Fórum pridal Justme2000, 8. 7. 2020 13:33 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Nemecko

0
Justme2000

20 ročný chalan

Ahojte, riesim momentalne potencialnu pracu v Nemecku v sklade. Ubytovanie mi hradi zamestnavatel, platovo je to vraj 1500-2000€/mesacne, tusim sa robia osmičky. S nadcasmi a odmenami by to malo byt okolo 2400€. Viac prvy koment.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Justme2000

20 ročný chalan

Chcel by som vediet nejake vase nazory,postrehy. Idealne niekto, kto v Nemecku zije,alebo zil,respektive ma nejaku skusenost. Zaujimaju ma najma ceny vsetkeho v Nemecku (okrem ubytovania, to hradi zamestnavatel). Nakolko tych 2000€ je pre Slovaka dobry peniaz, no ci sa to vobec oplati v Nemecku, kvoli inym cenam. Nie som typ, co potrebuje kazdy den kavicku a zakusok z najdrahsej kaviarne, cize viem setrit, vyhladavat zlavy atd atd atd.
  2. 2
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

No ja som bola v Nemecku pred koronou ale iba na vylete a ceny sa mi zdali priblizne rovnake ako u nas. Potraviny sme nakupovali v Lidli a tam naozaj vyrazny rozdiel nebol. A aj adidas botasky som kupila v akcii za 50 e (thumbs)
  3. 3
    Chirurg

26 ročný muž

ak je to brutto, ser na to, ostatne ti len polovica a nic nenasetris. :D
  4. 4
    Openmindedfreak

30 ročný muž

@milgamman jo, v Nemecku som pár mesiacov strávil a tie ceny potravín sú v niektorých prípadoch ešte nižšie ako u nás, nie výrazne, no nižšie. Samozrejme ísť si tam sadnúť na pivo, či využiť nejaké služby, to už je trošku iná liga.
  5. 5
    Openmindedfreak

30 ročný muž

Cez agentúru, či priamo pod firmu?
  6. 6
    Die

25 ročná žena
    ciernyles

ceny su tam takmer uplne rovnake ako u nas, dokonca niektore produkty aj o polovicu lacnejsie (sojove mlieko napr :D)
    sluzby su tam drahsie asi tak dvoj-trojnasobne ale ked nechces kazdy druhy den vysedavat v krcme tak z tych 1500 vyzijes uuuplne v pohode

ale si si isty ze zamestnavatel ti prachy za ubytko nestrhava z platu? 1600 brutto je minimalka ked robis 5dnovy pracovny tyzden, to je cca 1100 v cistom, a kedze na tuto pracu netreba asi bohvieaku kvalifikaciu tak by si sa mal pohybovat platovo na tejto urovni. tych 2400 mi pride dost podozrivych. :D ktory bundesland?

7. 7
    Jasmiine

27 ročná žena
    GREECE

Tych 1500-2000 za 8cku je v hrubom? To mas aj na Slovensku, ale zasa v BA a celkovo ma SvK je drahsie ako v Nemecku co sa tyka zakladnych veci ( nie nadstandard)
  8. 8
    Jantebont

35 ročný ujo

@justme2000 .. do akého mesta ideš?
  9. 9
    Justme2000

20 ročný chalan

@openmindedfreak myslim, ze by to malo byt cez firmu, nie agenturu.
    Mzdy su v cistom vraj realne tych 1500-2000, a v pripade nadcasov a sikovnosti (odmeny) do 2500€.
  10. 10
    Openmindedfreak

30 ročný muž

@jasmiine ukáž mi v ktorom sklade zarobím toľko v hrubom a už tam aj idem :D ty asi nemáš moc poňatia o reálnych zárobkoch ľudí na tejto pozícii...
  11. 11
    Justme2000

20 ročný chalan

@die lokality su 3: Frankfurt, Hamburg a Mníchov. Teraz najviac hľadajú Mníchov. Zamestnavatel mi hradi ubytovanie, cize aj ja si myslim, ze to strhava z platu, no ta mzda, co som uviedol,je uz po strhnuti. Samozrejme tych 2400 plus minus je v pripade, ze nerobis osmicky (tam je tych 1500-max 2000), ale ze potiahnes nadcasy a vezmes aj povedzme vikendy
  12. 12
    Justme2000

20 ročný chalan

@openmindedfreak na SK som na poziciu skladnika na smeny nevidel viac ako 1200€ v hrubom. A to len ti so skusenostami a preukazom na VZV. Realne na SK by som mal tak 600-700 cisteho.
  13. 13
    Justme2000

20 ročný chalan

Kazdopadne, vdaka vsetkym za rady. Uprimne, v Nemecku som nikdy nebol (len som prechadzal), tak ma prekvapilo, ze potraviny maju asi tak ako u nas.
  14. 14
    Openmindedfreak

30 ročný muž

To je mi jasné, za také peniaze by sa im tam ľudia hrnuli, v BA bežne ľudia zarobia v čistom 700-800€ a to aj s VŠ diplomom, netvrdím, že všetci, ale poznám kopu takých...
  15. 15
    Die

25 ročná žena
    ciernyles

aj tak mi pre taku poziciu pride ta suma prestrelena ale tak moze byt, ze aj nie, to by bolo super:) ak by ta zaujimalo viacej ohladom nemecka kludne napis spravu, zijem tam uz par rokov
  16. 16
    Justme2000

20 ročný chalan

@die ak tam aj pojdem, tak len na nejaky cas. Ja mam svoju pracu z domu (financna burza), no chcem to ako "zivotnu skusenost"
  17. 17
    Justme2000

20 ročný chalan

@openmindedfreak to je velmi smutne v dnesnej dobe. Niektore remesla sa tak rychlo vracaju do "mody", ze aj zrucny stolar v dobre lokalite s vyucnym listom zarovi niekolko tisic a clovek s titulom pred aj za menom ma ledva na najom.
  18. 18
    Milgamman

8 ročné dievča

@openmindedfreak presne :) stravovat sa ze si sam kupujes a varis je v pohode, ale ist si sadnut na pivo alebo do restiky je uz ina liga :D takto som platila za rezen so zemiakmi plus dve piva k tomu skoro 20 e (hehe) :,(
  19. 19
    Justme2000

20 ročný chalan

@milgamman cize Nemecko ma drahe sluzby ale lacne vyrobky? Sluzby su drahe vsetky, cize restika, krcma,kadernicka atd atd?
  20. 20
    Majo325

27 ročný muž
    NR/BA

mne tiez ta suma pride prestrelena...to bude asi v hrubom...ved zaciatocny lekar ma v nemecku cca 2700 netto, a to ma vysoku školu...
    a praca v sklade...kde netreba znalosti, no neviem...
    co sa ale tyka nemecka, potraviny su v cenovej kategorie asi rovnake, ako na Slovensku....lidl...kaufland je na rovnako.
    Ak chceš ist do restiky, fastfoodu...to stoji viac ako na Svk
    A čo sa týka bývania, záleži kde. Ak ides do Lipska, tam stoji menej. Ak do Mníchova, Berlína, tak vela :-)
  21. 21
    Milgamman

8 ročné dievča

tak mi to vychadza ze hej :D
  22. 22
    Justme2000

20 ročný chalan

@majo325 vdaka
  23. 23
    Justme2000

20 ročný chalan

@milgamman pocuj, ale za hento 20€ zas aj na SK niekde
  24. 24
    Milgamman

8 ročné dievča

@justme2000 ked si v nejakej drahsej restauracii tak ano, ale ked ides na obedove menucka, urcite nie ;) max polovicu :)
  25. 25
    Vreskot000

33 ročný muž

chod si zarobiť isto