Fórum pridal Feelagain, 17. 10. 2020 12:29 do kategórie Peniaze. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

myslite si, ze ak mate povinny homeoffice, mal by vam zamestnavatel preplacat zvysene naklady?

0
Feelagain

23 ročné dievča
based in Brno

Napriklad by vam mal preplatit vybavenie pracovne doma, alebo nejaku ciastku pridat k vyplate na naklady za energie?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kamikatze

tvári sa, že má 3 roky

áno
  2. 2
    Kamikatze

tvári sa, že má 3 roky

nie
  3. 3
    Robin

23 ročný chalan

:-D
  4. 4
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

@robin neviem, ci je na tom nieco az tak vtipne, kedze v zahranici sa tato otazka celkom riesi:
    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropske-vlady-kvuli-koronaviru-zavadeji-praci-z-domova-cesk/r~d140d0560eb711eb95caac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR0XcmucVHGyKyiConX4tqcZTTAGSDzJb2pEw9kteJfRC4-dCU8mFQHkZqo
  5. 5
    Teacup

22 ročné dievča

(:
  6. 6
    Fukaj

8 ročný chlapec

Ale veď tie náklady tam sú stále, akurát sú teda vo firme a nie u teba doma.
  7. 7
    Piter09

hrá sa, že má 1 rok

ja som strasne vela usetril odkedy mam nonstop homeoffice
  8. 8
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

@fukaj ja nie som zastanca ani jedneho ani druheho :D len som citala ten clanok v @4 a viem, ze sa to aj v niektorych brnenskych firmach riesilo - napr. zamestnanci dostali v marci 200 eur na vybavenie pracovne doma, nakup stoliciek a monitorov
  9. 9
    R0cketqueen

17 ročné dievča

Nie :D ved nemusíš cestovať ani kupovať jedlo a pokiaľ k práci nepotrebujes superkvantovy počítač tak nemusíš kupovať nič
  10. 10
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

To ti ten pocitac zozere tolko elektriky ze budes na mizine? :D
  11. 11
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

@r0cketqueen ja si jedlo pre istotu stale kupujem, dokonca aj cez vikendy
  12. 12
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

@torpedo08 nn ja nepracujem na homeoffice, ked sa tomu mozem vyhnut :D ale napriklad ked si potrebujes naraz kupit stol, stolicku, 2 monitory, tak to moze byt celkom narocne
  13. 13
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

u predchádzajúceho zamestnávateľa to bolo tak, že ľuďom, ktorí nemali vlastné kompy požičali firemné a preplácali nejakú smiešnu sumu za energie. HOmo bol doporučený, nie povinný, to bolo prelom marec-apríl.
    u súčasného má každý firemný počítač a HOmo je úplne na tebe, nikto sa nestará, odkiaľ pracuješ, náklady na energie teda nepreplácajú. a máme nejaké benefičné konto v hodnote asi 500e na rok, za ktoré môžme nakupovať kancelársku techniku, športové potreby alebo chodiť na kurzy.

a neviem, každý to má proste inak, ono je to aj o dohode. ak ti niečo nevyhovuje, buď sa ozvi, alebo zmeň zamestnávateľa (?)
  14. 14
    Drazoal

25 ročný muž
    Zvoľen

tiež som počul, že to v ČR nejak riešia, som skôr za ako proti. mne síce nič nedali, monitor mám vlastný (a keby si ho potrebujem poriešiť, tak čakám mesiac na vybavenie, ale nakoniec by som ho asi dostal no :D), a je pravda, že ušetrím minimálne 10€ mesačne za šalinkartu, ale zas nvm. viem o ľuďoch, ktorí už mesiace robia na konferenčnom stolíku sediac na zemi, lebo proste nemajú inú možnosť, bolo by možno ok to nejak vykompenzovať :D
  15. 15
    Etelnair

12 ročný chlapec

@feelagain a monitory si nemozte zobrat z prace? my to mame tak ze kludne si zober co len potrebujes, aj stol ak chces
  16. 16
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

@thunderstorm jasne, to je super :) ja by som ocenila jedine to, keby si realne mohla pracovat odkialkolvek (napriklad aj zo zahranicia), co ceske zakony nedovoluju zatial
  17. 17
    R0cketqueen

17 ročné dievča

@etelnair a co to ma spoločne so zamestnávateľom ze si nevieš navariť?
  18. 18
    Saddath

30 ročná žena

No mohli by....
  19. 19
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

@etelnair u nas mozeme :)
  20. 20
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@feelagain naozaj? :D lebo ja asi budem pracovať aj zo Slovenska, keď pôjdem domov :D a nemyslím, že niekto bude pátrať, či som na území ČR :D
  21. 21
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

@r0cketqueen ved navarit si mozes aj do prace, ale jedlo kupovat musis tak ci tak :D
  22. 22
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

No moze ale vies jak to je ani doktorom uz ruska nedavaju ani vo fabrike ti rukavice nedaju... V dnesnej dobe clovek plati uz aj zato ze pracuje :D
  23. 23
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@torpedo08 zamestnávateľ je povinný ti zabezpečiť ochranné pracovné prostriedky
  24. 24
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@thunderstorm na papieri :D
  25. 25
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@torpedo08 treba si vedieť otvoriť pusu, prípadne sa zdvihnúť a ísť robiť niekam, kde ti vytvoria vhodné podmienky pre prácu a budú dodržiavať zákony :)
  26. 26
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@thunderstorm nerobim nikde teraz ale ked som robil vyfasoval som rukavice asi dvakrat za mesiac aj to uz kukali vrazednym pohladom co zas chcem pri praci pri ktorej sa mi znicili asi tak kazdy druhy den :D
  27. 27
    R0cketqueen

17 ročné dievča

@feelagain a prečo by ti to mal preplacat zamestnávateľ? Keď si na PN ci dovolenke tie nedostavas navyše peniaze :D
  28. 28
    Etelnair

12 ročný chlapec

@r0cketqueen ved varit si varim ale zadarmo to nemam
  29. 29
    H8u

27 ročná žena
    Štefanov

Nam dali kazdemu 400€ ze na take jednorazove naklady a to mi pride take adekvatne aj ked by mi bolo jedno keby nedalo :D a ani neviem co by som si take mala kupovat, stolicky a monitory si mozme zobrat z prace a thats it, take blbosti ze elektrina to mi pride pritiahnute za vlasy ved ten zamestnavatel stale plati vsetky vydavky, urcite by som necakala ani neziadala ziadny pravidelny prispevok. Mozme byt radi ze mame robotu!!!! Ked tolko ludi o pracu prislo
  30. 30
    Kubbox

24 ročný chalan

Ja som sa to len tak opýtal svojho Ajťáka aj ekonomky a s úsmevom mi odpovedali že nieje treba, chcel som im prispieť lebo od začiatku mája majú homeoffice ....zrejme zarábate žalostne malo keď tu toto riešite, nesmejem sa len mi vás je ľúto, zas na druhú stranu hanba vašim šéfom že vás zle platia...
  31. 31
    Plutvonozceakrivozubky

hrá sa, že má 1 rok
    Paralelny svet

Mne príde, že robiť doma stojí menej ako platiť za dopravu. Aj obed určite vyjde lacnejšie keď si navaris doma