Fórum pridal Fixa, 17. 7. 2019 00:22 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Nabozenska literatura

0
Fixa

27 ročný muž
Poprad

Vcera som si pri pozerani svedectva byvaleho satanistu uvedomil, ze viem strasne malo o Bohu a chcel by som to napravit. Poradte nejaku nab. literaturu, ale som uplny zaciatocnik v tomto, preto by som chcel nieco, co sa cita lahko. Dik.
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

Začni študovať Védy chlapče a zistíš, že Védy dávajú jasný a komplexný popis Boha, duchovna, yogy, pravdy, atď. v 1000x väčšom rozsahu ako nejaká Biblia. Kresťanstvo totiž nedáva žiadne odpovede a je založené len na sentimente a slepej viere :smile:
  2. 3
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

radsej si precitaj zaklady fyziky
  3. 4
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Detska Biblia
  4. 5
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

Bhagavad-Gita (thumbs)
  5. 6
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

skor ti odporucm literaturu faktu nez vedy alebo bhagavad gitu. ale tazko rozoznat kvalitnu literaturu od odpadu co je podla mna tak 90 % knih
  6. 9
    Phyxxo

19 ročný chalan

@Marcello1111 nerozumiem, ako ťa takto dokáže vytočiť nejaký človek

7. 10
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@7 + @8 ja sice neviem, kde ta ohovara, tu nevidim nic, ale tomuto sa hovori "pravy krestansky prejav lasky k bliznemu"... nehovoriac o "tolerancii" a nadradenosti... :-/ (retard)
  8. 11
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@salora (thumbs) také niečo som mu napísala aj ja a nakoniec mi napísal, že vykladam tovar v tescu a ze by mi prispel k výplate ak by ma tam videl (:
  9. 12
    Salora

tvári sa, že má 3 roky

@sasi2680 truba ostane trubou, nepomoze ani viera... (rofl)
  10. 15
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@Marcello1111 Je mi ťa ľúto, zvolil si si cestu do pekla, večného utrpenia kde je len plač a škrípanie zubov... Budem sa za teba modliť.
  11. 16
    Annyejnji

21 ročné dievča

Podľa mňa buď rád, že o tom veľa nevieš, daj od toho ruky preč a vezmi si radšej nejakú vedeckú literatúru :D
  12. 17
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@annyejnji Prečo by mal byť rád, že o tom nevie a dať ruky od toho preč? (hehe) Tak napr. ja sa zaujímam hodne aj o vedeckú literatúru. Vedela si o tom, že takú vedu tú máme len vďaka Védskym starým textom Sanatan Dharma keďže v nich sú základy matematiky, logiky, astronómie, fyziky, chémie, medicíny, geometrie, jazyku, atď.? Dokonca aj za všetky moderné technológie vďačíme Védam keďže v nich sú základy matematiky, binárnosti, desiatkovej a šesťdesiatkovej sústavy, nula, algebra, atď. Čiže keď chce niekto dávať nejaké objektívne vyjadrenia o tom, čo považuje moderná veda za vedecké a nie, bude si musieť nájsť nejakú inú vedu. Väčšina skutočných kapacít modernej vedy, zakladatelia časticovej, kvantovej fyziky, atď. by s vami ateistami nesúhlasili, a Védam dávajú naležitý rešpekt, a nepozerajú sa na toto učenie ako na niečo "nevedecké". To je zas len neinformovanosť vás ateistov. Samotné slovo "veda" má pôvod v Sanskrite (v staroindickom jazyku) a je odvodené od slova Védy a v preklade znamená poznanie. Zaujímavé je, že všetci významní vedci, filozofi, myslitelia ktorí urobili toho najviac pre vedu neboli ateisti a dnešní ateistickí vedci len stavajú na ich základoch (hehe) Tu si môžeš prečítať výroky najvýznamnejších vedcov, filozov a myslitelov vrátane Alberta Einsteina ktorí uznávali Védske učenie https://reinkarnacia.sk/svetovi-myslitelia-o-vedach/
  13. 18
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@chlorofyl Možno by ťa zaujímalo to čo som písal v @17 (hehe)
  14. 19
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@salora @phyxxo neviete nahodou kde je 7 a 8 prispevok a kto ho pisal?

@darksider96 urcite si precitam
  15. 20
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@fixa @7 a @8 písal jeden pometený fanatický kresťan ktorý je kvôli tomu aj na invalidnom dôchodku (hehe) Jeho nick je marcello1111 :smile:
  16. 21
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@fixa A inak na začiatok ti odporúčam prečítať si knihu Vedecké poznanie duše od Swami Prabhupádu, potom knihu Dokonalé otázky dokonalé odpovědi ktorá je tiež od Swami Prabhupádu a potom keď už tomu pochopíš, tak si prečítaj Bhagavad-Gitu (thumbs)
  17. 23
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@21 + sa môžeš nakoniec začať zaujímať o Védy lebo bez týchto kníh im ťažko pochopíš :smile:
  18. 24
    Tomas55555

24 ročný chalan

Ak vieš anglicky, vypočuj si svedectvá evanjelikov ktorí boli v nebi. Daj si do google alebo youtube "testimonies of heaven" alebo "man in heaven" a vyhladá ti to množstvo svedectiev.

Ak nevieš po anglicky, vypočuj si svedectvo kresťanského evanjelického misionára Percyho Colleta ktorý podal svedectvo o jeho zážitku v nebi.

https://www.youtube.com/watch?v=HNZIN1te_hc
  19. 25
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@fixa Toho človeka v @24 by som nebral vážne (hehe) Jemu tu na birdzi mnoho birdzákov dohováralo a argumentovalo, že sú to bludy a vysvetlovali mu tu vážne trhliny na jeho názoroch, no on si nedal povedať a nedokázal to pochopiť. Proste stále si ide len svoje, tvrdohlavo odporuje pravde a žije v sebaklame. Navyše by som nedal ruku do ohňa za jeho duševné zdravie :-/ Proste takých ľudí ako je on treba ignorovať :smile:
  20. 26
    Salora

tvári sa, že má 3 roky

@fixa pisal ich @Marcello1111 a asi ich aj vymazal... niesli sa v tom duchu, ze krestansak viera je ta jedina prva a spravna a hlavne - nadával tam @Darksider96 do kktov, uboziakov a co ja viem coho este...
  21. 28
    Salora

tvári sa, že má 3 roky

@marcello1111 ukaz mi jediny prispevok, kde na niekoho utocim... a este takym sposobom, ako ty tu?? o ziadnom priklade rec nie je... len o tom, ako dokazes ty niekoho napadat a urazat len preto, lebo si mysli o viere svoje resp. nieco ine, ako ty... a ludia, co ma poznaju, vedia, ze som vesely pripad.... a medzi nich ty nepatris
  22. 31
    Montgomery

29 ročný muž

@marcello1111 nenapravitelny chuj si tu jedine ty
  23. 33
    Montgomery

29 ročný muž

@marcello1111 Co si dnes taky nasraty ty prijebok? Dakto ti nedal?
  24. 35
    Montgomery

29 ročný muž

@marcello1111 fuha to sa nehanbis but taky vulgarny? Ty rozhresenie asi nedostanes
  25. 36
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 bratu, prv než niečo napíšeš, skús pouvažovať. dobre? zamysli sa nad tým, čo si napísal, či predsa si neprišiel na niečo lepšie. Kresťanstvo práveže dáva odpovede, ale problém je, že tvoje formulované otázky sú jednak nejasné, a odpovede na ne ani nechceš. To je prapríčina tvojho neúspechu biblického bádania, na konci ktorého si dospel k názoru, že biblia mi nedáva komplexný pohľad na Boha, a lepšie mi ho ponúkajú iné náboženstvá. V istom zmysle máš pravdu. neponúka mi napríklad meditáciu, neponúka mi akési rozplynutie mysle kdesi do neznáma, ale hovorí mi, ako mám žiť vprostred tohoho sveta, aby som bol šťastný. Ja sa pokúšam držať Písma Svätého, a vidím, som toho svedkom, že naozaj o tom, o čom sa dovieš pri čítaní písma svätého naozaj tak funguje, a že šťastie dosiahneš len vtedy, keď zabudneš na seba, a budeš nasmerovaný na vyššie hodnoty. Pozri si príklad maximiliána kolbeho, ktorý na základe svojej vlastne jednoduchej viery dokázal položiť život za otca rodiny, ktorý azda donedávna žil, a podal o tom svedectvo. v iných prameňoch to neexistuje
  26. 37
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@vreskot000 ty mi neporadis ziadnu dobru knihu? Okrem sv pisma samozrejme.
  27. 38
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Prečítaj si túto diskusiu medzi mnou a jedným fanatickým kresťanom http://birdz.sk/forum/peklo-existuje/186593-tema.html/

Tam som dokázal čo je kresťanstvo, dôvod jeho vzniku a to prečo to je nesprávne náboženstvo. Potom si daj Ibuprofén a choď spať ;)
  28. 39
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@fixa Ja som ťa akože nechcel odhovárať od kresťanskej viery, to si fakt nemysli :smile: Prečítaj si akúkoľvek kresťanskú literáturu a porovnaj ju s tými knihami ktoré som ti poradil a zistíš sám to o čom tu celý čas píšem :smile:
  29. 40
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@darksider96 urcite si precitam vsetko.
  30. 41
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 ty si dokázal brat moj akurát tak hovno, lebo si odo mna o skoro desať rokov mladší a nemáš šanu o reálnom živote
  31. 42
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Typycký kresťan (hehe) Vek je len číslo. Záleží, aký si efektívny v učení, ako ti to páli, a v neposlednom rade aj, akú máš karmu. Keby len vek určoval múdrosť, tak väčšina dôchodcov by boli mudrci a ťažkí filozofi, ale tak asi to tak zrovna nie je (:
  32. 43
    Vreskot000

32 ročný muž

ale neber to osobne. druhá vec čo ma fascinuje na niektorých typoch na birdzi je to, že sa chcete vyjadriť o niečom, o čom nemáš ani šajnu. Ja by som sa napríklad nevyjadril keď niekto chváli napríklad pohanské filozofie, lebo v istom zmysle každá filozofická veda pochádza z akejsi nutnosti zaujať na tomto svete, s nutnostou sebarealizácie. A každý to robí nejakým iným spôsobom. Keď je niekto orientovaný na východné náboženstvá, ja ti tvoj názor tolerujem, ale mňa to nepresvedčí. Pohanské náboženstvo nie je založené na láske. Aj v biblii je x prípadov, kedy tomu tak nie je a ani nikdy nebolo. Aj Abrahám bol v podstate najprv pohan, kým sa mu pravý Boh nepredstavil ako Ten, ktorý je. Ten známy posvätný tetragram. Keby si to dával ako názorny príklad, že všetky príbehy z biblického prameňa od Adama a Evy až po posledný situačný príbeh v biblickom prameni písma svätého, smrti apoštolov, teda sme okolo roku 100 nášho letopočtu, a keby si o niečom naozaj seriózne pochyboval, musel by si to empiricky a vedecky dokázať. A to dokázať nevieš. Pretože si tam nebol. naopak, ja som o pravdivosti biblie presvedčený, pretože jestvujú aj mimobiblické pramene, v podstate situované do podobného scenára, ako je inšpirované písmo sväté. V podstate sa neodlišujú nijak, avšak jestvujú pádne pochybenie, že ich autor nie je ten, ktorý to vydal, nie je to overiteľný a hodnoverný prameň, a teda ja ho nemám pokladať ako rovnocenný spis s hociktorým spisom, knihou písma svätého. Nevylučujem, že aj niečo také mohlo byť napísané z inšpirácie Ducha Svätého, ale oceňujem tých biblických bádateľov, ktorí majú trochu lepšie poznatky, skúsenosti, vedomosti, fakty, ktoré mám ja, alebo ktoré máš ty, a ktorí nás jednoznačne prevyšujú, teda oceňujem tých, ktorý pri bádaní posvätných textov dokázali vylúčiť to, čo naozaj do písma nepatrí. Nachádzame sa síce teraz v akomsi koncom prvého storočia, pretože to bádanie a biblická teológia vznikala v podstate v tých časoch, tá kresťanská archeológia a podobne. Ale ako spomínal som niekoľko krát v mojich blogoch, a môžeš si to prečítať, že to, čo nevieš dokázať, nemôžeš ani vyvrátiť, a nie je jedno, v akom poradí to budeš skúmať. Veril by som ti napríklad v tom prípade, keby si niečo seriózne preskúmal, na zákade čoho by si mi niečo dokázal z tvojho pohľadu, prečo by som ti mal veriť, a tak prísť k niečomu, že naozaj ja sa mýlim. Ty svojím empirickým poznatkom mi to nemôžeš čosi také dokázať (je to nemožné) V biblii napríklad máme niektoré( asi jedna) odchýlky, ktoré nie celkom korešpondujú s logickým uvažovaním. napríklad jozue keď putoval krajinami, stmievalo sa, a bol blízko cieľa. Aby nezablúdil (pochopiteľne nemal GPs navigáciu, ani mapu, ani kompas, buzolu, ani nijakú pomôcku, ktorú poznáme my, sčasti tieto pomôcky sme prevzali od arabov, alebo od číny, teda aby nezablúdil, povedal slovo... slnko zastav sa nad gabaonom, a mesiac nad údolím ajalon., Jozue 10,12. Áno tam omyl je. Pretože bol spôsobený tým, že človek mal pocit, že slnko rotuje okolo zemi. Dnes vieme, že je to naopak, zem rotuje okolo svojej osi, ale to vtedajší ľudia nemohli vedieť. Pokiaľ máš a hneď ti napadla spojitosť s galilejom, alebo kopernikom, inkvizíciou a podobne, musíš mať na zreteľi, že tí, čo tvrdili opak, to nevedeli dokázať, ale ani vyvrátiť, a odvolávali sa práve na túto stať z písma svätého, reálne starého asi 4000 rokov, neviem presne. Teda ako to mali vtedy tí, čo písali túto skutočnosť vedieť? Oni nemali astronomické poznatky v takej miere, ako je veda na dnešnej úrovni, hoci musíš pripustiť, že astronomia je mimoriadne náročná veda, ktorej sa venuje zlomok, aj to nepatrný, vedcov. Každopádne chcem vyjadriť toľko, že obsahom biblie je to, aby si bol správny človek, ktorý má nejaké zásady, ktorý si ctí blížneho ,v ničom ho nepotupuje, a váži si ho ako človeka, ktorý má neoceniteľnú hodnotu v božích očiach, a toto by si mal osvojiť človek. A keďže viaceré hnutia, ktoré podporujú nemravný a voľný spôsob života sú proti tomuto, veľmi radi a ľahko si narážajú do kresťanstva, do biblie, do spôsobu života v duchovnom zmysle, lebo nemajú o tom ani poňatia. Ale pozri. Dôjde raz na každého. Zamysli sa nad tým.
  33. 44
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 akú mám karmu prosím ťa pekne? objasni mi to prosím ťa, lebo tomu nerozumiem. ďakujem ti
  34. 45
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 To robíš práve ty že si bereš do huby iné náboženstvá a tvrdíš, že taká reinkarnácia je pičovina a podobne (hehe) Pritom hovno o tom vieš. Tam si čítaj bibliu a študuj kresťanstvo a napokon je dobre, že sa náboženstvám ako je Sanatana Dharma a Budhizmus vyhýbaš lebo hlupákov nám tu fakt netreba. To, že žiješ v nesprávnom učení a v sebaklame je tvoja karma ;)
  35. 46
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 A už ma pls netaguj ;) Nemám záujem diskutovať s nejakým primitívom ;P
  36. 47
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 jasne že reinkarnácia je debilina sa zobuď. Alebo si myslíš že duch tvojho prastarkého je vtelený do nejakej mačky? čo si spadol z vola bratu?
  37. 48
    Vreskot000

32 ročný muž

stále si mi nevysvetlil akým spôsobom funguje reinkarnácia, tak ma pouč prosím ťa, a názorne vysvetli, aby som uveril. to je všetko.
  38. 49
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Tieto veci sa nedajú zhrnúť v pár komentároch ako kresťanské prikázania a veci z Biblie. Moje učenie je veľmi komplexné a prepracované narozdiel od Biblie a týchto kresťanských bludov. Navyše potrebuješ mať na to aj nejaký ten IQ kvocient 8-) Prečítaj si základy na reinkarnacia.sk a potom knihy ktoré som spomínal v mojích predchadzajúcich komentároch a niečo z Véd ;)

Navyše tu máš veľmi zaujímavý článok https://reinkarnacia.sk/reinkarnacia-z-pohladu-krestanskej-dogmy/
  39. 50
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@47 To svedčí o tom, že vieš o reinkarnácii veľké hovno a nemáš ani dostatočné IQ aby si tomu pochopil. Pre takých ako si ty je kresťanstvo (hehe)
  40. 51
    Etelnair

11 ročný chlapec
    klame do telky, vydychuje

@50 moze byt niekto takto vymlety xD
  41. 53
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

V čom som vymletý? Hovorí ten čo tu zakladá svoje stupidné fóra (retard) Ale chápem, že je to pre nejakého človeka s učňovkou ťažké na pochopenie (hehe) (letim)
  42. 54
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@etelnair @53
  43. 55
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@etelnair @49@50 Mňa vždy dostane to presvedčenie ľudské o tom ako vie tú "jedinú pravdu sveta"... vďaka článkom na internetových stránkach.
  44. 56
    Etelnair

11 ročný chlapec
    klame do telky, vydychuje

@karlotiskot kazdopadne vie o reinkarnacii najviac zo vsetkych birdzakov
  45. 58
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot To neviem vďaka článkom na internetových stránkach ale okej (hehe) Tu máš fórum a o tráve a choď komentovať tam ;P http://birdz.sk/forum/hormonalna-antikoncepcia-a-marihuana/187303-tema.html/
  46. 59
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 Vzdy ma fascinuje, aký ste vy ľudia s karmov strašne "povznesený". Ešte pár krát nám daj s etelom aký sme blbci a hneď nadobudnem vacsi pocit ze si naozaj pochopil reinkarnaciu a si vdaka nej vyrovnaný so životom.
  47. 60
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 Nie díky zostanem tu a pozriem si na vlastné oči čo ti priniesla tvoja duchovná cesta po internetových článkoch.
  48. 61
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot Netvrdím, že si blbec ;) Myslím, že disponuješ takým intelektom aby si túto filozofiu pochopil len ty nemáš dosť info a ani záujem. A nikde som netvrdil, že som expert na tieto veci a že som vyrovnaný so životom. V porovnaní s inými som úplný amatér. Totiž nejde to len zo dňa na deň a ani neviem či sa niekam dopracujem. Aj keď pôsobím arogantne, tak arogancia je len jedna čast, ktorá sa mi zíde, keď jednám s tými, čo si ju zaslúžia. Ale naučil som sa ale aj ochotu pomôcť, empatiu a milostivosť pre tých, ktorí si zaslúžia takéto zaobchádzanie. Nehovorím, že mi to vždy ide, ale to by mal byt cieľ. Jeden indický učiteľ spomínal jedno prirovnanie. Mal by si mať priebojnosť a odvahu angličana, ale srdce ako bengalská matka. Niekedy dosiahneš výsledky mäkkou cestou, inokedy musíš byť tvrdý a byť ešte vačší "hajzel" ako tvoj protivník, v opačnom pripáde prehráš. To, ale neznamená, že ty ako osoba si arogantný.
  49. 62
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@61 *bengálska matka
  50. 63
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 @61 čiže si len ďalší kto zobral myšlienku, načisto ju preonačil aby mu čo najlepśie sadla nehladiac na jej povod a iné posolstvá a ideš si v nej tvrdiac, že ju iný nepochopia, lebo nie sú blbí, len nemajú dostatočné IQ.

Najlepšie je, že to čo píšeš o sebe nemá v skutočnosti s reinkarnáciou nič spoločné. Ale inak ok.
  51. 64
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot Ktorú myšlienku teraz myslíš? Atesti a celkovo ľudia z iných náboženstiev nechápu tomuto učeniu. Vysvetlovať im niečo, čo nie sú schopní pochopiť, je strata času. Deviatak môže prváčikovi vysvetlovať veľkú násobilku, ale čo bude mať z toho ten prváčik, keď ešte ani nevie počítať? Chápeš tuto metaforu? To je tak ako keby som sa snažil vysvetliť prváčikom veľkú násobilku. Nechápali by ju. Najskôr sa musia poriadne naučit malú násobilku a potom sa možu učit veľku násobilku. Tak je to aj s týmto učenim. A áno, na to aby si lepšie pochopil tomúto učeniu potrebuješ mať nejaké to IQ lebo tam je mnoho veci na logické uvažovanie...

"Najlepšie je, že to čo píšeš o sebe nemá v skutočnosti s reinkarnáciou nič spoločné. Ale inak ok."

Prečo by to malo mať niečo spoločné s reinkarnáciou? Očividne nechápeš mnohým týmto veciam (hehe) Moje myšlienky majú spoločné mnohé so Sanatan Dharma a reinkarnácia je len proces, ktorý spomína toto učenie rovnako aj ako karmu atď...
  52. 65
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

64 *tomuto
  53. 66
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 Tyvole. Chápeš, že tá metafora nedáva zmysel, pretože porovnávaš exaktnú vedu s náboženským učením? Ale jj mám asi malé IQ aby som pochopil niečo čo dáva zmysel len v niečej hlave.
  54. 67
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot Nadväzoval som na môj komentár v @61 a myslel som to tak že očividne nemáš ani základné info o tomto učení aby si pochopil tým zložitejším veciam v tomto učení. A ten IQ kvocient ako som písal v @64 je potrebný na to aby si chápal niektorým veciam vo Védach na ktoré potrebuješ logické uvažovanie. To je také ťažké pochopiť? (hehe) A navyše takú vedu tu máme len vďaka tomuto náboženskému učeniu ako som písal v @17 lebo kedysi veda a náboženstvo bol jeden celok keďže konečný cieľ vedy je náboženský. Ale to je na dlhú debatu a nechce sa mi to rozoberať. Môžem ti poradiť nejaké knihy kde sa píše o tom, že vedu tu máme len vdaka týmto Védam. A keby si autorov obviňoval zo zaujatosti, tak na konci ich kníh máš také niečo, čo sa volá bibliografické odkazy, tak isto aj v samotnom texte. Odkazuje sa tam asi na 20 ďalších publikácií, a ti k ISKCON alebo Hare krishna a podobnej organizácii tohoto náboženského učenia nepatria.
  55. 68
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 JJ takých kníh poznám veľa a z roznych náboženstiev. Každá tvrdí, že veda vyšla z ich náboženstva a historicky má každý pravdu, kresťanské rády dokonca v období temna boli jedny z mála čo v európe uchovávali literatúru. To nemení nič na tom, že veda reinkarnáciu vylučuje, ale som si istí, že tento tvoj blaf v hlave ti nedovoluje pochopiť rozdiel medzi exaktnou vedou a náboženstvom. Skúsim ti ho povedať, na vedu treba dáta nie len vieru.
    p.s stačilo napísať jednu konkrétnu knihu, miesto toho napíšeš 6 riadkov o tom aké tie knihy sú.
  56. 69
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot Precitaj si nieco od Knappa, Thompsona alebo M. Crema. Tiez dobre knihy ohladom tychto tem su napr. PROOFS OF VEDIC CULTURE’S GLOBAL EXISTENCE (STEPHEN KNAPP), alebo aj FORBIDDEN ARCHEOLOGY (M. CREMO) a vysvetluju tam, ze prve nabozenstvo na svete bolo Sanatana-dharma, potom Arijci, od nich sa odklonili Sumerovia, od nich Egypt/Hermetizmus -> Judaizmus -> Krestanstvo/Islam… Pozri si aj taky dokument Zeitgeist. Nevravim, ze vsetko co tam je spomenute je pravda, je tam vela spekulacii, ale ohladom tohto je to celkom blizko tomu, ako to bolo a moze ti to dat ideu o tom, ze zdroj vsetkych filozofii a nabozenstiev je len jeden. Takisto v ich knihach spominaju aj rozne Vedske kmene, ktore po svetovej vojne na Kuruksetre migrovali prec… Na sever isli „cinas“, este vyssie „risiovia“ (rusi), dalej na zapad Danavovia, yavanovia, mlečovia… Potomkovia Mayu Danavu zalozili maysku civilizaciu, atd atd. Proste Sanatana-Dharma je nastarsie nabozenstvo a aj taka Vedska civilizacia je najstarsia. Uz na zakladnej skole na dejepise sa zacina najstarsimi literaturami, a je tam Mahabharata, Ramayana, Manuov zakonnik, Epos o Gilgamesovi, Chamurappi atd. Nikto tam nezaraduje ziaden Talmud, Koran, Kabalu, Bibliu a pod. Inak zaujimavost je, ze samotne skova Juda, Judea, judaizmus je skomoleninou Yadu, Yaduizmus, a to su potomkovia Yaduovskej indickej dynastie... Fakt odporucam ti tie knihy a pevne verim, ze ta to zaujme :smile:
  57. 70
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot "To nemení nič na tom, že veda reinkarnáciu vylučuje, ale som si istí, že tento tvoj blaf v hlave ti nedovoluje pochopiť rozdiel medzi exaktnou vedou a náboženstvom. Skúsim ti ho povedať, na vedu treba dáta nie len vieru."

Skusim ti to vysvetlit:

1. Vy ateisti verite vede ale mnoho veci ani samotna veda nedokaze dokazat (teoria velkeho tresku, evolucia atd) a aj napriek tomu verite. Cize je to len vasa viera.

2. Pravdepodobnejsia a logickejsia je existencia Boha a reinkarnacie ako nahodnost a to, ze po smrti "nic nie je."

3. Tak isto je logickejsie, ze ked je Boh, tak je moznost, ako nam dava moznost dospieť k Nemu.

4. Z tychto moznosti je najpresvedcivejsia Sanatana Dharma, a kedze jej ucenie praktizujem, tak vidim, ze veci, ktore som skušal, funguju...

5. Viera ateistov je, ze zivot a vsetko co vidime okolo seba vzniklo bez designera, bez ucelu , nahodou a zivot ako taky nema zmysel. Uviest ale nejaku vec, ktora sa deje nahodou, alebo nema design a pricinu, je pre vas nemozne. Ciže toto je nevedecky proces, mate teoriu, ktoru nedokazete overit.
  58. 71
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

+ Boh, karma aj reinkarnacia sa daju dokazat, ale nie v skumavke. Staci nam na to logicky argument. Vsetko čo vidime okolo seba ma inteligentny design a osobu, ktora to navrhla. Kto tvrdi, ze existuje niečo, co nema inteligentnu pricinu, je to zas len jeho viera... Karma je zas princip akcie a reakcie, to popriet nemozeme tiez. A reinkarnacia, kto tvrdi, ze vedomie po smrti zanika, tak by mal ukazat dokaz, vedecku studiu, ktora vysvetluje vznik a zanik vedomia... Co sa tyka duchovneho zivota, to si vieme tiez experimentalne overit, staci to skusit. Lenze nesmies mat nevedecke predsudky a byt fanaticky veriaci mechanicky redukcionista.
  59. 72
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 Trepeš dve na tri a možno by si mal zamieriť k literatúre faktu keď takéto veci trepeš.

V prvom rade riešiš ateistov, ja som nihilista.

Vravíš o neoverených teóriách, ale tieto vedecké teórie sí zčasti dokázané a je
    čudné, že ignotuješ veci, ktoré vďaka vede peukázateľné sú. Darwinov evolucionizmus je vypozorovateľný druhovým vývojom v roznych oblastiach a za velkým treskom je veľmi presvedčivo zmapovaná teória kvantových fluktuácií vďaka rozloženiu atómu vodíku. Takže sa netvárme ako je veda o dohadoch a neoverených teóriách.

Vravíš o tom, že je vaćśia pravdepodobnosť pre existenciu boha a pre posmrtný život. Na toto by som velice rád videl algoritmus kde je percentuálne vyjadrená miera týchto pravdepodobností.

Čo napríklad praktizuješ z toho čo funguje?

To nie je viera to je fakt. To ze ti nikto neuviedol taku vec je asi tym ze ta mal po takej otazke za blazna. Design sa vytváral druhom prostredim a vyvojom. Ich terajsi vyzor znamena ze plno "nedesignových" veci proste vymrelo rovnako ako vymierajú teraz či už kvoli zmene klímy, prirodzeným alebo vonkajším narušením ekosystému a podobne.

Tkže ešte raz. Pletieš exaktné vedy s náboženstvom a vypadáva ti z toho slušný guláš v ktorom máš pekný bordel a nikdy si si ho pre istotu neskúšal utriediť zo strachu že prídeš o dobrý pocit zo seba a pohodlie, ktoré ti toto premýśľanie v mysli poskytuje. Tvrdiť o ateistovy, ako je neviera v boha nelogická viera v pohlade kde tvrdíš, že najlogickejším vyustením je existencia dizajnéra, je v podstate len prehliadka toho nakoľko keciaš o IQ iných ľudí, ale sám si si s tým svojím nebol schopný naštudovať poriadne jedinú poriadnu vec z exaktných vied a pritom tieto vedy podrobuješ kritike v ktorej tvrdíš, že so svojím duchovnom si inteligentnejśí ako celá vedecká obec v rozpatí tisícok rokov.
  60. 73
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot Práve mne tvoje vyjadrenia pripadajú ako keby si bol mentálne zaostalý (hehe) Veľký tresk nevysvetľuje vznik vesmíru, je to len neúplná hypotéza. Keď sa opýtaš nejakého vedca, kto vytvoril Veľký tresk, alebo kde sa vzal, čo bolo pred ním, tak nevedia odpovedať, odkiaľ sa vzal. Big Bang je Boh pre ateistov. Ako to reálne funguje máš popísané v Śrímad Bhagavatame, priamo od toho, kto vesmír vytvoril, a hlavne prečo. Ide o zdroj.
    Ja verím v Boha a ty veríš nejakému Big Bangu, lebo si to niekde čítal, a počul. Alebo si ho snáď videl? Bol si tam? Aký je to potom rozdiel? Ja tomu neverím slepo, ale dáva mi to logiku, a čerpám zo zdroja, ktorý nemám dôvod spochybňovať. Samozrejme, zdajú sa mi niektoré veci tiež zvláštne, ale na druhej strane, alternatíva je ešte zvláštnejšia. Nie som natoľko blbý a ovca, aby som prijal vieru, že vesmír alebo život vznikol náhodou… Sorry. To radšej budem veriť nejakému špagetovému monštru… Pokiaľ nemáš všetky informácie a celkový prehlad o vesmíre, je to založené len na špekuláciach. O vesmíre moderná veda nevie takmer nič. A aj to, čo vedia sa neustale mení. Pred pár rokmi sa zdalo, že vedia viac ako teraz. Momentálne neplatí už ani Big bang, a vyzerá to, že vesmír je cyklický a v podstate nikdy reálne nevznikol. To je ale už v sálade s Vedami. Rovnako, kedysi si mysleli, že ako tak chápu gravitáciu, ktorá drží pokope galaxie, atd. momentálne to už neplatí, a celkovo priestorové usporiadanie vesmíru drží pokope temná hmota, o ktorej nič nevedia… Kedysi bola rýchlosť svetla konstantna, už nie je. Kedysi si mysleli, ze chápu svetlo, teraz to vyzerá, že sa správa schizofrenicky... atd

A ktej evolúcii:
    1) Neexistujú žiadne medzidruhy. Všetko sú to mutácie vrámci jedného druhu
    2) Nie je vysvetlený ani pôvod človeka a nie je žiadne spojenie človeka s opicou
    3) Geneticky má človek rovnako blízko k prasaťu, alebo banánu, ako k opici…
    4) Evolúcia nedokáže vysvetliť žiadne zložitejšie mechanizmy pomocou selektívneho výberu. Napríklad, zober si, že máš tú hlbokomorskú rybu, čo má takú anténku, na nej svetlo, a tak láka potravu. Na to, aby to celé fungovalo to musí svietiť, ale zároveň byť ďaleko od tela, aby neosvetľovalo tú rybu…Ako môže niečo také vzniknúť slepým výberom, a zvyšovať postupne šance na prežitie druhu? Buď to svietilo od začiatku a osvetľovalo rybu, a tým pádom je to selektívna nevýhoda, alebo to začalo svietiť až na konci. Z akého dôvodu by jej teda rástlo to „tykadlo“ bez svietenia do takej vzdialenosti, keď to nepredstavovalo žiadnu selektívnu výhodu, skôr naopak? To len na uvedenie príkladu. Takých sú stovky, odporúčam knihu NATURE’S IQ…
    5) Evolúcia nedokáže vysvetliť ako vznikli prvé reprodukujúce sa organizmy. Im museli predchádzať nejaké, ktoré sa nereprodukovali. Ako im teda mohli predchádzať? Paradox jak sviňa. Niečo podobné ako Big Bang bullshit, ktorý pochádza zo singularity, ale v nej neexistuje ani čas ani priestor. Ako mohol teda „nastať“ Big bang?
    6) Evolúčná pseudoteória sa snaží šikovne obchádzať fakt, ako vzniká vôbec vedomie živej bytosti. Tento nepoznajú, ale zároveň na ňom je postavená celá tá teória.
    7) Pôvodná darwinova teória neplatí už dlho, to je vedecký postoj aj teraz. Teraz sa snažia presadiť skôr tzv. neodarwinisti.
    8) Prešlo od nej 150 rokov myslím, a zatiaľ žiaden dôkaz.

Ideme ďalej, napr. logická výhoda viery v Boha je tá, že vidíme špecifický design, a to, že vesmír je jemne vyvaženy a vytunovaný presne tak, aby fungoval. To je bod pre kreacionizmus. Rovnako nevidíme nikde okolo seba nič čo by sa dialo náhodne, alebo nejaký design nemalo. Aj v ľudskej spoločnosti vidíme, že všetko okolo nás, aj tam kde teraz sedíš ked sa obzrieš, vytvorili osoby…Nič sa nedeje samo ani náhodou. V tomto tá viera nejakej náhodnej random neplánovanej singularity zlyhava…Aj teória relativity, aj Big bang majú svoj pôvod tiež vo Védach, resp. boli tam spomenuté. To len ako zaujímavosť…

"Čo napríklad praktizuješ z toho čo funguje?"
    To, čo si viem overiť, to si overujem veľmi často a viem, že to funguje, to nie je otázka viery. Ale duchovný život si môžeš prveže otestovať. Miliardy ľudí s tým majú skúsenosť… Môžes si skúsiť duchovný život podľa Véd a zistiť sám, či to funguje alebo nie. Inak len blufuješ a zakladáš svoje názory na predsudkoch. Ty tvrdíš svoju pravdu a svoju teoriu, ktorú si nedokázeš overiť. Ale duchovný život podľa Véd sa dá overiť , prečo to neskúsiš a sám nezistíš či je to reálne? Tomuto sa hovorí argumentum ignorantiam... Naopak, uved mi príklad nezavisle a do koreňa overitelnej vedeckej doktríny..

Uviedol som ti tu príklad, že ked ideš do detailu, vedci netušia prečo majú objekty hmotnosť. Nevedia čo to je svetlo, nechápu ake sily držia pohromade prvky. Čo vlastne vedia? No moc nie. Par elektromagnetických trikov, čo ich naučil kuzelnik Tesla ktorý sám študoval Védy a čerpal z nich.
  61. 74
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 Počkať a ešte raz a pomaly. Ja ti prídem mentalne zaostalí ale ty tvrdíš, že o velkom tresku nevie nikto nič, ale ty a tvoja sekta áno. Paráda.
    Tu som sa musel zaprieť silno. Potom som si prečítal, že vlastne ja verím big bangu, lebo som si o ňom niekde prečítal a zatiaľ čo ja čerpám zo zdrojov, ktoré sa rozvíjali mnohé storočia a využívali sa pri nich vždy najnovšie technológie a robili ich ľudia s najvačśím možným IQ na planéte (stále očividne menším ako máš ty a som rád, že si na tom zakladáš) vlastne neverím v logické veci, ale ty čo si prečítaš knihy konšpirátorov, šarlatánov a sektárov vidíš všetko logicky? WTF?

Náhoda? Ty sa jej nejak desíš. Vo vesmíre je iba náhoda. Princíp kvantových fluktuácii je vedecky preukázaný Ak nič iné tak práve náhoda je vedecky dokázateľná a stačí k tomu trojčlenna centrifúga ktorú si dokážeš postaviť zo stavenice za 10 eur :D

A počkať fakt tu vyťahuješ veci ktoré sa zisťovali ešte tak 100 rokov dozadu? Myslím tým takmer presne 100 rokov (1916-teoria relativity) 100 rokov dozadu bola masturbácia a homosexualita ešte duševná choroba a hindi vraždili nepoškrvnených za to, že si dovolili siahnuť na duchovného (to vlastne robia v niektorých provinciách doteraz ale asi si pochopil). Skús niečo novšie. A keď už sme pri relativite, ako vysvetlujú správanie sa fotónu tvoje knihy? Ako vysvetlujú zakrivenie svetla v gravitačných poliach, ako vysvetlujú čierne diery? Ďakujem za odpovede

K tej evolúcii ti napíšem len jedno. Mal by si fakt siahnuť po literatúre faktu, lebo tvoje argumenty sú vystrihnuté z kresťansko vedeckej prednášky o kreacionizme. Fakt ideš používať toto? Kvazi vedecky sa tvariace sracky ktore mali pomoct slabomyselnym aby sa citili proti vede nadradení? Na všetko z tohoto ti už odpovedali stovky vedcov, skús po nich fakt siahnuť, pretože tieto argumenty sa ich pýtali už tisícky "akožeevdcov" čo robia vedecké prednášky pre tupelá, samozrejme za malinký poplatok alebo napíšu zjednodušenu knihu po ktorej sa všetci cítia ko študovaní kreacionisti (no bohužiaľ na tento titul viac netreba)

A nezlyháva, len o tom nevieš. Napíš mi proste konkrétne čo praktizujs a čo vidíš, že funguje a nie omáčky od pastora. Ja som praktizoval vela vecí bratku a ver mi, tiež som si myslel, že mám v hlave celý vesmír až som zistil, že tam mam len ponasierane od inych a akurat sa vdaka tomu ja aj moje okolie citim lepsie od inych ;) Ale skutocnost je taka ze sme len poukazovali na nedostatky inych a tvarili sa ze v nasich myslienkach ziadne niesu Niektori to vydrzali doteraz a ja chválim všetkých týchto sráčov čo mi dlžia prachy, ktore som im pozical a pritom na LSDcku davaju prednasky o tom ako sa odputat od mamona.

Takže čo ti teda napísali v tej knihe? Napísali ti prečo má atóm hmotnosť? Nie? A napísali ti védy apoň to, že vačšinu vecí tvoria atómy? Napísali ti o kvarkoch a antikvarkoch? hmotnosti atómu pozostáva z energie? napísali ti prečo? Napísali ti o stavoch fotónu a princípoch na akom funguju javy kvantovej fyziky? Nie nie, ty používaš akurát argumenty sektárov a sarlatánov, "argumenty" na ktoré máš milión odpovedí od vedeckej obce. Stále hovoríš o logike a dizajne a pritom sa považuješ za inteligentnejšieho ako celé spektrum vedcov čo krvpotone skúmali aj bez najmenšieho výzkumu.

Takže skús mi odpovedať na otázočky ktoré som ti položil. A aby som nezostal len v defenzíve pred človekom, ktorý si o sebe myslí, tolko, že Teslu nazýva kúzelníkom dám ešte pár otázočiek k dobru.

Kto stvoril vesmír?
    Ako?
    Čo tvorí hmotnosť atómu?
    Ako prebiehal veľký tresk?
    Kam vesmír speje?
    Rozpýna sa, alebo stláča?
    Ako vznikol človek?
    Ako vznikli druhy a mutácie v nich?
    Prečo vznikajú mutácie druhov?
    Žijeme tu 5000 alebo 5 miliárd rokov?
    Z čoho sa skladá gravitácia a ako funguje?
    Aký ma žvt zmysel?

Dúfam, že odpovede nebudú - to BOH (ako vznikol Boh?) a "to nepochopíš, lebo nemáš dostatočné IQ" (výška tvojho IQ ma tiež zaujíma vzhladom na to, že vieš očividne viac ako celá vedecká obec) Fakt ma zaujíma na koľko vecí z vedy prišlo a objasnilo nábzenstvo. Kľudne si spíš všetky tie otázky zo všetkých troch odstavcov a poprosím si teda odpovede. Ja si idem po zápisník, s tým čo mi napíšeš určite zahanbím celú vedeckú obec.
  62. 75
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot "Počkať a ešte raz a pomaly. Ja ti prídem mentalne zaostalí ale ty tvrdíš, že o velkom tresku nevie nikto nič, ale ty a tvoja sekta áno..."

Zaujimave je, ze tuto "sektu" uznavali vsetci vyznamni vedci ktori urobili toho najviac pre vedu, len ty akosi s tym mas stale problem: https://reinkarnacia.sk/svetovi-myslitelia-o-vedach/

Dam ti sem citaty od par takych vedcov:

Alfred North Whitehead(1861-1947), britský matematik, logik. Známy vďaka jeho princípom logiky a matematiky a dielu Principia Mathematica, spolu s Bertrandom Russelom. :

„Védy sú tou najimpozantnejšou metafyzikou, ktorú kedy ľudská myseľ mohla pojmúť.“

“Najrozsiahlejšie vedomosti dneška nedokážu prekonať intelekt a poznanie rišiov – mudrcov – v dávnovekej Indii. A veda, vo svojom najpokročilejšom štádiu, je bližšie k Védam, ako kedykoľvek predtým.”

Albert Einstein(1879-1955), najznámejší vedec 20.storočia, dostal Nobelovú cenu za jeho teóriu relativity. :

“Keď čítam Bhagavad-Gítu a predstavujem si ako Boh stvoril tento vesmír, ostatné otázky sa mi zdajú zbytočné.”

“Dlžíme mnoho Indom, ktorí nás naučili ako rátať, bez čoho by nebolo možné spraviť žiaden vedecký objav.”

John Archibald Wheeler(1911-2008), eminentný americký fyzik, autor veľkého množstva vedeckých kníh. Prvý vedec, ktorý sa zaoberal teoretickým výskumom atómovej energie a výskumom čiernych dier – zaviedol pojmy – čierna diera, červia diera, kvantové pole. Prebral výskumnú pozíciu po Alberovi Einstenovi. :

“Mám pocit, že myslitelia Východu to vedeli už od začiatku, a keby sme len vedeli preložiť ich odpovede do nášho vedeckého jazyka, mali by sme odpovede na všetky otázky.”

“Je povšimnutiahodné, že najväčší vedci ako Schrodinger, Niels Bohr, Oppenheimer, atď sú učencami Véd a Upanišád.”

“Rád pomýšľam, že niekto vystopuje ako najhlbšie indické učenie prešlo z Indie do Grécka a odtiaľ do filozofie dnešných dní.”

Niels Bohr(1885-1962), dánsky atómový fyzik, ktorý vynašiel Bohrov model atómu. Dostal Nobelovú cenu za fyziku v roku 1922 za jeho teóriu atómovej štruktúry. :

“Nahliadam do Upanišád a Véd, aby som si kládol otázky.”

David J. Bohm(1917-1992), jeden z najznámejších kvantovo-mechanistických fyzikov:

“Možno povedať, že Átman je viacmenej významom. Takže potom to, čo je označované je Brahmanom. Myslím tým identitu vedomia a vesmíru. Z toho vychádza, že význam a označenie sú v skutočnosti jedno a to isté, čo je frázou z Véd – Átman je Brahman – v klasickej hinduistickej filozofii.”

Erwin Schroedinger(1887-1961), jeden z najväčších fyzikov 20.storočia. Držiteľ Nobelovej ceny za vynájdenie vlnovej mechaniky, Schroedingerovej rovnice, ktorá bola vyhlásená za najväčší objav 20.storočia. :

“Nirvána je stav čistej a blaženej vedomosti. Nemá nič spoločné s individualizmom. Ego a jeho separácia od celku je ilúziou. Cieľom človeka je zbaviť sa karmy, pretože tá ho núti neustále sa reinkarnovať.”

“Dvojnosť je iba zdanlivá. Toto je doktrína Upanišád. A nie len týchto Védskych spisov. Mystické zážitky spojenia sa s Bohom často vedú k tomuto bodu, až na silné predsudky stojace na Západe.”

Atd. Atd.

Ja neviem fakt co mozes na toto povedat. To je ako keby ti tvoji vlastni "vedecki biskupi" nasrali na hlavu… Kks, strasne sa smejem na tebe (hehe) Proste to je zivot, to nevymyslis (: A teraz mi napis tvoje meno, a vedecke uspechy a kvalifikaciu, ked si mudrejsi ako tito geniovia… Myslim, ze by ta poslali kade lahsie s tou TVOJOU vedou…

"A keď už sme pri relativite, ako vysvetlujú správanie sa fotónu tvoje knihy? Ako vysvetlujú zakrivenie svetla v gravitačných poliach, ako vysvetlujú čierne diery? Ďakujem za odpovede"

Problem, ze je to zlozitejsie ako sa moze zdat. Totiz Vedy pracuju v popise vesmiru uplne bezne a bez skrupul s mnohodimenzionalnostou, zakriveniami casopriestoru a pod., ktore neberu plne do uvahy ani tzv. flat-earthisti, ani zastancovia verzie NASA… Mozes sa toho vela docitat v SB ktore sa nemyli (ked vylucime chybne preklady) , ale na to sa pride az casom… Dnesna tzv. veda nemoze chapat tieto veci. Je to ako keby chcel tvoj pes pochopit Algebru. Vesmir nie je hracka…

Par bonusovych postrehov…

1. Pred sto nieco rokmi sme zili v kráľovstve s princeznami, kralmi… To zila este moja praprababka… Dnes uz pozname vesmir? Domyslavost…

2. Oni meraju vzdialenost pomocou odrazu svetla. Nevedia ale co je svetlo, ani jeho podstata. Podla nich samotnych sa svetlo sprava inak podla toho, ci je pritomny pozorovatel alebo nie…

3. Vacsinu vesmiru tvori temna hmota a energia, o ktorej nevedia NIC.

4. Zakrivenie vesmiru v kombinácii so specialnou teoriou relativity pripusta moznost, ze si myslis, ze sa pozeras pred seba, a nikdy nemusis prist na to, ze sa pozeras do kruhu… Ako vedci vedia, ze to, co sa im zda ako pod urovnou Zeme nie je len zakriveny priestor nad Zemou?

5. Odhaduju vzdialenosti podla rychlosti svetla, ktora ale nie je konstantna v celom vesmire. To je dost pruser… Ich vlastne teorie dokonca pripustaju moznost javov, ktore prekonavaju, dokonca dvojnásobne rychlost svetla…superpozicie…

6. Pripustaju ine dimenzie, kde sa vsetko sprava dost odlisne a exoticky. Hawking spomina myslim okolo dvadsat dimenzii, m-bran a podobne. Vedy popisuju az tisice dimenzii…

7. Podmienene duse maju nedokonale zmysly. Ked raz nemas rozsah nieco vidiet, nevyriesis to ziadnou nadstavbou, lebo na konci su vzdy tvoje nedokonale zmysly. Nehovoriac o tom, ze sme v akejsi iluzii, mame sklon robit chyby a domyslat si, podvadzat…

8. Ked nemas karmu chapat tieto veci, je lepsie si to pripustit a nesparat sa v tom. Astronomia a astrologia je veda urcena pre tzv. polobohov (o nich sa docitas v Srimad Bhagavatame), nie pre ludi, a uz vobec nie v tomto veku ktory sa nazyva Kali-yuga, kde nechápeme ani to, preco cmeliak lieta…

A este k tym flat-earthistom, casto sa sami diskvalifikuju ich „faktami“, ktore su uplne mimo, a aj clovek so zakladnym vzdelanim to vie vysvetlit, ale oni nie…Cize, maju pravdu asi IBA v samotnom tvrdeni…

"Napíš mi proste konkrétne čo praktizujs a čo vidíš, že funguje a nie omáčky od pastora. Ja som praktizoval vela vecí bratku a ver mi, tiež som si myslel, že mám v hlave celý vesmír až som zistil, že tam mam len ponasierane od inych a akurat sa vdaka tomu ja aj moje okolie citim lepsie od inych Ale skutocnost je taka ze sme len poukazovali na nedostatky inych a tvarili sa ze v nasich myslienkach ziadne niesu Niektori to vydrzali doteraz a ja chválim všetkých týchto sráčov čo mi dlžia prachy, ktore som im pozical a pritom na LSDcku davaju prednasky o tom ako sa odputat od mamona."

Tak uz len praktizovanim nejakej Vedskej mantry mozes vidiet vysledky ale myslim, ze tebe by to nestacilo. Mozes si skusit vyskusat duchovny zivot podla Ved a zazit nieco co ta presvedci. Len toto je vedecka metoda. Az ked nieco vyskusam mozem to posudit a tvrdit, ake to je. Tiez tu mas iste ritualy po ktorych mozes zazit nejaky silny spiritualny zazitok a overit si to v praxi. Tiez existuju ritualy tzv. karma khanda (ci ako sa to pise) pri ktorych mozes ziskat do zivota akysi kredit resp. dobru karmu a mat sa tak dobre. Moze sa to prejavit tak ze budes mat vela penazi, slavu, moc, inteligenciu alebo krasne telo a podobne... Len problem je ze v dnesnej dobe nema nikto na take karmicke ritualy kvalifikaciu a velmi malo ludi to dokaze spravne praktizovat a tym padom to vela ludi robi robi zle a ma to opacny efekt a trpia. Taketo nieco vraj praktizovali aj egyptsky faraoni a panovnici stareho sumeru a tiez sa taketo ritualy a obrady daju najst aj v zidovskej kabale. To su vlastne pozostatky ritualov z Ved... atd. atd.

"Kto stvoril vesmír?"

Vesmir tu je vecne a nikdy realne nevznikol resp. ho stvoril Boh vecne davno. Tak isto aj samotny Boh alias Krisna je tu vecne a nikto ho nestvoril. Tazke pochopit? Ale viem, pre vas ateistov to je tazke a strasne sa tomu divite (hehe) Ked ste sa ucili v skole o zakone zachovania energie, a teda ze energia nevznika ani nezanika, nedivili ste sa ale pri vesmire a u Boha sa divite? Proste vesmir tu je vecne a nie je len jeden ale je ich strasne vela a su cyklicke. Viac sa docitas v Srimad Bhagavatame…

Vesmir cyklicky vznika a zanika a tvori ho Brahma postupne z jednotlivých prvkov. Big Bang je spekulacia. Ziaden poriadok nikdy nevznikne vybuchom. Fakt je, ze Vedske vysvetlenie cyklickeho vecneho vesmiru je blizsie modernej vede, ako jej nepotvrdena pseudoteoria velkeho tresku, ktora sa ale bohuzial, spolu s evoluciou a pod. demagogicky vyucuje na skolach… Toto je skutocny fanaticky brainwashing. Ucit deti nieco, na co nie su ziadne dokazy… Hmotny vesmir je urceny v podstate na to, aby niektore duse mali mozost realizovat svoju slobodnu volu a snazit sa uzivat si hmotnu energiu. Inymi slovami „hrat sa na Boha“. Sami sme sa rozhodli odist od Krisnu a chceli sme byt nezavisli, tak nam Krisna vyhovel a poslal nas do hmotneho sveta. Je na nas ci dosiahneme moksu / nirvanu a vratime sa k nemu alebo tu ostaneme a budeme podmieneni nasou karmou. Proste Krisna stvoril toto vsetko len preto aby sa mali kde realizovat duse, ktore sa chcu hrat na nezavislost na Nom.

"Ako?"
    "Čo tvorí hmotnosť atómu?"
    "Ako prebiehal veľký tresk?"
    "Kam vesmír speje?"
    "Rozpýna sa, alebo stláča?"
    "Ako vznikol človek?"
    "Ako vznikli druhy a mutácie v nich?"
    "Prečo vznikajú mutácie druhov?"
    "Žijeme tu 5000 alebo 5 miliárd rokov?"
    "Z čoho sa skladá gravitácia a ako funguje?"

Cela tato tema je dost rozsiahla a ide velmi do detailov, mas to popisane v SB…

"Aký ma žvt zmysel?"

Staci si precitat knihu Vedecké poznanie duše od Swami Prabhupadu, potom knihu Dokonalé otázky dokonalé odpovede ktora je tiez od Swami Prabhupadu a potom ked uz budes mat pribliznu predstavu, tak si precitaj Bhagavad-Gitu. Po nej si mozes precitat Srimad-Bhagavatam a pod. ale to je uz taka vysoka skola.

"Ja som praktizoval vela vecí bratku a ver mi, tiež som si myslel, že mám v hlave celý vesmír až som zistil, že tam mam len ponasierane od inych a akurat sa vdaka tomu ja aj moje okolie citim lepsie od inych..."

Tu to mas velmi pekne vysvetlene https://reinkarnacia.sk/teoria-vsetkeho-4-diel-vylucovacou-metodou-k-absolutnej-pravde/

Proste existuje vela deviantov tohoto ucenia ktori mu robia akurat tak zle meno ako je Osho a ti dalsi fejkovi guruovia co hlasia, ze su sami Bohovia atd... To su ale nastrahy duchovnej cesty. V tom clanku to Michal vysvetluje velmi zrozumitelne.
  63. 77
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@darksider96 Počkať. Takže aj to, že sa niekto z vedeckej obce vyjadruje pozzitívne o nejakom nábožensve, lepšie povedané, často len o náboženskom texte (alebo dokonca len obecne o krajine s daným náboženstvom), tak to tie texty legitimizuje aj nad ich vlastne vyskumy? To nemyslis vazne tie citaty. Vies kolko ich takýchto nájdeš napriklad o kresťanstve? Legitimizuje to tým pádom kresťanstvo? "Všechny církve na světe nemohou mýt pravdu a oni to vědí." Arthur C. Clarke. Legitimizoval som týmto citátom nepravdivosť všetkých vier?Ak máš predstavu, že tie citáty legitimizujú niečo tvoje, ale iné nelegitimizujú nič lebo sa to nedotýka tvojho sa vola selektivna argumentacia. Tiez by ma zaujimalo ci povazujes kazde spomenutie ved, indie ci ucenia za jeho obhajovanie a uznanie jeho pravdivosti?

Krásne sa na mne smeješ a bavíš? Na výťazstvách škontruovaných vo svojej mysli na birdz fóre? Ja sa naopak zasa len učím, akí sú tí naši putovníci vesmírom prekliate prízemní a holdujú negativite aby ti potom opisovali rituál pri ktorom mozes nabrat dobru karmu alebo si zlepsit spiritualitu

Tvoje postrehy sú úzasné selektovanie toho čo sa ti z vedy hodí, ignorovanie toho čo sa ti z edy nehodí a pár samovolných nesúvisiacich postrehov, fakt neviem ako reagovať na tvoje večné selektovanie argumentov.

Zvyšok zasa plno omáčiek a kktín. Napíš mi prosím ťa čo konkrétne praktizuješ a čo si tým odhalil/čo ti to dalo. Ok?
    No a omáčky pokračujú Napíš mi tu princíp vzniku sveta a ako sa podla teba sformovala energia a vesmír prosím ťa.

Kktiny typu prečítaj si tú a tú knihu aby som si zodpovedal otázky ti tu viem dať aj ja. Fakt more tvoj text má 6 A4 a dokopy hovno v ňom len omáčky a čítaj knihy ktoré som prečítal ja, alebo vyberanie a kombinovanie vedy aby tvoje vlastne ucenie mohlo davat zmysel, skusas to posvatit vyrokmi (myslim dokonca ze par z nich je aj neovernych a boli za nich hare krishnici podany na sud, lebo ich pouzivali vo svojich publikaciach ale fakt nemienim kvoli argumentacii na birdz fore skumat analy súdnych sporov krishniakov)

Najviac ma zabíja ale inak táto veta "Ked nemas karmu chapat tieto veci, je lepsie si to pripustit a nesparat sa v tom. Astronomia a astrologia je veda urcena pre tzv. polobohov (o nich sa docitas v Srimad Bhagavatame), nie pre ludi, a uz vobec nie v tomto veku ktory sa nazyva Kali-yuga, kde nechápeme ani to, preco cmeliak lieta…"
    Milujem tieto karmické sračky, ale nie sú moc sladké keď vidíš ako niekto bez prava na podu a honorar vynasa niekoho hovna len preto, ze ho k tomu predurcil vesmir. Nechápem celkom inak kto tento princip vobec moze povazovat za pritazlivy, ale chapem ze pre nasincov je to moznost sa co najexotickejsie odlisovat od "davu".

Ešte jedna oazočka, do akej skupiny/sekty teda patríš?

64. 78
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@karlotiskot Sudoval si vobec niekedy Vedy? Asi nie, vsakze (hehe) Ako si potom dovoles sa vyjadrovat o niecom o com vies velke hovno? Keby si si ich aspon nastudoval, tak by si vedel o com tu cely cas pisem a o com toto ucenie vlastne je a snad by si vsetkemu pochopil. Tato diskusia nikam nevedie a ja nie som tvoj otecko aby som ti tu vsetko vysvetloval a venoval sa ti. Navyse ani nemam take znalosti aby som daval inym nejake hlbsie poznanie a kazal im. Nastuduj si ich aspon do takej miery ako ja a potom sa mozme bavit, v opacnom pripade to je strata casu. Videl som mnoho a mnoho diskusii s takymi ako si ty a je vidiet, ze vacsina vsetkeho co prezentujete vychadza z ignorancie a spekulovania. Napis adminovi tejto stranky https://www.facebook.com/reinkarnacia/ ktory je expert na toto ucenie. Ten ta rozbije v niekolkych bodoch a cela konstrukcia tvojho ateizmu sa rozpadne ako krehky domcek s karat (letim)
  65. 79
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

Videl som ako v argumentacnom suboji porazil aj ludi z vedeckej obce, takze niekto ako ty bude pre neho malina (hehe) Potom si daj Ibuprofen a chod spat (hehe)
  66. 82
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

A aby si nepovedal, tak ti teda skusim odpovedat na tie tvoje otazky:

"Čo tvorí hmotnosť atómu?"

Z "moderneho" vedec. hladiska je to nejak tak, ze neutron a proton tvoria vacsinu hmotnosti, jak sme sa ucili. Ale na subatom. urovni je hmota a energia to iste a hraju tam rolu interakcie roznych kvarkov, bozonov a dalsie kvantove srandicky. Z konecneho hladiska ale hmota ako taka neexistuje. A inak ono to vyzera kvazi ako jednoducha otazka, ale vedecke vysvetlenie preco maju castice vobec hmot. nie je zdaleka vyriesena. Preto sa riesila ta. "Bozska" castica, Higgsov-bozon. A sice ju objavili, ale v tej ich teorii chyba dalsich X veci a dalsich Y sa len objavi. Cize, technicky, nikto nevie preco maju hmotnost, a ci vobec maju. Srimad Bhagavatam urcuje ako najmensiu hmotnu casticu atom, a tie subatomarne uz nepovazuje za hmotu.

"Ako prebiehal veľký tresk?"

Velky tresk je pokial viem uz prekonana teoria a vedci sa zacali priklanat viac k teorii cyklickeho vesmiru, ktory je chtiac ci nechtiac ovela blizsie Vedskemu vysvetleniu ako ju popisuju Vedy.

"Kam vesmír speje?"

Vesmir speje k tomu, ze na konci zivota Brahmu bude spaleny a potom zaliaty vodou, a nakoniec sa dissolutne do zakladnych elementov a nakoniec do maha-tattvy, co je neprejaveny suhrn vsetkych "hmotnych" prvkov. Tak bude pretrvavat nejaku dobu a potom ho znova dalsi Brahma obnovi. A takto to ide v kazdom z vesmirov, ktorych je XYZ.

"Ako vznikol človek?"

Clovek nevznikol. Evolucia neprebehla. Clovek je fixny druh tela, ktory existuje ako vzor vecne. To, ci je prejaveny alebo nie na danej planete, atd. to je ina tema.

"Ako vznikli druhy a mutácie v nich?"

Mutacie vznikaju len vramci istej tolerancie, ale nikdy mutacia neprejde do takej miery, ze by z toho vznikol iny komplexny model tela. Mozes si tunovat Fabiu kolko chces, ale Octavia z nej nebude nikdy.

"Prečo vznikajú mutácie druhov?"

Mutacie vznikaju vdaka vplyvu prostredia bezprostredne, a celkovo vdaka karme, pretoze mas 8 400 000 druhov tiel, ale to je stale malo na to, aby sa dokazali realizovat rozne specificke karmy a ich podmienky.

"Žijeme tu 5000 alebo 5 miliárd rokov?"

Zijeme tu, akoze na Zemi zopar miliard rokov, cislo ti presne nepoviem. A tento vek je rozdeleny este na rozne yugy, t.j. obdobia, ktore sa cyklicky opakuju. Jeden taky cyklus trva 4 320 000 rokov.

"Z čoho sa skladá gravitácia a ako funguje?"

Principialne je gravitacia jedna z Krisnovych energii. Mam pocit, ze to riesi Ananta-sesa avatar...Zaujimavost je napr. ze Vedy nazyvaju planety a vesmirne telesa GRAHA, co v preklade zo sanskritu znamena doslova "tahat, pritahovat". Okrem toho Vedy vysvetluju aj dilataciu casy vzhladom na gravitaciu, a pod.

A ako bonus som ti nasiel par versov z Ved cisto o gravitacii:
    “O Indra! by putting forth your mighty rays, which possess the qualities of gravitation and attraction-illumination and motion – keep up the entire universe in order through the Power of your attraction.” Rig Veda 8.12.28
    “O God, You have created this Sun. You possess infinite power. You are upholding the sun and other spheres and render them steadfast by your power of attraction.” Rig Veda 1.6.5, Rig Veda 8.12.30

"Aký ma žvt zmysel?"

Zmysel - precitaj si clanky na reinkarnacia.sk
  67. 83
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 počúvaj ty IQ kvocient. poviem ti jedno. pamätaj. táto diskusia ad 1 nikam nevedie. mám pocit že diskutuješ viacmenej so sebou samým. Vieš kde je problém? problém je, že nie si z nejakého dôvodu uspokojený, a nemáš životný princíp cieľu, na ktorom by si mohol stavať svoj zmysel existencie. Poviem ti jedno. Ja som kresťan katolík, nehanbím sa za to. A ako kresťan katolík mám právo povedať, v čom môže byť chyba a v čom nie, v čom sa môžeme mýliť, a kde sa nemôžeš mýliť. A druhá vec. plné uspokojenie ako také je pojem, ktorý sa nedá dosiahnuť. Ak ty veríš o reinkarnácii, presviedčať ťa o opaku nebudem. problém mnohých aj kresťanov, a to chcem podotknúť je ten, že mnohí nie sú spokojní so sebou samým. Lebo stále na niečo čakáš. čakáš kedy schudneš, kedy príde výplata, čakáš na víkend, čakáš na piatok večer, čakáš na odmenu. Proste stále len nejaké kladné, pozitívne veci, ale problém je, že nečakáš aj negatívne, s ktorými by sme sa mohli akosi popasovať. A práve toto mi chce povedať kresťanstvo, že ako hovorí jedna pieseň... Viem, cesta do neba, trň a kameň, predsa po nej kráčať neprestanem. A keď kde tu klesnem, i vtedy vzdychať chcem, len k tebe Bože moj, len k tebe Blíž. ďalej. problém akýchsi osvietených panteistov, ateistov, a neviem ešte akých foriem mimo kresťanstva tkvie v tom, že mnohí sa nedokážu realizovať v tom, v čom sa nachádzajú. nechcem hovoriť o akejsi existencionálnej frustrácii, o ktorej som písal v mnohých zo série mnohých článkov, ale ono to naozaj tak funguje, či sa to niekomu páči alebo nie. ak berieš kresťanskú filozofiu ako zaplnenie prázdna, ktorú niekto cíti, alebo nenaplnenosť niečoho, a utiekaš sa do nejakej formy žitia života, kde cítiš, že je to ono, nastáva otázka, či niečo chceš plnohodnotne prežiť zo svojho egoistického pohľadu, len ty, alebo chceš v niečom tvoriť spoločenstvo. Mňa napríklad nezaujíma ako vznikol vesmír, a podobné kraviny, pretože pre mńa sú to kraviny ,a poviem ti prečo. Pokiaľ niekto hovorí, že biblické príbehy sú rozprávky, ale verí v evolúciu, je na tom podobne, a niet rozdielu, pretože ako som písal, stvorenie sveta nemá svedka. Ak je niekto príliš upätý na vysvetľovanie si mnohých udalostí napríklad použitím poznatkov východnej (pre mňa vonkoncom neprijateľnej formy a podoby) ako ja osobne s tým problém nemám, vypočujem ,ale sa nestotožňujem. pokiaľ kresťanské tematiky budú pre niekoho rozprávky, o to viac môžeme považovať iné filozofie, iné filozofické smery ktoré sa zaoberajú touto tematikou. poviem ti na čo som prišiel ja.
    prišiel som na to, že darmo sa tu budeme hádať,či si kresťan, či pohan(každý kto vyznáva iné než kresťanské náboženstvo v jej najrozličnejších podobách je pohan), aj tak sa dozvieš raz pravdu práve vtedy, kedy opustíš tento svet, a ako spomínam, vtedy spoznáš pravdu o sebe, a o tom všetkom. Logicky mi z toho vyplýva, že toto všetko v čom žijeme je viera. Viera v niečo, čo veríš, ale nemôžeš rozumom obsiahnuť. Áno, pokiaľ človek v niečo len verí, ale stále nemá presvečivé dôkazy, človeka to nenaplna, a hľadá iné spôsoby. Ale to konečné predsa len príde, a znázornený príklad poslúži cintorín, kde sa všetko končí. pre niekoho je to koniec, pre niekoho je to akési čakanie na vzkriesenie z mŕtvych, ktoré má nastať pri naplnení času, presne ako mi to hovorí napríklad nicejsko carrihradské vyznanie viery. Naozaj iná forma večnosti neexistuje. niekto hovorí, že kresťanstvo je umelo vytvorené zo strachu pred smrťou, aby si človek niečo ospravedlňoval, a aby hľadal neustále zmysel života. Opak je pravdou. Kresťanstvo ťa pozýva do najužšieho spoločenstva do života, ktorého zmysel ako všetko nevyriešené, nedoriešené spoznáme až na prahu večnosti, teda aspoň dúfame. Je zaujímavé že väčšina sa pasuje do roly, kedy poznáme odpovede na všetky otázky o vede, technike, ale niekedy nevieme a nedokážeme zodpovedať na tie najjednoduchšie, kedy nemáš zmýšľať rozumom, ale srdcom. A toto chýba mnohým. Mnohým ,ktorý nezmýšľajú srdcom, ale len rozumom, ktorý zväčša nás celkom ľahko môže oklamať.
  68. 84
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Sorry, ale nechce sa mi to čítať :-/ Nestojí mi to za to a už si sa v mojích očiach ukázal ako primitív, takže nemám záujem čítať nič od teba. (letim)
  69. 86
    Adelka33

hrá sa, že má 0 rokov

Od str. 11 to máš..podstatu Boha atď.
    https://uloz.to/!sBxWgAaF/f-spirago-katolicky-lidovy-katechismus-i-verouka-1903-ocr-pdf