatky nasobne viac nakazenych ako su potvrdene cisla.
  19. 19
    Obsession

tvári sa, že má 3 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Nie
  20. 20
    Kerrang

27 ročný muž

@waagbistritz69 tak ja sa zas nezaujímam až tak čo kedy on povedal (hehe) ...čo som zachytil som od neho zachytil a vedel o tom, ale okrem toho sa mi nepáčilo ako povedal, že imigranti sú pre nás velkým prínosom ...a v čom sa pýtam? (?) :-o
  21. 21
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

@kerrang Neviem ti zaňho odpovedať, neleží mi na srdci konkurencieschopnosť ekonomiky "môjho" národného štátu. Snáď len, že prečítaj si toto: https://karmina.red/posts/prvy-maj-1/